Yanir Cozin - יניר קוזין Profile picture
Feb 24, 2023 7 tweets 3 min read Read on X
תבנית:
כפי שהבטחתי, הבאנו היום תקציב עם בשורות גדולות לעם ישראל.
משרד ה________ בראשתי דאג שכל _______ ו-______ ייהנה מתקציב בו נוכל לממש את התכניות וההבטחות שלנו. הצלחנו להגדיל את תקציב משרד ה________ ב_______. זו בשורה גדולה וחשובה לעם ישראל.
שבת שלום.
אתה פה? @AmichaiStein1 Image
בש"ס הלכו על תבנית סל לכמה משרדים. Image
כמובן שהפסקה האחרונה בהודעה של ש"ס הכי טובה Image

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh

Keep Current with Yanir Cozin - יניר קוזין

Yanir Cozin - יניר קוזין Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @yanircozin

Jun 27
ח"כ שמחה רוטמן אדם נבון, לכן אין לי ספק שהוא יודע שהוא גונב דעת בצורה די מקצועית בנאום הזה, אבל מאחר שרוב האנשים לא יודעים, נעשה סדר ונשתמש בתאוריה של יהודי נבון אחר כדי לפשט ונאמר מראש: הכל יחסי.

🧵 שרשור בדיקת עובדות מתחיל>>
תחילה לטענה המרכזית, רוטמן מקריא כותרות מסוף 2021 בתקשורת שמחמיאות לשר האוצר ליברמן על כך שהביא את ישראל לגירעון של 4.5%, באמת כותרות מאוד מפרגנות. ואז הוא הולך לכותרות של סוף 2023 ומקריא כותרות רעות מאוד נגד הממשלה וסמוטריץ' על גירעון של 4.2%. נשאלת השאלה התקשורת כ"כ מוטה? לא!>
כי כפי שכבר אמרנו בתחילה, הכל יחסי, רוטמן מסתיר את השנה שקדמה לכותרות שאותן הוא מקריא, הוא לא מספר לכם מה קרה מבחינת הגירעון ב-2020 וב-2022. אבל אנחנו כאן ואנחנו נעשה זאת, אז ב-2020, שנת הקורונה הקשה, הגירעון, תחזיקו חזק, עמד על 11.7% גירעון! גם 2021 הייתה שנת קורונה (אומיקרון)>
Read 8 tweets
Jun 2
לא שביקשתם, אבל שני השקלים שלי על נאום ביידן, העיתוי המשמעות ומה שביניהם:
1. קודם כל, ההצעה שביידן פירט בשישי לא שונה מאוד מההצעה ש*ישראל* כבר הציעה בסיבוב האחרון של המו"מ לפני הפעולה ברפיח כשאז חמאס החל לשחק עם מספרי החטופים ושינה את ההצעה, ישראל החלה את הפעילות ברפיח והכל נתקע> Image
2. אז מה חדש? שהפעם ביידן החליט שהוא מיצה את המשחקים של אחד בחדר הקבינט ואחד בהודעות מפי "גורם מדיני" באמצע שבת שמנסות לתקוע את העסק. הוא עשה הוצאה מהארון להצעה של ישראל ולמעשה הוצאה מהארון לנתניהו, שב ואמר שזו *הצעה ישראלית.* לכאורה טעות, חשיפת ההצעה עלולה לסכל אותה. ההפך ממו"מ>
3. אלא שהמו"מ החשאי הזמין אינספור מניפולציות וספינים והוא גם איפשר לנתניהו איזשהו מרווח הכחשה, אני אמרתי סיום המלחמה? בחיים לא! אז יש דיבור על סיום המלחמה, איך ומה יהיה אח"כ? על כך אין הסכמה אבל זה על הפרק. ואגלה לכם סוד, בארץ מבינים די מזמן ששחרור כולם מצריך דיבור על סיום מלחמה>
Read 8 tweets
May 21
פרסום ראשון | ההצעה המעודכנת שהציג ג'ק סאליבן לבכירים בישראל בראשם רה"מ נתניהו בביקורו כאן לנורמליזציה עם סעודיה, שיקום רצועת עזה בשת"פ בינלאומי ומה ישראל צריכה לתת בתמורה. עקבו אחר השרשור>>> Image
ההצעה שהציג ג'ק סאליבן לבכירים בישראל:
- נורמליזיציה עם סעודיה
- מעטפת ביטחונית מורחבת של ארה"ב ומדינות האזור נגד איראן.
- השקעה של מיליארדי דולרים בעזה עם השפעה של ישראל.
- עסקת לשחרור חטופים (במסגרת סיום המלחמה)
- קידום הסכם מדיני מול חיזבאללה בצפון.

מה ישראל צריכה לתת?>
בתמורה לעסקה הרחבה עם סעודיה וארה"ב ישראל נדרשת לתת:
- הפסקת המלחמה בשילוב עסקה לשחרור כל החטופים.
- הצהרה של ממשלת ישראל כי הוא פעולת לייצר אופק מדיני לשתי המדינות.
- הסכמה על מנגנון לניהול עזה שהוא לא ממשל צבאי ולא חמאס, אלא ניהול פלסטיני אזרחי עם שת"פ של מדינות האזור.
>>
Read 5 tweets
Nov 19, 2023
פרסום בגלצ | ראשי כיתות כוננות באזור המרכז קיבלו הודעה ממשטרת רמה"ש ובה נכתב: "ניתנה הנחייה שכלל הטקסים לקבלת נשקים הם במעמד השר בן גביר, המפכ"ל והממ"ז. כל ראש כיתה מתבקש לבדוק אם יש מישהו שלא מוכן לקבל במעמד השר את הנשק. במידה ויש כאלה לרשום לי עוד היום ואותו אדם יוחלף באחד אחר" Image
עוד נכתב: "לא נחזור על האירוע שקרה בטקס הקודם. כנ"ל אם יגיד שמקבל ובטקס יעשה עניין לא יקבל"
ההודעה הזאת עוררה סערה בקרב חברי כיתות כוננות שהתנדבו להגן על הישוב שלהם אבל לא רוצים לקבל נשק בטקס פוליטי כלשונם. האם יקבלו נשק אם לא ישתתפו? אולי ואולי לא, מתי? לא ברור. לכן הם מתלבטים.
להלן התגובות.
מטעם בן גביר: השר עסוק בחלוקת כמה שיותר נשקים לחברי כיתות הכוננות ומאז פרוץ המלחמה חילק למעלה מ 9000 נשקים והביא לפתיחתן של למעלה מ 800 כיתות כוננות. השר מחלק לחברי כיתות הכוננות כולם - חילונים ודתיים, שמאלנים וימניים על מנת להגביר את בטחון אזרחי ישראל ולהציל חיים.
Read 4 tweets
May 22, 2023
"הסכם עם החרדים על תקצוב האברכים: יקבלו את הדרישה שלהם אבל לא מגדילים את תקציב המדינה"
מה? איך זה יכול להיות? אנסה להסביר, לא מבטיח שאצליח.
להלן, שרשור:
הדרישה של אגודת ישראל הייתה כי ההעלאת הקצבה, שכבר אושרה, עבור אברכים ותלמידי ישיבות לא תתחיל מ-1 ביוני (מועד העברת התקציב) אלא מתחילת השנה, רטרואקטיבית. כך הבטיח נתניהו הם טענו. כל האירוע עולה עוד 670 מיליון ש"ח. (אגב, העלאת הקצבה מיוני עד דצמבר מוערכת באזור 1.6 מיליארד ש"ח)
>
סמוטריץ' אמר: לא יקום ולא יהיה. אני את התקציב, שכבר אושר בממשלה בוועדת הכספים, לא פותח כי: א. זה יביא עליי דורשי כספים נוספים.
ב. פתיחת התקציב בשלב הזה עלולה להוביל לסטרס בהעברת התקציב ודוחק בזמן.
גולדקנופף השיב: סבבה אז ביוש. אני בלי הכסף לא נשאר.

אז איך נפתר? הוא מגיעים לזה>
Read 9 tweets
Apr 9, 2023
שרשורון קטן על מהות לעומת אינטרסים פוליטיים.
אז כפי שציינתי בציוץ המצ"ב עברה שנה מאז עידית סילמן פרשה מהקואליציה אחרי שהודיעה כי "איני יכולה עוד לשאת את הפגיעה הדגלים שהם מהות וזכות" וזאת בגלל ששר הבריאות הורוביץ אמר שאין למנוע מאדם להכניס חמת לבית חולים בפסח.
ומה קרה עכשיו? בואו
עוד תזכורת, לפני הפרישה הסופית מהקואליציה אמרה סילמן: "לעם ישראל בסוף יש דגלים שאנשים דורות רבים המיתו את עצמם עליהם. אני מצפה שהשר יכבד את הציבור ואת חבריו לקואליציה. אני קוראת מכאן לשר להוציא הנחיה לבתי החולים. כאן יש חציה של קו אדום, במשמרת שלי זה לא יהיה"
יש? ועכשיו להיום
בתשובת משרד הבריאות לבג"צ מעכשיו, אחרי העברת חוק החמץ: "החוק אינו מאפשר לעובד בי"ח לערוך חיפוש על גופו של או בחפציו או למנוע כניסתו של אדם *או חמץ* לבית החולים מטעמים שנוגעים לכשרות לפסח"
כלומר, משרד הבריאות בממשלה בה חברה סילמן אוסר על כפייה בעניין החמץ ומאפשר הכנסת חמץ לבי"ח. Image
Read 5 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!

This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Don't want to be a Premium member but still want to support us?

Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal

Or Donate anonymously using crypto!

Ethereum

0xfe58350B80634f60Fa6Dc149a72b4DFbc17D341E copy

Bitcoin

3ATGMxNzCUFzxpMCHL5sWSt4DVtS8UqXpi copy

Thank you for your support!

Follow Us!

:(