Discover and read the best of Twitter Threads about #tugva

Most recents (4)

Depremin ilk dakikalarından başlayıp şimdiye kadar millet için şov yapmadan,kar kış soğuk dinlemeden,sahada insanlara temas ederek,dur durak bilmeden çalışan kurum,kuruluş,vakıf ve dernekler floodu:

#kahramanlar
AFAD ( @AFADBaskanlik )
218 bin personel
12500 araç ve iş makinesi
176 bin çadır
1 milyon 507 bin battaniye
8294 yabancı personel
1644 personel ve 164 araçla 65 bin kişiye psikososyal destek
#AFAD
#kahramanlar Image
KIZILAY (@Kizilay)
10 milyon 400 bin öğün yemek
334 mobil mutfak
4540 sahadaki gönüllü

#kizilay
#kahramanlar Image
Read 29 tweets
📌TOLONES’Lİ YEŞİLDAĞ KARDEŞLERİN HAYATINDAN NOTLAR...

1- Son zamanlarda attığı twitlerle savcıları harekete geçirmese de toplum vicdanı harekete geçiren #SedatPeker son paylaşımları ile Yeşildağ ailesini adeta duman etti.
2- Akşam, Güneş, Star, 24 TV, 360, TV 4, Alem, Platin, Alem Fm ,Lig Radyo, #Star Matbaacılık, TürkMedya Dijital elinde bulunduran Türk Medya’nın sahibi Yeşildağ ailesini sırları sadece Sedat Peker’in anlattıklarından ibaret değil.
3-Hakkında yakalama kararı bulunan #SedatPeker , kendisine ait Twitter hesaplarından biri olan “Deli Çavuş” hesabından yaptığı paylaşımlarda Hasan Yeşildağ adından ilk olarak bir ay önce bahsetmişti.
Read 65 tweets
#تركيا

🔴ماذا فعل أمام أوغلوا في هذه السنوات الثلاث؟؟

🔴ما هي المشاريع التي إنجرها أمام أوغلوا منذ توليه رئاسة بلدية #اسطنبول ؟

والمنشور مفتوح للجميع
وسأشارك معكم بالخبر الموثق والصورة والحدث

1/
📌 ألغى إمام أوغلو بعد توليه منصبه بفترة وجيزة بناء محطة سيلاهتاراكا Silahtarağa الجديدة المتطورة للمعالجة البيولوجية لمياة الصرف وهي محطة حيوية جدا، ادعى إمام أوغلو أنه وفر لميزانية البلدية مبلغ قدره 1 مليار 525 مليون ليرة من الأعباء الغير ضرورية،وسابقا توقفت محطة باشكوي.
2/
📌إنشاء دورة تدريبية حول "المساواة بين الجنسين" لإطلاع موظفي البلدية على حقوق المثليين والمثليات ومزدوجي الميل الجنسي.

مشاركت أمام في الاجتماع عبر الإنترنت الذي عقدته جمعية SESوالتي تتمثل مهمتها في نشر المثلية، واعترف إمام أوغلو بأنهم يقفون إلى جانب المثليين وحقوقهم(الزواج)
3/
Read 36 tweets
1) TÜGVA'nın bugün çekilen toplantı görüntülerinde duvarda Mısır'da İhvan-ı Müslimin'i yani Müslüman Kardeşler örgütünü kuran Hasan El Benna'nin fotosu vardı. Tügva'nın fikirlerine cok deger verdigi Hasan El Benna kim ?
#tugva Image
2) Hasan El Benna 1928 yılında Müslüman Kardeşler örgütünü kurdu. En başta kuruluş amacı, bireyden aileye, aileden topluma, toplumdan devlete uzanan biçimde bir İslamileştirme stratejisi uygulamaktı. Hasan El Benna kişileri erken yaşta Ihvanlastırma'yi savunur. Image
3) Bu yüzden henüz 6-7 yasında ilkokul çocuklarından zeki ve fakir olanlarla özel ilgilendi. Yapılanmada Ortaokul, Lise, Üniversite şeklinde, kendi içinde hücre şeklinde oluşmuş bir yapılanma vardı. Kurduğu kapalı sistemde her şey evlilik dahil kendi içlerinde oluyordu. Image
Read 5 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!