LobiRapor Profile picture
Bilgisini artıran acısını artırır. YH: @LkmnHkimTR
Sep 4 28 tweets 5 min read
ÖMER TUĞRUL İNANÇER KİMDİR?

1- Ömer Tuğrul İnançer, 1946 yılınԁa #Bursa'ԁa ԁoğdu. 2- İlk ve orta mektep tahsilini Bursa’da yaptı.
Sep 3 18 tweets 2 min read
📌HAYRETTİN KARAMAN MI DEDİNİZ?

1- Demirci Nurettin'in oğlu Hayrettin Karaman'ın İslamiyet’i temsil ettiğini zannederek dine karşı tepki gösterenlere İmâm-ı Âzam Ebû Hanîfe’nin hayatından kısaca bahsetmek gerekir. 2- Çünkü doğru kaynak oğullarına ve damatlarına makamlardan makam beğenenler ve Hayrettin Karaman değildir. İmâm Âzam Ebû Hanîfe'dir.
Sep 3 6 tweets 1 min read
📌1994 DEP Orhan Doğan/2022 HDP Semra Güzel Basına düşen fotoğraflarda HDP'li vekil Semra Güzel'İn başına görevlilerin özellikle bastıkları görülüyor. Sonradan öğreniyoruz ki... Fotograf: DHA
Sep 3 7 tweets 1 min read
Yağmada ve gaspta sınır yok‼️

📌Van’ın Yukarı Bakraçlı köyünde yer alan Varakavank Manastırının [Yedi Kilise] tapusu gazeteci Fatih Altaylı’nın üzerineymiş. Altaylı geçmiş yıllarda kilisenin bulunduğu arazinin dedesine ondan babasına ve miras yoluyla kendisine geçtiğini açıklamıştı.
Sep 2 21 tweets 3 min read
📌LEVO’NUN MEKTUBU ŞOK ETTİ

1- Levent Göktaş’ı elinde seccadesi olan bir subay olarak kamuoyuna anlatmaya başlayan proje kalemler ve ortaya çıkan delillere rağmen Necip Hablemitoğlu cinayetini belli bir guruba yıkmak için çırpınanlar ortaya çıkan mektup ile âdete şok oldular. Image 2-Çünkü Göktaş mektubunda aslında cinayeti kimin işlediğini değil kimin işlemediğini anlatıyor.
Sep 2 30 tweets 5 min read
Bülent Orakoğlu hakkında birkaç not…

1- “...şarkıcı Gülşen ajan olabilir mi? Fazıl Say, Sezen Aksu, Şahan Gökbahar ve #CemYılmaz'ın ajan olabileceğini ima eden Orakoğlu’nun hayatına dair bir kaç not yazmak şart oldu. Image 2- 1968 yılında #Polis Koleji, 1971’de ‘Polis Akademisi’nden mezun olduktan sonra yaklaşık 7 yıl bazı illerde Terör ve İstihbarat müdürlüğü yaptı.
Aug 28 83 tweets 17 min read
TAŞKESENLİOĞLU AİLESİNİN BİLİNMEYENLERİ…

1- Sedat Peker’İn ifşaatlarından sonra Marka Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı #minetozlusineren kendisine Zehra Taşkesenlioğlu vasıtasıyla rüşvet teklifinde bulunulduğunu açıklaması gözleri Taşkesenlioğlu ailesine çevirdi. 2-Bizde #SedatPeker'in öne sürdüğü "rüşvet ağı" iddialarının odağındaki Ali Fuat ve Zehra Taşkesenlioğlu kardeşlerin aile hayatına bir perde açalım istedik.
Aug 27 5 tweets 1 min read
Nasıl başladı, nasıl bitiyor…

Hak, hukuk, #adalet diye iktidar oldular. Sedat Peker’in cümlesi ile “Din elden gidiyor, vatan elden gidiyor” diyerek iktidarlarını sağlamlaştırdılar.
Aug 27 4 tweets 1 min read
Sedat Peker 'hırsız' demişti

#SedatPeker'in iddialarının odağındaki isimlerden Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu'nun 8 Ocak 2019'den bu yana Erdoğan'a danışmanlık yapıyormuş.... Mine Tozlu akıllı çıktı...

Peker'in deşifre ettiği hırsızlık ve rüşvet ağını doğruladı.

"SPK başkanıyla görüşmek için talep ettiğim her görüşmeyi reddedip malum rüşvet kanalına yönlendirdiler.
Aug 26 67 tweets 16 min read
📌HANEFİ AVCI’NIN ELİNDEKİ KANLI PAPUÇLARIN HİKÂYESİ...

1- Ünlü polis şefi #HanefiAvcı’yı tanımayan çok azdır. Şöyle ya da böyle Avcı’yı tanıyanlar acaba kimsesizler mezarlığına gömülen öğretmen Ali Uygur’u tanır mı? 2- İşte biz bu flodumuzda bir çuvalın içine -doğal sorgu yöntemi gereği - elleri kelepçeli bir şekilde kediyle birlikte konulan ve başına vurularak öldürülen #AliUygur’un hikayesi hatırlatalım, hatırlatalım ki unutulmasın istedik.
Aug 25 6 tweets 2 min read
Gülşen, AKP ve İHL MESELESİ….

📌Bir an düşünelim #Gülşen’i tutuklayarak susturdular. 📌Gülşen’in şarkıları ile dans eden oğullarını, kızlarını ve #milyonları ne yapacaklar.
Aug 25 6 tweets 2 min read
🔴 } Abdurrahman Dilipak'tan savcılara Gülşen tepkisi geldi.

💥Dilipak "Türkiye'nin tek gerçeği bu mu? SPK iddiaları, vurgun, ya da Fuhşiyat, uyuşturucu baronları ile ilgili iddialar ne oluyor… Huuu, sesimi duyan savcı var mı!"

🔴 } Savcıların adaletin cenaze namazını kılıyor. #SONDAKİKA Şarkıcı Gülşen Bayraktar Çolakoğlu ya da sahne adıyla Gülşen hakkında tutuklama kararı verildi.
Aug 22 32 tweets 3 min read
📌KADI HIRSIZDAN RÜŞVET ALMIŞ...

1-HAKİMLERİN YERİNE KADILARIN GÖREV YAPTIĞI GEÇMİŞ GÜNLERİN BİRİNDE deri alıp satan bir tüccar varmış. 2- Zaman zaman derileri balya haline evinde depolarmış.
Aug 21 26 tweets 7 min read
📌Adil Serdar Saçan işkenceci değilse bu telefon konuşmasını neden yaptı?

1- 1998 ‘de İstanbul #Organize Suçlarla Mücadele ve Kaçakçılık Şube Müdürlüğü’nü kuran isimdi. Image 2- 1999’da #AdnanOktar'ın fahri başkanı olduğu Bilim Araştırma Vakfı (BAV) üyelerini gözaltına aldı.
Aug 17 101 tweets 20 min read
📌FAHRİ KASIRGA’NIN HAYATINDAN NOTLAR...

1- #Peker’in 13 Ağustos’ta 1980'lerin meşhur bombacısı, Hasan Yeşildağ'ı bombalı eylemler sonrasında arka sokaktan kaçıranın Fahri Kasırga olduğunu iddia eden paylaşımlar yapması dikkatleri Kasırga'nın hayatı üzerine çekti. 2- Hakkında yakalama kararı bulunan #SedatPeker , kendisine ait Twitter hesaplarından biri olan @delicavus_nth hesabından 13 Ağustos’ta yaptığı paylaşımlarda adı geçen Fahri Kasırga kimdir? Merak edenler için bu sorunun cevabının peşine düştük…
Aug 16 5 tweets 2 min read
DEVLETE İŞ YAPIP ZENGİN OLAN OĞUL KASIRGA....

📌#FahriKasırga’nın LST yazılım şirketi üzerinden Hasan ve Zeki Yeşildağ kardeşlerle devlete milyar dolarlık iş yapan oğlu Mehmet Serdar Kasırga... Image 📌#AKP Parti Çayeli Belediye Meclis üyesi amca Mustafa Kasırga' da yeğeninde "gazan mübarek olsun" diye yazmış. 🤣 Image
Aug 14 65 tweets 16 min read
📌TOLONES’Lİ YEŞİLDAĞ KARDEŞLERİN HAYATINDAN NOTLAR...

1- Son zamanlarda attığı twitlerle savcıları harekete geçirmese de toplum vicdanı harekete geçiren #SedatPeker son paylaşımları ile Yeşildağ ailesini adeta duman etti. 2- Akşam, Güneş, Star, 24 TV, 360, TV 4, Alem, Platin, Alem Fm ,Lig Radyo, #Star Matbaacılık, TürkMedya Dijital elinde bulunduran Türk Medya’nın sahibi Yeşildağ ailesini sırları sadece Sedat Peker’in anlattıklarından ibaret değil.
Aug 13 20 tweets 5 min read
Simón Davası ve gözaltında yaşanan kayıplar…

1-24 Mart 1976'da ordunun yönetime el koymasıyla Isabel Peron cumhurbaşkanlığından uzaklaştırıldı. 2-Jorge Rafael Videla, General Agosti ve Amiral Massera'yla birlikte oluşturduğu üç kişilik bir askerî cuntanın başı olarak #devlet başkanlığını üstlendi.
Aug 12 5 tweets 1 min read
Peker, Doğu ateisttir dedi

📌 Sedat Peker 2021 yılında İran’ın başkenti Tahran’da yapılan Dünya İslami Uyanış Kurultayına Doğu Perinçek’in katıldığını hatırlatarak ateist bir insanın böyle bir toplantıya katılması gayretullaha savaştır dedi… Image Çin ve Rusya’nın da katıldığı toplantıya Türkiye’den Doğu Perinçek'in katılması sosyal medyada gündem olmuştu.
Aug 11 48 tweets 12 min read
Mehmet Ali Çelebi ve büyük yalan…

1-Şimdi gelelim son günlerde kendisini milletvekili yapan kitleye adeta ihanet ederek #AKP’ye geçme hamlesi yapan Mehmet Ali Çelebi’nin cep telefonuna başka bir kişinin telefonundaki numaraların yüklenme meselesine… Image 2- Mehmet Ali Çelebi tutuklandığında daha yeni mezun olmuş yirmi yaşlarda bir genç askerdi. Image
Aug 7 75 tweets 0 min read