Discover and read the best of Twitter Threads about #valimised

Most recents (2)

1/ Euroopa Parlamendi valimiste kokkuvõte: suurepärane Marina Kaljuranna sõit, tõsised häirekellad Keskerakonnale ning Euroopas ei domineerinud paremäärmuslased, vaid tugevad hoopis rohelised suunad. #valimised Lõng allpool:
2/ Eks küsitlused näitasid Keskerakonnale ühte kohta, kuid oluline oli see, kuidas see saabus - ainult tänu Yana Toomile. Väga nõrk esitus ning valitsuse "juhtpartei" liigub kriisi suunas. Momendil ei võidetaks isegi Tallinnas kohalikke valimisi.
3/ Võitjad: Marina Kaljurand, Raimond Kaljulaid (kuigi ta sisse ei saanud, siis kinnistas veelgi oma tugevat positsiooni Tallinnas), Ansip & Paet (väga tugev tulemus), Jaak Madison (keeled suus ja EKRE pundist ilmselt ainus, kes Euroopas suhtlemisega hakkama saab).
Read 6 tweets
1/ Valimiste säutsutorm: Ma prognoosisin EKRE-le 20 kohta Riigikogus, läks üsna ootuspäraselt. Vaadates trende Euroopas ja ka Eestis, ei tohiks see olla üllatus ja selle edu taga on üsna loogilised põhjused. #valimised
2/ Samas arvasin ka, et Eesti 200 saab üle valimiskünnise ja Isamaa teeb nõrgema tulemuse. Nii ei läinud, tundub et brändil on ka poliitikas ikkagi väga suur (ajalooline) väärtus.
3/ Siit läheb nüüd valitsuse moodustamisega huvitavaks, võetakse kõik mänguteooria meetodi kasutusele. Tuletage meelde Yannis Varoufakis, kes tegelikult Euroopat suutis selle abil päris edukalt pigistada.
Read 11 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!