داود مدرسی یان Profile picture
معلم و نویسنده؛ دغدغه‌مند سیاست و عدالت/ تحصیلات: ارشد علوم سیاسی، مهندسی کامپیوتر
ali reza mafi Profile picture 1 subscribed
Apr 25 9 tweets 2 min read
🔴 محکومیت حجت الاسلام #محسن_ریسمان‌سنج معاون مطالبه‌گری ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر خوزستان به 6 ماه حبس، با فشار سرمایه‌دار و زمین‌خوار معروف اهوازی به اتهام نشر اکاذیب!
۱/برای روحانی ضدفساد و زمین‌خواری که ده‌ها پرونده مطالبه گری را پیگیری کرده، پرونده عجیبی تشکیل شده است! Image ۲/ریسمان‌سنج از سال۹۸ بعنوان معاون اجتماعی ستاد امر به معروف و نهی از منکر خوزستان منصوب شده و موضوعات مهمی همچون اعتراضات کارگری #هفت_تپه، پرونده امیدیه، میدان میوه الغدیر اهواز، تخلفات تعاونی مسکن بسیجیان اهواز، اراضی پلاک۶۸ شهرستان کارون و ده ها پرونده دیگر را پیگیری کرده است!
Nov 9, 2023 6 tweets 2 min read
۱/مرحله اول تاییدصلاحیت‌های #انتخابات_مجلس، توسط هیئت اجرایی شهرستان‌ها انجام میشود که کاملاً توسط فرمانداران مدیریت می‌شوند وفرمانداران هم تحت تاثیر نمایندگان فعلی مجلس عمل می‌کنند.
اساساً هر دوره، انتخاب اعضای هیئت اجرایی در هر شهرستان با لابی و نفوذ نمایندگان صورت می‌گیرد. ۲/انتخابات را هم هیئت‌های اجرایی برگزار می‌کنند. این هیئات اجرایی مثلاً با مشورت و هماهنگی فرماندار و نماینده دفتر شورای نگهبان در هر شهر تشکیل می‌شوند اما تجربه اثبات کرده اغلب این افراد، تحت لابی نمایندگان مستقر عمل می‌کنند و براحتی رقبای اصلی نماینده را از روند حذف می‌کنند!
Nov 9, 2023 6 tweets 2 min read
۱/مرحله اول تاییدصلاحیت‌های #انتخابات_مجلس، توسط هیئت اجرایی شهرستان‌ها انجام می‌شود که کاملاً توسط فرمانداران مدیریت می‌شوند و فرمانداران هم تحت تاثیر نمایندگان فعلی مجلس عمل می‌کنند.
اساساً هر دوره، انتخاب اعضای هیئت اجرایی در هر شهرستان با لابی و نفوذ نمایندگان صورت می‌گیرد. ۲/انتخابات را هم هیئت‌های اجرایی برگزار می‌کنند. این هیئات اجرایی مثلاً با مشورت و هماهنگی فرماندار و نماینده دفتر شورای نگهبان در هر شهر تشکیل می‌شوند اما تجربه اثبات کرده اغلب این افراد، تحت لابی نمایندگان مستقر عمل می‌کنند و براحتی رقبای اصلی نماینده را از روند حذف می‌کنند!
Aug 29, 2023 6 tweets 2 min read
۱/دیروز از #پلیس_امنیت_اقتصادی تماس گرفتند که بیایید دررابطه با یکی ازپرونده‌ها صحبت کنیم. گفتم چه خوب، بعداز سالها پلیس امنیت اقتصادی فعال شده وپیگیر است.
امروز رفتم؛ گفتن #فولاد_خوزستان از شما شکایت کرده، بازپرس، پرونده را فرستاده اینجا. به سوالات ماپاسخ بدید!
گفتم برادر، فولاد ۲/قبلاً شکایت کرده و یکی دوبار دادسرا هم رفتم و به سوالات جواب دادم.گفتند این موضوع جدیدیه وبرخی مطالب رو خوندن؛گفتم اینها بخشی ازهمون پرونده است وبه این شعبه بازپرسی بگید بااون یکی تجمیع کند و.. .
کمتر یک ساعت اونجا بودم وبه سوالات پاسخ دادم و مابقی قرار شد در دادسرا ان‌شاءالله.
Aug 23, 2023 5 tweets 2 min read
۱/بازهم تبعیض به نفع برخی طبقات!
دولت دراقدامی عجیب در اصلاحیه‌ی قانون بودجه که به مجلس ارائه داده، اعضای #هیئت_علمی را از سقف حقوقی ۵۵ میلیون تومانی مستثنی کرده!
مالیات سایر کارکنان، به صورت پلکانی ۱۰ الی ۳۰ درصد محاسبه میشود، اما برای هیئت‌ علمی‌ها ۱۰ درصد در نظر گرفته شده است!
Image
Image
۲/حتماً اعزه می‌گویند برای جلوگیری از #فرار_مغزها و مهاجرت نخبگان باید به این طبقات باج داد!
البته استثنا شدن از سقف حقوق فقط مختص اعضای هیئت علمی هم نیست! معاون منابع انسانی وزیر نفت، چندی پیش اعلام کرد که پس از رایزنی‌های سنگین و توجیه مقامات در خصوص سختی کار:
Jul 23, 2023 10 tweets 2 min read
🔴چاپ ۵۷ هزار میلیارد تومان پول برای بقای #بانک_آینده!

1/اگر از من بپرسید مهم ترین خبر کشور چیست؟میگویم بانک آینده به عنوان ناسالم‌ترین بانک‌های کشور(بخوانید فاسدترین)،سال 1401 بااضافه برداشت ۵۷ هزارمیلیارد تومانی از بانک مرکزی، عملا ۲۵درصد از رشد پایه پولی رابه خود اختصاص داد. 2/به عبارت دیگر، یک چهارم از کل پولی که در سال ۱۴۰۱ چاپ شده، برای سرپا ماندن بانک آینده بوده و کل اقتصاد ایران ۷۵ درصد دیگر را تشکیل داده‌اند!این بانک به دلیل تخلفات عمده مدیرانش در ادوار گذشته، روزانه ۱۶۰ میلیارد تومان یعنی ماهانه حدود ۴۸۰۰ میلیارد تومان زیان جدید خلق می‌کند.
May 27, 2023 4 tweets 1 min read
تصمیم و تدبیر نظام جمهوری اسلامی در اعلام بی‌طرفی در جنگ داخلی دوسال پیش #افغانستان (بین طالبان و دولت سابق‌شان) کاملاً درست و بجا بود. اما اینکه الان طالبان باید تنبیه شود بحث دیگری است؛ باید با تدبیر سیاسی، امنیتی و نظامی، گوشمالی سختی داده شود تا حساب کار دست‌شان بیاید اما .. اما هوشیار باید باشیم که دولت‌های بیگانه(عامدانه) و برخی جریانات داخلی(ساده‌اندیشانه) میخواستند و می‌خواهند ایران در مرزهای شرقی و شمالی باآذربایجان درگیر شود. نمی‌توان دست‌های پیدا وپنهان را نادیده گرفت. سیاست تفرقه‌‌افکنی و نفوذ انگلیس در بخشی از هیئت حاکمه افغانستان مشهود است.
May 23, 2023 11 tweets 6 min read
ماجرای قرارداد صوری انتقال فناوری ورق API با یک شرکت صادرات گوشت!

۱/بعد از انتصاب #امین_ابراهیمی در اواخر سال 97 به مدیرعاملی #فولاد_اکسین_خوزستان، کمتر از یک ماه، قراردادی برای خرید و انتقال تکنولوژی تولید ورق API از طریق یک واسطه گمنام و محل کشور رومانی با ترک تشریفات امضا شد! Image ۲/بنا شد شرکت Robust Star Group ltd (RSG) ازکشور رومانی بانمایندگی فردی به نام سعید فقیه،جهت دستیابی #فولاد_اکسین به تولید ورق های API به این شرکت خدمات کارشناسی،نظارتی وآموزشی ارائه کند.
مبلغ قرارداد 746688 یورو بوده.(به پول الان بیش از 40میلیارد تومان). بخشی از آن هم پرداخت شد. ImageImageImageImage
May 8, 2023 8 tweets 5 min read
۱/این #آقازاده، #سعید_صادقی است؛ فرزند سردار #حسین_رضا_صادقی؛ که قبلاً معاون هماهنگ کننده حفاظت اطلاعات سپاه کشور بوده و الان مشاور فرمانده کل سپاه است.
این سردارزاده، باتجربه‌ی دفتر ثبت ازدواج و با رزومه‌سازی، مدیرعامل #پتروشیمی_امیرکبیر شده! اما چگونه؟ چه کسانی پشت قضیه‌اند؟ ImageImage ۲/انتصاب این آقازاده به مدیرعاملی یکی از بزرگترین پتروشیمی‌های کشور، توسط #اسماعیل_لَله_گانی مدیرعامل بانک رفاه صورت گرفته که خود از نجومی‌بگیران سال۹۴(حقوق ۶۵میلیون بانک صادرات)بوده و بدستور طیب‌نیا وزیر اقتصاد وقت عزل شد.(البته دادگاه بعداً گفت این حقوق بالا طبق قانون بوده😊) Image
May 7, 2023 6 tweets 2 min read
مهدی نصیری میگوید که رهبری ازفعالیت رسانه‌ای وافشاگری من علیه فساد حمایت میکرد وحتی حاضر بود جریمه دادگاه من را بدهد. اما من ازاینکه بافساد برخورد آنچنانی نشد ازنظام زاویه گرفتم.
نصیری بعنوان یه مطبوعاتی، رهبری را تنها گذاشت وبه صف همان مفسدین پیوست! #سرباز_فراری جبهه عدالتخواهی! علیزاده چه تعبیر بحقی در وصف نصیری به کار برده: #سرباز_فراری جبهه عدالتخواهی! اگر امثال او در جبهه می‌ماندند و خسته نمی‌شدند و محکومیت‌ها و محدودیت‌ها و فشارها را تحمل می‌کرد چه بسا امر مبارزه با فساد خیلی بهتر پیش می‌رفت اما چه باید کرد که خود به صف جریانات مفسد پیوستند!
Mar 14, 2023 20 tweets 9 min read
حسین هدایتی؛ #فولاد_خوزستان و پرونده فساد!

۱/روزهای گذشته خبر انتصاب #علی_محمدی به سرپرستی #فولاد_اکسین_خوزستان (شرکت دولتی وذیل وزارت کار)منتشر شد. براستی علی محمدی کیست؟پشت پرده این انتصاب چیست؟این انتصاب با فولاد خوزستان چه ارتباطی دارد؟تیم هدایتی چه نقشی دراین ماجراها دارد؟! Image ۲/شرح پرونده‌های حسین هدایتی مفصل است. برخی ازمسائل وی مرتبط باشرکت نَوَرد و لوله اهواز است. شرکت نورد لوله اهواز درسال 92 بعنوان واگذاری به بخش خصوصی به فردی به نام #امیر_مهریزی (ازوابستگان هدایتی) واگذار شد.این شخص به تعهدات خود پایبندی نداشت و اقساط این واگذاری را پرداخت نکرد. Image
Mar 4, 2023 9 tweets 4 min read
محترمانه محضر حضرت آیت‌الله جوادی

۱/آیت‌الله جوادی آملی که ما خدمت ایشان و همه علمای عزیز ارادت داریم در دیدار با #سردار_رادان فرمودند: "شما که مسئول #امنیت کشور هستید باید بدانید که امنیت با علم، فهم، تدبیر و ادب به دست می آید و امور نظامی دارای سهم کمتری است." ۲/این نکته ایشان، کاملاً دقیق، بجا،نگاه عالمانه و جامعه‌شناسانه است. اما حقیر یکی دونکته به محضر این عالم بزرگوار عرض می‌کنم. قبل از آن تاکید می‌کنم احترام وارادت به همه مراجع عظام و علمای اصیل عالم تشیع، افتخار ماست و کوچکترین قصد اسائه ادبی نخواهم داشت و نقد باجسارت متفاوت است.
Nov 19, 2022 4 tweets 1 min read
۱/من از اینکه مسئولین شورای عالی امنیت ملی و شورای امنیت کشور طبق کدام دستورالعمل و الگوی مدیریت امنیتی استفاده می‌کنند وایده و الگوی آنان برای جمع کردن این آشوب‌ها وناامنی‌ها چیست،بی اطلاعم. اما سوال میکنم واقعاً طبق کدام ایده،کسانی که رسماً به آشوب دعوت می‌کنند باید آزاد باشند؟ ۲/چرا باید #علی_دایی، به دروغ بگوید فلان دختر نوجوان توسط نظام کشته شده و آزادانه بچرخد؟ چرا باید وریا غفوری آزادانه مردم را به اعتصاب دعوت کند و فراخوان آشوب بزند؟ چرا باید یحیی گل‌محمدی، علی شریفی زارچی، محمود صادقی، پروانه سلحشوری و غیره، رسماً یا تلویحاً به آشوب فرابخوانند؟
Nov 19, 2022 9 tweets 2 min read
قاتل اصلی همه شهدا و کشته‌های اخیر چه کسانی‌اند؟!

۱/ در دوماه گذشته به واسطه اعتراض و سپس اغتشاش و آشوب، تعداد زیادی از مامورین انتظامی و امنیتی و تعدادی از مردم عادی و بی‌گناه و تعدادی از خود آشوب‌گران کشته شده‌اند. سوالی پیش می‌آید که قاتل اصلی چه کسانی‌اند؟ اصل ماجرا چیست؟ ۲/درآیه 191 سوره «بقره» میخوانیم:(فتنه از قتل هم بدتر است) ؛«وَ الْفِتْنَةُ أَشَدُّ مِنَ الْقَتْلِ».شاید یک دلیل این است که وقتی فتنه‌ای بپا شد وجامعه دچار اختلاف گردید،ناامنی افزایش می‌یابد، کشت وکشتار بالا میرود و تر وخشک جامعه باهم می‌سوزد وزمینه برای سلطه بیگانه فراهم می‌شود.
Nov 18, 2022 6 tweets 3 min read
🔴 چرا جسد #کیان_پیرفلک کودک ۹ ساله ایذه‌ای را به خانه بردند و از یخ خانگی استفاده کردند؟

۱/متاسفانه درساعات اولیه درگیری، بیمارستان تحت کنترل معترضین واغتشاشگران بوده. با اسلحه و کلت در راهروها و اتاق عمل پرسه می‌زدند و پرسنل و پزشکان و پرستارها را تهدید می کردند. حتی یکی از .. ۲/حتی یکی ازنیروهای انتظامیِ زخمی را از بیمارستان خارج کرده و درکنار بیمارستان، شدیداً شکنجه می‌دهند و او را برهنه می‌کنند!
آشوبگران اجازه انتقال سایر زخمی‌ها را به اهواز از طریق آمبولانس نمی‌دادند و می‌گفتند شما می‌خواهید زخمی ها را به پلیس تحویل دهید!
بعداز اینکه #کیان_پیرفلک..
Nov 9, 2022 17 tweets 5 min read
"حفظ نظام، مهم‌تر از حفظ جان امام عصر(عج) است"یعنی چه؟

۱/در پاسخ به آقای آقامیری وخیلی‌ها که این سوال را دارند، این رشتو رو بخونید و بازنشر کنید:
شما هم حتماً این تک جمله معروف را از #امام_خمینی(ره) شنیده‌اند که می‌گویند: حفظ جمهوری اسلامی، از حفظ جان امام معصوم است. منظور چیست؟ ۲/بیائید اول اصل گفته رابخوانیم:"امروز ما مواجه باهمه قدرت ها هستیم و آنها درخارج و داخل دارند طرح ریزی میکنند؛برای اینکه این انقلاب را بشکنند و این نهضت اسلامی و جمهوری اسلامی را شکست دهند و نابود کنند. و این یک تکلیف الهی است برای همه که اهمّ تکلیف هایی است که خدا دارد؛ یعنی،👇
Mar 24, 2022 4 tweets 3 min read
۱/ این روزها از قول برخی مسئولین کشور و خوزستان مطرح شده که مشکل آب‌وفاضلاب خوزستان برای همیشه حل شده. این یک #دروغ_بزرگ است. علاوه بر اینکه هیچ شفافیتی در بحث بودجه #آبفای_خوزستان و #آبفای_اهواز وجود ندارد،این دروغ بارها تکرار شده!
نه در اهواز و نه در هیچکدام از شهرها، حل نشده! ۲/درماه های اخیر،فقط در #اهواز از ۴۵۰نقطه بحرانی #فاضلاب، کمتر از ۵۰نقطه شهر را شخم زدند و کارهمین نقاط هم بحدی کُند پیش می‌رود که هر نقطه دوسه ماه طول کشیده و صدای مردم را درآورده وعلاوه بر #ریزگردها، گردوخاک این نقاط بلای تنفس مردم اهوازشده! درسایر شهرها که خبر آنچنانی هم نیست!
Mar 22, 2022 9 tweets 3 min read
۱/پیام تسلیت رهبر انقلاب برای مرحوم حجت‌الاسلام آ #سیدمحسن_شفیعی، باید به تغییر ساختارها و نگاه‌های فرهنگی سیاسی و منش‌ها و دیدگاه‌ها و روش‌های بزرگان حاکم بر نهادهای دینی بیانجامد. البته اگر ادعای ولایتمداری آقایان واقعی است!

طی سه دهه گذشته،برخی جریانات حاکم بر نهادهای دینی، ۲/ و فرهنگی و حوزوی #خوزستان، خود را حاکم بلامنازع عرصه فرهنگی و دینی و سیاسی می‌دانند و هر فرد، مجموعه یا جریانی که مانند آنان فکر نکند باید از خوزستان برود(خیلی‌ها از نخبگان استان به این دلیل مهاجرت کرده‌اند) یا باید بایکوت و تحریم و حذف شده و بساطش جمع شود یا مطیع شود!
Feb 22, 2022 8 tweets 6 min read
۱/اصلی‌ترین دلیلی که طراحان وحامیان #طرح_صیانت مطرح می‌کنند، حاکمیت ملی در #فضای_مجازی و جلوگیری از انتشار محتوای جنسی و فحشا است اما روح حاکم بر طرح صیانت، کنترل ومهار جامعه وجلوگیری از ساختارشکنی اجتماعی است. تجربه نشان داده،نه دراهداف اعلامی، نه درسیاست اعمالی، موفقیتی ندارند! ۲/ طراحان و حامیان این طرح، ریشه مشکلات کشور و افزایش جرم و جنحه و لاابالی‌گری و دین‌گریزی و زوال فرهنگ و اخلاق در جامعه را #فضای_مجازی می‌دانند و خیال می‌کنند که با اعمال قدرت و بستن فضای مجازی و راهبرد #کنترل_انسان‌ها و #مهار_جامعه می‌توانند مشکلات فرهنگ و اخلاق را حل کنند.
Jan 16, 2022 20 tweets 8 min read
۱/ 🔴نقش #محمدرضا_علی_عسگری، آقازاده #علی_عسگری در #صندوق_بازنشستگی_صداوسیما چیست؟

صندوق بازنشستگی صداوسیما یکی از غیرشفاف ترین مجموعه های اقتصادی است. هیچ شفافیتی در عملکرد و شرکت های اقتصادی ذیل این صندوق و قراردادها و فعالیت های این صندوق برای مردم و رسانه ها شفاف نیست. ۲/نبود شفافیت، موجب سوءاستفاده «برخی» مدیران می‌شود که از چشم نهادهای نظارتی پنهان می ماند. یکی از افرادی که در سال های اخیر با رانت جایگاه پدر توانسته بر عملکرد این صندوق مؤثر باشد محمدرضا علی عسگری آقازاده رئیس سابق صداوسیما است. در پائین به چند مورد از اقدامات وی اشاره می کنم:
Aug 27, 2021 12 tweets 4 min read
۱/ 🔴اگر آرای نمایندگان شفاف باشد برای حوزه انتخابیه‌شان مشکل پیش می‌آید؟جواب 👇

نمایندگان #مجلس_یازدهم بدانند اگر بهترین طرح‌ها راتصویب کنند و بهترین تصمیمات را بگیرند چون باوعده #شفافیت بالاخص #شفافیت_آراء_نمایندگان وارد مجلس شدند اگر محقق نشود باز مردم ازآنها راضی نخواهند شد. ۲/ یکی از استدلالات برخی نمایندگان دلسوز که واقعاً دغدغه آن را دارند این است که اگر آرای ما نمایندگان شفاف باشد و به ضرر وزیری تمام شود، دیگر نمی‌توانیم برای حوزه انتخابیه خود امتیاز بگیریم! در پاسخ به این استدلال به ظاهر موجه چند نکته را عرض می‌کنم: