DEV Profile picture
DEV
Дмитро Кошовий, #УкрТві. Інженерія програмного забезпечення, ASM\C++, .NET C#, Go, PHP, IT археологія, геймінг, math, computer science, науковий метод. Geek :|

Sep 1, 2022, 23 tweets

Тред про колекціонування ретро ігор, комп'ютерів, книжок на тему etc. Як завжди з запізненням, але як завжди краще так, аніж ніяк :) Хто не бачив, нагадую, що нещодавно було інтерв'ю для Gameway і цей тред виступає як відповідь на деякі нові запитання: gameway.com.ua/analytics/inte…

НАВІЩО. Якщо коротко, то, дідько - дуже подобається :) Це частина IT-археології, історії, хронології розвитку того, що мені дуже близько. Величезна частина мого життя. Я все життя люблю ігри, не тільки відео-, а взагалі. І ця любов перейшла зрештою і в професію, і в хобі.

Відеогра, на відміну від комп'ютерного заліза, тобто як тип програмного забезпечення можна зберігати на цифровому носії (у себе на носії або десь в клауді).. але цей вибір не для мене. Я не відчуваю цифрову копію, як свою власність. Тому мій вибір - фізичний носій.

В мене є і цифрова колекція, але це, як правило, щось, що я вже маю у фізичному виді (загалом, купувати гру по 2-3 рази на всіх платформах - це про мене) або щось маленьке, що мені не особливо цікаво з точки зору колекційної цінності.

ПРО ЦІННІСТЬ. Абсолютно суб'єктивне поняття, тому кожен збирає і оцінює щось самостійно. Переважно все це має пряму кореляцію з дитинством та епохою. Народжені у 90х, як правило, збирають ігри 80х. Тому й мені близькі по духу ігри з "Денді", які насамперед є іграми покоління NES.

Як і люба інша колеція, цінність (у грошовому еквіваленті) визначається тиражом. Тому Sonic повнокомплектний на Sega майже нічого не коштує, бо був доданим як гра за умовчанням до приставки.

Наприклад є Nintendo Champion Gold Cartridge - максимально лімітоване видання для гравців-чемпіонів на ігрових івентах Nintendo. Ніяк інакше добути гру було неможливо, окрім як стати чемпіоном. Ціни сьогодні там такі (і ~1700 людей відстежує лот):

Окрім тиражу - далі йде condition, стан. І тут все стає складніше. Стан може бути "гола гра" - найдешевший варіант, гра з мануалом, гра повнокомплектна або CIB (Complete In Box; продається у тому вигляді, в якому її купували). Найдорожчий варінт Sealed - нераспакована гра.

Так, як ціни на ігри доходять до десятків або сотен тисяч доларів, з'явились організації які сертифікують ігри, їх стан та оригінальність. Наприклад, славнозвісна WATA. Гра, помічена таким сертифікатом коштує ще дорожче (бо процес сертифікації коштує грошей).

ДИСЦИПЛІНА. Це стосується що саме збирати, чи буде це генеральна колеція (як у мене, наприклад). Хтось вибирає збирати лише ті ігри, які вийшли умовно на Game Boy Original. Хтось лише на Atari. Можно збирати по платформі, можно по хронології, а можно все одразу, як я )

Хоча, мені менш цікавлять ігри після 2000 року. Для мене найціннішими є 85-95 рік на усіх платформах, які існували у той час: NES, Sega, Amiga, PC Dos ігри та якісь останні ігри на ZX Spectrum.

КНИЖКИ. Окрім самих ігор та комп'ютерів культура народила купу макулатури, без якої також не можна уявити собі колекціонування. Каталоги, манконлисти, книжки мемуарів і таке інше. Останнім часом з'являються переклади на українську і я тому дуже радію (купую майже все).

Наприклад в мене є багато книжок Bitmap Books @bitmap_books - дорогі, великі, важкі, дуже круті по якісті і наповненню література. Частину з них не відкриваю навіть :]

Далі покажу вам деякі експонати, які дуже ціную особисто (хоча може бути, що вони нічого не коштують). Почнемо з чогось останнього - особисто підписаний диск Resident Evil - Village. На #ComicConUkraine з надвизчайною Helena Mankowska.

Далі, наприклад книжки з підписом від Джона Ромеро (книжок до речі від нього в мене декілька):

Гра, яка ледве не залишила нас усіх без ігор. Та сама, яка поставила крапку на Atari та майже усій індустрії відеоігр. Маю в повнокомплектному стані. Історія гри за посиланням: uk.wikipedia.org/wiki/E.T._the_…

Маю #Tetris на двох касетах для #ZXSpectrum - це видання ще до класичного для NES та GameBoy:

Стосовно тетріса, ще є, наприклад, версія 1989 року від самого Пажитного "спешл фор" Київелектронмаш. Саму гру десь в ящиках шукати довго, але знайшов її запуск з касети у себе (ще коли в Миколаєві жив):

Ігор дуже, дуже багато. Кожна зі своєю історією. Комусь треба показувати #Battletoads, комусь #DarkwingDuck, комусь ще щось. Все це в мене є в оригінальних повнокомплектних версіях. Мені пощастило придбати це все ще до того, як воно почало коштувати нереальні гроші.

Цей твіт присвячено #Sega та моїм улюбленим іграм з цієї платформи.

Commodore #Amiga500, моя головна любов та перший мій комп'ютер. Колись я знайду час, щоб зібрати з двох моїх аміг - "амігу мрії" та перебрати всі ігри, які є. Але мабуть колись після відкриття музею :D

Ще було питання де я це зберігаю. В мене є склад фізичний та бідолашна квартира)) Стосовно місця - шафи, комори. Зберігаю у таких ящиках з епіцентру + кожна гра в пакетику + у пластику:

Це, мабуть все :) Я окрім твітора ще викладаю усіляки фоточки до інстача, долучайтесь друзі і сюди: instagram.com/devprg/. Дякую за увагу, та на остання прошу зробити RT та якось поширити, бо все це потребує час та завжди приємно мати якійсь фідбек від однодумців.

Share this Scrolly Tale with your friends.

A Scrolly Tale is a new way to read Twitter threads with a more visually immersive experience.
Discover more beautiful Scrolly Tales like this.

Keep scrolling