Discover and read the best of Twitter Threads about #thyao

Most recents (24)

Günaydın,

225$ sınırında 227$’dayız. 22 Haziran PPK toplantısı ve uzun bayram tatili öncesi tedirginlik had safhada. 225$ yani 5.310 desteği önemli. Bugün bir tepki olacaktır. #THYAO’da Ak üzerinden yapılan yabancı alışı ve Bankacılık endeksinin gösterdiği direnç önemli.
Krediye, paraya erişimin zor olduğu, kur da yaşanan baskının artık olmayacağının beklendiği bu dönemde, net borç değil de net nakit pozisyonunda olan, yüksek ihracat oranlarıyla bilançosunda kendi doğal hedge’ini sağlayan şirketlerin ön planda olacağı bir döneme giriyoruz.
Zor, hayalkırıklığı bol bir bilanço dönemi olacak. kuvvetli seyreden sektörlerin ortalama üstü şirketleri bu dönemde ayrışacaktır. Yabancı girişinin de çok sınırlı olmasını bekliyorum. Gelirler burayı alırlar gibi bir beklentiniz olmasın. İzleyecek, ölçecek biçecek öyle… twitter.com/i/web/status/1…
Read 4 tweets
İyi akşamlar,

Kendi içerisinde ne kadar dengeli bir portföye sahip olursanız, başarı oranınızın o kadar artacağını hep vurgulamışımdır.

Bu vesileyle, hafta başında sizlere bahsettiğim, güçlü ihracat oranı ve yatırımlarıyla portföyüme eklediğim #EUREN analizine başlıyorum; Image
Öncelikle sektöre olan ilgisi sebebiyle sevgili @alperkirdal‘ı ve kuvvetli analizleriyle keyifle takip ettiğim sevgili @acgozen’i doğru tahminlerinden dolayı tebrik ederim.

#EUREN geçen yılsonunda açıkladığı üzere güneş paneli camı (fotovoltaik cam da denilmekte) üretimi için… twitter.com/i/web/status/1…
Sektörü incelediğimde Türkiye’de şu anda halka açık ve mevcutta üretim yapan #SISE’nin de aynı alanda yatırımları bulunduğunu görmekteyim.

Son yıllarda yaşadığımız enerjiye talep artışı ve özellikle batının temiz/yeşil enerji kaynaklarına yönelmesiyle güneş enerjisi… twitter.com/i/web/status/1…
Read 19 tweets
Günaydın,

1 haftada %12’lik yükseliş bir nebze olsun yatırımcılara nefes aldırdı. Yükselişin genele yayıldığı kuvvetli bir haftaydı. Haftanın son gününde de aynı seyrin devamını bekliyorum. 250$ yani 5.220 üzerine hacimli attığımız anda gözümüzü bir anda 300$’da açabiliriz.
Son anda büyük bir sürpriz olmazsa Sn. @memetsimsek Ekonomi’den sorumlu CB Yardımcısı olacak.

Sn. @_cevdetyilmaz ve @lutfielvan ‘ın yanı sıra 2021 yılından beri Trendyol Grubu Başkanı olarak görev yapan, Londra merkezli ilk Türk yatırım bankası Dome Group'un kurucu ortağı ve… twitter.com/i/web/status/1…
Öncelikle şunu söylemek istiyorum 4 isim de değerli isimler. Ancak ne kadar özgür olurlarsa değerleri o kadar iyi anlaşılacaktır. Yoksa “Ben bilirim” zlhniyeti bu isimlerin yerine yerel seçimlerin hemen sonrasında başka isimlerini görmemize sebep olabilir.

Bu arada kimsenin… twitter.com/i/web/status/1…
Read 8 tweets
Günaydın,

Tekniğinden temeline, halka arzlarından yatırımcı psikolojisine, günün en detaylı piyasa yorumuyla herkese iyi sabahlar.

Çarşamba sabahı 250$’dan gelen tepki alımlarıyla güne 257$‘da başlayan @borsaistanbul öğleden sonra gelen satışlarla $ bazında %0.8’lik düşüşle… twitter.com/i/web/status/1…
Birkaç gün önce TL cinsi faizlerin %25-30 aralığına yerleştiğini, sonucunda da 3 ayda KKM'ye 11mia $’lık yeni giriş olduğunu ve girişlerin her geçen gün arttığını söylemiştim. Ve bunun seçim sürecindeki siyasi riskler ile beraber endeksin önündeki en büyük engel olduğunu da.

Dün… twitter.com/i/web/status/1… ImageImage
Geçelim dünkü gelişmelere ve şirketlerden haberlere;

4 şirketin bedelsiz sermaye artırımı başvurusu @spkgovtr tarafından onaylanırken, 2 yeni halka arza da onay verildi.

Hatırlanacağı üzere #TUPRS %600 #GESAN %300 #ELITE %220 #KRON %200 bedelsiz sermaye artırımı başvurusunda… twitter.com/i/web/status/1… Image
Read 8 tweets
Piyasa oldukça güçsüz ve oynak. Ancak odağımızın olabildiğince şirket ve sektörlerde olması gerekiyor.

İlk çeyrek bitmek üzere ve bu çeyrekte neler olup bittiğine bakmak istedim. Sektörel veriler ve araştırma raporlarını bu seride derleyeceğim.(1/13)
Bankacılıkla başlayalım. 🏦

Yıla başlarken yerli özel bankaların olduğu tarafta bir miktar güç kaybı görmüştük. Tahvil portföyleri dolayısıyla seçim belirsizliğini en baskılı yaşayan sektör olabilir. Üstüne globalde yaşanan bankacılık krizi geldi.

(2/13)
Yine de yüksek sermaye yeterlilikleri, düşük NPL rasyoları ve enflasyona karşı dayanıklı TÜFE portföyüyle iyi bir ilk çeyrek göreceğiz.

Garanti Bankası'nın (#GARAN) bulunduğu yabancı mevduat tarafının pozitif ayrışması mümkün gözüküyor.

Çıkan raporlar ekte.

(3/13)
Read 13 tweets
#Devler ligi sektör analizimize başlayalım.
Burada bulunan 8 firmanın FD değeri 1.5 Trilyon olup her biri ülkemizin bir değeri sektörlerinin ise liderleridir.

2022/12--- #smkasAnaliz
#Tuprs #Arclk #Enkaı #Froto #Hekts #Sasa #Sıse #Thyao Haydi İnceleyelim.
Tutarsal tüm kalemlerde tuprs dev kar yaratıyor diyebiliriz.Büyüme açısından tabi piyasanında rüzgarıyla sasa hekts oranları yüksek bulunurken ana iş karlılığında ilk üçte Tuprs Thy Sise geliyor.

#Tuprs #Arclk #Enkaı #Froto #Hekts #Sasa #Sıse #Thyao
Devler genel olarak çok güçlü dönen varlık artışları sağladı son çyreklerde hafif duruldu diyebiliriz.Fakat artışı devam edenler ise Froto sise hekts olarak belirtebiliriz.En yüksek overall artış ise Thy ve Tuprsa ait.

#Tuprs #Arclk #Enkaı #Froto #Hekts #Sasa #Sıse #Thyao
Read 20 tweets
Günaydın,

Bilançolar gelmeye, hacimlere dengelenmeye, yükseliş genele yayılmaya ve 275$ üzerinde kalmaya devam ediyoruz. Anlık 282$’dayız. Her ne kadar o güven ortamı kaybolsa da siyasi riskler ön planda olmaz ise, ilerisi için tekrar heyecan duyabileceğimiz günleri konuşacağız.
Havacılık’ta kuvvetli seyir devam ederken, bilanço beklentisiyle #THYAO açılıştan itibaren bayrağı taşıdı. İlerleyen saatlerde #SISE #FROTO #TOASO ve Holdingler omuz verirken öğleden sonra Bankalar, #SASA ve #EREGL’nin de desteğiyle topyekün bir yükselişe şahit olduk.
Endeks üzerinde ağırlığı olan #EREGL’de yabancı satışları devam ederken, 15 Şubat tarihinden bugüne Mittal, Ak Yatırım üzerinden ~71m lot satış yaptı. Bu satışların bir kısmını Bofa (bir kısmı Norveç Varlık Fonu), bir kısmını da Ziraat (BES/BYF) şu ana kadar karşılamış gözüküyor.
Read 9 tweets
#Thyao 2022/12---Haydi İnceleyelim.
#smkasAnaliz
#Thyao Şimdi şirket agresif bir gelişim içerisinde bu yüzden rakamlar devasa seviyelere geldi.Son çyrkte dönen varlıklarda stabilite mevcut 1MiaTL azalış bulunuyor.Duran varlıklar bu gelişimin üzerine +15.6 MiaTL daha eklerken sermaye tarafında stabilite mevcut gelişim korunuyor.
#Thyao Pasif tarafta yine denge mevcut.Kvyk lar geldiği seviyeyi koruyor stabil.Uzun vadeli borç tarafı daha çok kullanışmış gözüküyor.Buda duran varlıkların finansmanında burası tercih ediliyor anlamı çıkarabilir.Finansal borçlar stabil tutuluyor.
Read 12 tweets
Bu akşam gelen bilanço sonrası her ne kadar 2023 yılsonu beklentimi bir miktar aşağı revize etsemde, 2023 yılı beklentileri ışığında #THYAO fikrimde herhangi bir değişiklik yok.

Ve diyorum ki; #THYAO'nun yanına ikinci bir şirket daha ekleyeceksin deseler bu şirket #TOASO olurdu.
Az önce yapılan açıklamaya göre;

@Stellantis Otomotiv'in devralınması işleminin kapanış şartlarına tabi olarak #TOASO'ya, halihazırda Türkiye'de @Stellantis Otomotiv tarafından yürütülen Türkiye ile sınırlı olarak @Stellantis markalı (@Peugeot @Citroen @Opel ve @DS_Official)
araçların ve yedek parçalarının ithalat ve satış hakkı verilecektir.

Tipo/Egea modelinin #TOASO tarafından Türkiye'de satışı ve ihracatı için üretiminin 31 Aralık 2025 tarihine kadar uzatılmasına; ayrıca 2025 yılı başından itibaren beş marka için öngörülen
Read 7 tweets
#THYAO Piyasa beklentisinin %44 üzerinde 8.94mia TL net kar, benim beklentimin malesef altında. 4. çeyrekte satışlar ve marjlarda beklentiler dahilinde düşüş olsa da Brüt ve Favök marjlarında %8'lik düşüş mevcut. Büyük resimde; Yılın tartışmasız en kuvvetli bilançolarından biri.
Yolcu gelirleri 2019 yılına göre %28, kargo gelirlerini ise %121 oranında artırarak 18.4mia $ oldu.

@eurocontrol verilerine göre #THYAO 2022 yılında network taşıyıcılar arasında (@airfrance @lufthansa @KLM @British_Airways) Avrupa’da en fazla sefer yapan havayolu olmuştur.
Yılı yaklaşık ~72 milyon yolcu ile 2019 yılının yolcu sayısının %97’sinde kapattı. ~16.8 mia $’lık ihracat ile yılı tamamlayan #THYAO 2023 yılında filosuna katacağı 31 yeni uçak, rotasına ekleyeceği 6 yeni nokta, yolcu sayısında %25’lik büyüme 2023 yılında da ön planda olacaktır.
Read 4 tweets
Günaydın,

Deprem sonrası Bes’ler, Geri alımlar, Demir Çelik ile Çimento güruhu ile ayakta kalan endeks, dün de TVF sayesinde tutundu. Anlaşılan 5.000 altına kolay kolay düşmemize izin vermeyecekler. Yatayda kaldığımız sürece endeksin giderek güç toplayacağını düşünüyorum.
TVF’nin Ziraat ETF'lerine yatırım yapacağı ile ilgili haberlerin ardından Bankalar ve #THYAO’da ciddi bir ivme gözlendi. Üzerine Msci alımları öncesinde QNB #PGSUS almaya devam etti. #EREGL’de AK üzerinden Mittal satışı devam ederken, #SAHOL bilanço öncesi dikkati çekti.
Bilançolar gelmeye devam ediyor.

Dün akşam gelenlerden en beğendiklerim #BOBET #BUCIM #MAKIM ve korkunç fiyatına rağmen #BFREN olurken, mevsimselliğinde etkisiyle son çeyreklerde zorlanan #CCOLA’dan, ve #YYLGD’dan daha iyisini beklerdim. ImageImageImageImage
Read 5 tweets
📌İstihdam arttıran şirketin büyüme hedefleri vardır ;

2023 istihdam planları

#thyao 6 yeni hata bağlı olarak artan iş hacmi nedeniyle 10 bin kişi işe alım yapacak

#yatas organizasyonda oluşan değişimler ve büyüme nedeniyle 740 kişi işe alacak

#astor artan üretim ve 1️⃣
📌Yükselen satış grafiği doğrultusunda 500 kişi işe alacak

#eregl yatırımı devam eden PTA tesisi ve mevcut işletmelerdeki kapasite artışına paralel olarak 300 kişi işe alınacak

#qua yatırımlardaki ihtiyaç nedeniyle 241 kişi işe alacak

#suntk işten ayrılanlar kapasite artışı2️⃣
📌Ve yeni açılan pozisyonlar , organizasyonlardaki değişiklikler nedeniyle 500 kişi işe alacak

#kontr önündeki projelerde ortaya çıkacak olan personel ihtiyacı ve yeni kurulan Ar-Ge merkezi için 200 kişi işe alacak

#orge , yeni girilen ve hızla büyüyen solar enerji3️⃣
Read 4 tweets
Ülkece birlik olduğumuz bu günlerde kalbimiz ve bazı ekip arkadaşlarımızın sahada olmasından dolayı bir süre uzak kaldık.
Borsanın tekrar açılmasının ardından bugün son bir yılda benzer getirilere sahip üç adet hisse senedi yoğun fonun pozisyonları ile sizlerle beraberiz.
İlk fonumuz @HedefPortfoy'den @NNFHedefPortfoy #NNF. En büyük pozisyonlara baktığımızda #YKBNK, #AKBNK, #GARAN gibi banka hisseleri gözümüze çarpıyor. #ALARK ve #THYAO'da Fon'un yatırım yaptığı büyük pozisyonlardan.
Read 6 tweets
Paylaşacağım indikatör işinize yarar veya yaramaz buna siz karar verin ama ben paylaşayım. Nereden bulduğumu hatırlamıyorum ama adına "Muck" dedim. Çok küçük ama işe yarar bir indikatör olduğunu düşünüyorum.
#xu100 #xu030 #thyao #tuprs Bazı ekran görüntüleri ImageImageImageImage
MS1:=0.95;
MS2:=1.05;
MUCK:=IF((C*MS1)>PREV,C*MS1,IF((C*MS2)<PREV,C*MS2,PREV));
MUCK Image
Read 4 tweets
Öncelikle yazdıklarım kesinlikle Yatırım tavsiyesi değildir bir şirketi incelerken nelere baktığımı sizlere örnek üzerinden göstermek istedim. Ve kendi maliyetim çok düşük. İlk şirketim #thyao nedenlerini yazayım.
1- dünya nüfusu sürekli artmakta ve globalleşme ile insanların seyahat oranı artmakta. Aşağıdaki grafikte yıllara göre dünyadaki yolcu sayısı artışını görebilirsiniz.
2- şirket verilerini doğru olan pandemi öncesine göre kıyaslamaktır. 3. Çeyrek verilerine göre 2019 un aynı dönemine göre toplam geliri %52 oranında artmış kargo geliri 2 katından fazla artmış esas faaliyet karı ise 1.4 milyar dolara ulaşmıştır.
Read 16 tweets
Herkese merhaba bugün Ankara’da gerçekleşen @NNFHedefPortfoy ve @HKHHedefPortfoy sohbetlerinde konuşmacılar @yasaryildirimFK ve @YUNInvest’di. Oturumdan aldığım bazı notların satır başlarını sizlerle paylaşacağım. Umarım faydalı olur.
Yunus Şahin 💬

📌İmalat verilerinin geriye gittiğini görüyoruz.
📌Hizmet dönemine girdik diyebiliriz.
📌Türkiye’de ekstra durum var.
📌Dövizin sabit kalması ile sanayi etkilenebilir. Biliyoruz ki sanayi için en büyük maliyet işçilik.
📌Sanayideki maliyetlerin arttığı ve gelecek dönem marjların düşeceğini düşünüyorum.
📌Avrupa resesyonu, eur/usd paritesi ve marjları düşününce sanayici için en kötü yıllardan biri (hatta belki de son 10 yılın en kötüsü) olabilir.
Read 24 tweets
Yabancı hisse/ETF içeren tematik fonlar son dönemde hareketlendi. Bu fonların performans, yatırımcı adet ve içeriklerine dair analizi floodda paylaşıyorum 👇
Son 1/3/6/12 aylık performansları incelediğimizde, son 1/3 ay hariç vasat bir performans görüyoruz.

Öne çıkan temalar son ay için Fintek/Blokzincir⛓️ ve Turizm/Seyahat✈️ olurken diğer dönemlerde Temiz Enerji☀️/Sürdürülebilirlik🌳 ve Yarı İletken (Çip)🖥️ olarak görünüyor.
Getiri liderleri,

Son 1 Ay #IVY #YZC #ZFB
Son 3 Ay #IJC #DTZ #GZH
Son 6 Ay #IJC #IUT #TGR
Son 12 Ay #GZH #GZY #YJH olarak karşımıza çıkıyor.
Read 5 tweets
Günaydın,

Dün gerçekleşen 3.96b$ hacim 2023 yılının en düşük hacmi. Cuma günü 4.961’den tepki almıştık. Güç kazanmamız için 5.200 üzerinde tekrar kalıcı olmamız gerekiyor.

Bilançolar gelince net bir şekilde anlayacağız ama Bu Borsa, bu şirketler bu fiyatları olmayı haketmiyor.
Hala aynı fikirdeyim,

Bilançolarla beraber 0.6 PD/DD’ye Banka, 3 FK’ya Holding, 4 FK, ya Havayolu, 5 FK’ya Petrokimya, Cam, Demir Çelik olmaz. Olmaz.

Her krizden rahatlıkla çıkmayı başaran o kadar değerli şirketlerimiz var ki, ben güvenmeye devam edeceğim. Bir daha söylüyorum;
Piyasa ile inatlaşmıyorum. Ancak endeks üzerinde ağırlığı olan birçok şirket daha yüksek fiyatlamaları hekediyor.

Örnek; hadi 4.5 FK adil olsun. 4-5 normal diyorduk. #THYAO 50-55mia TL aralığında kar geldiğinde bile (ki daha yüksek gelir) olması gereken fiyatı 170 TL. E o zaman?
Read 4 tweets
☢ ZOR BİR 2 GÜN GEÇİRDİK. BİR GÜN YÜZDE 7 ÇÖKÜŞ VE BÜYÜKLERİN ÇOĞU TABAN YADA TABANA YAKIN KAPATTI. SATIŞIN BİR MANTIĞI YOKTU. DİREK HABER AKIŞI İLE PANİK SATIŞI. ALGORİTMALARIN TETİKLEMESİ. SONRAKİ GÜN İSE AYNI ŞEKİLDE ALDILAR. YİNE FİYATA BAKMADAN PANİK ALIŞI.
2 - YANİ İŞİN ÖZÜ NE PERŞEMBE SATIŞLAR NORMALDİ NE CUMA ALIŞLAR. BU YÜZDEN 2 GÜNDE KISA VADE TEKNİKLER BOZULDU. ORTALAMALAR ALTINA GİTTİLER. KİMİ GERİ GELDİ. KİMİ GELMEDİ. GELENLER HACİMSİZ GELDİ GİBİ. YANİ BU HAFTA PEK TEKNİK BAKMAK İSTEMİYORUM. YANILIRIZ.
3 - PAZARTESİYİ GÖRMEK LAZIM. YÖN NE OLACAK. ONDAN SONRA DAHA SAĞLIKLI OLUR. ÇÜNKÜ ALGORİTMALAR BİLE PROGRAMLANAMIYOR ŞU AN. AMA BEN ALT - ÜST YAZMADAN BEĞENDİKLERİMİ YAZAYIM. AMA DEDİĞİM GİBİ ÇOK EMİNDE DEĞİLİM ÇÜNKÜ TEKNİK FİLAN BIRAKMADILAR KISA VADECİLERE 2 GÜNDE.
Read 7 tweets
Havacılık sektöründe pozitif gelişmeler duymaya devam ediyoruz. Avrupa'nın en büyük düşük maliyetli havayolu @Ryanair, Noel döneminde beklenenden daha güçlü gelen talebin ardından kâr tahminlerini yukarı yönlü revize etti. (1/4)
Yeni ilan edilen guidance'a göre, yıllık karın 1,325 milyar Euro ila 1,425 milyar Euro aralığında beklendiği açıklandı. Önceki hedef 1,2 milyar Euro’ydu. Şirket son çeyrekte 200 milyon Euro kar açıklamıştı.
Avrupa'da tatil amaçlı seyahat talebi güçlü. Havacılık sektörünün bu kış yüksek enerji fiyatları ve daralan hanehalkı bütçeleri nedeniyle zayıflayabileceği konuşuluyordu ama son gelişmeler bunun olmayacağını söylüyor.

Burada @eurocontrol'ün olumlu ve olumsuz senaryoları var.
Read 4 tweets
Tekrar merhaba,

Geçtiğimiz hafta #THYAO Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat’ın 2023 yılına dair beklentileri ve hedeflerini paylaşmasının ardından #THYAO için yapmış olduğum 2023 yılı hedef fiyat beklentimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Başlıyorum;
Yılı yaklaşık ~72 milyon yolcu ile ~14mia $’lık net ihracat ile tamamlayacak olan #THYAO 2023 yılında filosuna katacağı 31 yeni uçak, rotasına ekleyeceği 6 yeni nokta, yolcu sayısında %20-25’lik büyüme ve ~17mia $ ihracat hedefi ile 2023 yılında da en büyük pozisyonum olacak.
Gelin basit bir matematikle bu rakamlar üzerinden tahmini bir Ciro ve Net Kar hesaplaması ve akabinde hedef fiyat çalışması yapalım;

Gelirlerinin %91’i ihracat olan #THYAO 2023 yılında ~17b$ ihracat hedefliyor. Dolayısıyla toplamda ~19-20b $ ciro beklentisi kuvvetle muhtemel.
Read 9 tweets
Herkese günaydın bu sabahın konusu hazır: “Hiçbir şey göründüğü, hatta yaşandığı gibi değildir. Her şey hatırlandığı gibidir.” - Barış Bıçakçı, Aramızdaki En Kısa Mesafe
Bu alıntıyla başlamak istedim çünkü hayatta tecrübe ettiğim ne varsa bu sözü doğruluyor. Zaten Barış Bıçakçı’ya dair ne varsa da okumuşumdur. Bir finans sayfası için bu kadar duygusallık yeter. Uykudan ayılmak ve işe varmadan bir şeyler okumak için geldiniz biliyorum.
Sabah 08:00 yazıları sanki benim eksik bir yanımı tamamlıyor gibi artık. Yaptığım anketlere gelen olumsuz oylara nispeten devam ettirmem de şart gibi 😅
Read 20 tweets
Günaydın,

Endeks kendi içerisinde müthiş bir denge tutturmaya devam ediyor. Piyasada dönen 5-6b$ tabir-i caizse nakış gibi işleniyor. 300$ üzerinde kaldığımız her gün güç kazanacağımızı ve 325$ seviyesine bilanço dönemiyle beraber ulaşacağımızı düşünüyorum.

Geçelim detaylara;
Havacılık ile başlıyorum;

#THYAO Citi'nin hedef fiyatını 185 TL'ye yükseltmesiyle kuvvetli bir gün geçirirken, #PGSUS satıcılı bir gün geçirdi.

2022 yılında düşük maliyetli taşıyıcıların trafik sayıları 2019'un %85'ine ulaşırken #PGSUS 2019 yılının %89'una ulaşmayı başardı.
GYO tarafında ise;

Dünkü @isyatirim GYO raporunda yeniden değerlemeler sonrası #EKGYO net aktif değerinde %58, toplam portföy değerinde ise %50'lik bir büyüme beklenmesi dikkat çekici

Dün akşam KAP'a bildirilen 13 ayrı değerleme raporu da bu beklentiyi ortaya koyar nitelikte.
Read 13 tweets
Günaydın,

Yıla müthiş başladık. 4.83b$ hacim 21 Aralık’tan bugüne gerçekleşen en yüksek işlem hacmi. Tekrar eski momentumuzu yakalamaya başlıyoruz. Endeks genelinde para girişi, genele yayılan bir yükseliş var. Bu seferki hikayemiz 2022 yıl sonu bilançoları.

Detaylara bakalım;
Havacılık ile başlıyoruz;

#THYAO 2022’yi 2019’un %93’ünde tamamlarken tarifeli bayrak uçucular @airfrance @lufthansa @british_airways @KLM’e göre en çok uçuş gerçekleştiren havayolu oldu. #PGSUS 2022’yi 2019’un %89’unda tamamlarken @igairport Avrupa’nın en işlek havalimanı oldu.
Yeni yılın ilk işlem gününde hem #THYAO ve #PGSUS’dan kuvvetli açılışlar gördük.

#THYAO için toplamda ~60mia TL net kar, ~43 TL hisse başı kar ile yılı +10$,

#PGSUS içinse toplamda ~7.5mia TL Net Kar; ~75 TL Hisse başı kar ile yılı +30$ hedeflerimi koruyorum.
Read 12 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!