Сучасна війна — це не лише бойові дії на лінії бойового зіткнення або відбиття ракетних ударів російського агресора. Війна ведеться на всіх фронтах — від економічного, культурного до #кіберпростору.
Перемагає сторона, яка зможе сконцентрувати більше зусиль по кожній складовій та реалізує волю до перемоги.
Нагадаємо, що 24 жовтня цього року ЗМІ публікували матеріали vk.com/away.php?to=ht… шестимісячного розслідування групи журналістів із The Insider, Bellingcat та Der Spiegel.
За результатами аналізу низки відкритих джерел та нескладних процедур їх перевірки вони оприлюднили інформацію про персональний склад однієї з російських військових частин.
Вважається, що саме зазначений центр виконує завдання підготовки ракетних ударів по Україні — участі в їх плануванні, проведення необхідних обчислень та підготовки безпосередніх польотних завдань для ракет.
Реакція цивілізованого світу не забарилася. Після низки інших подій настав перший результат: ці люди потрапили під персональні санкції.
В офіційному журналі ЄС, 16 грудня, опублікована інформація vk.com/away.php?to=ht…, що в дев’ятому пакеті санкцій, введених Європейським Союзом проти росії, присутні імена 29 співробітників зазначеного Головного обчислювального центру зс рф (далі — #ГОЦ).
Всі вони офіцери, тож журналісти-розслідувачі запевняли, що саме ці люди безпосередньо формують польотні завдання для російських керованих ракет для ударів по українських цивільних об’єктах.
У списку — керівник ГОЦ генерал-майор роберт #баранов, його заступник євген #капшук, начальник відділу попереднього планування ракетних ударів полковник ігор #багнюк.
Як пише видання «Deutche Welle vk.com/away.php?to=ht…», очікується, що санкції проти них введуть також США.
Сподіваємося, що фінальний результат ще попереду — формування доказової бази та притягнення цих осіб до кримінальної відповідальності, адже вони могли знати, що плануються удари саме по цивільних об’єктах та мирних громадянах.
Зрозуміло, що в даному разі військовослужбовці цієї частини є пересічними кінцевими виконавцями, адже рішення про завдавання ударів та пріоритетні цілі приймаються на більш високому рівні.
Але унікальність санкцій полягає в тому, що для світової спільноти стають відомі не лише представники вищого військово-політичного керівництва або військового командування держави-агресора, які несуть безпосередню відповідальність за злочинні рішення.
Тепер ланцюжок відповідальності за виконання явно злочинних з позицій міжнародного права наказів доходить до їх конкретного виконавця.
Наведена подія має виняткове значення для бойового духу особового складу російської армії та суспільно-політичних настроїв серед російських громадян.
Вони мають зрозуміти, що відсидітися за спинами керівників не вдасться, і їх дії — «під прицілом» міжнародного права. Введені санкції повністю відрізають для цих людей можливості жити повноцінним життям у цивілізованому світі: мандрувати, вчитися тощо.
Для більш-менш притомного громадянина росії питання його персонального майбутнього або членів сім’ї має неабияке значення.
Навряд чи російська пропаганда переконала 100% населення рф про недоцільність або шкоду від міжнародних подорожей, навчання в європейських університетах або працевлаштування за кордоном, ведення творчої діяльності або бізнесу на міжнародному рівні.
Наведені санкції таку можливість для офіцерів #ГОЦ та для їхніх близьких перекреслюють повністю. Навряд чи вони все життя планують служити на одному місці.
А відтепер їхні подальші особисті перспективи звужуються до території росії та її союзників на кшталт Ірану. І, мабуть, слід відверто сказати про перспективи дитини або іншого члена сім’ї людини, яка перебуває під міжнародними санкціями та підозрою в злочинах проти людства.
Якщо він чи вона буде претендувати на працевлаштування в пристойній зарубіжній компанії на зразок #SpaseX або отриманні гранту на навчання в #Гарвардському університеті — навряд чи успішно пройде співбесіду.
Ми бачимо, що в такому протиборстві перемагають інновації та високі технології. Наразі знайти та ідентифікувати будь-якого російського військового злочинця чи простого «мобіка» технологічно не є складним.
Системи візуальної ідентифікації зображень із доступом до баз даних дозволяють виокремити будь-яку особу, що потрапила в поле зору відеокамер.
Голос людини також є унікальним, тому з #радіоперехоплення льотчиків Ту-95 згодом є можливість встановити персонально тих, хто сидів за штурвалом літака під час завдавання #ракетних#ударів.
Смартфони дають про свого господаря також безліч «корисної» інформації, а доповнює все це їх активність у соціальних мережах.
Вже сьогодні на прикладі роботи об’єднаної команди від The Insider, Bellingcat та Der Spiege група російських військових отримала по заслугах від ЄС. Слід розуміти, що ця практика триватиме і надалі.
Чому не можна воювати з українцями?! 1. Аграрна країна. Кожен може закопати. Вороги сприймаються як дармові добрива.
2. Хазяйновиті люди. Кожній родині потрібен БТР для оранки, з корпусу ракети роблять мангал, погнуте здають на метал.
3. Винахідливі. Воюють всім, що є: коктейлями, пиріжками, консервованими огірками, прокльонами й навіть голими руками.
4. Безстрашні. Після 90-х, 2008-го, 2014-го і коронавірусу, бояться тільки власних жінок і шо люди скажуть.
5. Анархічні. Терпіти не можуть будь-яку владу. Окупаційну владу через тиждень змусять говорити державною і провести чесні вибори, які одразу оголосять фальсифікованими.
And now we all watch as oil, after an upward correction (inevitable in any trend), finally moves to $70. After all, we are two months into a fairly warm winter - what $85? You speculators be damned, stop screwing with people.
Clearly, this is just my speculation - there can be no certainty here, only probabilistic speculation.
The Washington Post (washingtonpost.com/politics/2022/…) влаштувала холодний душ: «перемога України малоймовірна». Хто і чому в оточенні Байдена досі не вірить у повну перемогу України над Росією?
😡 Терористична організація "Вагнер" організувала і провела хакатон. Переможці отримали 1 млн кривавих рублів за кращу розробку штучного інтелекту для БПЛА.
Толерувати руснявий IT сектор і програмістів та робити із ними бізнес as usual - означає підтримувати ось таких терористів.
Have you read a book that was published and became a bestseller the year you were born?
Great literary stories - by year of creation
1950 - The Lion, the Witch and the Wardrobe by Clive Staples Lewis.
1951 - "Catcher in the Rye" by Jerome Salinger.
1952 - The Old Man and the Sea, Ernest Hemingway.
1953 - "451 degrees Fahrenheit" by Ray Bradbury.
1954 - "The Lord of the Rings" by John R.R. Tolkien
1955 - "Lolita" by Vladimir Nabokov.
1956 - The Fall by Albert Camus
1957 - "How the Grinch Stole Christmas", Dr. Seuss.
Плавно настає епоха меш-мереж. Як мінімум, цей термін дедалі частіше з'являється в інформаційній сфері. Що привертає увагу мережевиків і чому в заголовку статті фігурує поняття "побутова меш-мережа"?
Спробуємо розібратися в питанні, взявши для прикладу мережу Yggdrasil, як один із багатообіцяючих прототипів. Стаття розрахована на широке коло читачів.