Discover and read the best of Twitter Threads about #yeotk

Most recents (12)

1) Merhaba arkadaşlar,

Son birkaç aydır testere piyasasındayız. Yatırımcılarımızın %60-70’i son birkaç yıldır, borsaya girdiği için, 2022 rallisinden sonra, borsayı her gün yükselen, hiç düşmeyen bir yatırım aracı olarak gördüler.

#aksa #alka #alkim #bioen #tuprs #alark #hekts
2) Son birkaç aydır yaşanılan gelişmeler ile, borsanın zor bir yer olduğunu kanıtladı. Testere piyasasında ne yapmak lazım?
Her şeyden önce ODAKLANMANIZ lazım. Buna BOLLUK PARADOKSU diyoruz. Seçim şansınız çok ise, başarı oranınız düşüyor.

#ttrak #kchol #sahol #sise #arclk
3) Tanıdığınız, bildiğiniz, güvenilir olarak gördüğünüz şirketleri takibe alın ve bir SHORT LIST yapın. 10-20-30 firma. Ben 15-20’yi geçmem. 500 şirketin tamamı hakkında yorum yapabilen adama da kusura bakmayın, ŞARLATAN derim.

#ttkom #miatk #smrtg #konka #yeotk
Read 13 tweets
Küresel Dünyanın varmak istediği alanda faaliyet gösteren ve sektörden benzer işleri yapan 6 firmanın güç dengelerini görelim.

2022/12---#smkasAnaliz
#alfas #astor #kontr #gesan #yeotk #smrtg
Haydi İnceleyelim.
Özet durumla başlıyoruz.Evet burada ciro gücünün açık ara Astor ve hemen hemen yarısına denk gelen Gesanda görüyoruz. Net kar tarafında ise ilk üçte yine astor gesan ve yanlarına alfas ekleniyor.

#alfas #astor #kontr #gesan #yeotk #smrtg
Dönen V. başlıyoruz ve bu cümleyi çok duyacaksınız.Tüm firmalar aşırı agresif ve hızla varlık artışı sağlıyor ve üstüne basarak söylüyorum bu gelişim 2030 yılına kadar istikrarlı devam edecektir.Evet en yüksek artış da ise gesan kontr.

#alfas #astor #kontr #gesan #yeotk #smrtg
Read 29 tweets
#Yeotk 2022/12---Haydi İnceleyelim.
#smkasAnaliz
#Yeotk Şİrket gelişimi devam ediyor.Özellikle bu çeyrekte önceki gelişimlerinin üzerine atan bir artış mevcut.Bakınız dönen varlıklar +372 MTL duran varlıklar +25 MTL ve şirketin özkaynakları gelen karında katkısıyla tam +125 MTL büyüme sağlıyor.
#Yeotk Şirketin direk ticari faaliyetleriyle bağlantılı olan bu 3 kalemde dikkat çekici artışlar mevcut.Buda bize şirketin ticari gelişiminin ne derece hızla devam ettiğini gösteriyor olarak yorumlayabiliriz.
Stoklar +67 Ticari alacaklar +194 Ticari borçlar +91 MTL artıyor.
Read 12 tweets
Bu akşamının yayınını #YenilenebilirEnerji Sektörüne ayırıyorum. Sektörden 6 firmayı karşılaştırmalı olarak değerlendireceğiz.

#yeotk #naten #gwind #smrtg #huner #aydem

Haydi İnceleyelim.
Varlıklardan başlıyor ilki dönen varlık gelişimi, evet tahmin edilecek üzere güçlü varlık gelişimi sektörde mevcut.Overallda naten aydem güçlü artışlar sağlarken hızlı gelişim olarak ise smrtg galata başarılı diyebiliriz.

#yeotk #naten #gwind #smrtg #huner #aydem
Geçiyoruz duran varlıklara yine sektör büyüme eğilimli olduğu için genel olarak firmalarda duran varlık gelişimi mevcut.Burada ise düzenli ve devamlı artışla hun smrtg yeo gelirken aydem naten tarafında tek çyrkte agresif artış mevcut.

#yeotk #naten #gwind #smrtg #huner #aydem
Read 14 tweets
Yakın zamanda halka arz olmasını beklediğim, sektöründe bir numara olan #ASTOR enerji ile ilgili olarak kendime not olması maksadıyla bir şirket ile ilgili bilgi paylaşımına karar verdim. Bu tweet'in altında flood olarak hazırlayacağım; Image
Astor Enerji Ankara 2. OSB’de 2016 yılında faaliyete geçen, son teknoloji ile donatılmış 140.000 m2 açık alan üzerinde, 80.000m2 kapalı alana sahip yeni fabrikamızda, Yağlı Tip Dağıtım Transformatörleri , Dökme Reçineli Kuru Tip Transformatörleri, Güç Transformatörleri, +
Orta Gerilim Anahtarlama Ürünleri, Beton ve saç köşk olmak üzere trafo merkezleri ile 90’dan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.
Read 28 tweets
1⃣ Merhabalar; Forex Trader kanalında 24.06.22'de yapılan @perihantantug sunduğu, @____PASA____ konuk olduğu "Uzun Vadeli Yatırım Nasıl Yapılır?" konulu programını daha fazla kişiye ulaşması için özetlemeye çalışacağım. Hatalarımız var ise affola.
2⃣ Bu yayını özellikle özetlememek istemin nedeni açıklamak isterim. Uzun vade, değer yatırımı, temettü emekliliği, finansal özgürlük vb. kavramları araştıran herkesin Hakan Bey'le karşılaşmaması imkansızdır. Yayınlarını en az 2-3 kere not alarak izlemiş, twitlerini defalarca +
3⃣ +okuyup faydalanmışımdır. Bu yayın içerisinde, yıllarca tecrübe edilmiş bir çok strateji yer almıştır. Ayrıca bu tecrübeler, net ve samimi bir şekilde aktarılmıştır. Kendisine verdiği emeklerden dolayı tekrar ayrıca teşekkür ederim.
Read 38 tweets
#Kontr, 16-20 konsolidasyonundan sonra 108'e kadar çıkıp, 45'e kadar düştü.
Büyüme hikayesi yukarı yönlü hareketleri, hızlı çıkışlar ise aşağı yönlü hareketleri körüklüyor.
Volatiliteyi kaldıramayacak olanların, pozisyonlarını buna göre ayarlamaları lazım.
Platin dergisinin #Kontr/Sami Bey ile yaptığı röportaj.
Pek yeni bilgi yok, ama konuya aşina olmayanlar için Pomega ve Progresiva'yla ilgili özet bilgiler var.
Sami Bey, hadiseyi Avrupa'nın Yeşil Mutabakat eylem planı çerçevesinden de yaklaşmış.

platinonline.com/enerji/kontrol…
Dünya'daki Sami Bey röportajı (Platin'dekinden farklı bilgi yok).
Bu kadar #Kontr haberi yapılmasını şüpheli bulanlar var.
Avrupa'nın ilk LiFeP temelli bateri fabrikası, TR'nin ilk depolama tesisi lisans başvurusu haber yapılmayacak da ne haber yapılacak?

dunya.com/sirketler/kont…
Read 583 tweets
#yeotk
1-Selamlar,
Daha önceki paylaşımlarımda #aksa #alkim #akgrt ve #aygaz şirketlerinin incelemesini yapmıştım. Bugün ise daha çok büyüme şirketi olarak değerlendirilebilecek #yeotk şirketinden bahsedeceğim.
2-Özellikle belirtmeliyim ki görüşlerim fiyattan bağımsız uzun vadede neden yatırım yapılabileceği üzerinedir. Bu uyarıyı da yaptığıma göre başlayabiliriz. #yeotk
3-2004 yılında kurulan şirket 2021 Ağustos ayında halka arz oldu. Şirket 1980 doğumlu Tolunay Yıldız tarafından yönetiliyor. Kendisi Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği mezunu olup şuanda İşletme üzerine doktora yapıyor. Genç bir girişimci diyebiliriz. #yeotk
Read 25 tweets
#Kontr'dan $4.1 mio'luk yeni sözleşme. Image
#Kontr'un da içinde olduğu ortaklık 2 yıl içerisinde tamamlanmak üzere $90 mio'luk yeni sözleşme almış. Kontr'un ortaklıktaki payı açıklanmamış.
Gene de oldukça büyük bir sözleşme.
2021T FD/Favök = 21
Giderek bir hightech şirketine dönüşmesi nedeniyle bence bu oran yüksek değil. Image
#Kontr, Gentes Construction ile ortaklaşa olarak aldığı $90mio'luk ihale için Rusya'da bağlı ortaklık ya da iştirak kurma kararı almış.
Bu açıklamadan ortaklıktaki paylar sanki henüz netleşmemiş şeklinde bir sonuç çıkarıyorum. Image
Read 396 tweets
Üç şirket de hızlı büyüyor.
Gene de #Kontr'un gerilerden gelip #Yeotk'yi geçtiği ve #Gesan'la aradaki farkı önemli miktarda kapattığı söylenebilir. Kontr'un şu anki yüksek değerlemeyi hak edip etmediğini muhtemelen ArGe ürünlerini nasıl bir hızla paraya dönüştüreceği belirleyecek Image
Dandik çizilmiş iki grafik ekleyeyim.
İlkinde sırasıyla #Kontr, #Yeotk & #Gesan'ın yıllara göre satış&favökleri. Etiketleyemedim, ama mesela 2018'de soldaki ilk bar Kontr'un satışları & bir sonraki bar Kontr'un favök'ü. Sonraki 2 bar Yeo'nun satış&favökü, sonraki 2 Gesan'ınkiler. ImageImage
#Yeotk'nin İNAsındaki projeksiyonlar fazlasıyla mütevazi tutulmuş. Uç değer hesabında yatırımcı leyhine bir şekilde büyüme oranı %4 alınmış. Sanıyorum uç değer büyüme oranı %4 olan ilk arz bu (#Kontr ve #Gesan arzlarında %5'ti). Bu kıyakların üstüne bir de %31 iskonto yapılmış!
Read 360 tweets
Sami Bey'in bugün aPara'ya verdiği röportajda yeni bir bilgi yoktu.
Soruları soran kişi şirketi tanımayınca röportaj öncekilerin tekrarı gibi oldu.
#Kontr

#Kontr'un daha önce %25 oranında iştirak edeceğini duyurduğu Uydu Teknolojisi şirketi, "PLAN S UYDU VE UZAY TEKNOLOJİLERİ A.Ş.", bugün tescil edilmiş.
Şirketin faaliyet konusu Uydu Teknolojisi geliştirmek, uydu üretimi yapmak ve buna bağlı servisler vermek. Image
#Kontr'un faaliyet ve projelerinin ayrıntılı olarak anlatıldığı güzel bir yayın olmuş.
Dün tescil edilen Plan S şirketi ve robotik alanındaki araştırmayla ilgili yeni bilgiler var. Ayrıca, tekmili birden enerji alanındaki projeler vs..

radyo.stendustri.com.tr/kontrolmatik-y…
Read 321 tweets
#Kontr'dan bu sıra ihale üstüne ihale acıklaması geliyor. Image
#Kontr bugün sağlı sollu ihale/teklif sonucu açıklıyor.
Bu seferki açıklama kabul edilen 4mio USD tutarındaki teklifle ilgili. Image
#Kontr atak! Image
Read 182 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!