Дарка Гірна Profile picture
Oct 30 8 tweets 2 min read Twitter logo Read on Twitter
Розкажу вам історію, пов'язану з журналістом Саймоном Шустером. А ви вже вирішуйте, як після цього читати його матеріали в The Time чи деінде. Діло було в 2018 році. Ми з @OstapYarysh писали репортаж для Гро про норвежця Йоахіма Фурхольма,який приїхав в Україну вступати в ЗСУ.
Норвежець, який хоче в ЗСУ - в 2018 це ще дуже не типова історія і однозначно варта висвітлення. Ні мотивів, ні бекграунду цього чувака звісно ніхто ще не знав. За декілька годин після домовленості про інтв, Фурхольм дзвонить мені з госпіталю і ледь каже, що його побили невідомі>
і сказали забиратися з країни. Пізніше, його історія трішки прояснить нам чому. Але на той момент ситуація була така: іноземець, хоче в ЗСУ боротися проти русні,доповз в лікарню побитий невідомими, без їжі і даху над головою.З одним телефоном старого знайомого воєнкома.Вся інфа.
Що роблю я в цій ситуації. Пишу всім в ЗСУ, кого знаю, щоб вписали його на пару ночей хоч на якійсь базі. З усіх відгукується тільки "Азов" і хостить його в себе в Києві на дві доби. Просто по-людськи. Все. Жодної конспірології.
Повну його історію ми розповіли тут: hromadske.ua/posts/istoriia…
Що робить Саймон Шустер в 2019 році. Виходить з величезним матеріалом в The Time, якраз коли в Конгресі США "Азов" хотіли визнавати терористичною організацією. І використовує цю історію, яку ви щойно прочитали, як доказ, що>
"Азов" рекрутить крейзі ультраправих фар-райт наці з усього світу. І історія з хостом Фурхольма на базі "Азову" - це типу доказ і вигнали його ніби тому, що "він не мав достатньо бойового досвіду".

Ось повна стаття: time.com/5926750/azov-f…

Image
Image
Те, як він ще потім відчитував за це Білецького в ефірі Шустера я дивилася буквально в шоці. Тобто це не просто історія про роздування проблеми праворадикалів в Україні. Це якась белетристика, а не журналістика факту.

Та й таке.

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Дарка Гірна

Дарка Гірна Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @DarkaHirna

Sep 3
Чому справа Фрідмана в Україні досі живе.Болючий ТРЕД.

Десь там же,в Лондоні,вичікує "кращих часів" в Україні російський режисер Ілля Хржановський, якого той самий Фрідман дуже мутно проштовхнув на посаду художнього керівника Меморіального Центру Бабин Яр в Києві у 2020-му році.
Image
Image
Центр "Бабин Яр" - це головний національний проєкт України щодо формування політики пам'яті про Голокост,зокрема про масові розстріли євреїв в Києві нацистами. За масштабом це недалеко втекло від меморіалізації Голодомору і є стратегічно важливим напрямком нашої політики пам'яті. Image
І досі художнім КЕРІВНИКОМ проєкту є росіянин Хржановський, який декілька місяців тому (2023) розповідав, що після багаторічної роботи над проєктом ДАУ в українському Харкові він "не розумів",що в Україні тривала війна з 2014-го року. І ця людина формуватиме у нас пам'ять.
Read 11 tweets
May 20
«Смерти немає. Є тільки стрілецька честь», – сказав цей чарівний українець, легенда армії УНР Федь Черник 100 років тому перед останнім боєм. Тоді про нього знала кожна українська дитина. Але його могилу більшовики «прикрили» Ватутіним в Маріїнському парку> ImageImage
Це вражаюче, як вичистили нашу національну пам‘ять.
1. Його іменем маркували панцирі (бронемашини) армії УНР: ImageImage
2. Його іменем називали військові частини і пластові курені: Image
Read 11 tweets
May 4
Подивилась нарешті фільм «Бабин Яр. Контекст». Лозниця – першокласний пропагандист. Ювелірна робота з посилення російського міфу про винятковість українсько-нацистського колабораціонізму. Звісно, контексту там жодного немає. ImageImage
Цю, «правильно» вибудовану хроніку, вже рік повномашстабної війни по світу возять ці двоє, з дисклеймером «гірка правда завжди на часі». Хржановський і Лозниця досі хедлайнери меморіалізації Бабиного Яру в Києві - майбутнього музейного комплексу про Голокост. Image
Якщо ми допустимо їх подальшу участь у формуванні нашої національної пам‘яті – це буде бомба заповільненої руснявої дії:

Read 7 tweets
Mar 28
Дивлячись на російську опозицію, пригадую як наші дисиденти 1960-80-х розповідали про тих українців, які були частиною радянської ідентичності і працювали на систему. Я не пам'ятаю, щоб хтось якось жалів їх>
чи називав жертвами, які задурені пропагандою. В риториці українських дисидентів - гомосовєтікус - це був ідеологічний ворог. Вони сприймали посовєчених людей серйозно, як тих, хто зробив свій поганий вибір. Це була зневага, презирство, іронія, але не жалість.
"Я не дисидент. А от в УРСР було 50 млн дисидентів. Дисидентів проти правди, проти людяності", - так, наприклад, казав співзасновник Гельсінської групи Микола Матусевич.
Те, як росліберали ліплять з себе "настоящую расію", а з росіян - жертв війни- виглядає не просто інфантильно.
Read 7 tweets
Mar 27
Ще раз про плагіат Оксена Лісового, бо тема освіти мені болить.

Науковий ступінь міністру освіти не потрібен! Міністр – це адміністративна посада.

Претензія до його академічної недоброчесності - справедлива>
але мати фейковий науковий ступінь - це побутова оборудка, якою просякла вся наша освіта. Це як куплені права, «замазаний» лікарняний чи військова кафедра в універі в обмін на надбавки до пенсії.

Ми постійно повертаємося до проблеми плагіату, бо попри зміну міністрів>
система залишається старою. А міністри виходять саме з цієї системи. Але ми далі не переосмислюємо, що таке наука і хто нею повинен займатися.

Мої батьки довгий час працювали в інституті післядипломної освіти, де наукові праці часто кліпалися на обідній перерві,
Read 8 tweets
Sep 5, 2022
Раз вже заговорили про кіно. Напишу свій🇺🇦топ, окрім "Додому", "Мої думки тихі", "Кіборги", "Носоріг", "Стоп-земля","Дике поле","Співає ІФТКЕ":
1. "Пекельна хоругва" 2019-го. Пам'ятаю, що сміялася вголос в кіно. Несамовитий тролінг русні, бойовий дух і можна дивитися з дітьми>.
2. Мелодрама "Стрімголов" (2017) Марини Степанської. Саундтрек "Панно Інно" довго був в плейлисті: мурашки по шкірі, коли слухаю: soundcloud.com/maryana-klochk…
3. "Гніздо горлиці" (2013) про українську мігрантку в Італії. Тут любима Римма Зюбіна в головній ролі і це дуже правдиве і достатньо особисте для мене:
Read 14 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Don't want to be a Premium member but still want to support us?

Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal

Or Donate anonymously using crypto!

Ethereum

0xfe58350B80634f60Fa6Dc149a72b4DFbc17D341E copy

Bitcoin

3ATGMxNzCUFzxpMCHL5sWSt4DVtS8UqXpi copy

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!

:(