Олексій Рейнс ꑭ Консул Profile picture
Письменник 🇺🇦 ꑭ | Доброволець ССО АЗОВ, військовий 3 ОШБр 🫡 | Автор книги «Що таке АЗОВ з України?»

Apr 13, 2023, 22 tweets

Тред про символ, який використовує АЗОВ (ꑭ)

Що він означає, яке його походження, скільки існує його візуальних накреслень та чому це НЕ "Вольфсангель".

Обіцяв вже давно. Попереджую: тред великий. По пунктам
👇🏻🌚

На всіх прапорах та шевронах АЗОВ використовує символ під назвою "Ідея Nації". Це монограма, тобто поєднання двох українських літер I та N.

N виглядає незвично (схожа на латинську). Причина проста: азовці її зображують не в сучасному, а в староукраїнському правописі.

Такий вигляд літера N мала в українській абетці до XVIII ст, до реформ російського царя Петра I. Є безліч історичних документів, які це підтверджують.

Наприклад, ось ці два. Підпис Анни Ярославни (1063), Конституція Пилипа Орлика (1710).

Пізніше староукраїнській правопис використовувався як своєрідний символ спротиву російській колоніальній політиці в Україні.

Літера N зустрічається на державних печатках - Української Держави (1918) та уряду Української Народної Республіки в екзилі (1939).

Після відновлення незалежності України націоналісти почали використовувати літеру N в якості своєрідного "ідеологічного наголосу". Тобто підкреслювали цим своє українське коріння навіть на рівні візуальної атрибутики.

Передовиця газети "Necкорена Nація". Серпень 1991, Київ.

Монограма "Ідея Nації" вперше зʼявилась в націоналістичному середовищі в 1992 році. Її намалював художник Нестор Пронюк.

Графічно Пронюк стилізував знак так, щоб той схематично нагадував тризуб (три вертикальні вісі, центральна з яких є домінантною).

Символ "Ідея Nації" (ꑭ) став надзвичайно популярним. Його сприймали як візуалізацію української національної ідеї.

З цієї причини АЗОВ обрав його своєю емблемою. На фото шеврон батальйону, розроблений в 2014 році.

Популярність підрозділу АЗОВ зумовила те, що символ "Ідея Nації" широко розповсюдився серед Збройних Сил України та українського суспільства загалом.

З цієї причини його можна зустріти багато де - на картинах, на дитячих іграшках, на сувенірах та навіть у реконструкторів.

Звичайна Ідея Nації (ꑭ) - її класичне накреслення - на сьогоднішній день однозначно асоціюється не тільки з батальйоном АЗОВ, а й взагалі сприймається як символ українських націоналістів.

Монограма "Ідея Nації" (ꑭ) має багато накреслень, так званих графічних стилізацій.

АЗОВ в 2015 році було розширено до розмірів полку. Одночасно з цим вони змінили свій шеврон. "Ідея Nаці" замість звичайної стала атакуючою, схожою на хижого птаха.

За цією ж аналогією 3-тя Окрема Штурмова Бригада ЗСУ (утворена на базі загону ССО АЗОВ-Київ) також стилізувала знак. Вони прибрали вертикальну лінію.

Так зʼявилось штурмове накреслення монограми "Ідея Nації" (ꑭ), тобто три смуги. Воно використовуєтсья на шевронах бійців.

Інше військове формування Збройних Сил України - добровольчий загін "Фрайкор" - переробило монограму, адаптувавши її під українську літеру "Ф".

На військовій техніці української армії "Ідея Nації" присутня в польовому накресленні. Більш гостра, більш агресивна.

Так помічають свої військові вантажівки, наприклад, бійці полку АЗОВ.

Серед цивільних українців "Ідея Nації" також користується попитом. Особливо серед студентів. Вони мають власну стилізацію - так звану націократичну.

Назва походить від праці "Націократія", автор М.Сціборський. Книга присвячена питанням розбудови України як незалежної держави.

Іноді символ "Ідея Nації" адаптують под козацький скоропис. Подібне рукописне накреслення надзвичайно популярно через свою елегантність в книговидавництві та на татуюваннях.

І, звичайно, окрема "подвійна монограма" від організації "Патріот України" з міста Харкова. Вони адаптували знак так, щоб він нагадував українські літери "П" та "У".

Саме активісти організації "Патріот України" в 2014 році стали першими бійцями батальйону АЗОВ.

Слід констатувати - "Ідея Nації" як символ вже давно міцно вкорінився в українському суспільстві.

Разом з тим російська пропаганда називає цей знак "Вольфсангелем", з німецької "Вовчий гак".

Порівняйте самі. Звичайно, мова йде про різні символи.

"Вольфсангель" свого часу використовували в нацистській Німеччині. Це факт.

Проте росіяни "забувають" сказати, що навіть німці не асоціюють "Вольфсангель" з Гітлером. Його можна зустріти в сучасній Німеччині - наприклад, в логотипі футбольного клубу "Ферль".

Єдиний прямий звʼязок між "Вовчим гаком" та монограмою "Ідея Nації" - це хуліганська пісня, яку люблять співати бійці полку АЗОВ як тролінг росіян. Цитата з неї:

"Тут [в Україні] євразійську шваль [росіян-окупантів] ловлять на Вовчий гак"

Після герїчної оборони Маріуполя та заводу Азовсталь насправді всі добре розуміють, за що виступають азовці. І полку АЗОВ немає необхідності виправдовувати свою символіку.

Разом з тим ніколи не буває зайвим нагадати факти. АЗОВ - герої. Їхній символ - це знак доблесті українців.

В треді я навів менше 20% інформації з книги "Історія забороненого символу Ідея Nації".

Прочитати її можна, придбавши друкований примірник за посиланням:
rainshouse.com/idea-nation-bo…

Поки про українську символіку поширюється правда, у російських фейків немає жодних шансів.

The book History of the forbidden symbol "Idea of the Nation" also available in English. You can find it on Amazon at the link:

amazon.com/History-forbid…

Share this Scrolly Tale with your friends.

A Scrolly Tale is a new way to read Twitter threads with a more visually immersive experience.
Discover more beautiful Scrolly Tales like this.

Keep scrolling