1/17 אפל, במהלך אסטרטגי חזק, האיצה את נושא הפרטיות בשנה האחרונה בכלל המוצרים שלה ובעיקר במובייל. השינויים האחרונים הם רק ההתחלה.
שרשור על הפעולות שאפל לקחה עד עכשיו ואיך זה קשור להחלשת פייסבוק, החלשת גוגל וחיזוק של אפל 🧵👇
2/17 מאז ומתמיד אפל פעלה מיתוגית ומוצרית כדי למצב את עצמה כ: חסינה לוירוסים, בעלת אפליקציות עם תכנים איכותיים יותר ו.. חזקה יותר בהגנה על פרטיות המשתמש.
ביוני 2020, אפל הודיעה על מספר שינויים מוצריים ותפישתיים שנועדו לחרוט את נושא הפרטיות על הדגל שלה
3/17 אני הולך להתרכז בשני שינויים משמעותיים שאפל עשתה: Nutrition Labels ו App Tracking Transparency
4/17 השינוי הראשון והפחות משמעותי מביניהם הוא ה- Nutrition Labels
הרעיון של נוטרישן לייבלס הוא לתת למשתמש הבנה לגבי איזה דאטה נאסף ממנו כשהוא בוחר להוריד אפליקציה. אם אפליקציה אוספת מידע שלא הצהירה עליה, אפל תפסול את האפליקציה מלשחרר גירסא חדשה לחנות.
5/17 השינוי השני ובהחלט משמעותי יותר הוא הApp Tracking Transparency - ׳שקיפות מעקב׳.
ההגדרה של ׳שקיפות מעקב׳ היא שבעל אפליקציה חייב לקבל הסכמה מפורשת מהמשתמש על מנת לשתף מידע של המשתמש עם צד שלישי למטרת מעקב אחרי המשתמש בין אפליקציות
developer.apple.com/documentation/…
6/17 דוגמא ל׳שקיפות מעקב׳: לוולט אסור לשתף מידע עם פייסבוק שאלי ישראלי הזמין פיצה מבלי שאלי ישראלי יתן הסכמת ׳שקיפות מעקב׳ מפורשת לוולט.
7/17 אז למה השינוי של ׳שקיפות מעקב׳ כל כך משמעותי?
עבור המשתמש - חווית השימוש באפליקציה הייתה מבוססת באופן משמעותי על תובנות שהאפליקציה קיבלה מצד שלישי (למשל אם אני בוקינג דוט קום אז אני יכול להתאים את החוויה באפליקציה אם אני יודע שהמשתמש הגיע אחרי שראה מודעה של מלון בפייסבוק)
8/17 עבור בעל האפליקציה - היכולת לרכוש משתמשים חדשים נפגעה משמעותית והיכולת להחזיר משתמשים קיימים כמעט ולא קיימת עכשיו
9/17 למה השינוי מחזק את אפל?
נתחיל במה שברור - התפישה של הצרכן. זה נכון שאפל מייצרת מרקטפלייס שבו יש בעלי אפליקציות ומשתמשים. אבל המיקוד של אפל הוא במשתמשים והמשתמשים יביאו את מפתחי האפליקציות. עבור המשתמשים, אפל מצליחה למתג את עצמה כמספר אחד בפרטיות ולזכות בלא מעט נקודות
10/17 אם מסתכלים כמה שנים קדימה, פייסבוק יכולה להיות מתחרה משמעותית של אפל. אפל פועלת להחליש את פייסבוק - הכוח של פייסבוק והפרסום הכל כך יעיל שלה תלוי ביכולת של פייסבוק ללמוד על אנשים. היכולת של פייסבוק ללמוד על אנשים ממש לא התחילה ונגמרה רק בתוך פייסבוק. >>
11/17 פייסבוק קיבלה תובנות כמעט מכל אפליקציה בעולם על המשתמשים ועל ההתנהגות שלהם. היכולת הזו של פייסבוק נקטעה באופן מוחלט. קשה להגיד עד כמה נפגעה יכולת התאמת פרסומות לאנשים בפייסבוק אבל אפשר להעריך שמאוד.
cnbc.com/2021/01/27/fac…
12/17 בידול מגוגל - בעולם המובייל וחנויות האפליקציות יש שתי שחקניות מרכזיות: אפל עם אפ סטור וגוגל עם גוגל פלי. בניגוד לאפל, מעל לכל, גוגל היא חברת פרסום. היכולת של גוגל לחקות מהלך כזה כמו של אפל היא מאוד מוגבלת.>>
13/17 אם הם יחקו את המהלך בדיוק ויחילו אותו גם על עצמם תיפגע יכולת הפרסום שלהם באופן משמעותי. אם הם יחקו את המהלך בדיוק ולא יחילו אותו על עצמם, תיפתח נגדם תביעת אנטי טראסט. ההימור שלי הוא שהם ילכו בכיוון אבל לא יחקו את המהלך במדויק.
14/17 איסוף דאטה על משתמשים - ברגע שאפל מגביהה את החומה שמפרידה בין המידע שהאייפון מבקש מהמשתמש לבין המידע שמשותף עם בעלי האפליקציות או עם צד שלישי, היא יכולה להמשיך לבקש עוד ועוד מידע בלי חשש של המשתמש שהמידע הזה ישותף עוד עוד צדדים.
15/17 חיזוק גוף הפרסום של אפל (Apple Search Ads) - אפל עצמה אינה מחויבת לחוקים שהגדירה. יכולת רכישת משתמשים והמדידה של האפקטיביות לא נפגעה (כלומר התחזקה אל מול כל שאר רשתות הפרסום). לאפל סרצ׳ אדס גם מותר ללמוד מאפליקציות אחרות כדי להגיש מודעות יותר רלוונטיות
16/17 כל הפרסומות במובייל עכשיו חייבות לעבור דרך אפל - אפל כמעט ומחקה את היכולת לקשר התקנה של אפליקציה לבין המודעה שהמשתמש הייחודי ראה. אפל מציעה פיתרון משלה שנותן את היכולת הזו. אבל… כדי להשתמש בפיתרון שאפל מציעה, כל רשת פירסום חייבת לדווח לאפל על כל מודעה שהיא מראה במובייל
17/17 בנימה אישית - שירשור ראשון שלי :)
אשמח לשאלות / מחשבות / תגובות!
@TechPhotoshoots נראה לי שהתעניינת בעניין

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Roy Yanai

Roy Yanai Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!

:(