Discover and read the best of Twitter Threads about #tehlikeninfarkindamisiniz

Most recents (2)

1️⃣İnsan beyni bir bilgisayara bağlanırsa,bilgi aktarımı gerçekleşebilir mi?
El-it ailelerin kontrolündeki bilimciler bunun üzerinde çalışıyor
Peki işin ucunda nanotek. ile üretilmiş bedende kendi zihninizdeki aktarılmış bilgiler ile sanal ortamda yaşamak ister miydiniz?
#bilinç
2️⃣Gilgamis ve ölümsüzlük.
İnsanlara bu şekilde sürekli genç kalabilecekleri,istedikleri herşeyin içinde olduğu,Tanrısı şeytan olan sanal (sahte) bir cennet hayatı vaad ediliyor
(Taklidi yaratılış)Aşağılarin en aşağısı
Çoğu insan bunu kabul edecek mi veya etmeyecek mi?

#Başlangıç
3️⃣İnsan zihninin kontrolü insanın kendisinin elindedir.Bu kontrol bir kere başkasının eline geçerse bundan geriye dönüş mümkün değildir.Bu bir bilgisayarin uzaktan haklanmesi ve ele geçirilmesi ile aynıdır.

İnsan zihninin haklanmesi diyorum.
#tehkikeninfarkindamisiniz
Read 5 tweets
1️⃣Gökten gelen bir robot el,Ve bu robot el geçmiş çağların birine taş tabletler bırakıyor.Yani Hz.Musa (as)’ya verilen 10 emir. Arkasından bu robot el bazı kutsal kitaplar bırakıyor.Belki İncil ve belki Kur’an.Zaman ötesi bir yerde.Bu zaman-mekân üstü yere“#OMEGA NOKTASI”diyorlar
2️⃣İnsanlar zihinsel ve teknolojik evrimlerini tamamlayarak Tanrı’yı; yani “Omega Noktası”nda bulunanı gerçekleştirsinler diye bu kutsal mesajları yolluyor? Robot el ile sembolize edilen ve #Omega Noktası’nda bulunan yapay Tanrı.
3️⃣Bize gülünç gelse de, teknoloji bağımlısı ve teknolojiyi kutsalları olarak algılayan gelecek nesiller için bu düşünce “heva”larına çok hoş gelebilecek ve “kendi içinde tutarlı” bir senaryodur.
Read 23 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!