Ragnar Profile picture
Dünya ve Orta Doğu'daki sıcak çatışmalar ve olaylar üstüne her şey. Mustafa Kemal’in ışığında...
𝚈𝚞𝚗𝚞𝚜 𝙴𝚖𝚛𝚎 Profile picture Fatih Profile picture Nihal OKUR Profile picture 3 added to My Authors
Apr 12 8 tweets 1 min read
Bir diğer önemli konusu ise tatışmasız bir şekilde sığınmacı/mülteci meselesidir. Her gün Pakistanlı veya Afganistanlıların otobüs ve metro gibi alanlarda Türk kadınlarını gizlice çektiği ve sosyal medyada paylaştığı görüntüler ortaya çıkmaktadır. Bunu yaparken de kimlikleri ve yüzlerini gizlemeyecek kadar aşağılık olan bu şahıslar hakkında nasıl bir işlem yapılmaktadır? Emniyet’nin bu konuda bir ekibi yada çalışması var mıdır? Göç İdaresi bu konuyla alakalı nasıl bir tutum sergilemektedir?
Apr 12 4 tweets 1 min read
Bu durumun herhangi bir şekilde mantıklı bir izahı olamaz. Çok büyük bir ihmal. Yaşadığımız dönemde bu veriler ülkelerin fiziksel sınırlarını korumak ile aynı anlama gelmektedir. Türkiye’nin böyle bir durumu yaşaması, doğal olarak bizlere yaşatılması, tek kelime ile rezalettir. İnsan düşündükçe daha çok sinirleniyor. 21.yüzyılda yaşanılan duruma bak. İktidarın söylemleri ile gerçekler arasındaki fark her anlamda fecaat. Oluşturulan algı çok farklı. Gerçekler ile algılar arasındaki makas açıldıkça hayal kırıklığı ve çöküş tamir edilemez boyutta olur.
Feb 16, 2021 60 tweets 9 min read
Bugün sizlere Rus Dış Politikasının Putin Döneminde nasıl bir değişim izlediğini ve hangi düşünce akımlarını içine aldığını anlatmaya çalıştım. Rusya'nın mevcut dönemde uyguladığı politikayı anlamanız açısından önemli bir bilgisel olduğunu düşünüyorum. Vladimir Putin, Rus Dış Politikasının en önemli figürlerinden biri olarak tarihe geçmiş ender politikacılardandır.
Feb 16, 2021 4 tweets 1 min read
Hulusi Akar'ın TBMM'de yaptığı açıklamalar önemliydi:
- 5 aydır burayı gözlem altına almıştık. Geniş bir hazırlık süreci yapıldı.

- Bölgenin geometrik yapısı nedeniyle uçaklarımızdan atılan bombaların buraya nüfuz etmesi pek mümkün değil. - Sadece göz yaşartıcı gaz kullandı ekiplerimiz içeri girerken. Sürekli 'teslim olun' çağrısı yapıldı ancak ateşle karşılık alındı.

- Cuma günü akşam saatlerinde 'Ateş etmeyin teslim olacağım' diye dışarı çıktı 1 terörist.
Feb 14, 2021 4 tweets 2 min read
Pençe-Kartal 2 Operasyonu bitti. Rehinlerin tutulduğu mağara en ince ayrıntısına kadar tespit edilmiş. Ancak rehineler kurtarılamadı. Operasyon amacı bakımından ne yazık ki başarısız oldu. ImageImageImage Gara gibi bir yerde örgüte büyük kayıplar verdirildi. O rehineleri kurtarabilmek için 3 askerimiz şehit oldu. Bunları unutmadan konuşmak lazım. Terör örgütü PKK’nın Türkiye sınırına yakın kamplarının hepsi dağıtıldı. Bahar’da bu operasyon silsilelerinin yenisi başlayacak.