RESİMLİ HAFIZA 📷🇹🇷🇺🇦 Profile picture
Kendisine anlatılanlarla yetinmeyenlerin sayfası. Önyargılarınız için rahatsız edici olabilir. Düşünceleriniz farklı. tarihiniz ortak.
Jun 23, 2021 24 tweets 8 min read
Vatanım Sensin dizisinin kahramanı Albay Cevdet'in gerçek hikayesini biliyor musunuz?
Gelin birlikte Gavur Mümin'in İzmir'in ve vatanın kurtuluşu için yaptıklarına bir göz atalım. #VatanımSensin Image 1 - 1919 Yunan kıtaları #Izmir'de...
Bütün kışlalara girilmiştir.
Yunan askeri, başta Kolordu Komutanı Ali Nadir Paşa olmak üzere subaylarımızı dövüp,üzerlerindeki paraları, yüzük ve kıymetli eşyaları almış,kasalardaki paraları gasp etmiştir. Image
Mar 12, 2020 11 tweets 3 min read
Mehmet Akif Ersoy'un cenaze merasimi bilgiseli yapma zamanı geldi.
1936 – İstiklal Marşı'nın şairi Mehmet Akif Ersoy'un cenazesi harbiyeliler ve üniversitelilerin sırtında yol alıyor. +
#MehmetAkifErsoy #istiklalmarşı #perşembe 2- 1935 yılı sonlarına doğru Kahire’de uluslararası bir cerrahi kongresi düzenlenmiş, Türkiye’den Tevfik Remzi Kazancıgil, Kazım İsmail Bey ve Ömer Vasfi Aybar katılmıştır. Heyet Kahire'de Mehmet Akif'i de ziyaret etmiş Tevfik Bey onu muayene edince Siroz olduğunu anlamıştır.
Aug 30, 2018 25 tweets 10 min read
Şimdi size Türk Milleti'nin #30Ağustos'ta boğduğu bir kabusun baş mimarını, derin aklının bilinmeyen öyküsünü anlatacağım. İngilizleri Anadolu'ya süren, Panhelenizm'in hamisi, Osmanlı'yı çökerten bir Osmanlı'dan bahsedeceğim. Hazır mıyız?
#30AğustosZaferBayramı 1 – İleride Osmanlı'nın temeline dinamit döşeyen adama dönüşecek olan çocuk 1849 yılında Muğla Bucağı,Saburhane Köyü'nde dünyaya geldi. Tatavla'dan (Kurtuluş) göçmüş fakir bir Rum ailenin çocuğuydu.Babası adını Basil koydu. İleride Savaş Lordu Basil Zaharoff olarak nam salacaktı.
Aug 28, 2018 16 tweets 3 min read
#Salı süprizi - Birazdan Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili bir bilgisel geliyor! 1 - 20 Kasım 1918 - Pera Palas Oteli, İstanbul.
Mustafa Kemal, Pera Palas'ta kalmakta ve bu arada çok yoğun bir görüşme trafiği içierisinde bulunmaktadır. Anadolu'da bir direnişin örgütlenmesi gerekliliği genel kabul görmüş ve bunun çalışmalarına başlanmıştır.
Dec 20, 2017 14 tweets 5 min read
Son günlerde Medine Müdafası ve Fahrettin Paşa hakkında gerçek dışı pek çok beyan ortaya çıktı.Medine Müdafaası ayrıntıları en iyi bilinen çarpışmalardan biri olmasına rağmen bu iftiraların müşterisi de maalesef bol.
#OkuyorumÇünkü Image Osmanlı tarihinin en yüzağartıcı savunmalarından birinin ideolojik saplantılar, Arap milliyetçiliği ve Arap sempatizanlığı yüzünden iftiraya maruz kalmasını kabul etmek mümkün değil. Bu nedenle bir kaç kelam etmek farz oldu.
#OkuyorumÇünkü