Discover and read the best of Twitter Threads about #yagmur

Most recents (3)

Yağmurun tesadüfi olduğunu iddia ediyordu.
Nasıl dedim?
İste ispat edeceğim dedi. Bir kazan aldı içine su doldurdu altına ateş yaktı bir iki metre üstünde kapak tuttu. İşte görüyorsun dedi damlalar yağmur gibi düşüyor.

#yağmur #kuraklık #tesadüf #ateizm #deizm
#SessizDevrim
Bu iş tesasüf olmadı ki bu deneyi sen hazırladın ateşi sen yaktın kapağı sen tuttun senin yaptığın bu deney tesadüfi olmazken bunun milyarlarca katı hakikisi nasıl tesadüfi olabilir?
Denizler kazanı,güneş ateşi,sema kapağı ve binlerce hikmetli rahmetli faydalı yağmur damlaları(Ayet) İşte, başta der: " ... Sema ve zemini, rızkınıza iki hazine gibi müheyya edip oradan yağmuru, buradan hububatı çıkaran kimdir?
Read 4 tweets
YAKLAŞAN SAAT'TE: #SALGINLAR, #YAĞMUR VE #KITLIK
Resûlullah(sav):"Ey muhacirler cemaati! Beş şey vardır ki, onlarla müptela olacağınız zaman (hiç bir hayır kalmaz). Ben sizlerin, o şeylerin (dönemine) erişmenizden Allah'a sığınırım (O şeyler şunlardır): +
Bir milletin içinde, zina-fuhuş ortaya çıkıp, nihayet o millet bu suçu aleni olarak işlediğinde, mutlaka içlerinde #taun hastalığı ve onlardan önce gelip geçmiş milletlerde vuku bulmamış #hastalıklar yayılır. Ölçü ve tartıyı eksik yapan her millet, mutlaka kıtlık, +
geçim sıkıntısı ve başlarındaki hükümdarın zulmü ile cezalandırılırlar.Mallarının zekâtını vermekten imtina eden her millet,mutlaka #yağmurdan menedilir(#kuraklık cezasıyla cezalandırılır) ve hayvanlar olmasa onlara yağmur yağdırılmaz. Allah'ın ahdini ve resulünün ahdini bozan+
Read 7 tweets
1) Bugün öğle saatlerinde Ankara Mamak’ta su baskını oluştu. Ne yazık ki bu görüntülere epey alışık durumdayız. Bu sorunlarla mesleğim gereği ilgiliyim. O halde sizlere neden böyle olduğunu açıklamaya çalışayım.
2) Felakete ilişkin Ankara BB Başkanı Tuna; selin “500 yılda bir” gelen bir afet olduğunu söylemiş. Henüz verilerin yayınlanmadığı ortamda böyle bilimsel bir çıkarımda bulunmak Melih Gökçek’e has bir şey diye bilirdik, yanılmışız.
sozcu.com.tr/2018/gundem/an…
3) Gerçekten de 500 yılda bir meydana gelen bir sel olabilir, ancak bunu veri analizlerini yapmadan bilmemiz mümkün değil. Veriler yayınlanınca bu hesapları yapıp bu bilgiselin altında sonuçları paylaşırım. Biz devam edelim konuya.
Read 40 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!