1- Gülen cemaatine yapılan devlet terörü ve soykırım bir yana, asıl üzerinde durulması gereken Saray ittifakı tarafından üretilen, hatta saray ittifakı tarafından üretilemeyecek kadar akla ziyan nefret söylemleri ve tukakaların halkın çoğunluğuna nasıl kabul ettirilebildiğidir.
2- Islamcılar cemaate dinsiz-kafir derken kemalistler dindar-islamcı olduğu için,
kürtler cemaate ırkçı derken, ülkücü ve ulusalcılar kürtlerle işbirliği yapmakla, bütün Türkiye bu gün bile Cemaat kadrosunu zeki-eğitimli kabul ettiği halde soru çalmak ve torpilci olmakla..
3- AKP'ye asrın en büyük hırsızlık sistemi diyen muhalefet, 17-25'te asrın en büyük soygun ve rüşvet operasyonlarında adı geçen güvenlik bürokratları cemaatle ilişkilrndirilip hapse atıldığı halde, Gülen cemaatini AKP'nin soygunlarına destek vermekle...
4- 15 temmuzun askere kurulan hain tuzak ve MİT organizasyonu olduğunu,
amacının BOP soslu Türk dikdatoryası kurmak ve TSK'yı lağvetmek olduğunu söyleyen, bilen Türk halkının %60-70'i, hala Gülen cemaatini Darbeci hainler, TSK'yı lağveden teröristler diye anabiliyor..
5- Gülen cemaati gitti AKP akılsız ve ruhsuz kaldı, cahiller ve mafyalarla çiftliğe döndürdükleri devleti uçuruma atıyor, KHK'lılar gelse ülke 6 ayda kurtulur diyen muhalefet partileri ve anlı şanlı gazeteciler bile Gülencilerin 7 ceddinin yok edilmesi gerektiğini söyleyebiliyor
6- 17-25'te tırpanlanan Hukuk-Adalet-Emniyet sisteminin, 15 temmuzda tamamen öldürüldüğünü her fırsatta dile getiren Muhalefetin, Hala "yetmez ama evetçilerden" başlayarak, Gülen cemaatini kütüğe yatırıp, merasimle kıtır kıtır doğrama çabasını neyle izah edeceğiz..
7- Bugün ABD'de isim değiştirip at çiftliği kuran Reza Zarrabın uluslar arası ajan, rüşvetçi olduğunu bilmeyen, bütün suç delilleri doğruydu diyen Eski bakan Albayrakın ifşaatlarını duymayan kaç Türk var. Ama hala bu kirli soygunu ortaya çıkaranlara darbeci hain diyorlar
8- Beşli çete beşli çete diyen muhalefet, bütün imkanlara rağmen bu kirli havuza tevessül etmeyip, dünya çapında markalar oluşturan, ülkenin ihracatanı, itibarını katlayan İstikbal, Nakiboğlu, Sesli, İpek.. gibi binlerce şirket sahiplerine sahil çıkmayı bırak çökeni alkışlıyor.
9- Beyin göçü de beyin göçü diye her mekanda AKP'ye salvo atan muhalefet, aynı salvonun arkasından Gülen cemaatini ezme ve yoketme hareketini eksik yapıyorsunuz diye saraydan, bakanlardan hesap soruyor, biraz akıllı muhalefet yapanların Cemaatçi ilan edilmesine biat ediyor.
10- 1995'ten itibaren Alevi metinlerinin toplanması, cem evlerinin açılması ve Alevilerin sol örgütlerin arka bahçesi olmasının önüne geçilmesi konularında kısık da olsa beyanat veren bir Sünni cemaatin, bu konuyu Abant platformunda aydınlara tartıştıran ve 2010 lu yıllarda+++
11- Ankara'da başlatılmak üzere sırt sırta aynı bahçede cami-cemevi yaparak tarihi cehalet ve düşmanlığı önlemeye çalışan, Türkçe olimpiyatlarında ve dolayısıyla 100 ülkedeki alevi deyişleri öğreten Gülen cemaati malesef aleviler tarafından hala bir numaralı düşman görülüyor1
12- Ülkenin Kürt-Türk farketmez iaşdamlarına dünyayla buluşma imkanı sağlayarak zenginleştiren, doğudaki küçük esnafın, PKK'nın baskılarına karşı korunması için emniyet teşkilatına raporlar hazırlayan, imkanı olmayan doğu ve güneydoğulu öğrencileri burs verip üniversitelere+++
13- Hazırlayan, ülkenin batısı ile doğusu yakınlaşsın diye kardeş aile sistemi (batıdaki binlerce aileyi doğudaki binlerce aileyle kardeş yapma) kurmaya kalkışan, Kürt Bir alimi (Said Nursi) üstad, Şems-i Tavban kabul eden Gülen cemaatinden Kürtler nefretini anlamak zor.
14- imkanları olmadığı veya dinini ahlakını eğitimini doğru alsın diye evlatlarını cemaate teslim eden, kabul edilmesi için rica eden, araya hatırlı insanlar koyan ben diyeyim 3, siz deyin 6 milyon veli, çocukları hapiste, işsiz veya sürgünken cemaate en başta küfrediyor.
15- Giderayak, "Hilafeti getiriyorum" diye ülkeyi yakıp yıkacak diyen ülkenin %60'ı ve muhalefetin tamamı, 2012 de Hilafet çalışmaları başladığı halde, Gülenin karşı çıkmasıyla planlarının boşa düştüğünü, bu yüzden Gülenin terörist ilan edildiğini bilmeden cemaate küfrediyor.
16- biraz üzerinde durulsa ve konunun uzmanları ele alsa yukarıdaki maddelerden detaylarıyla birlikte yüz adet yazılabilir. Birinci olarak bu derece nefret ve düşman toplayabilmenin sebepleri nedir, çözüm nasıl olur, çözüme gerek var mı..
Gibi konuları tartışmak gerek.
17- Sanırım bu tartışma Bir yerlerde yapılıyordur veya herkes öyle düşünüyordur veya biz etki-yetki makamı değiliz ki tartışalım diyoruz.
Ama tüm bunlar eski merkeziyetçi cemaat anlayışının bizde bugün bile hakim olduğunu, illa merkezi bir yönlendirme beklediğimizi ortaya koyar.

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Erdal Gişi

Erdal Gişi Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @Erdal_Gisi

Jan 21
"dövmekten kim usanır"
Gülen'i Dövme Cinnetinden bazı notlar..

1- Bugün, "iktidarı eleştirene, sokağa çıkana terörist, hain" diyen ülkücü ve islamcı abiler, 70'li yıllarda; "neden silahlanıp sokağa çıkmıyorsun" diye Güleni dövmeye başlamıştı bir kere..
2- Şimdi boy boy okul-yurt-dernek-tv/gazeteleri, Soylu'dan Fidan'a direk telfn irtibatları,
RTE'yi mehdi ilan eden konferans-Whatsap grupları olan Nurcular;
70'lerde "dersane-yurt-gazete kuralım halkı ve siyaseti aydınlatalım" diyen Gülen'i, tahrifatçı Mit ajanı diye dövüyordu.
3- 17-25 sonrası "milli irade" - "demokrasi nöbetini", cihat seferberliği sayan tarikat/cemaatler,90'larda; devlete "Tağut", demokrasiye "Şirk", Atatürke "Put" demiyen, küfür düzenine köle yetiştiren "devlet ajanı" diye.. dövmeyi geçtim katlini vacip görüyorlardı Gülen'in.
Read 20 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal

Or Donate anonymously using crypto!

Ethereum

0xfe58350B80634f60Fa6Dc149a72b4DFbc17D341E copy

Bitcoin

3ATGMxNzCUFzxpMCHL5sWSt4DVtS8UqXpi copy

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!

:(