Discover and read the best of Twitter Threads about #trilc

Most recents (2)

1) Herkese merhabalar. Bugün bana gelen sorulardan hareketle, biraz da aklımı kurcalayarak, kırıntıları toplayarak bir şeyler karalamak istiyorum. Yazımın başlığı, Halka Arz Çılgınlığı ve Teknik Analiz olacak, buralarda olanlar buyursun.
2) Teknik Analiz, bir nevi fiyatı irdeleme sanatı. Fiyatın geçmiş alışkanlıklarını tekrar edeceğini düşünüyor, ona göre pozisyon alıyorsun. Tabi ki, burada fiyat dediğime bakmayın çünkü fiyat olarak analiz ettiğimiz her şeyin içerisinde aslen İnsan var.
3) Yani, biz en nihayetinde insanı analiz ediyoruz. Çünkü fiyatı hareket ettiren şey insanların duyguları. Para kazanma istekleri, korkuları, tedirginlikleri, heyecanları, coşkuları. 100 yıl önce yazılmış bir kitap var, Bir Borsa Spekülatörünün Anıları. Çoğunuz biliyorsunuzdur.
Read 27 tweets
1) Dostlar herkese iyi akşamlar. Herkeste bir panik havası, bir kısım ne yapacağını bilmiyor, bir kısım strateji çizemiyor, bir kısımın kafa hepten karışık. O yüzden, ben kendi bakış açımı, yine kendi sistemim dahilinde sizlere anlatayım istiyorum. Belki yardımım dokunur.
2) Şimdi, öncelikle benim endeks ve borsamız hakkındaki fikirlerimin üzerinden kronolojik sırayla geçelim. Zamanı olan için iki yazı paylaşmıştım, hatırlatıyorum. İlki, 5 Mart 2021’de sizlerle paylaştığım ve “aman dikkat” temalı yazım, şurada:
borsaninizinden.com/5-mart-2021-bi…
3) İkincisi ise, ortalığın biraz daha sakinleştiğine, risk iştahının biraz daha arttığına ve haftalık grafikte bir harami oluştuğuna dikkatle, “biraz daha rahat olabiliriz” temalı, 15 Mart 2021’de paylaştığım şu yazı:
borsaninizinden.com/15-mart-2021-b…
Read 26 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!