יפעת גליק🚣 Profile picture
Oct 31 16 tweets 5 min read Twitter logo Read on Twitter
הנה משפחה יפה. איתן, בן 4, נותן לאמא דינה יד. אלין, בת 7, מלטפת את הראש לאבא יבגני. הרבה זמן הם הבטיחו לילדים נסיעה לטיול קמפינג. להתחבק מתחת לכיפת השמיים ולספור ביחד כוכבים בלילה. לפני 3 שבועות הם קנו אוהל, ארזו שמיכות כדי שלא יהיה קר ויצאו לפארק באשקלון Image
זאת תמונה משפחתית טרייה. משאית צעצוע ודובי כחול מונחים על קבר קטן מימדים. זה הקבר של איתן הפעוט. לידו אחותו אלין ואיתה בובות שאהבה. משמאלם ההורים בתוך האדמה. המראה הזה צועק בתוך הראש.
מחבלים הוציאו אותם מהמכונית ואז הוציאו אותם להורג בדרך חזרה הביתה מהטיול. Image
לטיול הזה יצאה המשפחה בסוף השבוע עם עוד זוג חברי ילדות, והילדים שלהם. הם חיפשו מקום נוח ולא רחוק מהבית כי איתן נמצא על הרצף האוטיסטי ונסיעות ארוכות מקשות עליו. הילדים התרגשו מאוד ואיתן התלהב מהאוהל
הילדים שיחקו עד שהתעייפו. בלילה כולם הלכו לישון וחיכו לתוכניות של הבוקר שאחרי. לקבוצת הווטסאפ המשותפת שלהם עם חברי הילדות קוראים: "השריד האחרון" ובבוקר שלמחרת דינה מסמסת: "מה זה הבומים האלה?"
מטחי רקטות נורו לעבר אשקלון וסלבה אמר ליבגני מהר-מהר לדחוף לאוטו את האוהלים ולטוס משם.
חיבוק אחרון והם עלו למכוניות: יבגני ודינה עם הבן איתן והבת אלין, זוג החברים שלהם וילדיו. כל אחד נסע בדרך שונה הביתה. יבגני ודינה ניווטו דרך העיר שדרות. כמה דקות אחרי, דינה סימסה בקבוצה שיש חיילים ושאלה למה הם יורים. אלה לא היו חיילי צה''ל אלא מחבלי חמאס וזה יהיה אות חיים אחרון.
סבתא סבטה מחכה בינתיים בבית בבאר שבע. היא קנתה אותו לא מזמן כדי שתהיה קרובה לנכדים. למחרת יש יומולדת 5 לאיתן והיא עוטפת את המתנה שקנתה: משאית צעצוע. איתן הנכד אוהב מכוניות והיא משוגעת עליו. לוקחת את הנכדים כל הזמן לגן השעשועים, משחקת איתם בלי סוף.
כשמתחילות האזעקות היא ממהרת לבית של הנכדים כדי לקחת את הכלב ארגו לדירתה, שלא יפחד להיות לבד. לפני שסבתא סבטה יוצאת היא סוגרת את החלונות בממד אצל הנכדים כדי שלא יהיה מסוכן. בטח הם בדרך ואוטוטו מגיעים הביתה.
לסבא איגור יש עיניים טובות מאוד ולב ענק. הוא ביישן ומעדיף באופן כללי לדבר כמה שפחות. דינה היתה בת יחידה והנכדים איתן ואלין היו כמובן במקום הראשון אצלו מאז שנולדו. בחופש הגדול לקח אותם פעמיים לאילת. גם עכשיו הוא שותק די הרבה והעיניים שלו כל כך עצובות. אני לא יודעת מה להגיד לו.
סבא איגור ואני שותקים ביחד 25 דקות ואז הוא מתאר איך שלושה שבועות אחרי שעולמו קרס הוא חזר לעבודה אבל לא יכול לעבוד. כל הזמן חושב על מה שקרה ומגלגל בראש תרחישים. האם אפשר היה למנוע את זה? האם הם סבלו?
הוא סקרן לדעת איפה נרצחו בדיוק.
הוא נכנס למכונית ונוסע לכניסה לשדרות. Image
אזור מלחמה. שלושה שבועות אחרי, שדרות כמו סרט. מכוניות מג"ב חוסמות את הכביש, עשבים שרופים בצד הדרך. סבא איגור יורד מהמכונית. הנה המשקפיים של החתן שלו, יבגני. מחברת בי"ס זרוקה. כסאות קמפינג. לידם על הכביש הפכו כתמי הדם לצללים כהים. פתאום הוא שואל בקול: מי מהם נרצח ראשון? Image
הרצח עצמו לא היה במכונית. הכדורים אמנם פילחו את החלון ויצאו דרך הגג אבל בתוך הרכב לא היה דם. סבא איגור מניח שהירי עצר את המכונית ושההורים חשבו שאם יירדו ויסבירו שיש פה ילדים הכל יהיה בסדר אבל המנוולים כנראה שלפו את דינה ויבגני, ריססו אותם והוציאו להורג גם את הנכדים איתן ואלין.

Image
Image
Image
תרמילי הכדורים נותרו על הכביש. עדות לזוועות שהן כאילו לא מהעולם הזה אבל קרו. הכל קרה. בבקשה שהעולם יראה. הנה התמונות:
Image
Image
יבגני נרצח כי הוא יהודי אבל לפי הדת הוא רק חצי יהודי ולכן לא נקבר בחלקה של יהודים. סבא איגור וסבתא סבטה החליטו שאם כך, כל המשפחה תיקבר יחד ולכן גם דינה והילדים איתן ואלין נקברו מעבר לגדר. סבתא סבטה שרה שיר לבן יבגני בהלוויה. אח"כ ניגש אליה רב וביקש אם אפשר שלא תשיר בהלוויה הבאה.
סבא איגור וסבתא סבטה רוצים שתדעו שהנכדים שלהם היו מתוקים. אלין ידעה לצייר וליצור בובות קטנות מפלסטלינה ומאז שאובחן על הרצף האוטיסטי, איתן התקדם מאוד. והיו להם אמא ואבא מאושרים עם חלומות שתכננו עוד הרבה טיולים ביחד. משפחת קפשיטר יצאה לבלות בקמפינג ונמחקה. Image
איתן, אלין, יבגני ודינה. המשפחה שנמחקה

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with יפעת גליק🚣

יפעת גליק🚣 Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @ifatglick

Nov 2
ב-7 באוקטובר 2023 דקל היתה בהריון. 24 שעות אחרי הטבח בבארי התגבשה ההבנה שאין עוד טעם. איפה תוכל להחביא תינוק שייוולד לעולם אם מחבלים יבואו שוב? זאת היתה המחשבה שהובילה להפלה. Image
היא מחבקת עכשיו את הדרכון החדש שקיבלה בסניף משרד הפנים המאולתר בים המלח. הדרכון המקורי נשאר בבארי עם החיים הקודמים. דקל יורדת מהארץ. הם יורדים מהארץ. כל המשפחה. הבגדים הארוכים שקיבלו כתרומה מקופלים במזוודה. באותה שבת הגיעו חסרי כל. עקורים. בארה"ב קר אולי אבל כאן יש חרדות. Image
אלה החרדות שלא הוציאו אותה ואת הילדים מפתח בית המלון שלושה שבועות. איך ייסעו לכמה דקות? עלולה להישמע בדיוק אזעקה ועלולות להגיע רקטות. ועלול להופיע טנדר לבן ובו מחבלים. כל אדם ברחוב הופך חשוד מיידי. דקל לא תהיה רגועה עד שלא תנחת מעבר לים.
Read 13 tweets
Oct 29
הכל חי. הטרנינג האפור שגאיה לקחה למקרה שיהיה קר ומטען לנייד, אם ייגמרו הסוללות. וסוכריות על מקל. היא קנתה אותן במיוחד ביום שלפני המסיבה ברעים. אפילו הן חזרו שלמות. גם הטלפון שלה.
היא כתבה בו פתק עם רשימה: "דברים לקחת לטבע: חמציצים. כובע. משקפי שמש. בגדים להחלפה".
עכשיו כל אלה מונחים על המיטה של גאיה בבלגן. אין סיכוי שהיא היתה נותנת לזה לקרות. בענייני סדר היא תמיד הקפידה. בגדים בארון מקופלים לפי צבעים, טושים ועטים בטורים. הלפ טופ שקיבלה עדיין בקופסה. מתחת לשולחן נייק לבנות חדשות שתכננה לנעול ביום הראשון ללימודים באקדמיה.
אמא של גאיה שותקת בהתחלה ואבא של גאיה אומר בקול את מה שכולם פה בחדר שלה חושבים: איזה פספוס.
אבא של גאיה שמע אותה מתה בטלפון. הוא שמע את הכדורים. גאיה התקשרה אליו מהמסיבה כשהכל התחיל. היא התחבאה בשיחים והתכתבה וניהלה את האירוע כמו החובשת הקרבית שהיא היתה.
Read 15 tweets
Oct 26
אני לא יודעת מאיפה להתחיל לכתוב את זה בכלל מרוב שעצוב. הם היו נדב ואיזבלה #איזבלהונדב. כל הזמן. בכל מקום ביחד. ככה חמש שנים. הנה השמלה הלבנה של איזבלה. היא לא רצתה שנדב יראה עד החתונה שאמורה היתה להתקיים הערב אז הוא העביר לי דרך החברות בלי להסתכל. תראו כמה היא יפה: Image
תראו את ההזמנה לחתונה. צעירים ויפים שכל החיים לפניהם בכל כך הרבה מובנים. הם גרו באשדוד. תכננו ילדים. משפחה. חלמו לקנות בית. ללמוד. להקים עסק. איזבלה בת 27, נדב בן 32. אלוהים ישמור, איזו החמצה.
Image
Image
הצעת הנישואין היתה בחו"ל. הוא שלף טבעת. כרע ברך כמו שהוא ראה שעושים בסרטים. אחר כך הם הלכו לקנות יחד טבעות נישואין. שלו גדולה כזאת. לה יש יד קטנה במיוחד
Read 14 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Don't want to be a Premium member but still want to support us?

Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal

Or Donate anonymously using crypto!

Ethereum

0xfe58350B80634f60Fa6Dc149a72b4DFbc17D341E copy

Bitcoin

3ATGMxNzCUFzxpMCHL5sWSt4DVtS8UqXpi copy

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!

:(