הייתי בן 39 אתמול. קבלו 39 מחשבות על החיים.

1. הם קצרים. חבר טוב חטף התקף לב השנה. כמו ש@naval אומר, אתה נולד פעמיים, בפעם הראשונה כשאתה יוצא מה*** של אמא שלך. ובפעם השניה כשאתה מבין שאתה הולך למות.
2. חברים. חברים זה פאקינג חשוב. כמו שנאמר בסרט, שאדי ניגן בו ברקע מלא: happiness only real when shared
3. מנקה כל יום. זה יקר. זה שווה את זה. חוויה של לגור בבית מלון.
4. תתחתנו עם מי שטוב להתגרש ממנה (או ממנו).
5. מערכות היחסים הכי טובות הן כאלה עם אמון מלא, טונות של זמן ביחד, ואהבה כזאת שבאה מבפנים. ילדים זה קשר שבא built in עם כל הדברים האלה.
6. כ50% מבישול טוב זה רכיבים ממש טריים. ממליץ מאוד על אוסמה מ״חנות דגים״ בשנקין. איציק הגדול ביפו לבשר (אנטריקוט וואגיו, המבורגרים), וירקן מקומי שמשקיע את הנשמה.
7. להיות גבר שמן לא אומר להיות לא מושך. תשקיעו בבגדים. תשקיעו בחיים. מה שמושך בנו זה לא רק המראה. זה גם השאפתנות. הבחת שבנינו. החיים שבנינו. וכמה שאנחנו משקיעים בעצמנו.
8. עיצוב פנים זה ממש חשוב. זה מה שאתם מתעוררים לתוכו. זה מה שאתם חוזרים אליו בערב. כיף לארח כשיש עיצוב פנים טוב. כיף לילדים להזמין חברים. זה ממלא את החיים. לא סתם זה פאקינג יקר. לא סתם הקמנו על זה חברה.
9. אם כבר התגרשתם, תגורו אחד ליד השניה. זה עושה את החיים של הילדים כיפיים. וילדים שמחים זה הפארטו של מה שהופך גירושים לטובים.
10. הבן שלי בדיוק ניתק לי את הטלפון בכעס, כי לא הסכמתי שיקח Lime. אין מה לעשות, זה מסוכן מדי. ולא חוקי. תגדירו מעט קוים אדומים לילדים, ותעמדו בהם. אפילו אם הם כועסים. ואת כל השאר תשחררו. Pick your battles.
11. לא חייבים ללמוד באוניברסיטה. אוניברסיטה זה אמצעי, לא מטרה. אלא אם כן זה החלום שלכם.
12. חלומות זה משהו שלא צריך הסבר. ״למה אני רוצה לעשות X? כי ממש בא לי״. חלומות דוחפים אותנו קדימה. נותנים משמעות. הגשמתם חלומות? תחלמו חדשים. הגשמתי: אהבה, משפחה, עסק בינלאומי. לגור בניו יורק, טיול מסביב לעולם. חדשים: בניין משלי, מסעדות בתל אביב. לא הגשמתי עדיין: לרזות לאורך זמן
13. הצלחה במשהו = קבלת החלטות * X ביצוע.
14. אפשר לקבל החלטות טובות ע״י ניסוי וטעייה אבל זה איטי ויקר. עדיף בעזרת מחקר, מחשבה וכלים לוגיים של אנליסטים. Comparables, טריאנגולציה, זיהוי טרנדים, שבירת בעיות לתת-בעיות. רגשות הן לא סיגנל טוב בקבלת החלטות. לפעמים ההחלטה הטובה ביותר היא לחכות כי המחיר נמוך וזה יתן דאטא חדש.
15. ביצוע טוב של דברים בא מיכולת לנהל משימות. להיות בdetails של הרבה דברים. רשימות, סדר וארגון. פוקוס ושקט. היכולת לעבוד עם אנשים באמצעות תקשורת פשוטה.
16. יש אנשים שטובים טבעית בקבלת החלטות. יש כאלה שטובים טבעית בביצוע. אפשר ללמוד את שני התחומים ולהיות טובים מספיק לחיים טובים, אבל ברמות הכי גבוהות (סטארטאפים) כדאי לעבוד צמוד עם כאלה שיש להם כשרון טבעי.
17. מוסר זה חשוב. ממש. לא לשקר. לא לפגוע. לא לעשות רע. לחפש הזדמנויות לעשות טוב. להניח שלצד השני יש כוונה טובה ומקסימום טעה. שיקרתי. פגעתי. זה short term optimization. מי שמשחק לונג, משחק נקי. נקי *מאוד*.
18. ילדים זה מדהים. הדרך הכי טובה להסביר את החוויה זה שהלב שלי התרחב עם כל ילד. זה לא במקום, זה בנוסף. עוד חיים, לחיות עוד. זה לחוות את הילדות שאנחנו לא זוכרים. זה לנסות לתקן את מה שהיה רע לנו.
19. לטוס לחול מרחיב את הלב. פותח את הראש. זה מרגיש כמו משהו באמת הneural network. שווה לטוס הרבה.
20. אקטיביזם פוליטי, לחשוב על פוליטיקה. להתרגש מפוליטיקה, זה בזבוז זמן, אלא אם להכנס לפוליטיקה זה חלום בפני עצמו. זה בדיוק כמו ספורט. מלא ערוצים שמסקרים. מלא פרשנים, חלקם שחקנים לשעבר. זה מייצר תגובה רגשית ולכן מושך תשומת לב, ולכן שווה כסף. אבל זה סתם. לא משנה כמו שחושבים.
21. כמו שבודהה אמר, know thyself. מה היתרונות והחסרונות שלנו. ואז להשתמש ביתרונות ולעשות מיטיגציה לחסרונות. מבחני אישיות עוזרים לחשוב על זה (MBTI, big five). גם שיחות אמיתיות עם אחרים. זה עוזר לקבל אחרים. אנחנו באמת בנויים שונה, ברמת ה״ברזלים״.
22. רגשות צריך לבטא. רגשות זה לא סיגנל טוב לקבלת החלטות אז לא תמיד צריך לפעול עליהם. אבל לבטא, מאפשר לעבד אותם ולהוסיף אותם בתור סיגנל שמנחה אותנו directionally. לבטא רגשות מקרב את האהובים שלנו. מייצר תנועה קדימה. לגעת בכאב מאפשר לגעת באהבה.
23. יש שיחות שבהן צריך לפתור בעיות. יש כאלה שצריך בעיקר לעזור לצד השני לבטא את הרגשות שלהם. לחזור עליהן. לתת להם ליגיטימציה. זה חלק חשוב מקשר. זה חלק מלאהוב.
24. כמו שכהנמן אומר, יש שני סוגים של אושר. הסיפוק שאנחנו מקבלים מהסיפור של החיים שלנו = איך שאנחנו מרגישים כשאנחנו מסתכלים אחורה. חווית החיים = איך אנחנו מרגישים פיזית ורגשית בכאן ועכשיו. שניהם חשובים. חיים מאושרים מלאים בסיפורים טובים וחוויית פיזיות חזקות של כיף.
25. השיטה המדעית, ותנועת ה״הארה״ הם פלאי עולם אמיתיים. לפני זה. אשכרה היה קשה לדעת מה אמיתי ומה לא. התנליך של של להגדיר תיאוריה -> ניסוי -> אמת/שקר כלכך חזק שהוא הבסיס לאיך שסטארטאפעפ רבים פועלים. בסיס ליצירת ערך במאות מיליארדים.
26. פסיכולוגיה היא מדע קשה עם הרבה בעיות. בני אדם זה פשוט חתיכת דבר מורכב, שקשה לערוך עליו ניסויים. אבל עדיין, יש בה ערך אמיתי. פסיכולוגים שהם אנשים חכמים ומנוסים בלדבר עם אנשים רואים דפוסים בקלות ויכולים באמת לעזור.
27. תל אביב היא עיר מדהימה. אחת הטובות בעולם. האנשים. המסעדות. הים. מזג האויר. הוייב. הארכיטקטורה. נותנת פייט אמיתי לערים הכי טובות שיש. שיחקנו אותה חברים, על אמת.
28. ספורט מחייה את הגוף ואת הנפש. נועדנו לזוז.
29. פשוט לשבת ולחשוב זה underrated. יש אנשים שיכולים לעשות את זה בקלות. אני לא, אלא אם אני כותב, וזהgood enough. אולי אפילו יותר טוב.
30. כתיבה איכותית יכולה להזיז את העולם. פעם כתבתי מייל ללקוחות שלנו. מייל מהלב. לא מכירתי. זה פאקינג ייצר מאוד אלפי דולרים ברווח. יש טקסטים ששינו את העולם. כתיבה זה שריר. ככל שכותבים יותר, קל יותר.
31. את הכסף סופרים במדרגות. לחגוג עסקה שנסגרה, לפני שהיא נסגרה עד הסוף סוף סוף שלה זה סתם מתכון לכאב. קרה לי כלכך הרבה פעמים. כמעט הייתי הCTO של WeWork וקיבלתי מליונים. כבר כמה פעמים כמעט קנו חברות שלי. ובסוף לא. לנשום עמוק. לא לתלהב מוקדם. Be cool, זאת הדרך.
32. כשהבת שלי בוכה ומתעצבנת, כשהבן שלי לא מקשיב, אני יכול לדבר איתם על מה הגיוני. אני יכול לדבר איתם על מה הם מרגישים. אבל פעמים רבות המהלך האמיתי הוא פשוט לחבק אותם ולומר להם שאני אוהב אותם.
33. תאמרו לאנשים שאתם אוהבים, שאתם אוהבים אותם. הרבה.
34. לבשל לאנשים שאני אוהב, עם אנשים שאני אוהב, זה כלכך כלכך מדהים. כמו מלח וסוכר. פחמימה וחלבון. קראנצ׳ ורך. הכל ביחד. איזה אושר, פאק מי.
35. האיכות של הוייב במנהטן עומדת ביחס הפוך לגובה הבניינים.
36. הסושי בארץ לא טוב לצערי. כולנו גדלנו על שקר. כמו ששיקרו לנו שריח של דגים זה הריח של דגים. זה לא, ריח של דג זה ריח של דג רקוב. לדג טרי אין ריח.
37. נחישות זה משהו שבאמת עובד. לרצות משהו. להמשיך לנסות. גם כשאני נכשל. לחזור לזה שוב, באנרגיה מחודשת וגישה חדשה. להשתפר מפעם לפעם. זה עבד לי בהכל, ומקווה שיעבוד גם בירידה במשקל. בקרוב יוצא לסיבוב חדש.
38. ימי הולדת זאת הזדמנות טובה להסתכל על החיים. היתה לי שנה קשוחה מאוד. לקחתי שלושה יעדים, לרזות, להכיר מישהי, להפציץ בעבודה. נכשלתי בשלושתם. שנה לפני היתה שנה מעולה. החיים הם גל. ואני נחוש.
39. משימת החיים שלי היא לחיות חיים ארוכים ומופצצים באנרגיה, עם מערכות יחסים מלאות בקרבה ובצחוק תוך כדי שאני עושה דברים יצירתיים, משוגעים וממש ממש כיפיים. מרגיש שבהגדרה הזאת יש ערך.
רגע רגע רגע. מה??? קראתם עד לפה?????? מה אתם, משוגעים? זה 39 ציוצים!!! טוויטר בעצמו נתן לי לכתוב רק 24 כל פעם. בכל מקרה, אתם יודעים שאתם מרגשים אותו, נכון? נכון? יותר מאשמח לשמוע מכם. אז יאללה, תנו לי איזו מכת דופמין קטנה. תשאלו משהו, או תגידו מה חשבתם. אשתדל לענות❤️ ביי לבינתיים

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Eytan Levit

Eytan Levit Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!

:(