Redaktor ✍️ @igolpl - piszę o egzotycznej piłce. Miłośnik niszowych lig🏝️ oraz reprezentacji Polski🇵🇱

Liga 🇲🇩mołdawska w tym sezonie była rozgrywana nowym formatem. Są to aktualnie jedne z najdziwniejszych rozgrywek na świecie.

Czemu? W trakcie sezonu niektóre drużyny z ekstraklasy grały z klubami z zaplecza ligi. Mimo tego - nikt nie spadł.

Zapraszam👇
#Moldova Image W sezonie 22/23 w ekstraklasie mołdawskiej wystąpiło 8️⃣ drużyn. Czyli tyle samo co w poprzednim roku - żadna zmiana.

Kluby zagrały po 2️⃣ mecze formatem "każdy z każdym". W wyniku tego po 14 kolejkach liga została podzielona na grupę mistrzowską oraz grupę spadkową. Image
May 24, 2023 4 tweets 2 min read
W pierwszym półfinale Ligi Mistrzów OFC było blisko ogromnej sensacji.

Do 70. minuty 🇻🇺Ifira Black Bird prowadziła 2:0 z 🇳🇿Auckland City! Jednak w doliczonym czasie gry zespół z 🇳🇿 doprowadził do wyrównania po błędzie bramkarza.

#OFCChampionsLeague
Szkoda, bo to był dobry mecz 🇻🇺Andreasa Ducha, a ten błąd zamaże wszystkie jego świetne interwencje.

🇳🇿Auckland City wygrało w rzutach karnych 5:4 i awansowało do finału.

Tam zmierzy się z wygranym z pary 🇵🇫AS Pirae - 🇫🇯Suva. Do przerwy zespół z Fidżi prowadzi 1:0.
May 23, 2023 4 tweets 2 min read
Reprezentacja Szpitala Pediatrycznego Dzieciątka Jezus mistrzem 🇻🇦Watykanu!

OPBG po 8️⃣ kolejkach ma 8️⃣ punktów przewagi nad wiceliderem i dwie kolejki przed sobą. Drużyna ta wygrała do tej pory wszystkie mecze, zmiotła ligę i zdobyła czwarte 🏆mistrzostwo z rzędu!

1/4 ImageImage 2/4

Duży wkład w tak szybkie zapewnienie mistrzostwa miał fakt, że w ósmej kolejce wicelider - Santos - nie stawił się na swoim meczu. Został on oczywiście ukarany walkowerem.

Niezależnie od tego - OPBG i tak dało popis w tej kolejce, gromiąc Gwardię Szwajcarską aż 8:0.🔥 Image
Feb 3, 2023 30 tweets 11 min read
Przygotowałem długą 🧵nitkę dotycząca najdziwniejszych nagród MVP w piłce nożnej.

W zestawieniu dominuje Afryka, ale można w nim znaleźć "trofea" z wielu zakątków świata.

Jeżeli 🧵 się spodobała to będę bardzo wdzięczny za ❤️ lub 🔃.

Zapraszam do sprawdzenia👇

#MVP 1) We wrześniu 2022 w 🇸🇱Sierra Leone zorganizowany został turniej piłkarski, którego sponsorem była fundacja Millamac. Najlepszy zawodnik rozgrywek otrzymał pudełko płatków śniadaniowych oraz 10 Leonesów (tamtejsza waluta).