[OBLETNICA VLADE] 🇸🇮 Gre za najvišjo povprečnino v zgodovini Slovenije. Dogovor o povprečnini med vlado in združenji občin je bil v 15 letih, odkar velja ta zakonska rešitev, dosežen samo štirikrat. @BostjanKoritnik@mju_RS
Vlada je zvišala povprečnine za občine iz 589,11 evrov na 623,96 evrov za leto 2020 in iz 588,30 evrov na 628,20 evrov za leto 2021.
Občine so z zvišanjem povprečnine v letu 2020 pridobile dodatnih 72,8 milijonov evrov, v letu 2021 pa so z zvišanjem povprečnine pridobile dodatnih 83,5 milijonov evrov.
Z dodatnim denarjem bodo občine lahko zgradile več cest, šol, čistilnih naprav, uredile kanalizacije …
• • •
Missing some Tweet in this thread? You can try to
force a refresh
Državni sekretar @JelkoKacin ob obisku cepilnega centra v Kamniku: Mineva leto dni odkar je vlada prevzela vodenje države v teh težkih razmerah pandemije in epidemije in končno smo v fazi, ko lahko pocepimo večje število ljudi v skladu s prioritetami.
DS Jelko Kacin: Včeraj se je zgodilo, da so v Velenju imeli učitelji nekaj težav po cepljenju zaradi bolečin v rami, toda prepričan sem, da se bo za vikend vse uredilo.
DS Jeklo Kacin: AstraZeneca je tisto cepivo, ki nam omogoča, da pride do drugega odmerka šele po treh mesecih. Kar pomeni, da so cepljeni z AstraZeneco zagotovo zaščiteni vsaj za devet mesecev skupaj.
Direktor UKOM @UrosUrbanija: UKOM je imel s @STA_novice do 31. 12. 2020 sklenjeno pogodbo, na podlagi katere je STA mesečno plačeval okoli 165.000 € za opravljanje t.i. javne službe. @radioPrvi
.@UrosUrbanija: Pri tej pogodbi niso definirani že sami računi za opravljanje službe. Koliko te javne službe mora @STA_novice mesečno opraviti? Ali je dovolj 1 novica ali 1000 novic? Imamo pa natančno določen znesek. Torej, ne glede na to, koliko narediš, velja enak znesek.
.@UrosUrbanija: Pogodba v 6. členu jasno določa, da je direktor STA na zahtevo UKOM dolžan predložiti katerokoli dokumentacijo. Na podlagi tega 6. člena smo mi že v oktobru prosilu direktorja Veselinoviča za dokumentacijo, ki je do danes žal nismo prejeli. @radioPrvi
Alojz Sladič, @policija_si: Od četrtka, 4. marca, do vključno včeraj, srede, 10. marca 2021, smo policisti ob opravljanju rednih nalog iz naše pristojnosti opravili še nadzore na 15.704 krajih glede izvajanja določb vladnih odlokov.
Alojz Sladič, @policija_si: Policisti v približno treh četrtinah primerov kršitelje opozarjajo. Podobno razmerje med obravnavanimi prekrški z izrekom globe in opozorili traja že daljše obdobje.
Alojz Sladič, @policija_si: Minuli teden je do izrazitejšega dviga kršitev prišlo v nedeljo, a je bilo teh bistveno manj, kot teden pred tem. Pri nadzorih smo v celotnem preteklem tednu obravnavali skupaj 1.140 prekrškov oz. približno 20 % manj kot teden dni poprej.
Deana Potza: Tokratno poročilo se nanaša na obdobje od 1. do vključno 7. marca, statistika pa je naslednja: skupno število opravljenih nadzorov inšpekcijskih organov, določenih za nadzor v #PKP7, je bilo 3.754.
Deana Potza: Delež neskladnih lokacij je znašal 10 % , kar je v primerjavi s prejšnjim tednom 2% manj. Izrečenih je bilo 12 prekrškovnih sankcij, 404 opozorila po Zakonu o prekrških in 164 upravnih ukrepov.
Deana Potza: Zdravstveni inšpektorat je od tega opravil 1.147 nadzorov, izrekel pa 7 prekrškovnih sankcij po Zakonu o prekrških, skupno 133 opozoril in 3 Odločbe o prepovedi opravljanja dejavnosti.
mag. Tjaša Žohar Čretnik, direktorica @NLZOH_si: Doslej smo analizirali 2061 vzorcev in v njih sekvencirali celotni genom virusa. V teh 2061 vzorcih smo zabeležili 30 različic virusa SARS-CoV-2. V Sloveniji še vedno v visokem odstotku prevladuje različica B.1.258.17.
mag. Tjaša Žohar Čretnik, @NLZOH_si: Trenutno skupaj beležimo 10 primerov južnoafriške različice virusa (8 več kot pretekli teden). Zabeležili smo 1 primer brazilske različice seva. Prejšnji teden smo imeli 7 primerov nigerijske različice, trenuto pa je število poraslo na 16.
mag. Tjaša Žohar Čretnik, @NLZOH_si: Na grafu vidimo prevladovanje različice B.1.258.17 in kako so vse druge različice v teh 2061 vzorcih zastopane v nižjem številu. Vidimo tudi, da se je različica B.1.1.7 povzpela na četrto mesto.
Milan Krek: Trend v svetovnem nivoju narašča in tudi R gre navzgor, kar pomeni, da imamo rahel razvoj novega epidemičnega vala na svetovnem nivoju. Tudi v Evropi počasi drsimo v nov epidemični val. Vsi upamo, da ga ne bomo doživeli, predvsem zaradi intenzivnega cepljena.
Direktor @NIJZ_pr Milan Krek: V 16 državah je število okužb v porastu, 12 držav ima R večji od 1, kar definitivno pomeni, da gredo v epidemično fazo. Slovenija je še vedno zelo visoko na tej lestvici, kar nas opozarja, da moramo biti še posebej pozorni.
Direktor @NIJZ_pr Milan Krek: V Sloveniji imamo v povprečju 5 aktivno okuženih na 1.000 prebivalcev. Trendna krivulja se še vedno ni obrnila, čeprav imamo v zadnjih dneh malo boljše rezultate. Upamo, da bomo s tem tempom nadaljevali in se bo krivulja obrnila navzdol.