סיפור משמעותי מוועדת הבחירות: נחסמה העסקתם של כל מי שנרשמו לתפקיד ספירת קולות מטעם הקישור שהופץ ע״י ׳אם תרצו׳. אורלי עדס: "הוועדה רואה בחומרה את האירוע שבו הופצה במהלך ניסוי מערכת, קישורית רישום, ואת כך שאנשי חברת הגיוס שנשכרה, הציגו את עצמם כעובדי ועדת הבחירות המרכזית".
לפי הודעה לעיתונות של הועדה:
חברת "תיגבור", חברת השמה וכוח אדם, זכתה במכרז לגיוס עובדים לתפקידים שונים למבצע ספירת קולות המצביעים במעטפות החיצוניות, המתקיים במוצאי יום הבחירות בכנסת. הרישום לתפקיד הוא רישום ממוחשב, המתבצע באמצעות האינטרנט.
>
המשך ההודעה: קישורית הרישום, דלפה טרם תחילת הרישום הפומבי לתנועת "אם תרצו", אשר הפיצה אותו בין תומכיה וקראה להם להירשם לתפקיד.
עם היוודע האירוע לוועדת הבחירות המרכזית, הורתה מנכ"לית הוועדה, עו"ד אורלי עדס, על עצירה מוחלטת של כל תהליכי הרישום עד לבירור האירוע.
>
הבירור מול חברת "תיגבור" העלה, כי החברה ערכה ניסוי (פיילוט) למערכת הרישום האינטרנטי אותו פיתחה. בניסוי היו אמורים להשתתף אך ורק עובדי החברה. קישורית הרישום דלפה בין היתר גם לתנועת "אם תרצו" אשר קראה לפעיליה להירשם לתפקיד. במהלך הניסוי נרשמו כמאה מועמדים.
>
מנכ"לית הוועדה, עו"ד אורלי עדס, הדגישה בפני הנהלת החברה, כי הוועדה רואה בחומרה רבה את התפתחות האירוע וזליגת קישורית הרישום אל מחוץ לחברה במהלך הניסוי, ואת כך שאנשי החברה הציגו את עצמם בעובדי ועדת הבחירות המרכזית.
הוחלט כי קובץ הנרשמים יועבר לידי ועדת הבחירות, והנרשמים שנרשמו בפיילוט המוקדם יחסמו לעבודה בכל תפקיד שהוא בוועדת הבחירות המרכזית. כמו כן, החברה נדרשה לשנות את דף הרישום האינטרנטי ואת קישורית הרישום.
גיוס העובדים לתפקיד סופרי הקולות במעטפות החיצוניות יחל היום, יום א', ה-21.02.21, לאחר שהשינויים הנדרשים הוטמעו כנדרש במערכת, ונבדקו ע"י הוועדה.
הסיפור נחשף לראשונה על ידי @DrorGloberman בתכנית נקסט. מדהים. 👏🏽👏🏽mako.co.il/mako-vod-keshe…

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with ‏Tal Schneider טל שניידר تال شنايدر

‏Tal Schneider טל שניידר تال شنايدر Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @talschneider

20 Feb
Breaking ranks with most MKs, @BarlevOmer and @YairGolan1 two of the top security experts in politics, say the JCPOA was good for Israel, even if everyone else refuses to say so @TimesofIsrael
timesofisrael.com/arguing-in-fav…
Q: In the lead-up to the nuclear deal from 2013 to 2015, did IDF officers express opinions that the deal was ultimately good for Israel in real time?

Golan: Unequivocally. When the agreement was signed in 2015, we, the IDF’s General Staff, read the deal and said:
“This is not a perfect agreement, but it is a good agreement. It’s an agreement that takes the nuclear program years back.” This is what we wanted. This is an extraordinary achievement. And that includes [then-]chief of staff Gadi Eisenkot, he knows that well״
Read 5 tweets
12 Feb
לפני 6 שנים לקראת החתימה על הסכם הגרעין עם איראן הזירה הפוליטית בישראל שתקה. נתנו לנתניהו להוביל ואף אחד לא ערער על עמדתו. ב 2021, שני פוליטיקאים אנשי צבא בכירים לשעבר חושבים אחרת מנתניהו ומתכוונים לדבר על כך. ראיון כפול @ZmanIsrael @omerbarlev @YairGolan1
zman.co.il/197090/
מאוד לא פשוט העניין הזה, מתיחת ביקורת ביטחונית על הנהגה מכהנת בישראל. גם פוליטיקאים בכירים עם רקע ביטחוני עשיר נעים בחוסר נוחות כאשר הם מתבקשים להתייצב בבירה זרה, כמו וושינגטון, ולמתוח בגלוי ביקורת נוקבת על מדיניות ביטחונית שמוביל ראש הממשלה.
מיד אחרי שבר-לב פרסם את עמדתו בסוף 2015 (אחרי שנחתם ההסכם) הוא הוזמן על ידי ג'יי-סטריט לפגישות בוושינגטון, כולל עם בכירים בממשל אובמה. "נפגשתי עם רוב מאלי, מי שמונה השבוע להיות יועצו המיוחד של ביידן לנושא האיראני״.

zman.co.il/197090/
Read 7 tweets
11 Feb
נמצאת בזום של ח״כ נפתלי בנט עבור קהילת דוברי האנגלית בישראל. בנט הגיע באיחור אופנתי של 15 דקות והמארח, המועמד-אנגלו ברשימה @TheJeremyMan נאלץ לשעשע את הקהל, והיה נבוך מעט. כאשר בנט הצטרף, פצח בנאומו על המצב הכאוטי בישראל ועל כך שאף אחד מן המועמדים האחרים לא מתאימים לתפקיד רה״מ ImageImage
למרבה המזל, בנט החליט לאפשר לשאול שאלות כעבור 7-8 דקות. השאלה הראשונה מן הקהל: המילה ״ימינה״ לא מתאימה כי אנשים שאינם מרגישים עצמם ימניים, לא יצביעו.
בנט: אבל אנחנו מפלגה ימנית. איננו רוצים לזייף דבר. Image
השאלה הבאה, מרגישה קצת מוזמנת.... איך מחזירים את הילדים לחינוך, לבתי הספר, למצב נורמלי.
בנט: אני אומר את הדברים אחרי מחקר עמוק, אני אחד האנשים שמבינים הכי טוב את המגיפה. עלינו לנקות את ישראל מקורונה וזה אפשרי. זה ניתן לביצוע. אם לא ננקה את המדינה ונפתח את מערכת החינוך, נראה גל 4
Read 7 tweets
11 Feb
Some suspicious/strange aspects (to my understanding) of the story about 20 people who tried to sell ballistic equipment to a foreign country
timesofisrael.com/20-israelis-su…
@TimesofIsrael
1) Why the 20 are interrogated and not detained? If the story is big, one would think they would be some kind of detention? Or house arrest
2) how can it be that people launch a missile / rocket to roam in the center of the country in a residential area and they are not arrested?
3) All the information was provided to us (the press) by the Shin Bet. They chose what details to provide, how to frame it. With all due respect, why would I believe the details that they chose to reveal? ImageImageImageImage
Read 7 tweets
11 Feb
כמה דברים חשודים/מוזרים בעיניי בנוגע לסיפור 20 האנשים שניסו למכור ציוד בליסטי למדינה זרה
1) למה הם נחקרים ולא עצורים? אם הסיפור גדול, אפשר היה לחשוב שיישבו במעצר כלשהו? אפילו מעצר בית
2) באיזה סרט במדינה נורמלית אנשים משגרים טיל/רקטה משוטטת במרכז הארץ באיזור מגורים והם לא עצורים
3) כל המידע נמסר לנו, העיתונות, על ידי השב״כ. כאשר השב״כ בוחר איזה פרטים למסור ואין מידע נוסף. עם כל הכבוד, למה שאני אאמין לפרטים שהשב״כ בחר למסור?
4) ״יוצאי התעשיות הבטחוניות״ זה שם גנרי למה בדיוק? מישהו שעבד לשנה וחצי באיזה חברה? הם 100% מפוקחים על ידי אפ״י, סיב״ט וכו. ImageImageImageImage
5) אם היו 20 עצורים, יתכן שכבר היתה כאן סוללת עו״ד צמרת (על עוזריהם) שמעורבים פה בסיפור. כרגע? דום שתיקה. אין רחש. משהו מוזר.
6) שאלת חובה: מה קרה עכשיו שהשב״כ בוחר לשגר ולמסגר את הסיפור הזה.
Read 6 tweets
8 Oct 20
שלום ובוקר טוב

עימות סגני הנשיא פנס-האריס, יוטה, 2020, מסיבת צפיה עם טל שניידר, #המדריך_לטראמפיסט

מוזמנים

facebook.com/groups/3143909…
התחלנו.
המנחה מבקשת שיהיה שקט ורוגע בקהל. לקחים מהפעם הקודמת.
בתמונות, קארן פנס, דאג אמנהוף - בני המשפחה.
העימות נערך בסולט לייק סיטי, יוטה. מדינה שמרנית מאוד, בה טראמפ צפוי לנצח בפער של כ 15-20%
המנחה היא הכתבת הפוליטית הבכירה של @USATODAY
שמה - @SusanPage
Read 56 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!