Що він означає, яке його походження, скільки існує його візуальних накреслень та чому це НЕ "Вольфсангель".
Обіцяв вже давно. Попереджую: тред великий. По пунктам
👇🏻🌚
На всіх прапорах та шевронах АЗОВ використовує символ під назвою "Ідея Nації". Це монограма, тобто поєднання двох українських літер I та N.
N виглядає незвично (схожа на латинську). Причина проста: азовці її зображують не в сучасному, а в староукраїнському правописі.
Такий вигляд літера N мала в українській абетці до XVIII ст, до реформ російського царя Петра I. Є безліч історичних документів, які це підтверджують.
Наприклад, ось ці два. Підпис Анни Ярославни (1063), Конституція Пилипа Орлика (1710).
Пізніше староукраїнській правопис використовувався як своєрідний символ спротиву російській колоніальній політиці в Україні.
Літера N зустрічається на державних печатках - Української Держави (1918) та уряду Української Народної Республіки в екзилі (1939).
Після відновлення незалежності України націоналісти почали використовувати літеру N в якості своєрідного "ідеологічного наголосу". Тобто підкреслювали цим своє українське коріння навіть на рівні візуальної атрибутики.
Передовиця газети "Necкорена Nація". Серпень 1991, Київ.
Монограма "Ідея Nації" вперше зʼявилась в націоналістичному середовищі в 1992 році. Її намалював художник Нестор Пронюк.
Графічно Пронюк стилізував знак так, щоб той схематично нагадував тризуб (три вертикальні вісі, центральна з яких є домінантною).
Символ "Ідея Nації" (ꑭ) став надзвичайно популярним. Його сприймали як візуалізацію української національної ідеї.
З цієї причини АЗОВ обрав його своєю емблемою. На фото шеврон батальйону, розроблений в 2014 році.
Популярність підрозділу АЗОВ зумовила те, що символ "Ідея Nації" широко розповсюдився серед Збройних Сил України та українського суспільства загалом.
З цієї причини його можна зустріти багато де - на картинах, на дитячих іграшках, на сувенірах та навіть у реконструкторів.
Звичайна Ідея Nації (ꑭ) - її класичне накреслення - на сьогоднішній день однозначно асоціюється не тільки з батальйоном АЗОВ, а й взагалі сприймається як символ українських націоналістів.
Монограма "Ідея Nації" (ꑭ) має багато накреслень, так званих графічних стилізацій.
АЗОВ в 2015 році було розширено до розмірів полку. Одночасно з цим вони змінили свій шеврон. "Ідея Nаці" замість звичайної стала атакуючою, схожою на хижого птаха.
За цією ж аналогією 3-тя Окрема Штурмова Бригада ЗСУ (утворена на базі загону ССО АЗОВ-Київ) також стилізувала знак. Вони прибрали вертикальну лінію.
Так зʼявилось штурмове накреслення монограми "Ідея Nації" (ꑭ), тобто три смуги. Воно використовуєтсья на шевронах бійців.
Інше військове формування Збройних Сил України - добровольчий загін "Фрайкор" - переробило монограму, адаптувавши її під українську літеру "Ф".
На військовій техніці української армії "Ідея Nації" присутня в польовому накресленні. Більш гостра, більш агресивна.
Так помічають свої військові вантажівки, наприклад, бійці полку АЗОВ.
Серед цивільних українців "Ідея Nації" також користується попитом. Особливо серед студентів. Вони мають власну стилізацію - так звану націократичну.
Назва походить від праці "Націократія", автор М.Сціборський. Книга присвячена питанням розбудови України як незалежної держави.
Іноді символ "Ідея Nації" адаптують под козацький скоропис. Подібне рукописне накреслення надзвичайно популярно через свою елегантність в книговидавництві та на татуюваннях.
І, звичайно, окрема "подвійна монограма" від організації "Патріот України" з міста Харкова. Вони адаптували знак так, щоб він нагадував українські літери "П" та "У".
Саме активісти організації "Патріот України" в 2014 році стали першими бійцями батальйону АЗОВ.
Слід констатувати - "Ідея Nації" як символ вже давно міцно вкорінився в українському суспільстві.
Разом з тим російська пропаганда називає цей знак "Вольфсангелем", з німецької "Вовчий гак".
Порівняйте самі. Звичайно, мова йде про різні символи.
"Вольфсангель" свого часу використовували в нацистській Німеччині. Це факт.
Проте росіяни "забувають" сказати, що навіть німці не асоціюють "Вольфсангель" з Гітлером. Його можна зустріти в сучасній Німеччині - наприклад, в логотипі футбольного клубу "Ферль".
Єдиний прямий звʼязок між "Вовчим гаком" та монограмою "Ідея Nації" - це хуліганська пісня, яку люблять співати бійці полку АЗОВ як тролінг росіян. Цитата з неї:
"Тут [в Україні] євразійську шваль [росіян-окупантів] ловлять на Вовчий гак"
Після герїчної оборони Маріуполя та заводу Азовсталь насправді всі добре розуміють, за що виступають азовці. І полку АЗОВ немає необхідності виправдовувати свою символіку.
Разом з тим ніколи не буває зайвим нагадати факти. АЗОВ - герої. Їхній символ - це знак доблесті українців.
В треді я навів менше 20% інформації з книги "Історія забороненого символу Ідея Nації".
Тред про Третю Штурмову Бригаду, яка прямо зараз обороняє Бахмут. Відоси роботи підрозділу постійно зʼявляються в ЗМІ, проте про 3 ОШБр малувато інформації в публічному просторі. Треба виправляти!
Матеріалу багато, але він цікавий. Тред великий 🧵👇🏻 #УкрТві
3 ОШБр (Третя Штурмова Бригада, іноді пишуть 3 ОШБ) є військовим підрозділом в складі Сухопутних військ ЗСУ.
Утворена після початку повномасштабного російського вторгнення ветеранами полку АЗОВ в Києві.
Спершу це була тероборона АЗОВ в Києві. Оборона столиці, бої за Київську область, битва за Мощун - під командуванням ветеранів-азовців новобранці пройши бойове хрещення.
На фото архівні кадри березня 2022, шикування київської тероборони АЗОВ.
9 років! В цей день в 2014 році заснували легендарний АЗОВ. Той самий! 🇺🇦ꑭ
На честь свята публікую 9 унікальних фактів про підрозділ. Більшість з них раніше не були публічними. Тред великий, але вартий поширення та читанння
👇🏻🌚
Командир полку АЗОВ Денис Прокопенко "Редіс" є онуком карельського військовика. В памʼять про діда, що бився з росіянами у Фінську війну, він носить на рамені карельський чорний хрест з червоним краєм на зеленому тлі.
Це прапор Північно-Карельської держави у 1919-1920 рр.
"Голос Азовсталі" Святослав Паламар "Калина" був активістом націоналістичних організацій ще з 1990-х років.
Ось його посвідчення тих часів - організація "Патріот України" також використовувала символ "Ідея Nації" (ꑭ), як і підрозділ АЗОВ
Знак ꑭ (Ідея Nації). Навіщо його використовує полк АЗОВ, звідки до нього стільки уваги від росіян та чому Facebook та Instagram банить за його публікацію?
ВЕЛИЧЕЗНИЙ тред про складні питання
👇🏻👇🏻👇🏻
Ідея Nації (символ ꑭ чи ꏢ) є монограмою поєднання двох літер І та N. Але не в сучасному, а в староукраїнському написанні, тобто подібному до латинського накреслення. Такий вигляд літера N мала до XVIII сторіччя. Тобто до реформи російського царя Петра I
Якщо подивитись на історичні документи (наприклад, на зразок підпису доньки Ярослава Мудрого королеви Анни чи на Конституцію авторства Пилипа Орлика), то легко можна побачити використання літери N.
За чисельними проханнями публікую повний текст Молитви Українського Націоналіста, яку читають бійці #АЗОВ на фронті. Він доволі великий, тому буде декілька твітів.
Аудіо-версію Молитви можна послухати в моєму телеграм-каналі: t.me/ACRains/555
1/7 Молитва Українського Націоналіста:
Україно, свята мати героїв, зійди до серця мого, прилинь бурею вітрів кавказьких, шумом карпатських ручаїв, боїв славного завойовника батька Хмеля, тріумфом і гуком гармат революцій, радісним гомоном Софійських дзвонів.