1881MKA Profile picture
TEK YOL MUSTAFA KEMAL ATATÜRK🇹🇷/İlkemdir/Atatürk'ü sevmeyeni sevmem/Hayvanları sever/ Kedi beslerim./Kuvâ-yi Milli Ruhu/ SİZ ÇOKSUNUZ BİZ TÜRK'ÜZ 🇹🇷🇹🇷
Feb 27 43 tweets 14 min read
Sefa YÜRÜKEL:
1992’ DE, KARABAĞ’DA, ERMENİSTAN LİDERLİĞİ TARAFINDAN TÜRKLERE YAPILAN “TÜRK SOYKIRIMI” Sadece Azerbaycan için değil, bütün bölge içinde konumu itibari ile Azerbaycan’ın ayrılmaz parçası olan stratejik önemi çok büyük olan Karabağ, tarihte olduğu gibi bugün de Kafkasya’da tüm stratejik özellikleriyle bu konumunu sürdürmektedir.
Feb 26 19 tweets 3 min read
ŞAH ÇEKMEK BLÖF DEĞİL.
RUS ORDUSU UKRAYNADA İLERLİYOR...

Putin yıllardır Abd ve müttefiklerini uyarıyor. Ama Abd hiç bir konuda samimi olmadı. Rusya'yı çevirmek için her yolu denedi. Ukrayna'da bir şovmen/komedyen Abd için uygun bir figürdü. Image Abd bu figürü ustaca kullandı ve gerginlik tırmanınca Rus müdahalesi kaçınılmaz oldu.Şu an için Rus ordusu Ukrayna topraklarında ilerliyor. Abd ise Ukrayna için hiç bir şey yapmıyor. Peki ülkemiz Türkiye ne yapıyor ? Ülkemizin hiç bir politik ağırlığı kalmamış.
Feb 18 7 tweets 3 min read
BU MİLLETE YUTTURULAN ABDÜLHAMİT YALANLARI
"Ulu Hakan Abdülhamit Han" kitabının yazarı Necip Fazıl, İslami hassasiyetleri istismar ederken Abdülhamit'in şu yönlerini görmezden gelmiştir: 1. Osmanlı’nın en büyük toprak kaybı Abdülhamit dönemindedir. Bu millet ise "Abdülhamit 30 yıl bir karış toprak kaybetmedi" yalanını dolma gibi yutmuştur.
2. İstanbul'da ilk genelev Abdülhamit döneminde açılmıştır.
Feb 17 17 tweets 6 min read
Geçen gece Tomris filmini izledim.

Pers olduğu iddia edilen Babil kralını,
Onun İslam'dan önceki Arap askerlerini,
Türklerin olağan üstü İskit başlıklarını.
Yani demem o ki Türklük konusu açılınca mangalda kül bırakmayanlara demek istiyorum ki;Türk İslam inancını kenara koyun. Gerçek bir Türk gibi sizler de izleyin.
İster Yahudi olun,
İster Hristiyan olun,
İster Müslüman olun!
Damarınız da Türk kanı akıyorsa, izleyin.
Ama din inanışını kenara koyun da izleyin.
Bugün de içimizde hainler olduğunu bilerek izleyin.
Doğmacılara, hurafecilere prim vermeyin.
Feb 16 4 tweets 1 min read
"Eski Türk Yazısının Menşei" adlı kitaptan birkaç sayfa. Atatürk'ün bir gecede okuduğu ve hayran kaldığı kitap... Image 1930 yılında basılan bu kitapta, Mısır hiyerogliflerinin, Sümer dilinin ve Ön Türkçe'nin inanılmaz benzerliğine değinilmekle kalmıyor; bu yazıların Türkçe ve türevi olduğunu belgeliyor. Image
Feb 15 10 tweets 2 min read
Düşünsene;
Köydesin.
Tarlada uğraşıyorsun.
Gazetelerden Yunanlıların Ege' yi işgal ettiklerini okuyorsun.
Yaşadığın köye çok uzaktalar. Sana gelene kadar durdurulacaklarını ve köyüne gelemeyeceklerini düşünüyorsun. Image iki gün sonra gazeteye bakıyorsun.
Komşu şehirdeler. Yolu yarılamışlar.
Endişeleniyorsun.
Birkaç gün sonra gazete de çıkmaz oluyor.
Çevre köylerden haber geliyor.
Hepsinin basılıp yakıldığını duyuyorsun.
Bıçak kemiğe dayanmış.
Gidecek yerin de yok.
Feb 13 15 tweets 2 min read
13 Şubat 1918: Erzincan'ın Düşman İşgalinden Kurtarılması Kutlu Olsun.

BÖLGE RUS İŞGALİ ALTINDAYKEN KURULAN SOSYALİST ERZİNCAN SOVYET ŞURASINI BİLİYOR MUSUNUZ❓ Image Dünyada kurulan ilk sosyalist devletlerden biri bundan 104 yıl önce bugünkü Türkiye topraklarında kurulmuştu. O devletin adı Erzincan Sovyeti'ydi.
Feb 6 5 tweets 1 min read
“Büyük Türk Ozanı Nesimi, bir tarikata gider. Azgın softa Nesimi'nin Türkçe konuşmasından rahatsız olur. Nesimi'den ya Arapça ya da Farsça konuşmasını ister.

Nesimi ise azgın softaya şu cevabı verir" "Har içinde biten gonca güle minnet eylemem
Arabi Farisi bilmem dile minnet eylemem."
Feb 1 8 tweets 2 min read
CENGİZ HAN'IN, BUHARA NUTKU...

Her türlü değerlerinden uzaklaşmış, kokuşmuş, şimdi ki Türk Milletinin yaşadıklarını yaşayan, Harzem Türk devletini yenen Cengiz Han, at üstünde şehre girdi, geniş bir meydan ararken, büyük camiyi gördü, sordu: "Burası, sultan Muhammed'in, evi mi?"

Hocalar cevap verdiler:
"Hayır, Allah'ın evi!"

Cengiz Han yüzünü ekşitti; şu sözleri söyledi:

"Tanrı'nın evi, insanların yüreğidir. Siz bütün kötülükleri yüreğinize doldurup, sonra Tanrı'ya, koca koca evler yapıyorsunuz.
Jan 29 26 tweets 8 min read
Lozan'ı ABD'ye kabul ettirmek için Chester Antlaşması kabul edilmiştir.
Atatürk,Chester'i inceleyince bunun,ülkenin bir bölümünü ABD’ye peşkeş çekmek olduğunu söyleyerek TBMM’yi yeniden toplamış ve bu antlaşmanın onayını iptal ettirmiş ama kendisine suikastler de başlamıştır❗ Image 18 Ocak 1927'de ABD Senatosu'nda yapılan oylama ile Lozan Barış Anlaşması'nın onaylanması reddedilir.
Peki ama neden❓ Image
Jan 24 14 tweets 4 min read
LAİK SİSTEM ESKİ BİR TÜRK BULUŞUDUR❗

1)Atatürk'ün getirdiği Laiklik, çoğumuzun yanlış bildiği gibi, bir ‘Fransız Devrimi ürünü’ değildir; tam tersi, tarihteki uygulanmasını görüp, önce Fransız Devrimi’nin, sonra Atatürk ➡️ 2)Devrimi’nin örnek olarak aldıkları ve yüzyıllar sonra bile başarıyla uyguladıkları, Türklere özgü bir ‘çağdaş yönetim’ biçimidir."
Jan 23 39 tweets 6 min read
‘KÜRT SORUNU’ YAVUZ’UN DÜŞMANLIĞININ DEVAMIDIR❗

SUNİ OLARAK YARATILAN “KÜRT SORUNU” DEDİKLERİ ŞEY: 500 YIL ÖNCE YAVUZ’UN TÜRK DÜŞMANI SİYASETİ VE İSKAN POLİTİKASININ BİR DEVAMIDIR. 1)Bu günlerde Kürt “Kürt Sorunu”diye piyasaya sürülen şey,Yavuz’un 1512 den sonra İran’ın Kirmenşah bölgesinden Anadolu’ya getirttiği ve İran Türkleriyle,Anadolu Türkleri arasına kama gibi sokup,kendi iktidarını sağlama almak için yerleştirdiği İrani ( Pers) göçebe bir ➡️
Jan 22 26 tweets 6 min read
ADNAN MENDERES'İN TARIM İHANETİ
Münakit Zirai Emtia Anlaşması

1)Türkiye'yi kelimenin tam anlamıyla her bakımdan ABD emperyalizmin pençesine bırakan Menderes, bilindiği gibi siyasi gücünü din istismarı ve köylü-çiftçi odaklı söyleminden almıştır. 2)Ancak aynı Menderes, bir taraftan Atatürk'ün Türkçe okuttuğu ezanı yeniden Arapça okutmayı "dine dönüş" olarak adlandırıp, milletvekillerine "Siz isterseniz Hilafeti bile getirebilirsiniz" demiştir. Menderes'in DP'sinin 1950/1960 yılları arasında ABD ile imzaladığı tarım
Jan 22 8 tweets 2 min read
"Atatürk demek, namus ve şeref demektir...
Atatürk demek, hiç bir ülkenin egemenliğinde olmamak demektir...
Atatürk demek, bu sokaklarda korkmadan yürümek demektir...
Bu şehre, bu memlekete, BENİM VATANIM diyebilmektir...
Anladın mı oğlum?"
YAŞA YAŞA BİN YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA! 4 ya da 5 yaşında idim. Yıl 1952-53 olmalı...
Bir gün Anneannemle Söğütlü çeşmeden Altıyol'a doğru yürüyorduk...
Yol kenarındaki kitap satan bir satıcı vardı. Tezgah üzerinde başka kitaplar vardı ama Atatürk'ün kitapları yerde idi...
Jan 21 16 tweets 2 min read
Osmanlı İmparatorluğu dünyada hiç bir ulusun yapmadığı hatayı yaparak devşirmelere devletin tüm yönetim kadroları teslim etti. Görevleri savaşmak olmayan sadece padişahı korumakla görevli olan Kapıkulu Sipahileri gibi özel muhafızları tamamen devşirmelerden seçtiler. Bu devşirme unsurlar imparatorluğun asli kurucusu olan Türklere yapmadıklarını bırakmadılar. Bu devşirmelerden Sadrazam Rum Mehmet Paşa Karamanoğulları'nı Konya'dan Aksaray'a yalın ayak kırbaçlatarak yürüttü.
Jan 20 11 tweets 2 min read
Siyasi ve askeri dehası üzerine binlerce kitap yazıldı. Ama ülkenin gelmiş geçmiş en vizyoner en isabetli girişimcisi olduğu pek yazılmadı.
Ömrü boyunca tek hatalı ekonomik karar almadı.Temelini attığı devlet şirketlerinin %100'ü başarılı oldu. 1924'de Türkiye İş bankasını kurdu, bir asır geçti halen bankacılık sektörünün lideri.
Ekonomik dehasının kanıtlarından biri de, Türk tekstilinin temeli kabul edilen Nazilli Sümerbank Basma fabrikasıydı.
Ruslar'a yaptırdı.
Krediyi Ruslar verdi.
Makineleri Ruslar getirdi.
Jan 20 7 tweets 2 min read
SİZ NE İSENİZ BENDE OYUM

Bir ülkede halk hükümdara karşı ayaklanır. Haklıdırlar da. Ne adalet, ne düzen kalmıştır ülkede.

Hükümdar ayaklanan halkı meydandaki büyük bir havuzun etrafında toplar ve bir konuşma yapar : - Eğer isterseniz benden çok kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.
- Böyle isyan etmenize hiç gerek yok.
- Şimdi ben bu havuzu boşalttıracağım üzerini de kapattıracağım.
- Sizden tek isteğim, bu havuzu süt ile doldurmanız.
Jan 19 14 tweets 2 min read
Çok özel bir yazı...

Ve aleykümüsselam” demişti, ölüm anında o adam.

“Ve aleykümüsselam”…

Selanik’te doğduğu gün hiç kimse fark etmemişti, onun ilk kez doğduğunu.

Tıpkı “Öldü” denilen gün doğduğunu fark edemeyenler gibi. O adamın iki doğum günü vardı, biri 1881 olan, diğeri 1938’te doğan.

İlk doğumunda, Osmanlının ve dünya mazlumlarının bahtı batıktı.

Türk ulusunu kurtaracak bir “O adam” lazımdı.

Öyle bir “O adam” olmalıydı ki, diğer adamlardan ayrı yazılmalıydı.
Jan 18 9 tweets 3 min read
•••Büyük TÜRK Milletimiz Gerçekleri ÖĞRENSİN/ÖĞRETSİN •••

️ESKİ TÜRKLERDE KADIN

[... Tarihte hiçbir toplum, kadını Türkler kadar erkekle eşit saymamış ve hak tanımamıştır. Kadınların özgür ve cinsler arasında farklılıkların az olması, Türk kadınlarının kendilerine özen göstermediği, süs ve güzelliklerine dikkat etmediği, cinselliğe önem vermediği anlamına gelmezdi.
Jan 17 15 tweets 3 min read
Bilge Kağan ve Atatürk

Masal değil gerçek! Bir adam düşünün ki 1300 yıl sonra doğacak torunları için bile "Çin bizi aldattı, bize ipek sattı, bizle tatlı konuştu, bizi kendisine alıştırdı, bizi böldü, tatlı söze aldanma Türk, yoksa ölürsün." demiş olsun. Şaka gibi, 1300 sene önce mandacılığa karşı milletini uyaran bir kağan, bir ata.
Yıl oldu 1950, daha dünkü Amerika geldi, siz süt üretmeyin, biz size süt tozu getirdik bundan için dedi, içtik. Siz uçak üretmeyin, zahmet etmeyin biz size satarız dedi, uçak fabrikasını kapattık.
Jan 17 20 tweets 3 min read
BORÇLARINI, AŞAĞILANAN TÜRKLER ÖDEDİ
1)Fatih Sultan Mehmet döneminde (1451–1481) Türkler devlet yönetiminden uzaklaştırıldı. Onların yerlerine “devşirme” denilen Hıristiyan Avrupalı kökenliler getirildi. Osmanlı ordusunu oluşturan yeniçeriler de Türk değildi. 2)10–15 yaşlarında ailelerinden koparılıp payitahta getirilerek eğitilen Avrupalı Hıristiyan çocuklardı. Sarayda “Enderun” denilen, yönetici yetiştiren bir okul vardı, bu okula Türkler alınmazdı.