NKemal TÜRK Profile picture
”MİLLETİN İSTİKLALİNİ YİNE MİLLETİN AZİM VE KARARI KURTARACAKTIR!” : AMASYA GENELGESİ #KEMALİST #DEVRİMCİ #CHP #FB #aynıcephede Yedek @kahraman_1881
Mehmet Profile picture Behzat Erdem Profile picture 2 subscribed
Mar 8 5 tweets 1 min read
Hüseyin Avni Coş'un (vatandaşa gavat diyen vali) Adana Valisi olduğu dönemde Adana Demirspor'un bir maçından tezahürat:
Hüseyin Avni Coş, stadyuma girer, şeref locasında yerini alır. Valinin geldiğini gören Adana Demirspor amigosu seyircileri coşturan tezahüratına başlar; Oooo Vali Bey de gelmiş.
Seyirciler hep bir ağızdan;
"Hoş Gelmiiiiişş, hoşşş gelmişşş”
Amigonun "Ooo Vali bey de gelmiş" demesinden, Seyircilerin de "Hoş Gelmiş" demesinden keyif alan Vali yerinden kalkıp yüzünde yapmacık bir tevazuyla ellerini havaya kaldırıp
Sep 5, 2022 4 tweets 2 min read
Kiminiz ananızın,
Kiminiz karınızın koynunda fosur fosur uyusun diye ömrünün yarısını dağlarda pkk itleri ile çarpışarak geçirdi.
İki evladı ve rahmetli eşi günlerce yüzünü görmedi.
Kürtçe, ingilizce, arapça bilir.
3 adet üstün cesaret ve feragat madalyasına sahip olan tek kişi, 180 Adet takdir de aldı...
Apo itini Türkiye ye getiren ekipte başrolde idi.
İstese karun gibi zengin olurdu. YAPMADI!
Pkk hakkında sayısız infaz emri verdi. Başaramadı.
Özel Kuvvetlerden önce HUKUK FAKÜLTESİNİ bitirdi.
2004 de emekli olunca AVUKATLIK yaptı.
Sep 4, 2022 10 tweets 3 min read
Maltepe'den bindiğim taksinin sürücüsüne, "Esenboğa Havaalanı'na çek" diyebiliyorum ancak. Bir an önce uçağa yetişmeliyim. Hızlı, olabildiğince hızlı gitmesi için, şoföre yalvarır gözlerle bakıyorum. Konuşmak istiyorum, sesim çıkmıyor. Kulaklarım tıkanmış, boğazım düğümlenmiş. Babamın Öldüğüne inanamıyorum...
Çoğu kez görevli gidip geldiğim Esenboğa yolu bitmek bilmiyor. Hava almak için taksinin camını açıyorum. İçeriye ot kokuları doluyor.
Ne çok severdi kır çiçeklerini...
ilk silüeti canlanıyor gözümde...
Sep 3, 2022 10 tweets 4 min read
Tarihte hiçbir toplum, kadını Türkler kadar erkekle eşit saymamış ve hak tanımamıştı. Her iki cins, aynı eğitimden geçer, cinsler arasında ayrım, kimsenin aklına gelmezdi. Kadın, toplumsal yaşamın her alanında vardı. Örtünmez, harem bilmez, erkeğin gittiği her yere giderdi. Image Erkeklerle birlikte; bayramlara, şölenlere, içkili toplantılara katılır ve kendisi de şölenler düzenleyip davetler verebilirdi. Çin kaynaklarına göre;
“kocaları dama oynarken onlar futbol oynar”, “pazara gittiklerinde torbaları kocaları taşır” Image
Sep 1, 2022 4 tweets 2 min read
Siyasetin canı cehenneme...!
Biraz da buralardan... Sazanbalığı (Cyprinus carpio), sazangiller (Cyprinidae) familyasına adını veren tatlısu balığı. Göl ve yavaş akan derelerde bulunur.
Aug 31, 2022 9 tweets 3 min read
Vahdettin 16 Kasım 1922 öğleden sonra, saray hizmetlilerine o geceyi Tören Köşkü’nde geçireceğini bildirdi.
Alman İmparatoru II. Giyyom’u ağırlamak için 1889’da Yıldız Sarayı’na bağlı olarak yaptırılan bu bölüm, ivedi olarak ısıtıldı ve Vahdettin akşam köşke geçti. Büyük Millet Meclisi kararıyla tahttan uzaklaştırılan padişahın, bundan böyle Tören Köşkü’nde yaşayacağını sanmışlardı.
Oysa, gerçek durum başkaydı. Devrik Padişah köşke yerleşmek için değil, İngilizlere sığınarak ülkeden kaçmak için geliyordu...
Jun 10, 2022 8 tweets 2 min read
“Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş M. Ü. ile sohbet ettiğim esnada, Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş C. D. isimli askeri personelin aniden araya girerek, sahsım ile TSK gelenekleri ast, üst münasebetlerine çok da uymayan bir tavırla muhatap olması, şahsıma yönelik hakarette ve hiçbir gerçekliği olmayan ithamlarda bulunmasının yanı sıra başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Milli Mücadele kahramanlarına yönelik olarak hakarette bulunması, üstü konumunda olan bir subay olan şahsıma yönelik kin ve nefret içerikli, sözler ile karşılık vermesi
Jun 9, 2022 19 tweets 3 min read
"Süleyman Bey!
Dün Koçarlı'ya gitmişsin, İnönü'yü 1960 ihtilalinin mimarı olarak göstermişsin.Gitmişken Adnan Menderes'in soyadı daha Ertekin iken iğfal ettiği Çakırbeyli Çiftliğinin kahyası Budaklı Mehmet'in kız kardeşi Ayşe'nin de mezarını ziyaret edip bir fatiha okusaydın. Okumadığın için sen bilmezsin ; Adnan Menderes'in ''seni alacağım'' vaadiyle kızlığını bozduğu kahyanın kardeşi Ayşe, haberi öğrenen sevdalısı Adnan Beyi öldürmek kastı ile çiftliği bastığında Adnan Bey'in önüne kendini atarak kurşunlara hedef olup ölmüştü.
Jun 8, 2022 5 tweets 2 min read
10.01.1975
“Sayın Bay Doğan;
Geçen hafta Dolmabahçe Camiinde Cuma namazında hatip hutbeye çıkarak bir takım Türkçe terimlerden bahsetti. Bu arada ‘Bazıları Tanrı diyor, Tanrı demeyin Allah deyin’ dedi. Bunu hayretle dinledim. Image O akşam, başka bir camie giden bir arkadaşımla beraberdim, onun gittiği camide de hatip “Günaydın demeyin, selamünaleykim deyin’ demiş, arkadaşım da buna hayret etmiş.
Bu bir talimatla mı oluyor, yoksa hatipler kendileri mi söylüyorlar? Büyük bir reaksiyon yaratmaktadır.
Jun 8, 2022 4 tweets 1 min read
Türkiye'nin KKTC'ye deniz yoluyla sağlanan suyun boru hattı fırtına nedeniyle 2020 yılında koptu!
Sağlam yapılmamıştı...
Kimse sorgulamadı..!
Ada susuz kaldı.
Yenisini yapmak 8 ay sürdü
AKP bu talihsizlikten de propaganda malzemesi çıkardı: Türkiye Cumhurbaşkanı Türkiye'den kalkıp, boru hattını bir kez daha açmaya gitti.
Ama...Tarihe dikkat !
Beş gün sonra Ada'da Cumhurbaşkanlığı seçimleri vardı...
AKP'nin himayesinde seçimlere giren şimdiki KKTC Cumhurbaşkanı (ki o zaman aday idi) da açılışa çağrıldı.
Jun 8, 2022 4 tweets 2 min read
....
Gel zaman git zaman, hiç kimse, "Kazık giriyor!" diye bağırmaz oldu. Artık kazığa alışmışlardı. Hiçbir ses çıkmadı. Her ne olduysa, ilk bağıranlara olmuştu.
Bir gece yarısı saraydan bir ses yükseldi ki, o sesle yer yerinden oynayıp, herkes yatağından fırladı. Image Padişah don gömlek kendini sokağa atıp,
- Aman ey benim sevgili kullarım, yetişin! Bana da kazık giriyooor!.. diye durmadan bağırmaya başladı.
0 kentin kişileri,
- Padişahtır, yalan söylemez. Elbet kazık girdiği doğrudur. Image
Apr 29, 2022 8 tweets 3 min read
“Çok haksız bir gözaltıydı. Otobüste tacizler yaşanmaya başladı. Polis, ‘Senin bir gözün toprağa bakıyor, git evinde namazını kıl. Burada ne işin var’ diye hakaret etti”
“Didik didik arandık. Gözlüğüm dahi suç aletiymiş gibi arandı. Daha sonra bizi hücrelere götürdüler. Kızım ile aynı hücreye konulduk. Bu esnada ilaçlarımı istememe rağmen zamanında verilmedi”
“İlk başta üstümü çıkarmamı istediler. Daha sonra tüm kıyafetlerimi zorla çıkarttılar. 70 yaşında bir kadınım. Göğüslerimin altında bir şey saklıyor muşum gibi kaldırmamı istediler”
Oct 3, 2021 7 tweets 2 min read
Ben Emekli başkomiserim..
Kızım da Mersin Emniyet Müdürlüğü Mezitli ilçe Emniyet Müdürlüğü silah ruhsat şubesinde görevli olduğu gün Mezitli Ak parti ilçe başkanlığında görevli polis memuru rahatsızlanır hastahaneye gider ve iki saatliğine benim kızımı yerine gönderirler... Kızım görevde iken dışarıdan partiye bir bayan gelir "Nerde görevli polis! Ben usandım polis AZARLAMAKTAN" der.
( Bu bayan ilçe Başkanının sekreteri) bunun üzerine kızım da sorar: "Hanımefendi siz kimsiniz niye bağırıyorsunuz?" der...
Oct 3, 2021 10 tweets 3 min read
Centilmen,
Korkunç bir zekâ sahibi,
Kusuru olmayan stratejist,
Zamanlama dehası,
Kararlı bir devlet adamı,
Yerinde sert bir otorite,
İlim
Bilim,
Barış,
Gençlik,
Modernleşmenin,
Çağdaş eğitimin,
Ön görürün adı... Eşine;
“Ben senden önce milletimle evliydim ve bu sonsuza kadar devam edecek” dedi..
Kurduğu devleti
“Türkiye Cumhuriyeti demokrasi esasına dayalı bir devlettir” diye dünyaya ilan etti,
Libya’da savaşıp
Çanakkale’ye geçilmez adını verdi...
Apr 10, 2021 7 tweets 2 min read
Merhûm sevgili oğlum Adnan'ın medfûn bulunduğu Kadıköy Kuşdili çayırındaki kabristanda yavrumun yanında gömülmemi diliyorum. Teyzem ve kardeşim Kadıköyü'nde sâkindirler. Teyzemin adresi Mühürdar Caddesinde 67 numaralı hânedir, adı İsmet Hanım'dır. Defin masrafı teyzeme tevdî buyurulmalıdır. Kabir taşım, hamîyetli Türk ve Müslüman kardeşlerim tarafından dikilmeli ve üstüne, şöyle yazılmalıdır: "Millet ve memleket uğrunda şehid olan Boğazlıyan Kaymakamı Kemâl'in rûhuna fâtihâ".
Apr 9, 2021 5 tweets 2 min read
TESUD GENEL MERKEZİNİN DUYURUSU
Bilindiği gibi TESUD Genel Merkezinde teftiş devam etmektedir. Sorulan soruların cevabı ve istenilen belgeler ibraz edilmektedir.
Herhangi bir problem yoktur.
Alnımız açık , başımız dik olarak, sorumluluk bilinci ile vazifemizi sürdürüyoruz. Bir eksiklik veya problem çıkmasını beklemiyoruz.
Ancak ; böyle önemli ve hassas günlerde çeşitli sosyal medya platformlarında, üyelerimizden veya dışarıdan; TESUD Genel Merkez Yönetimi , yöneticileri , TESUD kurumsal kimliğine karşı ağır eleştiriler veya güncel olaylara ilişkin
Apr 9, 2021 19 tweets 4 min read
NAZIM NEDEN ÜLKEYİ TERK ETMEK ZORUNDA KALDI ?
Nâzım Hikmet, 1950’nin eylül ayında bir gün, askerliğini yapmadığı gerekçesiyle evinden alınıp Kadıköy Askerlik Şubesi’ne götürülmüştü. Nâzım orada, Deniz Harp Okulu’nu bitirdiğini, stajyer subayken geçirdiği rahatsızlık sonunda askerlikten çürüğe çıkarıldığını bildirmişti. Cezaevinde bulunduğu yıllarda da, sağlığının düzelmediğini gösteren doktor ve hastane raporları vardı. Onlardan da
söz etmişti.
Apr 8, 2021 12 tweets 4 min read
"Kadın Berberi" (1964) filminin çekimlerinden kısa süre sonra Karabük'teki Site Sineması'nın açılış galasına katıldık.
Ben, Filiz Akın, Ayhan Işık, Hüseyin Baradan..
Galadan sonra şerefimize bir parti verildi. Orada Filiz'le dans ederken de birkaç kare fotoğrafımız çekildi. Bir sakınca görmedik elbette, patlayan flaşlarda. Gizlimiz yok, saklımız yok.
Ertesi gün "Hürriyet" Gazetesi'nin birinci sayfasındaki bir haber bomba gibi patladı Yeşilçam'da :
"Karabük'te nişan yaptılar!"
Halbuki yoktu böyle bir şey.
Apr 7, 2021 7 tweets 3 min read
İyi bir TWETTER HESABI nasıl olur?
1 Seçici olur Aman takipçim çok olsun diye önüne geleni takibe almaz..
2 Takibe almadan hesabı inceler ortak arkadaşlara bakarak bir fikir edinmeye çalışır.
3 TWET ÇALMAZ
4 Özgün olmaya çalışır 29 Harf ile 1-2 etkili cümle kurabileceğine inanır Image 5 Atılan tweti GÖZÜ ve BEYNİ ile okur. Başka başka organlar ile okumanın yanlış anlaşılmalara mal olacağını iyi bilir..
6 Zırt pırt " ZPAM YİYORUM NOKTA DAHİ OLSA YORUM LÜTFEN!!! " diye cahilce yazmaz..
7 Kibar olur..Hemen "LAN OLM..SEN! " diye ortalığa çıkmaz. Image
Feb 8, 2021 21 tweets 6 min read
Annem evliliklerinin ilk günlerinde akşam yemeği için babama pirinç çorbası, biber dolması ve pilav yapıyor. Yemeklerin hepsi pirinçten anlayacağınız. acemi kadın, bu işleri daha pek bilmiyor ve babam bol pirinçli sofrayı görünce şaşırıyor ama yine de kalbi kırılır, Image o kadar uğraşmış kadın diye hiç sesini çıkarmadan çorbasını içiyor, dolmayı yiyor, pilavdı derken '' eline sağlık hatun'' deyip sofradan kalkmak istiyor. tam kalkarken valide '' dur dur, tatlı da yaptım kocacım'' deyip dolaptan bir kase getiriyor.