1/ Postimees, omaniku sekkumine ja kogu ajakirjanduse tulevik on olnud kuum teema.

Kirjutan mõned mõtted sellel teemal - miks Linnamäe üldse ostis Postimehe ja milline võiks olla meedia tulevik?

Jutulõim 👇
2/ Vaatame korra laiemat pilti ja selle siin on üks aastatagune oluline uudis err.ee/937655/margus-…

Linnamäe oli koondanud erinevaid kuulutusteärisid ja müüs need kõik ühise paketina Londoni fondile maha. Sarnast konsolideerimist teeb UP Invest ka praegu näiteks kinodega.
3/ Miks see oluline on? Ma nägin unes, et tehingu hind võis olla ca 250 mln EUR. Kui see tõele vastab, siis on tegemist väga eduka tehingu ja hea plaaniga.
4/ Muuseas, olulise komponendina tuleb märkida, et Linnamäe Postimehe komplekti ostuga tulid kaasa ka selles viimases tehingus müüdud kuulutustesaidid osta.ee, soov.ee, cv.ee jt.
5/ Veel varasem taust: Schibstedi käest osteti kogu Eesti Meedia (Postimees ja muu meedia + kuulutused) aastal 2013 hinnaga 30 mln EUR. Me ei tea kõiki detaile, kuid võimalik et Eesti Meedia kuulutusteäri müügiga on Linnamäe juba tagasi teeninud kogu Eesti Meedia ostu pandud raha
6/ Seega, avalikkuse silmis: "Linnamäe ostis Postimehe ja on suur segadus, miks ta seda tegi ja mida plaanib”. Majanduslikult vaadates tundub lugu teine, algne Eesti Meedia ostupõhjus võis olla hoopis kuulutusteäri ostus ja kogu see ajakirjandus tuli lihtsalt tehinguga kaasa.
7/ Meie kõigi silmis on olnud Postimehe brändil suur väärtus. See on midagi, mis meid valgustas esimestel iseseisvusaastatel 90ndatel ja mõneti on olnud vabaduse sümbol. Kuid see on tänaseks ajalugu. Praeguseks tundub olevat Postimees pigem muu tehinguga kaasa tulnud ballast.
8/ Selle ajaloo valguses on ehk eriti traagiline Postimehe vajumine viimastel aastatel, vaba ajakirjanduse piiramine ja omaniku agenda paistmine lehe tonaaalsuses. Kuid tuleb leppida, et kadunud on aated, on järgi vaid kuiv äriline optimeerimine.
9/ Eilne Herman Kelomehe juhtum ajendaski mind seda teemat kajastama
10/ Postimehe raskuste üks põhjus on globaalne segadus meediasektoris. Digitaliseerumine on ärimudelid katki teinud, paberlehti enam ei müüda, inimesed artiklite eest netis eriti ei maksa ja raha teenivad pigem nüüd globaalsed infot vahendavad platvormid (Facebook, Instagram jt)
10/ Selles valguses on mul kahju ajakirjanikest, ma näen et paljudel neil on aated olemas. Kuid väga raske on neid realiseerida, kui palgad on katkiste ärimudelite tõttu väikesed ja kohati piiratakse hea sisu tootmist.
11/ Müts maha nende ees, kes vana meediamudeli sees veel võitlust peavad, kuid minu kogemus ütleb, et kui juhtimine on vale, siis on ka kogu laeva kurss pöördumatult vale.
12/ Aga ei tohi kaotada lootust. Ma usun, et inimestest on kvaliteetse sisu järele vajadus olemas ja see ei kao kuhugile. Täna pole lihtsalt laialt kasutatavat head platvormi selle tootmiseks ja tarbimiseks. Kuid ma usun, et need uued keskkonnad tekivad.
13/ Vaja on tugevat meediavisiooniga tiimi ja täiesti uutmoodi mõtlemist. Praegune vana mudeli väikselt ümberoptimeerimine ei tööta. Lisaks on vaja ajakirjanike, disainerite ja tarkvaraarendajate koostööd ja Õigete Asjade Eest Võitlemise Selgroogu (ÕAEVS).
14/ Eesti Ekspress oli 90ndatel ka ju sisuliselt idufirma, mis tegeles status quo murdmisega, mikrorevolutsiooniga.
15/ Seega olevik on meediasektoris väga segane, kuid tulevik võib tulla isegi päris helge. Kvaliteetset sisu loetakse tulevikus kindlasti, kuid viie aasta pärast loetakse seda uutest saitidest ja mitte Postimehest.
16/ Usaldus on tulevikus meedia suhtes võtmesõna, USA statistika näitab, et meediat usaldatakse momendil isegi vähem kui ettevõtteid ja valitsust. edelman.com/news-awards/20…

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Kristjan Lepik

Kristjan Lepik Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @kristjanlepik

Sep 11
1/ Bardak (бардак) means "a mess" in russian. But that needs to be a much more complex translation to understand it properly.

My friend @danielvaarik said on Feb 28th: "In Russia it means a disorder combined with stealing, lying and drinking. And this is our best hope".
2/ How right he was. Maybe it's harder to understand in the West, but the Eastern front has seen this "bardak" in action. It's almost impossible to imagine how a whole country can run on bardak-system, but Soviet Union did and now Russia does.
3/ Russia could not get the Olympic rings to work on Sochi opening ceremony and this same bardak runs throughout the whole country, both in the private and public sector.

theverge.com/2014/2/7/53901…
Read 5 tweets
Mar 26, 2021
1/ Allpool üks päris huvitav juhtum, ilmestamaks tolerantsi Eestis.

Mul oli üks mustanahaline kolleeg B, Eestisse tuli Nigeeriast, töötas IT toes. Selline tark ja rahulik tüüp, vaikselt toimetas, palju ei suhelnud.

Eile kuulsin tema korterisaagat, väike lõim 👇🏻
2/ Ta oli nimelt 2.a. tagasi siia jõudes ka korterit soovinud üürida. Raha oli olemas, tagatisraha, soovitused - kõik mis vaja.

Tema esimesed 37 taotlust korterit üürida lükati tagasi. Lihtsalt sellepärast, et ta oli mustanahaline. Mõnel juhul öeldi seda ka väga otse välja. 37!
3/ 38. juhtum oli üks USAs elanud eestlane, kes ütles "ma kujutan ette kui keeruline see sul võis olla" ja üüris talle korteri.
Read 7 tweets
Jan 31, 2021
1/ Having built online trading platforms, I can share insights what is happening with #RobinhoodApp, why their businessmodel is shady and how this $GME 🚀🚀🚀squeeze makes this all a pretty messy affair.

So, a thread 👇🏻
2/ Firstly, the well hidden truth of online trading platforms is that most of the active traders lose money. And most does not mean 51%, but this is more like 90-95%. Clients burn out quite quickly as well.
3/ Some research:
a) from Brazil: "97% of traders lose money" papers.ssrn.com/sol3/papers.cf…
b) from Taiwan: "Less than 1% of daytraders consistently earn positive returns"
sciencedirect.com/science/articl…
Read 15 tweets
Jan 31, 2021
Weekend reading: 8 articles about interesting new trends that are happening in the world - from technology to politics to markets. Thread 👇🏻

1/ Guardian is quoting an ex-KGB spy who is saying that Russia has used Trump as an asset for more than 40 years

theguardian.com/us-news/2021/j…
2/ This week the stock markets were derailed by ... a online Reddit army. Strange times, in a way the attack on Capitol was also started online. Decentralization is really happening.

edition.cnn.com/2021/01/29/inv…
3/ Big Tech has become quite repulsive. And since their business is global the goverments have not been able to do much. At least Big Tech has started now internal bickering - Apple attacking Facebook
inc.com/justin-bariso/…
Read 9 tweets
Jun 18, 2020
1/ Kirjutasin märtsi lõpus Suure Plaani artiklis, et Eesti peaks laenama majanduse augu katteks 7 miljardit eurot. Paljud pidasid toona seda utoopiliseks numbriks, Levilat vedav Daniel Vaarik ütles, et see artikkel oli oma ajast lihtsalt ees.
levila.ee/tekstid/majand…

Jutulõim 👇
2/ Kui algselt räägiti miljardist või kahest, siis nüüd on valitsus jõudnud ka juba seisukohani, et vaja on 5 miljardit eurot, jõutakse lõpuks ka selle seitsme miljardini vähemalt.
aripaev.ee/uudised/2020/0…

Kuid siin on nüüd mitu probleemi.
3/ Esiteks, ma tõin oma artiklis välja ka selle, et olen pidanud varem riigi laenamist kaheldava väärtusega tegelemiseks, sest see laenuraha ei tohiks minna lihtsalt kulutusteks, vaid peaks minema investeeringuteks - see peaks tulevikus tagasi tooma.
Read 8 tweets
Apr 7, 2020
VÄLKSEMINAR 1/: Sel neljapäeval (09.04) kell 10-12 toimub üks huvitav projekt - ma teen online-seminari majanduse olukorrast, Chalice teeb sinna otsa välkkontserti.

facebook.com/Levila.tv/post…

Allpool veidi taustast pikemalt 👇
2/ Mõtlesin, et ehk oleks huvitav ka juurde kirjutada selle välkprojekti saamislugu. Mitmed konverentsikorraldajad pöördusid minu poole, et teha online-seminar. Majanduse kohta küsitakse iga päev minult palju kordi, see oleks efektiivne viis infot esitada.
3/ Kuid praegusel ajal raha ei tahaks küsida kuulajatelt. Samas tasuta ei peaks ka olema ning äkki peaks seda kuidagi moodsamalt lahendama?
Read 10 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Don't want to be a Premium member but still want to support us?

Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal

Or Donate anonymously using crypto!

Ethereum

0xfe58350B80634f60Fa6Dc149a72b4DFbc17D341E copy

Bitcoin

3ATGMxNzCUFzxpMCHL5sWSt4DVtS8UqXpi copy

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!

:(