Discover and read the best of Twitter Threads about #xu100

Most recents (24)

(01/75) 2021/2Ç sonu itibariyle BİST'teki 10 yaşından büyük ve aktif işlem gören hisseleri (ve ilave bazı kur ve emtia) #XN30 kriterlerimize (üssel trend uyumluluğu + son 10 yıllık bileşik getiri) göre sıraya dizelim.
(02/75) Baştan bildirmekte fayda var. Twitter, hisse grafiklerini birbirine benziyor diye düşünerek "unavailable" sınıflaması yapabilir. Bu nedenle, tümü bittikten sonra threadreaderapp.com üzerinden unroll yapıp linki sonunda paylaşacağım.
(03/75) #XN30 analizimize dahil olma hakkını kazanan 278 hisse senedi var. ALTIN_GR, USDTRY ve EURTRY de ilk 60 içinde. Endekslerden de #XUSIN, #XUTUM, #XU030, #XU100 ve #XBANK ayrı bir tablo olarak analize dahil.
Read 77 tweets
#XU100 Twitterda pek sık paylaşmasam da, (video yayınlarında, zaman zaman konuşuyoruz) Endeks ile takip ettiğim çizgiler ve üzerine, teknik olarak dikkatimi çeken noktalar, kabaca şöyle : Önce, genel görünüme bir bakalım : 1⃣
2⃣ Üstteki ilgili grafiklerde de görüldüğü gibi, 17Mart2020de 819 seviyesinde olan endeksin, daha sonraki dönemde yükselerek, tam bir yıl sonra, 17Mart2021 de 1589 seviyesine ulaştığını izledik.. Bu yükseliş, 3 aşamada oluşmuş görüntüsü var..
3⃣ İlk aşama, 17Mart2020-21Temmuz2020 arası süren, hızlı bir yükseliş, (819'dan, 1206'ya), ve daha sonra, 21Temmuz-30Ekim arası süren bir konsolidasyon dönemi (1206'dan 1095'e) ve daha sonra 30EKimden-17Mart'a süren bir diğer yükseliş (1095den 1589'a) şeklinde gerçekleşmiş..
Read 9 tweets
(01/76) 2021/1Ç sonu itibariyle BİST'teki 10 yaşından büyük ve aktif işlem gören hisseleri (ve ilave bazı kur ve emtia) #XN30 kriterlerimize (üssel trend uyumluluğu + son 10 yıllık bileşik getiri) göre sıraya dizelim.
(02/76) Nisan'ın ilk haftası yoğunluğum nedeniyle ancak şimdi paylaşabiliyorum. Ancak zaten 3-aylık dönemlerde paylaştığımdan 1-haftalık gecikmenin çok fazla değişiklik oluşturacağını sanmıyorum.
(03/76) Baştan bildirmekte fayda var. Twitter, hisse grafiklerini birbirine benziyor diye düşünerek "unavailable" sınıflaması yapabilir. Bu nedenle, tümü bittikten sonra threadreaderapp.com üzerinden unroll yapıp linki sonunda paylaşacağım.
Read 76 tweets
Gelen istekler üzerine çimento sektöründe faaliyet gösteren Bursa Çimento'nun yeni gelen bilançosunu kısa bir şekilde inceledim.

#bucım #borsa #bist #xu100 #bist100
1) İlk olarak satışlara baktığımızda Bursa Çimento geçen seneye göre satışlarını %19 arttırmış bulunmakta.
2) Dönen Varlıklar : 1 yıl içinde nakite dönüştürülmesi beklenen varlıklardır. Dönen varlıklara baktığımızda şirketin son çeyrekte bir önceki çeyreğe göre dönen varlıklarında %5 azalış geçen seneye göre ise %45 artış mevcut.
Read 15 tweets
Bugün teknoloji ve bilişim sektöründe faaliyet gösteren Fonet şirketinin son çeyrek bilançosunu kısa bir şekilde inceledim.

#Fonet #bist #bist100 #xu100 Image
1) İlk olarak satışlara baktığımda Fonet geçen seneye göre satışlarını %30 arttırmış bulunmakta. Gayet başarılı bir artış gözüküyor.
2) Dönen Varlıklar : 1 yıl içinde nakite dönüştürülmesi beklenen varlıklardır. Dönen varlıklara baktığımızda şirket son çeyreğe göre dönen varlıklarını %28 arttırmış. Olumlu bir artış mevcut.
Read 17 tweets
1-Morgan Stanley güzel ve çok detaylı bir Türk Ekonomisi, Makro ve Hisse Senedi Stratejisi raporu yayınlamış. Burada bazı öne çıkan hususları paylaşacağım.

Enflasyon tahminlerin üzerinde ve daha da yükselirken, Merkez Bankası'nın bir kez daha faiz yükseleceğini düşünüyoruz.#bist
2-Ancak harekete geçmeden önce daha fazla veri beklemesi muhtemeldir. Strateji tarafında, #bist Türk hisse senetlerinde taktiksel olarak pozitif kalırken, #usdtry’nin 6,80'e ineceğini görüyor ve USD eğrisinin uzun ucunu tercih ediyoruz.
3-Ekonomi: MB şahin duruşunu sürdürecektir. Enflasyonun Merkez Bankası'nın tahminlerinin üzerinde olması ve ekonomik büyümenin hala güçlü olmasıyla birlikte, Merkez Bankası'nın 18 Şubat'ta yapılacak PPK toplantısında ana politika faizini değiştirmeyeceğini ve ileriye dönük
Read 18 tweets
#WTO -#SUPERTREND SİSTEMİ GENEL KURALLARI
Ana sistem 240 dk. ve günlükte işlem ve trend takibi yapıyoruz. haftalık ve aylığı sistemi sağlamada kullanıyoruz. kısacası haftalık ve aylıkta trendin pozitif olup olmadığına bakıyoruz
Sistemin ana noktası #wto al verince kağıda giriyoruz. 2. supertrendin al vermesini bekliyoruz. supertrend al verince sistemi supertrend ile takip edip supertrend ile satıyoruz. Image
Read 12 tweets
(01/76) 2020 sonu itibariyle BİST'teki 10 yaşından büyük ve aktif işlem gören hisseleri (ve ilave bazı kur ve emtia) #XN30 kriterlerimize (üssel trend uyumluluğu + son 10 yıllık bileşik getiri) göre sıraya dizelim.
(02/76) 2021'in ilk haftası yoğunluğum nedeniyle ancak şimdi paylaşabiliyorum. Ancak zaten 3-aylık dönemlerde paylaştığımdan 1-haftalık gecikmenin çok fazla değişiklik oluşturacağını sanmıyorum.
(03/76) Baştan bildirmekte fayda var. Twitter, büyük ihtimalle, hisse grafiklerini birbirine benziyor diye düşünerek "unavailable" sınıflaması yaparak göstermeyecek. Bu nedenle, tümü bittikten sonra threadreaderapp.com üzerinden unroll yapıp linki sonradan paylaşacağım.
Read 76 tweets
Endeks Shortçular yazlıkları çıkarmıştır şimdi...
#BIST30 #XU030 Image
#BIST100 #XU100 Shortçular duman olmuş BIST100'de.. Image
#BIST30 #XU030 USD Bazlı Grafiği gören shortçular yine heyecanlanmıştır sanırım. Image
Read 4 tweets
#XU100 60dk

günaydınlar,

onay için mi yükseldi? ind desteğinden tepki mi aldı? ImageImage
#XU100 60dk

1405 Image
#XU100 60dk

bu 2-3 gündür bahsettiğim trendler..

1408 e sürtünüp duruyor.. bakalım sürüntü testi ne çıkacak..

sonuçlar yarına çıkar heralde.. Image
Read 4 tweets
1drv.ms/x/s!Aq2WD4MRPl…
İyi akşamlar. Uzun zamandır yatırım piyasalarını takip eden bir beyaz yakalı olarak zaman kısıtı sebebiyle elimden geldiğince bu işe ayıracağım vakti azaltmak maksadıyla sadece bilonço değerlerini aktararak bana al/sat tavsiyesi verecek bir sistem++
yaratmak istedim bunun için günlerimi gecelerimi harcadım ve sürekli sistem üzerinde modifikasyonlar yaptım. Son olarak sayın @denizmustafatr hocamın paylaşmış olduğu şirketlere ait bilanço verilerini detay takibi maksadıyla kendi sistemime entegre ettim.++
Bu sistem kesin sonuç vermemekle birlikte bugüne kadar beni üzmedi diyebilirim. Öncelikle belirtmeliyim ki bu tablolar herhangi bir teknik görünüm üzerinden size al sat tavsiyesi vermez ya da otomatik olarak bilanço verilerini çekmez. ++
Read 12 tweets
📈 Mumları Koklayan Adamla Endeks Keyfi 📉

1) Yaklaşık 3 yıldır aşılamayan bölge nihayet aşıldı.

Bunun sonucunda 61 milyar 267 milyon 798 bin 993 TL ile Borsa İstanbul'da işlem hacmi rekoru kırılmış oldu.

Gelin bizi neler beklediğine bir bakalım.

#xu100bist #xu100 #bist100
2) Geçen ay zirvede bir kırılım gelebileceğini ancak daha sağlıklı bir yükseliş için bir dip daha yapmasının iyi olabileceğinden bahsetmiştim.

1100'lerden gelebilecek bir dönüş kırılım için alıcıların elini güçlendirecekti. Netekim de öyle oldu.

3) Zirve kırıldığına göre en güçlü ihtimaller neler?

Zirvede kırılım geldikten sonra bir çok hisse hızla dirençlerine gider ve sırayla kârlar alınmaya başlar.

Kâr alınmalar hızlanırsa bu sefer endeks ivme kaybeder ve bulunduğu bölgeyi test etmek için geri çekilir.
Read 25 tweets
📈 Mumları Koklayan Adamla Endeks Keyfi 📉

1) Süper Mario geçen ay sonu trendi tamamladığı noktaya geri döndü.

Duvar hala sağlam ancak Süper Mario bu sefer ilk raundda nakavt olmayacağını gösterdi. +++ #xu100bist #bist100 #xu100 Image
2) Geçen ay herkesin ballandıra ballandıra portfoyüne yeni hisseler katmaya çalıştığı bir anda, tam bu noktada sabah saatlerinde bir mesaj atmıştım.

Kontrolsüz risk alınmaması gereken bir yerde olduğumuzu hatırlatmak istemiştim.

3) Burada ne olacağını ilk anda kestirmek zor olduğu için önlem olarak tüm hisselerimden kâr alıp beklemeye geçmiştim.

Akabinde zirve kanalından çok sert bir red geldi ve düşüş hızlanarak devam etti.

Read 14 tweets
1) Herkese selamlar, uzun zamandır paylaşım yapmıyordum.
"Hareketli ortalama kullanımı ve hangi ortalamaya hangi anlamları yüklüyorum" konusu ile az da olsa suskunluğumu bozmak istedim.
2) Bildiğiniz üzere teknik analizde çok fazla sayıda farklı enstrüman bulunmakta ama paylaşımlarımda genelde hep belirli konularda fikirlerimi yazıyorum. Bunun nedeni, bakış açımın "her şeyi bil ama belli konularda uzmanlaş" olmasından kaynaklanıyor.
3) Hareketli ortalamalar da üzerinde çok fazla kafa yorduğum, binlerce deneme yanılma yaptığım hatta en çok kafa yorduğum enstrümanlardan biri. Çok kolay olmasına rağmen.
Bunun nedeni onlarca farklı Hareketli Ortalama türünün olması ve pozitif tam sayılarının hepsini kapsadığı
Read 24 tweets
(01/76) 2020/3Ç sonu itibariyle BİST'teki 10 yaşından büyük ve aktif işlem gören hisseleri (ve ilave bazı kur ve emtia) #XN30 kriterlerimize (üssel trend uyumluluğu + son 10 yıllık bileşik getiri) göre sıraya dizelim.
(02/76) Baştan bildirmekte fayda var. Twitter, büyük ihtimalle, hisse grafiklerini birbirine benziyor diye düşünerek "unavailable" sınıflaması yaparak göstermeyecek. Bu nedenle, tümü bittikten sonra threadreaderapp.com üzerinden unroll yapıp linki sonunda paylaşacağım.
(03/76) #XN30 analizimize dahil olma hakkını kazanan 271 hisse senedi var. ALTIN_GR, USDTRY ve EURTRY de ilk 60 içinde. Endekslerden de #XUSIN, #XUTUM, #XU030, #XU100 ve #XBANK ayrı bir tablo olarak analize dahil.
Read 76 tweets
1) Evvet sevgili borsa sakinleri. Bundan sonra bu akışın altına borsa adına bilgiler, grafik veya analiz yorumları, reel sektör-borsa ilişkisi şeklinde paylaşacağım🧑‍💻

Strateji ve teknik bilgileri
Teknik analizi anlama-yorumlama-yapma
Bakış açısı geliştirmek..

#adımadımborsa
2) İlk ders ise yukarıdaki paylaşımımdır

#adımadımborsa #bist #bist100 #borsa #technicalanalysis
3) KAP haberleri tüm vadeler için takip edilmesi önemlidir. Telefonunuza KAP uygulamasını indirip takipteki firmaların bildirimlerini açabilirsiniz
Mesela #RALYH için bir açıklama. Bakalım bu açıklamadan önceki-sonraki seyirleri nasıl olacak?
İnceleme periyodu 5 öncesi ve sonrası ImageImage
Read 47 tweets
(01/75) 2020/2Ç sonu itibariyle BİST'teki 10 yaşından büyük ve aktif işlem gören hisseleri (ve ilave bazı kur ve emtia) #XN30 kriterlerimize (üssel trend uyumluluğu + son 10 yıllık bileşik getiri) göre sıraya dizelim.
(02/75) Baştan bildirmekte fayda var. Twitter, büyük ihtimalle, hisse grafiklerini birbirine benziyor diye düşünerek "unavailable" sınıflaması yaparak göstermeyecek. Bu nedenle, tümü bittikten sonra threadreaderapp.com üzerinden unroll yapıp linki sonunda paylaşacağım.
(03/75) #XN30 analizimize dahil olma hakkını kazanan 274 hisse senedi var. ALTIN_GR, USDTRY ve EURTRY de ilk 60 içinde. Endekslerden de #XUSIN, #XUTUM, #XU030, #XU100 ve #XBANK ayrı bir tablo olarak analize dahil.
Read 75 tweets
1) Herkese selamlar, bugünkü konumuz temel analizcilerin 2 çizgi çizerek para mı kazanılır diye tiye aldığı ama paranın böyle kazanıldığı en temel konu yani "Trend Çizgileri" olacak. Ne yazık ki çoğu kişi Trendlerin çalışmadığını veya yanlış sinyaller verdiğini düşünüyor.
2) Bunu demelerindeki en önemli sebep Ana Trend Çizgilerini bulamıyor olmalarıdır. İşte bugün bu düşünceyi değiştirmeyi amaçlıyorum. O halde bir an önce başlayalım.
3) Başka kaynaklarda geçiyor mu bilmiyorum ama benim için 2 tür Trend vardır. Bunlar:
-Ana Trend Çizgisi (uzun vadeli)
-Ara Trend Çizgileri'dir. (kısa vadeli)

Trend çizebilmek için 2 nokta seçmek benim için yeterlidir.
Read 20 tweets
1️⃣BORSADA KERİZ SİLKELEME NEDİR?NASIL YAPILIR?

Bizzat bunu yapanın kendi ağzından,aşağıda bulunan flooddumda özellikle önemli bulduğum bu kısmı sizlerle tekrar paylaşmak istedim. #bist100 #bist30 #xu100 #xubist
2️⃣Mecnur Çolak'ın ifadesinde "keriz silkelemek" olarak yer alan operasyon, büyük oyuncuların kağıtları düşük fiyatlardan toplamasıyla başlıyor. Özellikle işlem hacmi az, yani alım-satımın düşük olduğu kağıtlarda
3️⃣ üç-beş büyük oyuncunun bir araya gelerek yaptıkları bu operasyona "keriz silkelemek" adı veriliyor. Büyük oyuncuların fiyatı düşükken topladığı hisseler hakkında, piyasaya o hisse senedinin çok daha fazla prim yapacağı söylentisi yayılıyor. Küçük oyuncular da her fiyattan
Read 4 tweets
1️⃣ÜNLÜLERİ YAKAN BORSA İTİRAFLARI !!!

Borsada haksız kazanç elde etmek iddiasıyla tutuklanan ve 300 milyar lira kefaletle serbest kalan Mecnur Çolak, manipülasyon yapmak için ortak hareket ettiği ünlülerin listesini açıkladı
Kaynak:Tgrt Haber 30.11.2011 #bist100 #bist30 #XU100
2️⃣Listede, Orhan Gencebay, M.Ali Erbil, Naim Süleymanoğlu ve Sinan Engin gibi ünlü isimler var Eski Fenerbahçeli futbolcu Mecnur Çolak, gözaltına alındığında polise verdiği ifadede, borsada ortak hareket ettiği ünlülerin isimlerini ve yöntemlerini tek tek anlattı
3️⃣İşte 'Borsaya Fenerbahçe'den aldığım transfer ücreti olan 150 milyon lirayla başladım' diyen Çolak'ın deprem etkisi uyandıracak ifadesi:

Borsada haksız kazanç elde etmek iddiasıyla tutuklanan ve 300 milyar lira kefaletle serbest kalan Mecnur Çolak, manipülasyon yapmak için,
Read 21 tweets
1️⃣BORSADA BÜYÜK MANİPÜLASYON İDDİALARI!!
Kaynak:A Haber 26.11.2011

Borsada manipülasyon yaptıkları iddia edilen ve aralarında eski futbolcu Mecnur Çolak ile Galatasaray eski Başkanı Faruk Süren’in de bulunduğu 68 şüpheli hakkındaki İDDİANAMEDE kabul edildi.
2️⃣Çolak'ın liderliğini yaptığı örgütün 'operasyon' olarak kodladığı manipülasyon işlemlerin de öncelikle hedef aldığı şirkete ait hisse senedini diğer örgüt üyeleri ve kendi kontrolündeki hesaplarla piyasadan toplayarak, yine kontrolündeki kişilerin hesaplarına stok yaptığı,
3️⃣bu şekilde hissenin arzını daraltarak, piyasadaki diğer yatırımcılarda çok az hisse senedi kalması nedeniyle düşük hacimli işlemlerle hisse senedinin fiyatını rahatlıkla yukarıya doğru çıkarttığı, sonrasında ise örgüt üyelerinin hesapları üzerinden
Read 15 tweets
SPK UYARDI!!YETKİ BELGESİ OLMAYAN DANIŞMANLARA 5 YILA KADAR HAPİS

1️⃣Yetki belgesi olmadan yatırım danışmanlığı yapanların 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezasını ve elde edilen menfaatin üç katından az olmamak üzere para cezasına çaptırıldığı kaydedildi.#bist100 #BIST30 #Xu100
2️⃣Yatırım danışmanlarının yaptıkları tavsiyeler tarafından ücret ve menfaat aldığını ve yatırım danışmanlarının bu faaliyeti gerçekleştirebilmeleri içinde, aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar ve portföy yönetim şirketlerinden yatırım danışmanlığı yetki belgesinin,
3️⃣ bulunması gerektiği ifade edildi.
SPK, mağduriyetlerin oluşmaması için yatırımcılara şu önerilerde bulundu:

- Yatırım tavsiyelerini sadece yatırım danışmanlığı yetki belgesine sahip olan kurumlardan alın.
Read 5 tweets
(01/75) 2020 (ve 1Ç) sonu itibariyle BİST'teki 10 yaşından büyük ve aktif işlem gören hisseleri (ve ilave bazı kur ve emtia) #XN30 kriterlerimize (üssel trend uyumluluğu + son 10 yıllık bileşik getiri) göre sıraya dizelim.
(02/75) Baştan bildirmekte fayda var. Twitter, büyük ihtimalle, hisse grafiklerini birbirine benziyor diye düşünerek "unavailable" sınıflaması yaparak göstermeyecek. Bu nedenle, tümü bittikten sonra threadreaderapp.com üzerinden unroll yapıp linki sonunda paylaşacağım.
(03/75) #XN30 analizimize dahil olma hakkını kazanan 272 hisse senedi var. Ayrıca ALTIN_GR da analize dahil. USDTRY ve EURTRY veri uyumsuzluğu nedeniyle bu çeyrek listeden çıkarıldı. Endekslerden de #XUSIN, #XUTUM, #XU030, #XU100 ve #XBANK ayrı bir tablo olarak analize dahil.
Read 75 tweets
Paylaşımlar arttıkça eğitim çalışmalarım çok aşağılarda kalmaya başladı. Haliyle bulmak zorlaşıyor. Hepsini bu flood altına toplayıp profilime sabitleyeceğim. Paylaşımlar arttıkça da bu kısıma ekleme yaparım. İyi çalışmalar herkese
1) Fibonacci Retracement Nasıl Kullanılır? Örnekleriyle Açıklamalı Anlatım
2) Doğru Kullanıldığında Çok Etkili Bir Silah "TREND ÇİZGİLERİ" Konu Anlatımı
Read 26 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!