Hüseyin N. Karaaslan Profile picture
Rapçi, Su kaynakları uzmanı, Atatürkçü, solcu. huseyinnail@gmail.com
Aug 20, 2021 24 tweets 7 min read
1) Bozkurt sel felaketi ile ilgili @IMOAnkaraSubesi tarafından görevlendirilerek sahada incelemelerde bulunup kapsamlı bir rapor hazırladık. Raporun bize söylediği: Felaketin sebebi, ihmaller zinciri. Bu zincirdeki ihmalleri açıklamaya çalışalım: 2) İhmal 1: Akarsuyun taşkın yatağını bulamaması.
Akarsuyun yatağının aşırı yağışlar sonrası taşkın yatağı içinde yer değiştirmesi sıkça karşılaşılan bir
durumdur. Bozkurt'taki su, 11 Ağustos'ta yatağını bulamayınca "öfkelendi" ve felaket meydana geldi.
Dec 19, 2018 14 tweets 4 min read
1) Doğa ve emek düşmanı bir proje olarak ünlenen İstanbul 3. Havalimanı'nı yoğun sağanak yağış nedeniyle su basmış. Pekiyi neden? Yağmur çok mu beğenmiş yolunu da orada birikivermiş? Açıklaması basit.

2) Görüntü 2010 yılından 3. Havalimanı bölgesine ait uydu fotoğrafı. Çember içine aldığım alana dikkat edin. Koskoca bir göl olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz.
May 5, 2018 40 tweets 11 min read
1) Bugün öğle saatlerinde Ankara Mamak’ta su baskını oluştu. Ne yazık ki bu görüntülere epey alışık durumdayız. Bu sorunlarla mesleğim gereği ilgiliyim. O halde sizlere neden böyle olduğunu açıklamaya çalışayım.
2) Felakete ilişkin Ankara BB Başkanı Tuna; selin “500 yılda bir” gelen bir afet olduğunu söylemiş. Henüz verilerin yayınlanmadığı ortamda böyle bilimsel bir çıkarımda bulunmak Melih Gökçek’e has bir şey diye bilirdik, yanılmışız.
sozcu.com.tr/2018/gundem/an…