Discover and read the best of Twitter Threads about #vade

Most recents (3)

1) Çetin hocam @cozdegerleme öncelikle ellerinize sağlık hocam 🙏🏼🙏🏼 bu efsane tablolarınızdan yararlanarak #ARCLK şirketinin son dönem finansallarını #eğitimnotları kapsamında özet geçmeye çalışacağım.

#temelanaliz #bilanço #gelirtablosu #finansalokuryazarlık
2) Şirket toplam varlıklarını yılbaşına kıyasla ilk altı ayda arttırmış. Bunu yaparken hem #DönenVarlıklar’ını yani #faaliyetlerini hem de #DuranVarlıklar’ını #yatırımlarını arttırması olumlu bir durum olarak gözükmektedir.

Dönen Varlıklar kaleminde en ağırlık kalemlerin +
3) #TicariAlacaklar ve #Stoklar olduğu görülüyor.

Tic.Alacak kaleminde rakamsal artış olmasına rağmen her dönem ağırlığının %40’larda olması ve ATS kısmında ortalama 120 günlerde seyretmesi işletmenin istikrarlı bir alacak #tahsilat programı olduğunu göstermektedir.
Read 13 tweets
O ne güzel Haziran vadedir, ne âlâ #teorik fiyat - #spot fiyat farkıdır öyle 😇 Image
Ne bu? diyene özet:

Pegasus hissesi almak istiyorsanız; bunu VİOP'tan vadeli olarak almak %10+ daha ucuz. Açığa satmak yasak olduğu için... bu arbitraj kapanmıyor. Elinde hissesi olan onu satıp buradan daha ucuza alabilir. (%10 marj içine vade farkı da dahil: "teorik fiyat")
Yeri gelmişken: Vadeli piyasalardaki #vade farkını "ceza, maliyet, zarar" gibi gören talihsiz bir grup mevcut. YAN-LIŞ. Siz vadeliye yatırdığınız her paraya nema alıyorsunuz. Üstüne, kaldıraç oranında dışarıda paranız cepte kalıyor (ona da faiz alabilirsiniz). İkisi mahsup...
Read 3 tweets
#VaranTaktik Dayanak varlıktaki değişim beklentiniz, bu beklentinin gerçekleşeceği zaman diliminde, varantın zaman değeri kaybını yenecek kadar yüksek olmalıdır. #varant #İşVarant
Aksi takdirde beklenti gerçekleşse bile varantta zarar edebilirsiniz. Uzun vadeli ve zaman değeri kaybı küçük olan varantları tercih etmek bu riski azaltır. #İşVarant #varant #vade
#VaranTaktik Sorularınız için #İşVarant destek hattını arayın.
#Varant Destek Hattı: 0212 350 23 00
Read 3 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!