1/3 כזכור לכולכם, לפני חמש שנים פרסמתי מאמר ב"מידה" בכותרת "זה מטורף למחזר" ובו הראיתי כמה מיחזור פלסטיק (ונייר, ועוד) הוא פעולה מזהמת, יקרה, גרועה לאנשים וגרועה לסביבה.

mida.org.il/?p=38321

המון סביבתנים נזעקו מהטענה הכפרנית הזאת, אבל הנה היום מתפרסם ב-NPR, תחקיר ברוח זו:
2/3 לפי NPR, מיחזור פלסטיק הוא פעולה מזהמת, יקרה, גרועה לאנשים וגרועה לסביבה. המסגור, למרבה הנוחות, הוא שה"ביג אויל" הם שדחפו לנו את השקר הזה (ושוכחים את כל ארגוני הסביבה, תאגידי המחזור ומיליוני אינטרסנטים אחרים), אבל נו, אלה ימי תשובה וגם זה מתקבל ברצון.
npr.org/2020/09/11/897…
ונחשו מה? בדיוק היום, כך נאמר לי, מתקיים דיון על הרחבת חוק הפיקדון המטומטם והמזיק, כך שיחול גם על בקבוקים גדולים. כי אנחנו ישראלים, ואף פעם לא לומדים לקח.
כדאי גם לקרוא את הטקסט הזה aier.org/article/for-mo…

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with הלל גרשוני Hillel Gershuni

הלל גרשוני Hillel Gershuni Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @gershuni

10 Sep
למה צריך סגר עכשיו? כי לסגר ייקח זמן לעבוד. שלושה שבועות או ארבעה. וכדאי שנעשה את זה עכשיו ונחסוך כמה מאות מתים.
למה צריך סגר עכשיו? כי התנהגתם כאילו הכול בסדר. פותחים את שנת הלימודים כי זה חשוב, עושים חתונות, נוסעים לאומן, מפגינים בבלפור כי זה חשוב, אבל נחשו למי לא אכפת? לנגיף.
למה צריך סגר עכשיו? כי זה עובד. זה הוריד את התחלואה דרמטית כשהוא נוסה, רק שבמקום לפתוח בזהירות אצה לשרים הדרך להראות שהם חומלים ובעד "הכלכלה" וככה רק דפקו אותנו יותר.
למה צריך סגר עכשיו? כי בכל הנוגע לניהול של הקורונה אנחנו חושך לגויים. וכנראה במזרח התיכון רק כוח אנשים מבינים.
למה צריך סגר עכשיו? כדי שלא נגיע בעוד חודש חודשיים למצב של צוותי רפואה מותשים וחסרי אונים. זה קרה במקומות אחרים בעולם ואין שום הבטחה שזה לא יקרה כלום.
למה צריך סגר עכשיו? בגלל כל הקונספירציות והג'י 5 והיורם לסים חלחלה לחלק מהציבור התחושה שלא קורה כלום, זו המצאה של ביל גייטס.
Read 6 tweets
20 Aug
1/רבים טוענים שבארה"ב "אין ערבות הדדית" ולכן "אין ביטוח בריאות ממלכתי", מה שיוצר פגיעה קשה באנשים הזקוקים לטיפול רפואי. כמו כן כידוע יש שם שוק חופשי, מה שמעלה את המחירים, כי הרי זה מה ששוק חופשי עושה, לא ככה?

תביעה שהוגשה לאחרונה נגד חברת "טבע" מראה שמדובר בטעות לכל אורך הדרך. Image
2/בארה"ב דווקא *יש* ביטוח בריאות פדרלי למעוטי יכולת. קוראים לו מדיקייד. כמו כן יש ביטוח בריאות פדרלי למבוגרים ולאנשים עם מחלות קשות שונות. קוראים לו מדיקייר. ביחד, העלות של התוכניות האלה עולה על 1.1 טריליון דולר, ומדובר בסעיף התקציב הפדרלי הגבוה ביותר - יותר מפנסיות וביטחון
3/ופה בדיוק מתחילה הבעיה. מדיקייד ומדיקייר משלמות. הן חייבות לשלם. צריך לעזור לחלשים, לא? החלשים לא משלמים, משלם המסים כן. אגב, אסור בארה"ב לממשלה לנהל משא ומתן על מחיר התרופות, שלא תנצל חלילה את הכוח המונופסוני שלה כקניין מרכזי.
Read 7 tweets
5 Jun
כלל אצבע: כל דבר מטומטם שאנשי התקשורת מעלים על טראמפ, אפילו אם זה בווידאו, הוא הגזמה או שקר. קפצו דוגמה: הציוץ הזה, והתגובה לו עם ההקשר האמיתי
ופה
Read 8 tweets
20 Apr
1/13 בקפיטליזם, אנחנו יודעים, הכול סובב סביב הכסף. מה מעניין אנשים? רק הכסף. מורים ואנשי משרד החינוך, למשל, לא עושים דברים בגלל תחושת השליחות. הם עושים את זה בקפיטליזם האכזרי רק בשביל תלוש המשכורת. לכן הם יילחמו על כל שקל ועל כל יום חופש. לא כמו בסוציאליזם שבו...
2/13 מפתיע כמה מושרשת הדעה השגויה שקפיטליזם מתעניין רק בשורת הרווח בעוד בסוציאליזם אין לשורת הרווח חשיבות. אף על פי שכל מבט קל בהיסטוריה של המהפכות הסוציאליסטיות ושל ארגוני העובדים אומר ההפך: הדבר היחיד, כך נראה, שמעניין ארגוני עובדים, הוא תנאי העבודה, או במילים אחרות: הכסף.
3/13 מה אם כן ההבדל בין שוק חופשי לבין שוק בשליטת ועדי עובדים והמדינה? לא תאוות הבצע. זה יש לכולם תמיד. לא המניע לעבוד כמה שפחות, בתנאים נוחים ככל האפשר ובעבודה המספקת ביותר ולהרוויח כמה שיותר. זה יש לכולם.
Read 13 tweets
8 Apr
בוקר טוב, ושוב אנחנו עם העדכון התלת-יומי.

הגענו לערב פסח ואנחנו רחוקים מאוד מתרחיש האימים שהיה לפי הכפלה כל 3 ימים. תגידו מה שתגידו על מספר הבדיקות, היה קשה להסתיר 51 אלף חולים שהיו אמורים להיות מאובחנים. לשם השוואה, מספר כזה בערך היה בארה"ב ב-25 במרץ, ואז כבר היו להם 800 מתים.>
בינתיים אנחנו על 9,404 חולים מאובחנים, מה שממשיך את הירידה בקצב הגידול, או "שיטוח העקומה" - אם כי, שוב, יש בעיה קשה עם מספר הבדיקות כך שמהבחינה הזאת הדברים בספק. ועדיין, ברור שהסגר נותן את תוצאותיו.
>
מי שמפקפק בכך שזה נובע מהסגר מוזמן להביט בשתי מדינות סקנדינביות שכנות, נורווגיה ושוודיה. נורווגיה הכריזה על סגר בשלב מוקדם מאוד, ויש לה כעת 89 מתים. שוודיה החליטה להשאיר את מקומות העבודה והבילוי פתוחים, ומספר המתים בה עומד כבר על 591.
>
Read 7 tweets
4 Apr
אמירה נהדרת (ואמת עצובה) של פיטר שיף על המשבר הכלכלי בקורונה: הקורונה היא הסיכה, תרבות החוב היא הבועה שהיא מפוצצת. כשהבנק המרכזי ממשיך להזרים ריבית נמוכה למשק כדי שאנשים יחיו ממשכורת למשכורת וילוו על חשבון העתיד, ברגע שמגיע אסון כזה אנשים נופלים חזק במקום שיהיה להם זמן פנוי רגוע
ועוד פיטר שיף: לדבר על "חילוץ" הגיוני (טיפשי, אבל אפשרי) כשמדובר על עסק קטן, שמחלצים על חשבון כל השאר. אבל איך מחלצים כלכלה שלמה? מדפיסים עוד כסף? זה לא הולך לעבוד מלבד להוריד את הערך שלו
ועוד שיף: אם משווים את המלחמה בנגיף למלחמת העולם, במלחמת העולם השנייה רוזוולט לא אמר לאנשים: אל תדאגו, המשרות שלכם לא ייפגעו, תמשיכו לקבל צ'קים. לא: הוא אמר לאנשים שבגלל המאמץ המלחמתי הם יצטרכו לשלם הרבה יותר מסים. ואנשים באמת עמדו בזה כי התרבות הייתה הרבה פחות תלויה בחובות
Read 4 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!