Discover and read the best of Twitter Threads about #tbmm

Most recents (6)

1-)Dün Fetullah Gülen'i dünyaya Türkçe yi yayıyor diye göstermelik Türkçe olimpiyatlarıyla cilalayanlar bu gün Selçuk Bayraktar'ı yerli SİHA kahramanı ilan ederek ilahlaştırıyorlar...
#TBMM Image
2-)Dün neredeyse Peygamber mertebesine çıkarttıkları Fetullah Gülenle ilgili soru soranlara bile saldıranlar şimdi Selçuk Bayraktar ile ilgili sorular karşısında saldırganlaşıyor.
Selçuk Bayraktar'a soru sorana #Soylu hakaretler ediyor.
#TBMM
3-)Dün diline Türkçe olimpiyatları adlı müsamere organizasyonunu dolayarak Fetullah'ı putlaştıranlar bu gün Teknofest adlı benzer organizasyonla  Selçuk'u tartışmasız kahraman ilan ediyorlar.
Aynı troll örgütlenmesi sabah akşam Soylu ve Selçuk Bayraktarı göklere çıkartıyor?
#TBMM
Read 4 tweets
Bülent Orakoğlu hakkında birkaç not…

1- “...şarkıcı Gülşen ajan olabilir mi? Fazıl Say, Sezen Aksu, Şahan Gökbahar ve #CemYılmaz'ın ajan olabileceğini ima eden Orakoğlu’nun hayatına dair bir kaç not yazmak şart oldu. Image
2- 1968 yılında #Polis Koleji, 1971’de ‘Polis Akademisi’nden mezun olduktan sonra yaklaşık 7 yıl bazı illerde Terör ve İstihbarat müdürlüğü yaptı.
3- 1987-1997 yılları arasında sırasıyla, Giresun, Hatay, Niğde il #Emniyet Müdürü ve Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı görevlerinde bulundu.
Read 30 tweets
📌FAHRİ KASIRGA’NIN HAYATINDAN NOTLAR...

1- #Peker’in 13 Ağustos’ta 1980'lerin meşhur bombacısı, Hasan Yeşildağ'ı bombalı eylemler sonrasında arka sokaktan kaçıranın Fahri Kasırga olduğunu iddia eden paylaşımlar yapması dikkatleri Kasırga'nın hayatı üzerine çekti.
2- Hakkında yakalama kararı bulunan #SedatPeker , kendisine ait Twitter hesaplarından biri olan @delicavus_nth hesabından 13 Ağustos’ta yaptığı paylaşımlarda adı geçen Fahri Kasırga kimdir? Merak edenler için bu sorunun cevabının peşine düştük…
3- 20 Ocak 1953'te, Nazime ve Şaban çiftinin oğlu olarak doğan Fahri Kasırga #RİZE 'nin Çayeli ilçesinin Çilingir Köyü nüfusuna kayıtlı.
Read 101 tweets
#TBMM tuşa bastı.
Bu gece 2023 seçime hazırlıkları yaptı.
Gelin anlatayım.. Fakat şartlar ne olursa mühendisyen olarak bilgi akışını sağlayacağız. Bu Floodu okuyun ve okutun..
Basın ve sosyal medyaya yeni yaptırımlar getiren düzenleme TBMM Adalet Komisyonu’ndan geçti.
1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası öngörülen ‘halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma’ suçunun yer aldığı 29. madde de kabul edildi. #TBMM
Yeni sosyal medya düzenlemesinin ne getirdiği anlatayım... Yasa geçti ve artık enflasyon %100 demek suç olabilir. Dahası eğer bunu anonim hesabınızdan derseniz Twitter sizin bilgilerinizi Savcılığa bildirmek zorunda. #TBMM
Read 13 tweets
1️⃣Kanuni soruyor;

Dırahta ger ziyan etse karınca
Günâhı var mıdır ânı kırınca?

(Karınca ağaca zarar veriyor, onu kurutuyorsa,yok etmenin bir günahı var mıdır?)

Ebussuud Efendiden cevap;

Yarın Hakk'ın divanına varınca
Süleyman'dan hakkın alır karınca

#SUDEANDASTUTUKLANSIN
2️⃣Kanuni,Sarayında ki ağaçlarına zarar veren karıncaların itlaf edilmesinin dinen caiz olup olmadığını Şeyhülislam Ebussuud Efendi bu yazılı beyit ile sorar.

Dırahta(ağacı) ger ziyan etse(kurutursa) karınca

Günâhı var mıdır ânı kırınca?(karıncaları öldürmek)
3️⃣Şeyhülislam Ebussuud Efendi hemen kalemini çıkararak bu beytin altına şunları yazmıştır:

Yarın Hakk'ın divanına varınca
Süleyman'dan hakkın alır karınca
Read 5 tweets
1️⃣HAYVANLARA EZİYET EDENLERE,ÖLDÜRENLERE AĞIR CEZALAR GELİYOR!!!

Meclise sunulması beklenen "5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanun Değişikliği Teklifi" taslağında son rötuşlar yapılıyor.
#hayvanasiddetsucsayilsin #HayvanaSiddetSuctur #HayvanaSiddetiSucSayın #TBMM
2️⃣Böylece, hayvanlara işkenceye, acımasızca ve zalimce muameleye 6 aydan 3 yıla kadar, kasten öldürmeye 6 aydan 4 yıla kadar, dövüştürenlere 3 aydan 2 yıla kadar, nesli tehlike altında olan bir hayvanı öldürene 1 yıldan 5 yıla kadar, bir hayvanın neslini yok edenlere 10 yıla kadr
3️⃣cinsel ilişkide bulunanlara 4 aydan 3 yıla kadar hapis cezası verilmesi planlanıyor. Söz konusu suçların adli para cezasına çevrilmesinin ve ertelenmesinin önüne geçilmesi de düzenlemede yer alıyor.
Read 3 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!