Why Ukraine couldn’t blow up the #Kakhovka HPP and wouldn’t have any benefit from it? And why did Russia have the opportunity and motivation to do it? Thread for foreigners👇
1/ Firstly, over the past 3 days, experts agreed that the HPP could have suffered such destruction only due to an explosion from within. The HPP was built by the USSR - and it had to withstand even a nuclear attack. The version about self-destruction is also unlikely.
2/ Secondly, in recent months, Ukraine has carried out attacks along the Dnipro and on the islands. 🇺🇦was preparing for a large-scale counteroffensive, and it is obvious that forcing the Dnipro could be an auxiliary attack. You don't blow up bridges and dams when you attack.
3/ Thirdly, Ukraine's strategic goal is the liberation of all occupied territories. The war is ongoing on 🇺🇦territory - Ukraine is experiencing huge losses. Destruction of hydroelectric power plants means a lot of humanitarian, environmental, energy and economic problems.
4/ Blowing up the HPP creates a huge number of problems for Ukraine and forces it to spend a huge amount of money. After Russia purposefully destroyed the Ukrainian energy industry in the winter, blowing up the HPP is an even greater absurdity.
5/ And what about Russia? Russia had access to the internal buildings of the HPP. Ukraine warned that Russia was mining the HPP as early as the fall of 2022. That is, Russia had every opportunity to blow up the station from the inside.
6/ Was Russia worried about civilians? No. Because this is Ukrainian territory. No country in the world has recognized the territories occupied by Russia. Therefore, Russia perfectly understands that sooner or later they will have to leave.
7/ That is, it's not their territory and you can do anything on it.
A week before the blow-up of the hydroelectric power station, the Russian government allows not to investigate accidents "at hydro-technical structures that occur during hostilities."
8/ The Russians have already shown how they treat the occupied territories of Ukraine. They are ready to leave them as soon as the situation becomes critical. So they left #Kherson and do not even say anything about when they plan to return it.
9/ Russia also recognized the Zaporizhzhia region as its own. But what about the city of Zaporizhzhia? Is this the allegedly occupied territory of Russia? But no, because the Russian authorities don't mention Zaporizhzhia AT ALL. There are no plans to "liberate" its "own" city.
10/ Now about the military aspect. On June 5, the Telegram channel Rybar, linked to the Russian Ministry of Defense, admitted that Ukraine had liberated almost all the islands near #Kherson and even had some positions near the city of Oleshky on the left bank.
11/ On the same day, another channel wrote that Ukraine is preparing to force the Dnipro at the Kakhovka HPP dam, which is the most convenient place. Only two bridge spans were missing on the dam, and everything else was intact. And literally on the same night, the dam collapses.
12/ Even the slightest breach of the dam would first of all flood the islands near Kherson - precisely those where Ukraine had set up positions and was preparing for an attack on the left bank. Now the Ukrainian troops had to retreat.
13/ Yes, some of the Russian positions were also flooded, but they will retreat and make a new defensive line. Instead, it’s now much more difficult for Ukraine to force the river, because the distance between the Ukrainian and Russian positions has become much greater.
14/ In general, you can forget about forcing. For Russia, the threat from the Dnipro has become much smaller - this will allow the transfer of part of the troops to other directions. This is why RUSSIA BLEW UP THE DAM.
• • •
Missing some Tweet in this thread? You can try to
force a refresh
У США минулого тижня затвердили Елбріджа Колбі на посаду заступника міністра оборони з політичних питань. Формально – це третя за важливістю посада в Пентагоні. Але Колбі – та людина, яка насправді керує Пентагоном. Тому трошки розкажу про його погляди, особливо на Україну.Тред👇
1/ На відміну від міністра оборони Хегсета, який був телеведучим і не має досвіду роботи в оборонних структурах, Колбі якраз кадровий чиновник, який пропрацював і в Пентагоні, і в Держдепі, і в розвідці. А ще Колбі деякий час прожив у Токіо, що, мабуть, трохи на нього вплинуло.
2/ За Трампа Елбрідж Колбі почав займати гарні посади в Пентагоні. Під час його першого президентства він двічі (2017-2018) брав одну з основних ролей у розробці американської стратегії нацбезпеки. Тоді ж там вперше зафіксували, що тепер головна загроза США – не тероризм.
Стало цікаво, за що всякі маленькі острови їх отримали, а найголовніше – яким країнам вони нашкодять найбільше. Бо, очевидно, що Китай та ЄС хоч і втратять мільярди, але не розваляться. А от деяким країнам такі мита можуть знищити економіку. Тред👇
1/ Острів Херд і Острови Макдональд. Незаселені острови, які належать Австралії, отримали мита в 10%. За що – неясно. Можливо для того, щоб зрівняти всіх (Австралія теж отримала 10%). Або для того, щоб компанії не змогли уникнути мит, перереєструвавшись на острови. Але є одне але
2/ Острів Норфолк. Теж належить Австралії, де живе пару тисяч людей. Але він отримав мита у 29%. За що – теж неясно. Звичайний острів для туристів, який майже нічого не виробляє, і з американцями не торгує. Просто отримав мита за компанію.
Поки всі обговорюють фейл Волтца і ті самі переписки в Signal, насправді у команді Трампа потроху з’являється серйозний потенційний утікач – і це держсекретар Марко Рубіо.
Американські медіа багато пишуть, що він розчарований своєю роботою і сперечається з трампістами. Тред👇
1/ Марко Рубіо має тривалу історію відносин із Трампом. Особливо з 2016 року, коли програв йому на праймеріз республіканців. Зрозуміло, що тоді вони критикували один одного. Своєрідно) Трамп любив називати Рубіо Little Marco, а той казав, що Трамп рейдерить Республіканську партію
2/ Згодом Рубіо, як і багато інших, змінили свою думку і ближче до виборів 2024 року почали підтримувати Трампа. Рубіо одразу називали одним із ключових людей нової адміністрації. Він програв боротьбу за посаду віцепрезидента, але все ж став державним секретарем.
В Україні мало приділили уваги дуже непересічній події – арешту і доставці в Гаагу експрезидента Філіппін Родріго Дутерте. Нам цей кейс цікавий, бо такий же ордер на арешт є у путіна.
Отже, хто такий Дутерте, за що його переслідують і як сталося, що він потрапив в суд? Тред👇
1/ Дутерте був президентом Філіппін у 2016-2022 роках. І його правління запам’яталося жорсткою боротьбою проти наркоторгівлі. Неймовірно жорсткою. Власне саме на цій обіцянці він і став президентом, до того більше 22 років будучи мером міста Давао.
2/ Як Дутерте боровся із наркоторгівлею? Убивав. У прямому сенсі цього слова. При чому Дутерте абсолютно відкрито віддав такий наказ правоохоронцям та місцевим озброєним загонам. Вони почали справжнє полювання на наркодилерів і будь-кого, кого вважали до цього причетним.
Тут WSJ розповіло історію одного північнокорейського держслужбовця. Але колишнього. Який тепер допомагає Україні.
Знайомтесь, правозахисник Лі Сонмін, який перекладає для України агітки, листи, записки та документи вбитих військових КНДР на Курщині👇
1/ Лі втік із Північної Кореї у 2010 році. Він народився і жив у прикордонному місті Хесан, де заробляв контрабандою товарів із Китаю. Але згодом через Китай та Лаос він утік до Південної Кореї. Там приєднався до церкви та вивчив англійську.
2/ Отримав освіту Лі в Колумбійському університеті у США, де отримав спеціальну стипендію для втікачів із КНДР. Він зацікавився питанням прав людини у Північній Кореї і зараз очолює філію міжнародної організації Human Rights Foundation у Сеулі.
Сьогодні вибори у Німеччині – другій країні за кількістю допомоги Україні. Тому це очевидно, чому ці вибори для нас суперважливі.
Тим паче, там точно зміниться влада, а новим канцлером на 99% стане Фрідріх Мерц. Хто він такий і що думає про війну, Україну і США? Тред👇
1/ 69-річний юрист Фрідріх Мерц у німецькій політиці вже дуже давно. Ще в 1989 році він обирався в Європарламент, а потім став членом німецького парламенту і дуже швидко просувався по партійній кар’єрі в ХДС/ХСС. У 2000 році став лідером фракції і йшов до того, щоб очолити партію
2/ Але на його шляху був дуже сильний конкурент. Це був початок епохи Ангели Меркель. У боротьбі за партійне лідерство вона перемогла і 16 років очолювала Німеччину. А Мерц взагалі пішов із політики в бізнес, де був радах директорів багатьох компаній та заробив мільйони.