LobiRapor Profile picture
Bilgisini artıran acısını artırır. YH: @LkmnHkimTR
human being Profile picture şevket tombul Profile picture 2 subscribed
Dec 3 16 tweets 6 min read
📌FATİH TERİM'İN AİLE KODLARI....

Bankacı Seçil Erzan'ın "Yüksek gelirli fon" adı altında yaptığı vurgunda isimleri geçenlerle arasındaki büyük -gizemli bağ herkes tarafından bilinmesine rağmen adı iddianamelerde geçmeyen ve sık sık “korunuyor, arkasında gizli bir el" var cümlesi ile anılan Fatih Terim’in hayatındaki önemli detaylara gelin hep birlikte bakalım...
Image VE BİZ gelelim konumuza ve Fatih Terim’in aile kodlarını çözmeye devam edelim. Çünkü konumuzun kökenleri çok eskilere dayanıyor.
Nov 24 8 tweets 2 min read
CAMBAZIN SIRRI…

Rivayet edilir ki çok eski zamanlarda Acem’den Rum'a yer ve gök bütün ilimlere vakıf, ilimde dengi bulunmayan bir bilge kişi gelir.

Bilge kişi ilmi ve yaşayışı ile zaman içinde Rum’un hükümdarı Kayser’in sevgisini kazanır. Image Bir gün Kayser o bilge kişiye ülkesinde bir cambazın yüksekçe bir yere kurduğu ip üzerinde tek ayak üzerinde yürüdüğünü, farklı hareketler sergilediğini anlatıp bunun hikmetinin ne olduğunu sorar.
Nov 21 7 tweets 1 min read
📌BİR GÜN HZ. SÜLEYMAN’IN HUZURUNA GELEN EŞEKLER İNSANLARI ŞİKÂYET EDERLER. Image Eşekler hep bir ağızdan insanların kendilerine zulmettiklerini, aşağılayarak baktıklarını, köpekler gibi muamele edildiğini, kendilerine atlar gibi hürmet edilmediğini, aslında işlerinin ağır olduğunu, odun ve su taşımayı hep kendilerinin yaptığını, eşeklerin hep cefa çektiği halde atların gece gündüz sefa içinde yaşadıklarını söylerler.
Nov 18 4 tweets 2 min read
📌PADİŞAHIN DALKAVUGU...

Eski hikâyedir.

Çok yıllar önce padişahın biri, patlıcanı çok severmiş.

Ne zaman; ‘Şu patlıcan musakkaya bir türlü doyamıyorum’ dese, dalkavuğu da; ‘Aman padişahım, siz söyleyince ağzımın suyu akıyor. Akşam olsa da yesek’ dermiş.

Padişah imambayıldıdan söz edecek olsa; ‘Padişahım, şu imambayıldıyı icat edenin mekanı cennet olsun, nefis bir yemek. İnsan yemeye doyamıyor’ dermiş.

Padişah; karnıyarıktan, patlıcan dolmasından, kızartmasından, kebabından, patlıcan salatasından, turşusundan ve reçelinden söz ettikçe, dalkavuk da göklere çıkarırmış...
Padişahlığın yıkılmasıyla beraber dalkavukluk da resmi bir kadro olarak tarihe gömüldü. Ama dalkavukluk hiç biter mi? Gel zaman git zaman, padişah patlıcandan nefret etmiş. Sofraya değil yemeği, salatası, turşusu, tatlısı, patlıcanın (P) harfinin gelmesini bile yasaklamış.

‘Şu patlıcan musakkanın neresini beğenirler de yerler, bir türlü anlamıyorum’ dediğinde, dalkavuk da padişahın sözünü tamamlamış; ‘Aman padişahım, bu musakkanın yenilmesini yasaklamak lazım...’

Padişah, bir başka gün; ‘Bu insanlara hayret ediyorum. O kadar güzel salata çeşidi varken akşam yemeğinde tutup patlıcan salatası yiyorlar... Anlamak mümkün değil!’ dediğinde, dalkavuk sözünü kesercesine atılarak eklemiş: ‘Padişahım, bu insanlarda damak zevki diye bir şey yok. En iyisi, patlıcanın yetiştirilmesini yasaklamalı... Adını bile duymaktan nefret ediyorum...’
Jul 27 20 tweets 7 min read
ÖZAL'IN ÖLDÜĞÜ GÜN KİM KİMDİR?

Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın ölümü üzerindeki sis perdesini aralamak birazcık ta olsa istiyorsanız OKUYUN, DÜŞÜNÜN VE PAYLAŞIN.

Özal'ın vefat ettiği gün olan 17 Nisan 1993 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği koltuğunda zaman zaman "derin… https://t.co/62s3FuE4EUtwitter.com/i/web/status/1…

Image
Evren ve Kemal Yamak birlikte görülüyor.
Özal'ın öldüğü gün Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Komutanlığını yapan Hasan Iğsız'a bu acı olay sonrası adeta bir el değmişti. Image
Jul 19 25 tweets 4 min read
📌ÇANKAYA KÖŞÜNÜN YERİ BAKIN KİMİNMİŞ.

1915 yılının 15 bin nüfuslu Ankara'sı şimdi çok uzaklardadır. Uzaklarda olan sadece 15 bin nüfuslu Ankara değildir. Bir dönem Ankara ticaretine ve sosyal hayatına damgasını vuran Kasapyan ailesinin fertleri de uzaklardadır artık.

1915… https://t.co/98H0HPtRcwtwitter.com/i/web/status/1…

Image
Image
Ankara Ermenilerinin en itibarlılarından olan Kasapyan Ailesi o yıllarda “Angora” denilen kıymetli Ankara keçisi yününü İngiltere’ye ihraç eden zengin bir aile olarak tanınıyordu.
Jul 17 16 tweets 6 min read
📌Ali Arslan NASIL Alparslan Türkeş oldu ?

Osmanlı padişahlarından Abdülaziz döneminde Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinin Yukarı Köşkerli köyünde yaşayan Arif ağa ve ailesi toprak kavgası yaptığı için padişahın fermanıyla Kıbrıs Lefkoşa’ya sürgüne gönderildiğinde takvim yaprakları… https://t.co/mqykA0B4nhtwitter.com/i/web/status/1…
Image Tuzlalı Ahmet Hamdi Bey ve Fatma Zehra Hanım 25 Kasım 1917 günü Lefkoşa’da Haydar Paşa Mahallesi Kirlizade Sokağı 13 numaralı hanede kucaklarına aldıkları çocuklarına ‘’Ali Arslan’’ adı koydular.

4 yaşında ilkokula başlayan Ali Arslan ilköğrenimini Sarayönü İlkokulu’nda, orta… twitter.com/i/web/status/1…
Jul 15 8 tweets 3 min read
📌MENZİL CEMAATİNİN KODLARI...

AKP iktidarına verdiği destek ve son zamanlarda kamuda bazı kurumlardaki varlığı ile gündeme gelen Menzil cemaati 1972’de yaşamını yitiren Abdulhakim Erol tarafından kuruldu. Onun vefatı sonrası Menzil'in başına oğlu Muhammed Raşit Erol geçti.… https://t.co/0V4McdS8d5twitter.com/i/web/status/1…
Image Gökçeada'dan Ankara'ya gelen Muhammed Raşit Erol Ankara’da bulunduğu bir günde, Turgut Özal'ın davetine ve görüşme talebine “Siz buraya gelirseniz devlet, ben oraya gelirsem İslâmiyet zarar görür.” diye cevap verdiği bazı yazılara konu oldu.

ANAP İktidarının ilk günlerinde,… twitter.com/i/web/status/1…
Jul 11 8 tweets 3 min read
📌TUĞGENERAL GÖKHAN ŞAHİN SÖNMEZATEŞ,
15 TEMMUZ EZBERLERİNİ BOZUYOR...

📌Erdoğan’a suikast ve Genelkurmay Çatı davalarında yüzlerce kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan eski tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş’ın Genelkurmay Çatı Davası’ndan… https://t.co/bxmaW7yCgXtwitter.com/i/web/status/1…
Ardından, ulusalcı faşist kesimin uzun zamandır Erdoğan’ı desteklediğini, “Perinçekgiller ve ahlâki hiçbir değeri olmayan gazetecilerin” ilgili ilgisiz her şeyi FETÖ’ye bağladığını, sıkışınca da “Atatürkçüyüz” diye bağırdığını; tarikatların Tanrı, ulusalcıların ise Atatürk’le… twitter.com/i/web/status/1…
Jun 6 33 tweets 5 min read
📌Üç Soru...

Kralın aklına günlerden bir gün "Eğer bir işe ne zaman başlayacağımı; kimi dinleyeceğimi ve yapmam gereken en önemli şeyin ne olduğunu bilseydim, girdiğim her işi başarırdım." düşüncesi düştü. Aklına böyle bir fikir düşünce, krallığın dört bir yanına, kim kendisine her iş için en uygun vakti, bu iş için en gerekli kişinin kim olduğunu ve yapılması gereken en önemli şeyin ne olduğunu öğretirse ona büyük bir mükafat vereceğini ilan etti.
Jun 4 12 tweets 2 min read
İBRAHİM KALIN'IN KODLARI....

İsmailî’lerin 10. yüzyılda Kuzey Afrika’da kurmuş oldukları Fatımî devletinin devrinin İslam tarihinin ilmî cihetten en zengin dönemlerinden biri olduğunu savunan Seyyid Huseyin Nasr'ın özel talebesi İbrahim Kalın MİT müsteşarı oldu. Hüseyin Nasr, Ahmet Davutoğ... " İsmailî felsefesinin, İslam cemiyetinin entelektüel hayatında büyük bir unsur olarak hala tam olarak takdir görmüş değildir” diyen Nasr , tüm insanların İsmailî felsefesi, yani Batınîlik üzerinde birleşebileceğine inanmaktadır.
Apr 16 25 tweets 3 min read
Derin PKK ve Ergenekon ilişkisin kökleri, Demirtaş'ın açıklaması..

Edirne Cezaevi'nde 2016'dan bu yana tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sosyal medyada yaptığı dikkat çekici açıklamalarda bulundu. twitter.com/i/web/status/1… Image Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Erdoğan rejimi sonrasında PKK'nin Türkiye'de tümüyle silah bırakması için elimizden geleni yapacağız" ifadelerini kullandı.
Apr 14 8 tweets 2 min read
📌Troliçe Hilal Kaplan sessiz sedasız evlendi‼️

Geçtiğimiz yıl ağustos ayında akademisyen Süheyb Öğüt'ten tek celsede boşanan Sabah yazarı Hilal Kaplan yeniden dünyaevine girdi.

Hilal Kaplan, geçtiğimiz hafta Çekmeköy'deki villasında aile arasında gerçekleşen törenle Milat… twitter.com/i/web/status/1… Image Sabah Gazetesi yazarı Hilal Kaplan eski eşi Süheyp Öğüt ve Emre Efser müstear ismi kullanan yeni eşi Tevfik Emre Sarı yakın arkadaşmış. Image
Mar 13 38 tweets 4 min read
HİZBULLAHIN KODLARI, HÜDAPAR’IN KÖKLERİ…

1- 1970'li yıllarda MHP'ye yakın bir çizgideydiler. 2- 1990’lı yıllarda siyasal İslamcılığın siyaset sahnesinde yükselişi ile radikal İslam’a yöneldiler.
Mar 11 5 tweets 1 min read
Millet ittifakının Nusret Demiral’ı bakalım kim olacak…

gazeteduvar.com.tr/amp/gazeteci-a… 1995'teki seçimde MHP'den milletvekili adayı olan Demiral, seçim sürecinde "Ezan Türkçe okunsun" diyerek dikkatleri üzerine çekti. MHP o seçimde baraj altında kalınca yönetim, Demiral’ın bu çıkışının partiye zarar verdiğini düşündü ve kendisini disiplin kuruluna sevk etti.
Jan 26 33 tweets 7 min read
SİNAN ATEŞ CİNAYETİNDE KİM KİMDİR?

1- Eski #ÜlküOcakları Genel Başkanı akademisyen Ateş'in öldürülmesinin üzerinden bir aya yakın zaman geçti. 2- Cinayet ile ilgili yirmiden fazla isim gözaltına alındı.
Bazı isimler tutuklanırken bazı isimler adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı.
Dec 25, 2022 29 tweets 3 min read
📌Bilge Derviş, Şakir Ağa ve Sultanın parmağındaki yüzük...

1- Kadim bir hikâyedir bu…

Aslında bir kıssadan payımıza düşen bin hissedir.

Ne zaman yaşandığını kimse bilinmez çünkü her gün, her insanın iç dünyasında yeniden yaşanır. 2- Çok eski zamanların birinde dervişin biri, uzun ve yorucu bir yolculuktan sonra akşam üzeri bir köye ulaşır.

Yorulmuştur.
Nov 27, 2022 7 tweets 1 min read
📌DERVİŞ VE FATİHA TEFSİRİ

Rivayet edilir ki Fatiha suresini tefsir eden derviş büyük bir heyecan içinde şeyhinin kapısını çalmış. Kısa bir soluklanma anından sonra söze girmiş.
Nov 10, 2022 34 tweets 6 min read
80 Yıllık utanç "Varlık Vergisi" üzerine notlar...

1- 1939'da başlayan 65 milyonun üzerinde insanın yaşamını yitirdiği İkinci Dünya Savaşı olanca hızıyla devam ettiği ve savaş şartlarının Türkiye'yi de yakından etkilediği yıllardı.. 2- 1942 yılının 5 Ağustos günü Başbakan Şükrü Saraçoğlu TBMM'de "Biz Türküz, Türkçüyüz ve daima Türkçü kalacağız(...)." sözleri ile yeni hükumetin sosyal politikasını açıklamıştı. Image
Oct 20, 2022 109 tweets 16 min read
📌Bütün yönleri ile Ahmet Cem Ersever...

1- 1950 yılında asker olan babası #Kerkük asıllı babası İzzet Ersever'in görev yeri olan Erzurum’da doğdu. 2- Babasının mesleği sebebiyle ilköğrenimini yurdun değişik yerlerinde gördü.
Oct 19, 2022 6 tweets 1 min read
Alanya Cumhuriyet Savcısı Kazım Alper Aykut, otel odasında ölü bulunması aklıma otel odasında ölen gazeteci getirdi. O gazeteci ki Akit’in değişmez yazarıydı.