1/3 @VacDol: "Povolební jednání je pro novináře taková detektivka – je to období, které trochu i karikuji, ve všech redakcích, kde jsem působil, tak mediální šéfové měli ohromnou zálibu dělat po volbách něco jako „tablíčka“ - udělat obrázky, kdo bude v příští vládě."
2/2 "To všichni milujou, a strašně tlačí na nás, politické novináře, abychom to dělali. Ovšem realita je taková, že kdybych o tom chtěl žertovat, kdyby si to novináři trochu vycucali z prstu nebo spíš to díky své kompetenci sestavili podle toho, jak to vědí dopředu podle toho,
3/3 kdo je v jaké straně jakým kandidátem, tak to bude přesnější, než teď politikům volat..." Vynikající @VacDol v novém podcastu o generacích českých novinářů. Více než hodinové povídání o roli politického reportéra po jakýchkoliv volbách. Pusťe si to:
1/3 "Mám k tomu historku – když jsme kdysi v MF Dnes sestavovali takové tablíčko, myslím to byla Nečasova vláda, tak abychom to taky měnili, tak jsme tam jednou na ministra spravedlnosti měli jeden den, že to bude Jiří Pospíšil a druhý den tam nebyl.
2/3 Ten Jiří Pospíšil pak vždycky volal a byl lehce hysterický. Když tam nebyl, tak říkal „Ježišikriste, něco říkal Nečas nebo nevíte, co se to děje? Oni už mě tam nechtěj?“ a člověk mu nemohl říct, že je to jenom náš odhad.
3/3 A naopak když tam byl, tak zase volal s takovou úlevou „Takže mě tam ctějí? No to je dobrý, to je dobrý…“ Takže ano, je to hodně žádaný v tgěch redakcích a zároveň přeceňovaný… "
1/4 Jiná vzpomínka politického reportéra @VacDol: "Věděl jsem, že Marek Dalík je člověk, který tím děním hýbe. On v té době to nebyl takový ďábel, jako později… Tehdy nás politických novinářů bylo více a každý měl jednu, dvě strany – já měl ODS a Pražský hrad.
2/4 "Tehdy, když se stal Mirek Topolánek nečekaně předsedou ODS, tak jsem se začal I s Markem Dalíkem jako novinář scházet. Najednou tam vidíte takového mladého klučíka mého věku, absolventa filozofické fakulty, kde si pochvalovali, že byl nejlepší v citování Platóna."
3/4 "Tak jsem se s ním zkontaktoval a později jsem zjistil, že ty jeho informace vždy stoprocentně seděly. Že pak bude on tím mužem na černou práci, to jsem nepředpokládal předtím, než ty volby vyhráli…"
4/4 Celé povídání najdete už teď buď na youtube nebo na FB profilu Newsroomu fb.watch/8CiT1eKGlV/. A ve 12:00 bude povídání ke stažení ve všech podcastových aplikacích.

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Lubos Rosi

Lubos Rosi Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!

:(