#Vestel #Vestl İnceleme
@azizserin75
Vestel, yurt dışı 2196 mağaza, yurt içi 976 mağazası bulunmaktadır. 156 ülkeye ihracat ( 10 tanesi Avrupa) ihracat yapmaktadır.
Vestel yurt dışındaki en büyük mağazasını Azerbaycan’da açtı.(800 m2) Showroom’da Vestel’in akıllı ev konsepti çatısı altındaki ürünler, son teknoloji televizyonlar ve beyaz eşyaların yanı sıra B2B ekran çözümleri ve LED aydınlatma gibi ürünler de satışa sunulmaktadır.
Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen IFA’ya 29. Kez katılan Vestel çevreci teknolojilerini ve akıllı ev konseptindeki yeni ürünlerini sergilemiştir. Amsterdam fuarında ise akıllı direk, akıllı şehircilik ve ulaşım teknolojilerini sergilemiştir.
Bir sonraki adım olarak Vestel cloud ile büyük verinin oluşturulması, işlenmesi ve yapay zeka ile anlamlandırılması, otonom ve robotik çözümler, medikal elektronik, otomotiv elektroniği, batarya ve enerji depolama sistemleri alanlarına odaklanılması
XaaS modelinde geliştirilen servislerin sayısı ve kapsamının artırılarak bunlardan elde edilecek sürekli gelirlerin ciroya olan katkısının artırılması. Otomotiv sektörüne yönelik çözümler geliştirilerek global otomotiv üreticisi firmalara sunulması
Karayel İHA sisteminin faydalı yük ve son teknolojik alt sistemlerin entegrasyonu gerçekleştirilmiştir. İHA’nın toplam uçuş süresi 20.000 saati aşmıştır. Yurt dışı satış ve pazarlama faaliyetleri Uzak Doğu ve Orta Doğu başta olmak üzere Güney Amerika pazarına da ilk adım atılmış
Savunma sanayi alanında tasarladığı, geliştirdiği ve ürettiği sistem ve teknolojilerden elde ettiği kabiliyetlerini farklı sektörlere taşıma gayesiyle İleri Görüntüleme Sistemleri, Elektro-Optik Sistemler, Sınır Güvenliği ve Mobil Sağlık alanlarında çalışmalara başlanmıştır.
Savaş gemilerine yönelik yeni nesil Komuta Kontrol ve Platform Kontrol Konsol ve Kabinetleri, Helikopter Engel Tespit Sistemi, hava platformlarına yönelik Sayısal Kayan Harita ve Görev Planlama Sistemleri’ni özgün olarak geliştirmeye devam etmektedir.
AYESAŞ, Turboşaft Motor Geliştirme Projesi kapsamında kritik önem taşıyan bir parça olan Sayısal Motor Kontrol Sistemi’nin tasarımı, donanımı ve imalatı sorumluluğunu almıştır.
Aynı zamanda, 2019 yılı içerisinde Milli Muharip Uçağı Projesi’nde kullanılabilecek ekran teknolojileri vb. aviyonik sistemlerin yerli olarak tasarım ve üretim planlama faaliyetlerine başlamıştır.
İhracat amaçlı çalışmalarını iş birlikleri ile pekiştirmeyi hedefleyen AYESAŞ, bu amaçla yurt dışında, özellikle Amerikalı ve Avrupalı firmalar nezdinde iş geliştirme faaliyetlerine etkin olarak devam etmektedir.
Vestel'in özet gelir tablosuna bakacak olursak son 2 çeyrek 370m net kar yazmıştır. Satışlar, Favök, brüt karını geçen seneye göre arttırmış. Esas faaliyet karını düşürmüştür. Özet bilanço kısmında duran varlık, dönen varlık, özkaynak ve net borç artmıştır.
#vestl Şirketin F/K : 6.16
PD/DD: 1.43 ( Özsermaye karlılığı: %27 'dir)
Eğer PD/DD: 2 olursa hisse fiyatı : 29 tl oluyor.
F/K ise önümüzdeki 2 çeyrek netkar 350m civarlarında gelirse F/K oranı 5'e düşüyor.
#VESTL sektör kıyaslaması
#Vestl şirket karnesi de bu şekilde
#Vestl teknik analizde ise yükselen trend devam etmektedir.

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Yatirimci01

Yatirimci01 Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @yatirimci01

2 Jan
#DOAS Doğuş Otomotiv İnceleme

Volkswagen Audi, Seat, Skoda,Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsche, Scania markaları ile endüstriyel ve deniz motorları pazarında Scania Power Solutions ve soğutma sistemleri pazarında Thermo King markaları ile yer almaktadır.
Şirketin son 3 aylık faaliyet raporunda Duran varlık yatırımları, dönem itibarıyla 59.258 bin TL olarak gerçekleşmiştir.
2018 yılında mevcut Doğuş Otomotiv’in bilgi teknolojileri yatırımlarından bir ilk yatırım ile başlanan 6 proje: Bilgi
İşlem ile geliştirilen ve fatura girişi, düzenli talimat gibi rutin işlerin sisteme öğretilerek otomasyon sağlanan Robotic Process Automation (RPA),
Read 14 tweets
1 Jan
#arsan inceleme

Arsan Tekstil Ticaret Ve Sanayi A.Ş. 1984 yılında kurulmuş olup sektörde köklü bir geçmişe sahiptir. Her türlü pamuk ipliği üretimi, sentetik iplik üretimi, örme kumaş, dokuma kumaş ve boya faaliyetlerinde bulunmaktadır.
Arsan Tekstil Ticaret ve Sanayi A.Ş. 2 bağlı ortaklık ve 3 iştirakten oluşmaktadır. Arsan Tekstil Ticaret Ve Sanayi A.Ş. ‘nin bağlı ortaklıkları ve iştirakleri tekstil, tekstil ve yatırım, doğalgaz dağıtımı ve elektrik dağıtımı faaliyetlerinde bulunmaktadır.
Şirketin Finansal Yapısını İyileştirmek İçin tahsilat sürelerinin iyileştirilmesi ve daha etkin nakit yönetimi sağlanması konularında gerekli uygulamalar devreye alınmıştır.
Read 13 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!