Прифронтове місто, яке чи не щодня обстрілює ворожа артилерія. Тут люди знають справжню ціну води, де купити фанеру і що робити, якщо окупант знову спробує захопити їхні домівки.
Невеликий фототред і замітки про #Миколаїв
Перше, що кинулось в очі, коли я приїхав сюди в середині травня – мало людей і машин. Після 19 місто майже завмирає. Зачиняються магазини і кафе, не ходить транспорт, у вікнах – темінь. На вулицях багато поліції, зокрема й херсонської.
Про поліцію. Раз наїхали за те, що знімав. Перевіряли документи, посвідчення. Все це норм і зрозуміло. Але по стилю спілкування – мусора. Бикували, погрожували покласти в пол і на відділок, другу порвали сумку, виривали з рук.
В центрі – наслідки ракетних ударів росіян: зруйнована будівля ОДА, готель, торговий центр. Найбільше руйнувань у Корабельному, Інгульському районах та на околицях. Тут постійні прльоти: є жертви і десятки зруйнованих будинків. На сирену реакція вже квола, а арту не попередиш.
Новий архітектурний стиль Миколаєва – фанерний модернізм. Заклади, які працюють, зашили свої вітрини, щоб хоч якось захиститися від уламків. Багато кафе, аптек, сервісів, магазинів не працюють. Але чимало й відкриті, працюють ринки. Дефіциту не відчув. Окрім палива, як і всюди.
Пару тижнів, як у місті дозволили продавати пиво і вино у будні. Раніше можна було тільки у вихідні. І якраз в одну суботу я вперше побачив бухих на вулиці. В неділю ще кілька компаній. Але по тихому, звичайно, продавали на районах і під час заборони.
Місяць #Миколаїв жив без водопостачання через зруйнований водогін у Херсонській області. Везли воду з Одеси, рили свердловини, почали брати з Південного Бугу і ще возять по місту в цистернах. Зараз вода у кранах є, але технічна. Питну беруть зі свердловин і купляють у пляшках.
Містяни згуртувалися у низку волонтерських центрів і груп. У Будинку офіцерів флоту (ДОФ) волонтери збирають одяг, медикаменти, їжу, воду та інше для військових і цивільних, які постраждали від війни, в т. ч. для переселенців з Херсонщини.
В місті дуже багато військових. Вони носяться на джипах і пікапах, бусах і вантажівках. Але люди кажуть, що з ними вони почувають себе безпечніше. Поки вони тут – русня не зайде. А в те, що такі спроби ще будуть, тут вірять. І готуються. Довкола чимало укріплень і наших сил.
В такий час радують моменти, як люди ЖИВУТЬ життя. Грають у баскет, катаються на великах, вигулюють собачок, п’ють каву на лавочках. Це та нитка нормальності, за яку треба триматися у вирі піздєца і клопоту. Саме за нормальність і спокійне життя стоять усі, хто захищає Україну.
• • •
Missing some Tweet in this thread? You can try to
force a refresh
Я прийшов до акушерського відділення херсонської лікарні, щоб поспілкуватися з жінками, які живуть у прифронтовому Херсоні і зважилися народжувати в цей непростий час. І я був шокований їхніми особистими історіями. Тред
Валерія виїхала з мальовничої Кардашинки ще у 2022 році. Разом із чоловіком і сином вони прожили тут всю окупацію, дочекалися повернення України і не планують покидати місто, попри часті обстріли.
Після підриву Каховської ГЕС батьківська домівка в селі зруйнована. А її дядька, який намагався вибратися з лівого берега під час підтоплення, прямо на човні розстріляли російські військові.
Три місяці після підриву Каховської ГЕС. Що відбувається на Херсонщині? Тред ⬇️
“Будинок, де жила мама, повністю розвалився, а в моєму залишилися голі стіни, на яких зараз буяють гриби – чорні, мохнаті, білі…
Вся техніка, меблі, електрика, майже весь одяг і побутові речі пішли на сміття. Відновити це до зими – нереально”, – каже Наталя Пелюшенко із села Садове, розташованого на березі Інгульця неподалік Херсона.
«Він лежить весь чорний і не балакає, очі обпечені, рот обпечений».
Це маленька історія про великий вчинок людей із села Новогреднєве на Херсонщині. Вони врятували, підлікували і перевезли пораненого солдата ЗСУ до своїх у той момент, коли по їх вулицях ходили рус@ки. Тред ⬇️
«Йому врач треба, а тут іще ж орки були. Ми подумали: якщо їм його здати, то хай краще помирає, поховаємо. Але дівчата назбирали обезболювальних, пігулок та почали його доглядати», – пригадує епізод із життя на лінії фронту сімдесятирічний Микола Соколенко. ⬇️
Засмаглий чоловік з натрудженими руками спочатку здається дещо злим, неохочим до бесіди. Проте староста Наталія Муравчук дуже просить його поділитися пережитим. Його оповідь уривчаста, але зрозуміла. ⬇️
1. Уламки ракети російської РСЗВ на АЗС ОККО біля залізничного вокзалу. Під час обстрілу на АЗС перебувало кілька десятків людей. Були важко поранені, серед яких медики. 3.05.2023. ⬇️
2. Уламки іншої ракети, яка прилетіла в магазин АТБ третього травня. В результаті удару по магазину загинуло 6 людей. Всього від масованого обстрілу того дня загинуло 24 людини. Більше 40 поранених. ⬇️
3. Вид на залізничний вокзал з Таврійського мікрорайону через кілька хвилин після обстрілу. 3.05.2023.⬇️
Мобільної групи швидкого реагування Національної гвардії цілодобово патрулюють Херсон та околиці. Фототред ⬇️
Одне з головних завдань таких груп – виявлення та ураження повітряних цілей армії РФ у зоні своєї відповідальності. Нещодавно вони збили російський БПЛА ZALA 421.
Цей безпілотник противник використовує для розвідки, контролю території, пошуку цілей.
Саня Букалов – мій дуг із Херсона. Ми зійшлися на футбольній тематиці: я колись знімав для нашого ФК «Кристал», а він був директором стадіону і активним фаном, який катав виїзди.
24 лютого Саня пішов у військкомат і став до лав тероборони ⬇️
Це не героїчна історія. В ній немає моралі і пафосу. Просто чувак пішов захищати місто, як і тисячі інших.
Він міг опинитися серед загиблих у Бузковому парку чи біля Антонівського мосту або Епіцентру. Але його роту відправили в інше місце.
Він бачив хаос і анархію перших днів, пережив авіаналіт і дивом розминувся з російським бтром, коли вже обеззброєні йшли полями в Херсон із передмістя.