1)US is counting days as of the date its letter was rejected by UNSC!

2)US can't even go through its own illegal scheme! @SecPompeo conveniently crops out Art. 11 which says it SHALL vote on a draft resolution! Absent that resolution even REAL participants can't resume sanctions Image
۱) آمریکا روزشمارش را از روزی که نامه‌اش در شورای امنیت رد شده آغاز کرده است!

۲)‌ آمریکا حتی نمی‌تواند مطابق فرایند غیرقانونی‌‌ای که خود راه‌انداخته عمل کند!
پومپئو در روز روشن بند ۱۱ قطعنامه ۲۲۳۱ را سانسور می‌کند که در آن نوشته (برای تکمیل فرایند بازگرداندن تحریم‌‌ها) «باید» قطعنامه «تداوم تعلیق تحریم‌ها» به رأی گذاشته شود.
بدون چنین قطعنامه‌ای حتی «شرکت‌کنندگان» واقعی در برجام نمی‌توانند تحریم‌های گذشته را برگردانند! چه برسد به دولت «غیر شرکت‌کننده‌ای »که حتی نامه‌اش در شورای امنیت به رسمیت شناخته نشده.

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Reza Nasri

Reza Nasri Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @RezaNasri1

Nov 8
#رشتو

یادداشت در روزنامه اطلاعات:

«نقشه راه رفع تهدیدات خارجی»
ایران امروز در معرض خطر است! نه تنها بحران داخلی فعلی، گسل‌های امنیتی گذشته را در سطح بین‌المللی و منطقه‌ای فعال کرده، بلکه مجموعه‌ای از عوامل موجب بروز تهدیدات جدید قابل ملاحظه‌ای شده است:
احیای برجام با چالش‌های مهمی مواجه شده و بازگشت قطعنامه‌های فصل هفتمی شورای امنیت محتمل‌تر از همیشه شده است؛ احتمالی که در صورت تحقق، موجب یک شوک بزرگ اقتصادی دیگر در شرایط سخت کنونی و بروز تهدیدات جدی امنیتی خواهد شد.
Read 69 tweets
Oct 29
#رشتو

برخی باور دارند یکی از اصلی‌ترین دلایل ناآرامی‌های اخیر «حذف سیاسی» سلایق و گروه‌های مختلف - به واسطه نظارت استصوابی - از فرایند انتخاباتی است.
این تحلیل تا حدودی درست است اما ایرادش اینجاست که با تمرکز بیش از حد بر «صندوق رأی» عملاً دامنه مقوله «تقسیم قدرت» (Power sharing) را - از دامنه‌ای که مهم‌ترین کارشناسان این حوزه از علوم سیاسی برای آن قائل هستند - محدودتر می‌سازد.
امروزه،‌ مقوله «تقسیم قدرت» به صورت تنگاتنگی با مقوله‌ای به اسم Consociational democracy - یا دموکراسی اجتماعی/تعاونی - عجین شده است.
Read 19 tweets
Oct 24
#رشتو

حضور سخنگوی دولت در دانشگاه‌ها اقدام نمادین مثبتی است. اما وقتی صحبت از «گفت‌وگوی ملی» می‌شود منظور چیز دیگری است! منظور آغاز فرایندی عملی است که نتایج واقعی و ملموسی در پی خواهد داشت و صرف شروع آن خود خاصیت «تنش‌زدایی» دارد.
۱) مثال: یک کمیسیون ملی متشکل از برخی مسئولین اجرایی، چهره‌های فراجناحی و برخی ریش‌سفیدان نظام - با چندین کمیسیون فرعی- تشکیل می‌شود. ریاست این کمیسیون نیر می‌تواند بر عهده فردی معتمد نظام و در عین حال شهره به عملگرایی - مانند دکتر علی لاریجانی - باشد.
۲) این کمیسیون - به کمک کمیسیون‌های فرعی - با انجمن‌ها، تشکل‌های صنفی، دانشجویی، کانون‌های فرهنگی و نهادهای تشکیل‌دهنده‌ جامعه مدنی نشست‌هایی برگزار خواهد کرد، از آن‌ها لیست مطالباتشان را دریافت خواهد کرد و طی یک برنامه زمان‌بندی‌شده بر سر تک‌تک موارد با آن‌ها به مذاکره می‌نشیند.
Read 5 tweets
Oct 19
1- There's no concrete evidence these drones were supplied to Russia by Iran.
2- Assuming [for the sake of argument that] they were, the UNSC arms embargo on Iran was lifted in 2020.
Read 6 tweets
Sep 24
#رشتو

این نقشه شدت تمرکز و فعالیت گروه‌های مسلح غیردولتی را نشان می‌دهد. به اطراف ایران نگاه کنید. ببینید همسایگان ایران از جنس سوییس، موناکو، بلژیک و لوکزامبورگ نیستند! این گروه‌ها هستند - از القاعده گرفته تا جندالله و پژاک و دیگران - که با ایران و برخی با یکدیگر دشمنی دارند!
ببینید این گروه‌ها تا کنون از سد مرزی ایران عبور نکرده‌اند؛ اما با تضعیف کشور و ترک خوردن سد - بی تردید با کمک هادیان دولتی خود - به داخل کشور سرازیر خواهند شد و ایران را به زون جدید درگیری تبدیل خواهند کرد. این هشداری است جدی که عده‌ای تلاش می‌کنند تقلیلش دهند یا شنیده نشود.
اما تصمیم‌‌گیران و موافقان و مخالفان نظام بدانند این سرنوشتی است که در صورت تداوم درگیری داخلی، تشدید شکاف‌های کنونی و فروپاشی شیرازه کشور در انتظار ایران است.
Read 6 tweets
Sep 20
#رشتو

جا دارد آقای رئیسی - پس از تاکید بر اینکه انتقاد از رفتار غیرقانونی اسرائیل به معنی به رسمیت شناختن آن نیست - پنج پرسش از تریبون سازمان ملل مطرح کند:

۱- چرا جامعه جهانی و آژانس اجازه می‌دهند اسرائیل برنامه هسته‌ای خود را زیر پوشش دکترین «ابهام استراتژیک» پنهان کند؟
۲) آیا سایر کشورها نیز می‌توانند از اسرائیل الگوبرداری کنند و روابط‌شان را با آژانس - و سایر ارگان‌ها و سازوکارهای نظارتی مرتبط با رژیم عدم اشاعه سلاح‌های کشتارجمعی - حول محور دکترین‌های مشابه تنظیم کنند؟
۳) بسیاری از اتهاماتی که در حوزه فعالیت‌های هسته‌ای متوجه ایران است بر اساس «اطلاعاتی» مطرح می‌شوند که توسط سازمان‌های جاسوسی مغرض و متخاصم اسرائیل ارائه شده است. با کدام معیار داوری بر اساس این اطلاعات می‌تواند بی‌طرفانه و غیرسیاسی تلقی شود؟
Read 6 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Don't want to be a Premium member but still want to support us?

Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal

Or Donate anonymously using crypto!

Ethereum

0xfe58350B80634f60Fa6Dc149a72b4DFbc17D341E copy

Bitcoin

3ATGMxNzCUFzxpMCHL5sWSt4DVtS8UqXpi copy

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!

:(