Такс, в мене є трошки часу, тому зараз накидаю обіцяний тред на тему: "Чому РФ не зможе провести наступ в Україні".
1. Почнемо з невеликої матчастини. В військовій теорії вважається, що сили в наступі на укріплений район за межами міста повинні хоча б в 3 рази переважати сили тих, хто обороняється. В місті підготовленому до оборони такий показник може доходити до переваги в 10 раз.

⬇️
Тобто якщо укріпрайон в полі утримує умовна рота (90-120 людей) - то для наступу необхідно мати мінімум три роти, що б в теорії наступ міг мати успіх.

Взяття міста, яке обороняє та ж рота можливе по мінімуму силами полку, який по оснащенню і підготовці не уступає тій роті.

⬇️
В сучасній військовій історії (після 2 світової) не має випадків взяття міст-мільйонників. От від слова взагалі.

В перші дні боїв за той же Грозний війська РФ втратили цілу механізовану майкопську бригаду. За декілька днів, повторюсь.

⬇️
І шапкозакидання Паші Мерседеса рівня "Грозний вазьмьом сіламі двух десантних палков" показав, що взяла русня таки в рот. А місто, яке розмірами чуть-чуть більше за Словянськ взяли лише після повного його розйобу силами артилерії і авіації.

⬇️
При тому що підрозділи РФ мали артилерію, танки, БМП, авіацію і перевагу в стрілковій зброї. Місто же оборонялось силами місцевих бабахів з калашами, СВД та РПГ.

⬇️
Приклад Грозного може бути не об'єктивним, так як армія РФ в 90х була жалюгідним збродом з строчниками в яких рація не робе і медведі бігають.

Тому пропоную розглянути приклад США:

⬇️
В 2004 році відбувся найбільш кровопролитний бій Іракської кампанії - бої за місто Ель-Фалуджа.

Місто обороняли полудикі бабахи, які були озброєні стрілкою зброєю та базовою протитанковою зброє.

⬇️
В наступі приймали участь підрозділи міжнародної коаліції, основу яких складали 10500 морських піхотинців США. Тобто професійних військових, оснащених по останньому слову військової техніки, з підтримкою БПЛА, авіації, розвідки, високоточною зброєю і тд.

⬇️
Як результат місто взяли. Але втратили близько 400 морпіхів вбитими і понад 500 пораненими. Тобто США втратили майже 1000 військових професіоналів в боях з напівголими арабами при взятті міста розмірами як 1\4 того ж Харкова.

⬇️
Це один епізод довгої кампанії, де ті ж США мали абсолютну перевагу в підготовці й оснащенні, користувались послугами найманців та створених з місцевого лояльного населення підрозділів і все рівно несли колосальні втрати.

⬇️
Я думаю не потрібно нікому пояснювати, що перевага РФ в техніці, озброєні і живій силі над ЗСУ навіть близько не на такому рівні, як була в США над Іракцями.

ЗСУ на даний момент справді крута і боєздатна армія і я дальше поясню чому.

⬇️
ЗСУ на даний момент - це близько 250 000 людей, переважна більшість з яких має бойовий досвід. До них додайте близько 40 000 гвардійців, які мають в структурі ті ж танкові підрозділи (наприклад в "Азові" є танкова рота оснащена модернізованими Т-64Б1М).

⬇️
І близько 35 000 прикордонників, які в своїй структурі мають також важке озброєння, мотоманеврені групи і спецпідрозділи (той же ДОЗОР).

⬇️
ЗСУ в свою чергу оснащенні на рівні ЗС РФ, а в деяких складових оснащені навіть краще. На даний час на озброєнні ЗСУ перебувають десятки зразків того ж надсучасного снайперського озброєння (гвинтівки МакМіліана, Барети, Галатци, Z10, етк).

⬇️
І найголовніше наявність тисяч людей, які вміють цією зброєю користуватись.

Тобто якщо бабах з СВД міг ложити американських морпіхів, то що зробить досвідчений снайпер з умовного 8 полку гвинтівкою МакМіліана страшно навіть уявити.

⬇️
Але не снайпінгом одним ЗСУ багаті: ті ж стаціонарні Стугни-П, які керуються дистанційно і з одного попадання заставляють метнути башню будь-який російський танк на лінії оборони заставляють не одного бурята поїхати на сповідь до апостола Петра.

⬇️
Уявіть собі наступ російських батальонно-тактичних груп на укріплений район ЗСУ, де працюють снайперські пари з ССО, наявні стаціонарні Стугни та ті ж 9К111 в парі з мобільними групами оснащеними Джевелінами. Уявили те побоїще ?

⬇️
Укріпрайон, який на відміну від тих же чеченців\арабів, має підтримку в вигляді дивізіона Мста-У та батареї "Смерчів" при можливості використовувати тактичні ракетні комплекси типу тої ж Точки-У.

⬇️
Наступ на район, в небі якого літають ударні Байрактари (нагадаю, в України 12 байрактарів, в РФ - 0 !!!! ударних БПЛА).

Будь-яка наступаюча група військ в лічені дні перетвориться в фарш, а наступ задихнеться.

⬇️
Також нагадаю, що наступати росіянам прийдеться не на легку піхоту без арти і розвідки як в тому ж Іловайську, а на готові лінії оборони.

Тобто на десятки кілометрів траншей з ДОТами, секретами, командно-спостережними пунктами, ділянками відходу.

⬇️
На кожній ділянці, де стоять підрозділи ЗСУ є готові карти вогню, азимути та орієнтири. Наступаючі підрозділи будуть же наполовину сліпими.

І таких ліній оборони є три штуки. Тобто при прориві росіянами першої лінії підрозділи можуть відступити на підготовлену другу лінію.

⬇️
А звідти в випадку чого можна відступити і на третю, де повторити росіянам пекло з першої і другої лінії.

В якому стані буде наступальна група після боїв за ту ж першу лінію думаю пояснювати не потрібно.
Авіацію, в якій в росіян є колосальна перевага, використати не вийде. Як і нам свою. Обі сторони досить непогано оснащені засобами ППО, які не дадуть ні одній з сторін застосувати авіацію.

⬇️
В тій же Грузії в 2008 році по мінімальних оцінках грузини за допомогою 1 !!!! ЗРК "БУК" розвалили 4 російські літаки (серед яких стратегічний Ту-22М3, задача якого в старі-добрі часи була в нанесенні ядерного удару по загнивающим піндосам).

⬇️
Ще 2 літальні апарати росіяни втратили від френдлі-фаєра. По оцінках тих же Грузинів було знищено до 20 російських літальних апаратів. Одним БУКом.

А в структурі ЗСУ не один БУК. І не два.

⬇️
Противоповітряна оборона України працює по радянському принципу кільцевої оборони. Тобто наше небо захищають близько 60 дальніх комплексів С300 різних модифікацій, 70+ БУКів середньої дальності, нескінченна кількість вертольотобоїв типу ЗРПК "Тунгуска" і ЗРК "Шилка".

⬇️
Підтримувати наземне ППО будуть близько 80 непоганих винищувачів типу Міг-29 та Су-27.

В росіян ситуація з ППО краща, системи новіші, авіації більше. Але ролі тут воно не зіграє, так як при такій кількості засобів ППО ні одна муха в небо злетіти не зможе. Ні в нас, ні в них

⬇️
Тепер трошки про підрозділи РФ:

По офіційних даних в армії роісі служать 900 000 людей. Здавалось би колосально страшна цифра. Майже мільйон орків, мама рідна. Ні один Гендальф не допоможе.

Але не все так просто:

⬇️
З цього мільйона орків 22000+ - це апарат міністерства і генштабу, 29тис - залізничні війська, 150 тис - флот, з якого тільки 25 тис людей - Чорноморський флот, ще 180 тис лєвих штрунів, типу персоналу навчальних центрів та військових ВНЗ (яких в РФ 26 штук).

⬇️
60 тис людей - РВСН, які не будуть залучатись на нашу території. Також необхідно врахувати, що десятки боєздатних підрозділів РФ розкидані по світу. 4500 (авіація, ССО,ВДВ) в Сирії, 2500 в Казахстані, підрозділи в Таджикистані, Арменії і тд.

⬇️
Тобто вирахувавши названі вище підрозділи ми по факту получимо 280 тис сухопутних військ, 30-35 тис ВДВ, до 10 тис російського ССО, 25 тис чорноморського флоту. Авіація участі не приймає, інші флоти РФ - теж.

⬇️
Але тепер з цієї групи військ вирахуйте підрозділи, які необхідно утримувати на границі з Японією (з якою є спори), Китаї, Кавказькому регіоні, НАТОвською прибалтикою та прозахідними Фінами.

⬇️
Чи піде РФ на оголення флангів з Китаєм чи Японцями - питання риторичне. Частина військ при любих умовах будуть залишені в тих регіонах.

Також нагадаю, що в наступ йдуть не всі війська. Ніхто війська резервів (оперативного та стратегічного) не відміняв.

⬇️
Для прикладу в тих же ЗСУ при численості в близько 250 тис людей на фронті задіяно не більше 60 тис. Інші перебувають в оперативному резерві, перекривають інші ділянки кордону, вчаться і тд.

⬇️
Тобто ми доходимо до того, що РФ не зможе задіяти в наступі більше 150 тис людей (і то не знаю по яких сусеках вони їх шукати будуть).

Проти 350 тис ЗСУ\НГУ\ДПСУ в обороні. Це без урахування 1 000 000 українців мобілізаційного віку в запасі та з військовою спеціальністю.

⬇️
Крім мобілізаційних резервів живої сили Україна може провести мобілізацію техніки в приватних осіб, як вже це було в 2014 році. РФ в свою чергу такої можливості не має, так як мобілізовувати техніку цивільного населення в експедиційний корпус - це піздєц навіть для росісян.

⬇️
З огляду що ЗСУ не уступають (а в дечому і переважають) в озброєні, знаходяться на підготовлених позиціях, складаються з обстріляних бійців - то ті 100-150 тис росіян дуже швидко стануть не пригодними для боїв. В випадку масштабного наступу - прям дуже швидко.

⬇️
Наступ же зі сторони непідготовлених позицій (Київ, Суми, Харків) неможливий з огляду на абсолютно вороже ставлення місцевого населення. Бажаючих бачити русню в своїй хаті не багато.

⬇️
А як утримувати місто, чи район де місцеве населення не хоче тебе бачити, але і не відрізняється мовою, кольором шкіри, розрізом очей - не відомо.

Ті ж американці відрізнялись від арабів, росіяни від чеченців, німці від совєтів. Що дає переваги в контр-партизанській роботі.

⬇️
Підсумовуючи блок про сили і засоби зазначу, що РФ таки зможе провести наступ. Зможе взяти 30-50 км території. Але ціна цього - втрата практично всіх боєздатних підрозділів і декілька десятків тисяч гробіків в умовний Саратов.

⬇️
Крім людей РФ втратить овер9000 дороговартісної техніки, танків, арти, авіації (якщо її задіють) в умовах конфронтації з США та НАТО.

Таким чином ціна наступу на Україну - це залишитись голим перед арміями, які потужніші за ЗСУ.

⬇️
І Путін не може того не розуміти. Звичайно я не берусь прогнозувати що в голові в єбанутого старіющого чекіста з деменцією, але якщо там є хоч крапля здорового глузду - то він втримається. Хоча б заради того, що б не залишитись без армії взагалі.

⬇️
Щодо нашого, вибачте за слово верховного, скажу:

в випадку повномаштабних дій рулити буде не Зе.

Він обісреться і закриється в коморці з Єрмаком, а все оперативно-стратегічне управління попаде в руки до такого крутого чувака як генерал Залужний.

⬇️
З того що я чув про Залужного - палець йому в рот не клади. Чоловік з досвідом і яйцями. Крім того, при загрозі таких наступів план оборони готується на перед. У всі штаби передаються декілька таємних конвертів з планами дій на кожен конкретний випадок.

⬇️
Тобто поперла РФ в лоб - штаби получають команду відкрити конверт №1 (який має лежати в таємному сейфі) де вже пише що і як робити. Інші конверти йдуть в шредер\котел.

Тобто Зе до бойового управління військами буде мати відношення таке ж як до реформ. Тобто ніякого.

⬇️
Разом з тим міжнародна спільнота на кінець получить підставу єбати РФ по максимуму. Тобто доки їх там нєт - їх ніжно шльопають по попі і махають пальчиком. Офіційне оголошення війни і відкрите вторгнення - починають піздити батіним ремнем з бляхою. Путін це теж має розуміти.

⬇️
І наші західні партнери разом з тим получають абсолютне моральне право заряджати нас зброєю та технологіями по саме небалуй без загрози получити на себе клеймо розпалювачів війни. Це теж плешивий карлік мав би розуміти.

⬇️
Підсумовую сказане:

ЗСУ - це потужна боєздатна махіна. Не без недоліків, але на голову вище 80% Європейських армій. Що по озброєнню, що по бойовому досвіду. І ця махіна в випадку оборонних дій має всі шанси відпіздити і обісцяти російського агресора.

⬇️
Наявність клінічних ідіотів в політичній владі в Україні компенсовується наявністю крутого вищого офіцерського складу в ЗСУ. Впевнений, що той же Залужний, Мікац, Луньов, Собко, етк зможуть організувати ефективну оборону навіть при дебілі-президентові.

⬇️
Моя думка, що панічні настрої про наступ - це лише залякування нашого глав-придурка перед важливими переговорами без будь-яких реальних намірів йти в наступ.

Типу: налякали піаніста, що б боявся він чекіста. А реальних сил та засобів реалізувати свої погрози в РФ не має.

⬇️
І навіть в випадку спроби реалізувати РФ ці погрози є прям дуже колосальний шанс настукати росіянам ширшавим по макушці.

Разом з тим, додам, що як би там не було росіяни воювати вміють і залишаються небезпечним ворогом.

⬇️
Бо досвід десятків воєн тільки за минуле століття не пройшов. Це і офіцери-генерали з бойовим досвідом, і методики навчання, методики управління та робота над власними помилками. Плюс досить непоганий парк техніки та все таки до 150 тис експедиційного корпусу.

⬇️
Але зазначу, що війна в українців в крові. Ми всю свою історію з часів Кия, Щека та Хорива вирощуємо жито, торгуємо, веселимось та воюємо. Це в українців в крові.

За останні 100 років не було конфліктів, де б не засвітились українці.

⬇️
Нагадаю, що над Рейхстагом прапор піднімав Українець Берест, над Іводзімою - мігрант з України Майкл Стренк. Третина маршалів СРСР (то й же Тимошенко) в часи 2 СВ були родом з України.

Синьо-жовтий стяг був в В'єтнамі. Воїни типу Ярослава Горошка відмітились в Афгані.

⬇️
Українці воювали в Чечні та Абхазії. Входили в склад Американської, Радянської та Німецької армії в 39-45 роках. Ми бились з червоними, чорними і білими під час визвольних змагань. Партизанили в УПА, збивали російські блохольоти в Грузії 2008 року (так, знову ми).

⬇️
Війна в українців в крові. І зараз українці мають 300 000 + тільки кадрових воїнів. Озброєних, оснащених, з сучасною технікою, вдягнутих та нагодованих.

Тому відставити паніку. Вона тільки на руку оркам. І готуємося в випадку чого робити все для фронту.

Кінець !
Окремо невеличкий коментар для любителів писати про ракети:
США володіють найпотужнішим ракетним арсеналом в світі і тупі піндоси, чогось, не зрозуміло чого, тримають 500 000 контрактників в сухопутних військах і ще 200 тис в корпусі морської піхоти.
Напевно не читали в твітері, що війну можна лише ракетами виграти і от тратять гроші на хуйню типу танків, бронетехніки, стрілкового озброєння і космічних зп контрачам.

І в ЦАХАЛі аналогічні ідіоти походу рулять.

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Брат Назиф

Брат Назиф Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @hay_girls1

12 Jan
Тут в коментарях під одним постом присвяченим дорогам людям стало цікаво, чому Зе-команда до будівництва доріг має відношення на рівні "приб'ю табличку до чужої роботи".

Так вот тред на цю тему стартує тут:
Для того, що б в нас на кінець можна було систематично (це важливо) та масово будувати дороги було прийнято 3 основні закони та 1 факультативний:

1. Зміни до ЗУ " «Про джерела фінансування дорожнього господарства України», яким власне і було створено державній дорожній фонд

⬇️
Сам закон існував з 1991 року. В листопаді 2016 року в цей Закон внесено зміни, якими створено державній дорожній фонд.

Тобто спеціальний фонд бюджету, кошти з якого можуть тратитись виключно на будівництво, ремонт та обслуговування доріг.

⬇️
Read 34 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal

Or Donate anonymously using crypto!

Ethereum

0xfe58350B80634f60Fa6Dc149a72b4DFbc17D341E copy

Bitcoin

3ATGMxNzCUFzxpMCHL5sWSt4DVtS8UqXpi copy

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!

:(