1/15
לאחרונה ללכת להפגנה בחולון זה כמו לצאת למשימה בקו החזית באיזור עימות.
בקבוקים נזרקים ממכוניות נוסעות, התזות גז פלפל, קריעת שלטים ואלימות מילולית
כל הדברים האלו ישבו לי בראש בדרך להפגנה, הם ישבו גם לאחרים בראש כי הרבה פחות אנשים הגיעו היום אחרי הבלגאן שהיה במדיטק ביום שלישי.
2/15
אתם צריכים להבין שחולונים מפגינים נגד ביבי זה לא הדברים שאתם מכירים מהתקשורת מבלפור או מהצעדות בתל אביב, אלו משפחות עם ילדים, פנסיונרים, קצת צעירים מופנמים ובחורה נלהבת אחת עם מגפון עם וייב של מדריכה בצופים ויכולת שירה מופלאה בסולם הלא נכון תמיד.
3/15
כל אלה עומדים פעמיים שלוש בשבוע בכיכר קוגל ביחד, במעין אחוות לוחמים מוזרה, אל מול מטר קללות ממכוניות נוסעות, איחולים למוות מסרטן, והלהיט של כל הזמנים: ׳שרמוטות׳. זה מגיע למצב בו צעקת ׳רק ביבי!׳ מרכב חולף גוררת הנהוני ראש בין המפגינים של תודה שקטה לתומך ביבי המנומס.
4/15
אז גם היום העברנו אחר צהריים ׳נעים׳ שכזה בכיכר. המשטרה אכן עיבתה את כוחותיה במקום ובמקום לא להיות שם כלל, שלחה שוטר אחד שישב ברכב במרחק ביטחון.
ארבעה בני נוער לבושים בשחור הסתובבו עם שני כלבים בין המפגינים ודאגו לשנן את המנטרה ׳רק ביבי׳ כדי שלא נשכח חלילה,
5/15
אף אחד לא באמת התייחס אליהם, מה כבר אתה יכול לומר לילד בן 13 שבמקום להרגיז את ההורים שלו בבית, בא להרגיז אותך?
הם הלכו וחזרו מספר פעמים מבלי שמישהו התייחס אליהם עד שבפעם האחרונה, אחד מהם שהחזיק תרסיס ביד פיזר ממנו לכיוון כמה מפגינים, ביניהם ילדים והמשיך בדרכו במהירות.
6/15
עד שהבנו מה קרה והילדים התחילו לבכות לקח כמה שניות, אחד האנשים ראה שהילד נעלם מאחורי השיחים שמפרידים בין הכיכר לתחנת הדלק. רצתי לשם בזמן שבחור אחר רץ לשוטר שנמנם ברכב, הצלחתי לאתר אותו ושידכתי בינו לבין השוטר , סמכתי על זרועו הארוכה והמנומנמת של החוק שתביא לצדק.
7/15
רק מה, כשהתקדמתי בחזרה לנקודה שלי בכיכר, הבנתי שהכל הייתה פעולת הסחה, כמה עשרות פעילי לה פמיליה חצו בדיוק את הכביש מהצד השני של הכיכר והגיעו לתוך השטח בו עמדו המפגינים כשהם צועקים ׳זו מדינה חופשית, מי שלא טוב לא שילך הביתה׳, לא טורחים להסתיר את הסיבה בגללה באו,
8/15
להפחיד את המפגינים נגד האיש שאסור לומר את שמו, אסור לומר כי מי שיגיד, שאדושם יעזור לו.
אז הארסנל שלהם קצת התפתח וכולל כעת המון מושגים שבעולם הפסיכולוגיה נקראים ׳השלכה׳ כמדומני, מסתבר שהשמאלנים הם המושחתים במדינה, כל האלימות מגיעה מהם והם אלו אשמים במשבר הבריאות והכלכלה
9/15
וכמובן קיבלנו המלצה חמה ללכת לתל אביב להפגין כי בחולון לא מפגינים נגד ביבי.
הגדיל לעשות בחור, קצת מבוגר מהשאר, שנצמד ממרחק אפס לפנים של מפגין וטרח להודיע לו שאת התינוקות של השמאלנים צריך להרוג מיד אחרי הלידה, מאוד תנ״כי מצידו.
10/15
שלטים החלו להקרע, איומים באלימות לא מעודנים עפו לכולם, כולל לאדם המבוגר עם מקל ההליכה שבא לבקש מהם להתרחק. קיווינו שהשוטר המנומנם יגיע להציל את המצב והוא אכן התקרב אבל נעצר במרחק של עשרים מטר מהמפגינים תוך שהוא צורח עליהם שמה הם רוצים שהוא יעשה, הוא פה לבד. מנומנם ומרגיע.
11/15
השוטר אכן פעל במהירות והתקשר למשטרה כדי לקרוא לה, בינתיים התחילו הפורעים הפשיסטים (כי אין באמת דרך אחרת לקרוא לאנשים שבאים להפחיד מפגינים) לשיר את הלהיט של הערב: ״ביבי יזיין אותכם״ כאילו הוא לא מזיין אותנו כבר 14 שנים אבל מסתבר שהם כנראה נהנים מזה.
12/15
סירנות נשמעו במרחק, מה שסימן את התפזרותם המהירה של בני הטובים רעולי הפנים ואנחנו נשארנו עם דשא מלא בקרעי שלטים ושוטרים שרצים אלינו, כאילו ׳מחפשים׳ את הפורעים שהתפזרו לאט לאט בצד השני של הכביש. אין ספק שבאותו הרגע הרגשנו בטוחים הרבה יותר.
13/15
אז ככה בדיוק זה נראה, אני יודע שלרוב האנשים זה לא באמת אכפת, עוד פחות יטרחו לקרוא את זה, אבל אני הייתי חייב להוציא את זה.
מוזר לי שחולון הפכה למיקרוקוסמוס של המדינה הזו, ברור לכולם שתל אביב היא בעד המחאה והפריפריה נגד, אבל שדה הקרב האמיתי הוא במקומות כמו העיר הזאת.
14/15
זו לא חוכמה ללכת להפגין בין אלפי אנשים כמוך ולהרגיש התרוממות רוח ובטחון, זו כן בעיה לעמוד במוקדי ההפגנה בעיר ולספוג כמויות כאלו של רוע ואלימות.
את החולונים זה לא יוציא החוצה, הם כבר מפחדים, השאלה היא איך ממלאים את הכיכר הזו באלפי אנשים
15/15

שמראים שכל מקום שיותקף יקבל גיבוי בצורה מאורגנת. בדיוק כמו שהבחורים הנחמדים של לה פמיליה יודעים להתארגן ולאיים.

תחשבו על זה.

מותר לבן אדם לחלום.
@kumiiisrael @TheBlackFlags1 @CRIMEMINISTER12

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with mor spiegel

mor spiegel Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!