Herkese merhabalar iyi haftasonları dilerim. Geçen hafta bahsettiğim stratejiyi açıklayacaktım fakat amcamın vefatından dolayı biraz geciktirdim kusura bakmayın.şimdi elimden geldiğince anlatmaya, mantığını göstermeye çalışayım.
Geçen hafta bu şekilde isim vermeden #goody grafiğini paylaşmıştım ve S3 - R3 stratejisine göre alım yapmıştım.
Hisse fibo 0.618 seviyesi olan 7.36 ya kadar (hatta 7.33) geriledi ve oradan aldığı destekle R3 hedefimize kadar mükemmel bir tepki verdi 👇🏼
Şimdi buradaki mantık ve enstrüman şu arkadaşlar: Camarilla pivot sistemini kullanarak fiyatın ortalamaya dönme stratejisini uyguluyoruz. Yani fiyat yukarı da gitse, aşağıya da gelse her zaman ortalamaya dönme eğilimindedir diyor strateji.
Yukarı giden aşağıya gelir, aşağı inen yukarıya çıkar kısacası. İşte burada biz fiyatın aşağıya indiğinde alım yerini yakalayıp, ortalamaya dönmesini bekleyeceğiz.
Bunun adına da S3- R3 stratejisi deniliyor. Başka adı var mıdır bilmiyorum ama mantığımız budur. S3 ten alıp R3 ten vereceğiz.
Fiyat S4 e gelemez mi ya da R3 üzerinde daha yukarıya gidemez mi? Tabiiki gidebilir gelebilir. Burada takdir sizindir. Mermilerinizi (paranızı) tek seferde bitirmeyip S4 e de gelebilir diyerek S3 te bir miktar alıp sonra S4 te kademeli olarak alabilirsiniz.
Örnek grafik halkbank. Dün Bütün parayla S3 ten girseydik mesela S4 e kadar gelen alım fırsatını kaçırmış olacaktık. Maliyet düşüremeyecektik yani.
Terimsel olarak açıklamak gerekirse. Sistem bize S3 te Long olmamızı Ve fiyat R3 e geldiğinde pozisyonumuzu kapatmamızı söylüyor. Ve diyor ki: S4 altında kapanış yaparsa zarar kes. İşin bu kısmı size kalmış bişey. Ben alım fırsatı görüp maliyet düşürmekten yanayım şahsen.
Şimdi bir de bu iş için benim çok beğendiğim bir indikatör var. Kısaca ondan da bahsedeyim aşağıda 👇🏼
VPT Camarilla pivot diye bir indikatör. Sevgili hocam abim @Hassonya nın beni yönlendirmesiyle araştırıp bulduğum bir indikatör.
Burada da seviyeler L3 - H3 olarak adlandırılmış. Mantık aynı mantık. İsmin bir önemi yok. İndikatörün beğendiğim yanı ise siz hangi periyotta açarsanız açın size kanal çizmesi.
Grafikte görülen kırmızı ve yeşil çizgiler direnç ve destek bölgeleri olarak otomatik olarak çıkıyor. Ayrıca yükselen kanalda mı düşen kanalda mı olduğunu görebiliyorsunuz.
Anlatacaklarım bu kadar arkadaşlar. Bununla ilgili bir de YouTube da video var linkini bırakıyorum Herkese hayırlı bereketli sağlıklı huzurlu günler dilerim 🙋🏻‍♂️

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with SAKIZCI

SAKIZCI Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!