Agresiflik olarak, bir zamana kadar Mert’in kitlesinden bazı kişiler ve Deep Blue “taraftarları” bilgisiz yorumlar yaparak uçtular, kabul.

Mert uzun bir süredir mutedil davranıyor ve kitlesinin bu yanlışları yapmasını engelliyor.

Uzun bir süredir böyle bir sorun yok.
Deep Blue da artık pek ciddiye alınmıyor zaten.

Dolayısıyla, agresiflik olarak geçmişten bahsediliyorsa evet, bazı vakalar oldu. Ama uzun bir süredir Holo destekçilerinde böyle bir durum yok.

Dolayısıyla bu eleştiri ezbere dönüşmüş durumda. Bugün hâlâ yapılıyor olması haksız.
Sorunun temelinde ise şu var:

Holo’nun yapmayı hedeflediği (ve temel olarak yapmış olduğu) şeyi birazcık da olsa anlayan her kim olursa olsun büyüleniyor. Holo varken diğer projeler gerçekten çok “basit” geliyor.

Bunu anlamayanlar ise haklı olarak “ne abarttılar be” diyor.
Herkes kendi açısından haklı. Zaman, onlara da öğretecek. Bu olay, fiyatın yükselmesi veya düşmesiyle alakalı değil. Bitcoin nasıl bir çığır açtıysa, Holo dünyayı ondan kat be kat daha fazla etkileme potansiyeline sahip. Yemişim fiyatını.

Fiyat konuşurken yaptığımız, parazitlik.
Vizyon başka bir şey. Fiyat üzerinden endişelenmek başka. Hepimiz, dünyayı dönüştürebilecek bir projeye vantuzlarımızı geçirdik ve semirmeyi bekliyoruz. Bunu kötü veya iyi olarak sınıflandırmıyorum. Ama Holo ekibindeki olay başka.
Hedefleri, bizim “milyoner olmak” gibi küçük hesaplarımızdan daha ötesi. Bu hedefe erişebilecek felsefi temellere de sahipler. Görünen o ki, fizik kanunları da yapacaklarını yapmalarına izin veriyor. Bize de izleyip görmek kalıyor.

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with RaiTurk

RaiTurk Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @crypto_raiturk

23 Feb
Herkes Holo ağının faaliyete geçmesini istiyor ama bu durum fiyat için çok çok olumsuz olabilir. Ağın mümkün oldukça geç açılmasını istemek daha mantıklı şu aşamada.

Neden böyle söylüyorum? Birkaç sebebi var. Yatırımcıların bunları bilmeden yatırım yapmaması lazım.
Kusura bakmayın, biraz geciktim yazmada. Açıklayayım.

Öncelikle, Holo ekibi ta 3 yıl önce ABD’li yatırımcılara 1 milyon dolarlık HoloFuel sattı. Ana ağ açılınca bu HF’ler kullanılabilir olacak. Yani arz artacak. Ama bu daha hiçbir şey. Durumu çok daha kötüleştirecek bir şey var.
HOT arzı sınırlı, 177 milyar adet. Ama ana ağa geçilince HoloFuel aktif olacak ve arz sınırsız olacak. Algoritma, talebe göre arzı artırıp azaltacak. Yani öyle iki günde 3x yükselme ihtimali (aynı şekilde, düşme ihtimali de kalmayacak).
Read 18 tweets
22 Feb
Hatırlarsınız, Trump Twitter’dan ve diğer sosyal medya uygulamalarından yasaklanmıştı. İnsanlar, “Holo olsaydı bunu yapamazlardı” dediler. Oysa bu yanlış, Holo’da barındırılan bir uygulamadan da Trump atılırdı.

Bunu ben söylemiyorum @artbrock söylüyor.
Olduğu gibi alıntılıyorum:

"... just like Amazon Web Services, Holo can shut down anything that is being hosted on its network, and in fact must prohibit illegal activity or face regulatory exposure as a service provider."
Yani ne diyor:

AWS'de olduğu gibi, Holo, kendi ağında barındırılan herhangi bir şeyi kapatabilir. Zaten hizmet sunucu olarak yasa dışı işleri engellemek veya düzenleyicilerin kurallarına zorundadır.
Read 10 tweets
21 Apr 19
Bugün size bir dâhinin, Amerika’nın intihar etmek zorunda bıraktırdığı ve dünyayı böyle bir beyinden mahrum ettiği dâhinin, Aaron Swartz’ın hikâyesini anlatacağım.

Kısa ama ilginç bir hayat...
Aaron’ın geleceğinin parlak olduğu henüz 3 yaşındayken bile belliydi. “Anne, bu ilanda bahsedilen ücretsiz şenlik ne?” diye soruyordu. Evet, henüz 3 yaşındayken okumayı öğrenmişti.
Evlerinde bilgisayar vardı, henüz o yaşlardayken bilgisayara merak salmıştı. Programlamayı “büyü yapmak” olarak görüyordu, kodlarla yapılamayacak şey yoktu.
Read 29 tweets
1 Mar 19
Yatırım yaptığınız bir projenin neden yatırım yapmaya değer olduğunu söyleyemiyorsanız, bu yaptığınız kumar oynamaktır.

Bu tweet serisinde, Holo'nun neden değerli olduğunu anlatacağım. Bilgi dolu tweetlere alıntılar içeren bir serî başlıyor! #holochain #holofuel
Holo’yu geliştiren ekip, bol keseden boş vaatler uydurmuyor.

Yayınladıkları Green Paper’da, projenin geleceğiyle ilgili muhtemel olumsuz senaryoları bile ifade etmekten çekinmiyor. O senaryolar...
Holo’yu geliştiren ekip güvenilir… Dünyadaki en etik ICO sürecini gerçekleştirdiler mesela.

ICO sürecinin etik çerçecede nasıl garçekleştirildiği burada anlatılıyor.
Read 15 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!