• 5. DEVRE • Profile picture
“İSTİKBÂL İSLÂM'INDIR” • https://t.co/VAQSMPPEli
2 May
Erdoğan'ın 15 Temmuz akabinde içine düştüğü ideolojik meşruiyet krizini aşmak için Kemalist rejimin kurucu ilkelerine dönmesi İslam düşmanlarını yüreklendiriyor.

Aradan geçen 5 yılın sonunda 15 Temmuz artık “laik şahlanış” olarak anılıyor.
Unutturulmaya çalışılan gerçek şudur: 15 Temmuz gecesi “Atatürk” ve “laiklik” sloganlarıyla halka saldıran “Batıcı” darbeciler, tekbirlerle, selâlarla ayaklanıp direnişe geçen Müslüman Anadolu halkı tarafından ağır bir yenilgiye uğratıldı.
Laik Kemalistler ise tıpkı 27 Mayıs’ta olduğu gibi darbecilerin yanında durdular ve selâ okuyan 60’tan fazla imam ve müezzini darp ettiler, tanklara alkış tuttular, bankamatik önlerinde ve market kasalarında kuyruğa girdiler.
Read 19 tweets
1 May
Mehmet Boynukalın, “yalnız mânâ” olan Ayasofya’yı “yalnız madde”siyle açıp mânâsına “müze” muamelesi yapmayı sürdürenlere karşı Ayasofya'nın ve müslüman gençliğin susturulamayan sesi olmuştur.

Yanındayız! #HepimizMehmetBoynukalınız!
Cumhuriyet’in başından beri din hükümlerini birilerinin keyfine göre işleyen, hatır-gönül, korku-çıkar ilişkisine dayalı sözde din adamı tipine karşılık Hoca, Hakk’ın inananlara biçtiği memuriyeti, devlet memuriyetinden üstün tutmuştur.

Yanındayız! #HepimizMehmetBoynukalınız!
O, sayıca kendilerine lâzım ve faydalı, mânâ olarak da kendilerince iğrenç ve hastalıklı sürüler sıfatıyla camilere hapsetmekle bırakmayıp orada bile biat ve tâbiyet beklenilen bütün müslümanlar adına, İslam'ın emirlerini dile getirmiştir.

Yanındayız! #HepimizMehmetBoynukalınız!
Read 6 tweets
28 Jan
Sıkça verdiğim bir misâl var: Bir orkestrada, dışardan bakan için, en pahalı iş en kolayıdır... Kim?.. Orkestra şefi... Yani sopa sallayan... Bir orkestrada her çalgının sesini usûlünde bütüne bağlayan üstün usûlcü,
nizâm kaçkını gözünde kolayından benzemeye yelteneceği bir iş becermektedir sanki!.. Onun için de, bir mevzuda bütüne uygunluk çilesi çekeceğine, hemen herkes genele atlar; atmasyonculuk için uygun zemin bulur... Herşeye sahtesi musallat ya!.. Sanki şey gibi...
Hani adam kimya bilmem nesi veya biyolog veya fizikçi; salya sümük, saçma sapan, zekâtın faziletini anlatır!.. Mevzuunda derinleşsene!.. Hangi mevzuda ne gördüysen, onu kendi mevzuunda tüttürsene, göstersene!..
Read 4 tweets
23 Jan
#Flood SALİH MİRZABEYOĞLU "TERÖRİST" MİYDİ?

Kendisi mütefekkirdir, 1999 Metris İsyanı'na dek herhangi bir örgütlü eyleme katılmamıştır. Ancak Türkiye'de İslam inkılabı mücadelesinde takip edilmesini savunduğu hareket metodu, "gerektiği yerde gerekeni yapmak" prensibine dayanır.
Bu bakımdan davasını paylaşanların 90'lı yıllar boyunca giderek yükselen bir biçimde devletin ordu ve polis güçlerini müslümanlara karşı kullanan laik Kemalist terörizme cevabı da "gereken şeklinde" olmuştur.
İBDA-C diye organik bir örgüt yoktur, bu sadece İbdacı müslümanlarla baş edemeyen Kemalist rejimin kamuoyunda bu eylemlerin sahibi olarak göstermek için "İslami Büyük Doğu Akıncıları Cephesi" gibi kendince bir açılım yakıştırarak taktığı bir isimden ibarettir.
Read 18 tweets