Discover and read the best of Twitter Threads about #xu100

Most recents (8)

(01/75) 2020/2Ç sonu itibariyle BİST'teki 10 yaşından büyük ve aktif işlem gören hisseleri (ve ilave bazı kur ve emtia) #XN30 kriterlerimize (üssel trend uyumluluğu + son 10 yıllık bileşik getiri) göre sıraya dizelim.
(02/75) Baştan bildirmekte fayda var. Twitter, büyük ihtimalle, hisse grafiklerini birbirine benziyor diye düşünerek "unavailable" sınıflaması yaparak göstermeyecek. Bu nedenle, tümü bittikten sonra threadreaderapp.com üzerinden unroll yapıp linki sonunda paylaşacağım.
(03/75) #XN30 analizimize dahil olma hakkını kazanan 274 hisse senedi var. ALTIN_GR, USDTRY ve EURTRY de ilk 60 içinde. Endekslerden de #XUSIN, #XUTUM, #XU030, #XU100 ve #XBANK ayrı bir tablo olarak analize dahil.
Read 75 tweets
1) Herkese selamlar, bugünkü konumuz temel analizcilerin 2 çizgi çizerek para mı kazanılır diye tiye aldığı ama paranın böyle kazanıldığı en temel konu yani "Trend Çizgileri" olacak. Ne yazık ki çoğu kişi Trendlerin çalışmadığını veya yanlış sinyaller verdiğini düşünüyor.
2) Bunu demelerindeki en önemli sebep Ana Trend Çizgilerini bulamıyor olmalarıdır. İşte bugün bu düşünceyi değiştirmeyi amaçlıyorum. O halde bir an önce başlayalım.
3) Başka kaynaklarda geçiyor mu bilmiyorum ama benim için 2 tür Trend vardır. Bunlar:
-Ana Trend Çizgisi (uzun vadeli)
-Ara Trend Çizgileri'dir. (kısa vadeli)

Trend çizebilmek için 2 nokta seçmek benim için yeterlidir.
Read 20 tweets
#xu100
Sorulara toplu cevap vereyim.

Adım adım gidelim.

Soru,
Son dipten başlayan hareket itkisel mi? Yoksa, düzeltme mi?

Cevap,
1. İtkisel
Bu durumda düzeltmesi gelecektir
2. Düzeltme
Bu durumda üst ölçekte düşüş kaldığı yerden devam edecektir.

Net mi?
#xu100 @Gün

Güncelleme

Soru,
Bulunduğumuz yer neresidir?
Cevap,
7 Nisan tarihini atlattık. Olası tepki sonu için önümüzde 10/13 Nisan ve 95.711-97.435 var.

Soru,
Yanılırsan?
Cevap,
Tabiki yanılabilirim. Bu sebep ile zaten iz süren stop olarak 92.859 var.

İyi geceler. Image
#xu100 @Gün
Güncelleme
Dün akşam bulunduğumuz yer ve hedefleri zaman/fiyat olarak güncellemiştim.
10 Nisan günü 97.482 fiyat seviyesini gören endekse teşekkür eder, bu vesile sizlere sağlıklı ve keyifli haftasonları dilerim. 🙌 Image
Read 16 tweets
(01/75) 2020 (ve 1Ç) sonu itibariyle BİST'teki 10 yaşından büyük ve aktif işlem gören hisseleri (ve ilave bazı kur ve emtia) #XN30 kriterlerimize (üssel trend uyumluluğu + son 10 yıllık bileşik getiri) göre sıraya dizelim.
(02/75) Baştan bildirmekte fayda var. Twitter, büyük ihtimalle, hisse grafiklerini birbirine benziyor diye düşünerek "unavailable" sınıflaması yaparak göstermeyecek. Bu nedenle, tümü bittikten sonra threadreaderapp.com üzerinden unroll yapıp linki sonunda paylaşacağım.
(03/75) #XN30 analizimize dahil olma hakkını kazanan 272 hisse senedi var. Ayrıca ALTIN_GR da analize dahil. USDTRY ve EURTRY veri uyumsuzluğu nedeniyle bu çeyrek listeden çıkarıldı. Endekslerden de #XUSIN, #XUTUM, #XU030, #XU100 ve #XBANK ayrı bir tablo olarak analize dahil.
Read 75 tweets
(01/76) 2019 (ve 4Ç) sonu itibariyle BİST'teki 10 yaşından büyük ve aktif işlem gören hisseleri (ve ilave bazı kur ve emtia) #XN30 kriterlerimize (üssel trend uyumluluğu + son 10 yıllık bileşik getiri) göre sıraya dizelim.
(02/76) Baştan bildirmekte fayda var. Twitter, büyük ihtimalle, hisse grafiklerini birbirine benziyor diye düşünerek "unavailable" sınıflaması yaparak göstermeyecek. Bu nedenle, tümü bittikten sonra threadreaderapp.com üzerinden unroll yapıp linki sonunda paylaşacağım.
(03/76) BİST'teki yaklaşık 500 hisseden, #XN30 analizimize dahil olma hakkını kazanan 272 hisse senedi var. Bunlara ilave olarak ALTIN_GR, USDTRY ve EURTRY de analize dahil. Endekslerden de #XUSIN, #XUTUM, #XU030, #XU100 ve #XBANK analize ayrı bir tablo olarak dahil edildi.
Read 76 tweets
2019'DAN SONRA: HOŞ GELDİN YALANCI BAHAR
2020 SON ÇEYREĞİ: KAOS
1. Bütün #piyasa'lara yön vereceğini düşündüğüm temel etken, şimdilik soğumuş olan ABD-ÇİN arasındaki ticaret savaşı.
2. Bu noktada belki de marjinal bir analiz yöntemi bile uygulanabilir. ABD-ÇİN arasındaki ticaret savaşının #elliottwave Elliott dalga sayımı :)
Evet bence insan ilişkilerinde ve ülkeler arasındaki ilişkiler için de bu dalga sayımının yapılabileceğine inanıyorum.
3. Geçen sene ABD-ÇİN arasındaki ticaret savaşı bence önümüzdeki dönem yaşanacaklar için bir fragmandı. Elliott birinci dalgasıydı. Şu an ise elliott ikinci dalgası devam ediyor. Bu düzeltme dalgası sırasında ve sonrasında piyasalarda ne bekliyorum?
Read 26 tweets
İyi akşamlar dostlar,
1) Bugünkü konumuz Pencere Formasyonu yani Gap'larla ilgili. Bu formasyon genelde devam formasyonu olarak anlatılıyor. Beni biliyorsunuz Grafik formasyonlarını asla devam veya trend değişimi olarak değerlendirmediğim gibi buna da aynı şekilde yaklaşacağım.
2) Yani fiyatın gidişatına göre davranacağım, isim verme ile işimiz yok. Öncelikle neden pencere dendiğini açıklayayım. Bizim Gap yani fiyat boşluğuna Japon arkadaşların pencere demesinden kaynaklanıyor. Gap kapanınca pencere kapandı, kapanmaz ise pencere açık kaldı gibi isimler+
3) vermişler. Bildiğiniz üzere Gap'lar kapandığında önemli destek ve direnç olarak karşımıza çıkabiliyorlar. Bu kapanışlar fiyatın daha sağlıklı gidebilmesi için çoğu traderin olmazsa olmazıdır. Bunu da fiyatın gidiş yönü için teyiti olarak yorumluyorlar.
Read 10 tweets
(01/67) 2019-3Ç sonu itibariyle BİST'teki 10 yaşından büyük ve aktif işlem gören hisseleri (ve ilave bazı kur ve emtia) #XN30 kriterlerimize (üssel trend uyumluluğu + son 10 yıllık bileşik getiri) göre sıraya dizelim.
(02/67) BİST'teki yaklaşık 500 hisse senedinden, #XN30 analizimize dahil olma hakkını kazanan 270 hisse var. Bunlara ilave olarak ALTIN_GR, USDTRY ve EURTRY de analize dahil. Endekslerden de #XUSIN, #XUTUM, #XU030, #XU100 ve #XBANK analize ayrı bir tablo olarak dahil edildi.
(03/67) Kolon açıklamalı ile ilgili olarak buradaki twite bakabilirsiniz:
Read 68 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!