do not resuscitate Profile picture
Крим буде українським або безлюдним!
Yuri Stanislavski Profile picture BaDaBoom from Тwitter Profile picture Dmitry Neb Profile picture Alexey Weiss, MD 🇮🇱🇺🇦 Profile picture Dr. Larysa Dakhno Profile picture 33 subscribed
Jan 13 34 tweets 7 min read
Поки ми занурені в русоріз та особисте виживання, науково медичний світ не стоїть на місці.
Зібрав тут топчік надзвичайно важливих та проривних подій з науково медичного світу за 2023 рік, будемо сподіватися що і ми якомога швидше до них доторкнемося.
Якщо комусь цікаво - велкам 1. Почнемо напевно зі схваленою вперше в історії терапії редагування генів CRISPR/Cas9. За відкриття цього методу свого часу дали Нобелівську премію. За своєю суттю CRISPR-Cas9 — це молекулярні ножиці, які можуть вирізати і змінювати певні ділянки ДНК що вражає точністю.
Nov 25, 2023 15 tweets 2 min read
Не так давно закінчив читати книгу @TimothyDSnyder «Криваві землі. Європа між Гітлером та Сталіним»

Хотів поділитися цитатами з глави про голодомор , які мене особисто вразили найбільше. Те що відбувалося тоді навіть уявити складно.
Невеличкий , але тяжкий тред 1. «Селяни, які повільно помирали від голоду, були, як вважалося, саботажниками, які фактично грали на руку капіталістичним державам, котрі хотіли дискредитувати Радянський Союз. Голод — це опір, а опір — ознака близької перемоги соціалізму. »
May 10, 2023 17 tweets 5 min read
Про сумні часи та Остапів Бендерів в історії медицини або як радій не так давно був майже панацеєю.

Все звісно ж починається з лабораторії Марі та П'єра Кюрі , де і був відкритий радій за що і була отримана ними Нобелівська премія.

Але це був тільки початок ... Image На початку 1900-х років радій став синонімом здоров’я. До того, як наслідки радіаційного опромінення були добре зрозумілі, радій опинився в багатьох божевільних місцях через його нібито магічні цілющі властивості та його новинку, що світиться в темряві.
Apr 1, 2023 23 tweets 4 min read
Щоб остаточно закрити свій гештальт стосовно вчорашнього бежевілля по темі рецептурного відпуску деяких препаратів, вирішив зробити тред :
* Хто приймає рішення щодо статусу препарата
* Навіщо це робиться
* До чого тут МОЗ
* Чому все не зробити безрецептурним 1. Чому препарат рецептурний.
Це робиться для того, щоб спеціально уникнути безконтрольного застосування цього препарату. Чому? Саме тому щоб запобігти розвитку деяким негативним наслідкам здоров'ю людини.
Mar 31, 2023 22 tweets 4 min read
П'ятниця, кінець робочого дня ...

Отже, ловите цікаву легку але тру сторі про відкриття однієї речовини, в якої є навіть свій день народження, який до речі, її фани відмічають по всьому світу. І це також сталося дуже випадково та неймовірно яскраво ) 1943 рік. Базель. Швейцарія. Один талановитий хімік вже майже як 5 років до того розробив одну речовину. Він був співробітником однієї великої фармацевтичної компанії, та займався розробкою дихальних аналептиків ( стимулятори дихального центру)
Mar 31, 2023 6 tweets 4 min read
Мені дуже "подобається" як пацієнти ранжують НПЗП - " нічого слабкіше німесуліду" .

По перше , згідно досліджень , всі НПЗП мають приблизно однакову ефективність, і більш ніж 50% таких досліджень спонсорується фармою
cochrane.org/CD001751/MENST…

ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/P… Тому об'єктивно висновки зробити дуже складно .

Є навіть дослідження де німесулід був навіть гірше деяких НПЗП.

Тому казати що він еталон знеболення, а ібупрофен якась хуйня , це таке собі.

Це все по-перше.

ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/P…
Mar 26, 2023 21 tweets 5 min read
Що спільного між динамітом та першою допомогою при нападі стенокардії?

Так, нітрогліцерин.

Тому тру сторі про те, як речовина для вибухівки стала лікарським засобом. Нітрогліцерин як речовина була відкрита італійським хіміком Асканіо Сорбреро в 1846 році, додавши до гліцерину азотну та сірчану кислоти. Але це була дуже нестабильна речовина з неконтрольованим вибухом.
Mar 21, 2023 12 tweets 3 min read
Напевно більшість із вас бачила цю препаровану нервову систему людини. Відкрию вам секрет – це не малюнок. Це справжня нервова система однієї жінки, яка принесла своє тіло в жертву науки. Її звали - Гарієт Коул.
Ця тру сторі про неї. Гарієт Коул була афроамериканкою і працювала прибиральницею на в медичному університеті у Філадельфії наприкінці 1880-х років. Саме там працював професором анатомії Руфус Уівер.

В 1888 році Коул помирає від туберкульозу у віці 35 років.
Mar 12, 2023 21 tweets 4 min read
Те, що головною причиною виразкової хвороби є мікроб,а не стресс чи харчування, сьогодні звичайний факт.
Але хочу розповісти вам тру сторі про сміливість, непохитну віру в свої погляди,саме завдяки яким і була знайдена ця бактерія та був встановлений зв'язок між нею та хворобою Одразу підкреслю що саме за це в 2005 році було присуджено нобелівську премію. Це вважається одне з найважливіших відкриттів в медицині взагалі. Але як завжди, випадок, мужність , сміливість однієї особи в кінцевому підсумку призвело до цього відкриття.
Mar 4, 2023 20 tweets 6 min read
Хочу розповісти вам неймовірну історію про одну гарну дівчину, яка рятувала людей майже 150 років після своєї смерті і зараз продовжує це робити. Її обличчя порівнюють з "Моною Лізою". Нею захоплювалися митці, та збіг обставин дозволив їй назавжди прийти у світ медицини. Її історія починається у кінці 1880-х років, коли з річці Сена у Парижі було витягнуто тіло молодої дівчини. Судячи по пружності шкіри та зовнішньому вигляду її обличчя,їй було на момент смерті приблизно 16 років.
Feb 26, 2023 17 tweets 3 min read
Нещодавно дізнався як Джордж Вашингтон помер, і саме причини його смерті як виявляється, залишаються таємницею і досі.

Отже, кому цікаво дізнатися як Д.Вашингтон провів останню добу свого життя - долучайтеся. Помер він протягом 21 години після початку свого захворювання, і досі нема єдиної думки - чи помер він саме від своєї хвороби, чи від її лікування.

Отже, почалося все 12 грудня 1799 року.
Oct 9, 2022 17 tweets 3 min read
Дуже містична, але на 100% реальна історія про голоси в голові однієї жінки, які спасли їй життя. В це дуже складно повірити, але ж цей кейс був опублікований в BMJ

Ну, поїхали дивуватися. Жінка, народилася в середині 1940-х , нічим на хворіла, дуже рідко зверталася до свого терапевта, заміжня, має дітей.
І ось, у 1984 році, читаючи ввечорі якусь книгу в своєму домі вона почула голос в своїй голові, якій сказав їй: