Persian Banksy🤨🧐 Profile picture
Political and strategist analyst لایک کردن منشنهاوتوئیتها به منزله تایید نیست ینی خوندم مطلب رو ، اغلب ری پستها برای اینه که به صلاحدید خودتون عمل کنید
Twitter author Profile picture 🏴Alireza Profile picture rahim Profile picture Nadia🦋 Profile picture farshad Profile picture 12 subscribed
May 5 7 tweets 9 min read
دیگه الوعده وفا :
اما بریم سراغ سیرک کادیز :

خدمتتون عارضم که حدود ۱ سالی میشه که شهرام شارلاتان فوکوس کرده روی ۳ نفر و این سه نفر شدن سلب‌ریدی شبکه وی به عنوان تنها نماد پادشاهی خواهی شبکه کانال یک .
- حجت کلاشی
- میترا جشنی
- شاهین نژاد
و در جریان #سیرک_کادیز بود که معلوم شد که چرا شهرام شارلاتان تا تونسته در این یک سال هندونه گذاشته زیر بغل این ۳ مخبت احمق و بادشون کرده .
ابتدا به این 👇 توئیت کلاشی توجه کنید .
این مرتیکه به چنان فاشیسم و دیکتاتوری فکریی مبتلاست که تاب تحمل چهارتا انتقاد رو نیاورد و شروع کرد به مردم ایران فحش دادن .
حالا این رو خودتون مقایسه کنید با حجم عظیم توهینها و فحشهایی که روزانه به اعلیحضرت #رضا_شاه_دوم و شهبانو #یاسمین_پهلوی میشه و تا امروز ندیدید که حتی یک کلمه به زبون بیارن که شما مردم به ما ظلم کردید ، یا چرا توهین میکنید و ... .
تفاوت بزرگان ، با پست و حقیران در همینجاها خودش رو نشون میده .Image ۱.
حالا دیگه این رو نگم براتون که این مرتیکه ی لشکر فحاش و ولدزنا و مادرقح..ه دور خودش جمع کرده که براش به عالم و آدم فحش بدن و‌ برای مردم پرونده سازی بکنند و بابت هر پست هم ۵ دلار بگیرند که شاه همین رو هم نداره .
اما ابعاد بیشعوری و لومپنیسم این بابا و اربابش‌ قاطری تنها وقتی معلوم میشه که یکم بریم عقبتر .
- وقتی که ازش پرسیدن چرا رفتین جلوی نقشه خط‌‌ خطی اسرائیل نشستین ؟
گفت برین فحش صاحاب رستوران بدین که نقشه رو خط خطی کرده بود چرا گیر دادین به ما ، آخه اون موقع چشماش تو ماتحت استادش بوده ، نتونسته نقشه رو ببینه و یجای دیگه بنشینه .
- رفیق فابریک خودش گفت پرچم با زیتون و‌ بدون تاج جعلیه .
بجای اینکه بگه اشتباه کردم
لشکر قوادان و فواحش دور و برش رو بسیج کرد که به رفیق خودش فحش بدن .
در‌ کل این کلاشی خیلی دلش میخاد چکمه‌های استالین رو پاش کنه و یونیفورم آدولف‌هیتلر و تنش کنه و عمامه خمینی رو هم سرش بگذاره .
اما مشکلش اینه که نه عقل‌ و درایت استالین رو داره ، نه شعور هیتلر و نه موقع شناسی خمینی رو .
این بدبخت ی کوتوله سیاسی بود که باد برش داشته بود که‌ واقعاً نماد وطنپرستی است و شهرام همایون هم تا تونست بادش کرد و بعدم بردش توی کادیز کردش دلقک سیرکش و بعدم برش گردوند و ی تفم انداخت همونجاش که میدونید .
حالا هم بجای اینکه فحش همایون بده ، فحش منتقدینش میده چرا که این مخلبط مادرزاد ، همین مسائل ساده رو هم نمیفهمه .Image
May 4 5 tweets 7 min read
گوشه‌هایی از بزرگترین پروژه آبرسانی تاریخ بشر تا پیش از ورود به عصر جدید .

این 👇 تصاویر رو ببینید .
این عراق امروزه ، که‌ البته اگه به نقشه طبیعی عراق هم نگاه کنید ، موئید همین مسئله است که عراق اصولاً مملکتی است خشک و بیابانی و تنها در اطراف دو رودخانه دجله و فراته که اندکی سبزه .

اما عراق همیشه اینجوری نبوده ،Image
Image
Image
۱.
درواقع عراق قبل از اینکه اعراب پاشون به این منطقه باز بشه ، اینجوری 👇 بوده .
خوب شاید بگید نه بابا ، دیگه اینجوریا هم نبوده .
اما باید بهتون بگم که اتفاقاً همینجوریا بوده . نشون به اون نشون که در‌ اولین کتاب مسالک الممالک نوشته ابن خردادبه که حدودای ۲۰۰ تا ۲۱۰ هجری نوشته شده ، میگه که :
هر مسلمانی که به مکه میرود و‌در آنجا توبه میکند که دیگر لب به مسکرات نزند ، در بازگشت از حج وقتی به منطقه سواد میرسد توبه شکسته و در دریای شراب غرق میشود .
وی در دنباله مینویسد ، چرا منطقه سواد (نامی که اعراب قدیم به منطقه عراق داده بودند) آنچنان سرسبز است و پوشیده از باغهای زیبا و دشتهای پر از گل و زمینهای زیر کشت است که هر عربی مطمئن است که با ورود به سواد ، وارد بهشتی شده که خداوند در قرآن وعده فرموده و در اینجاست که شرب مسکر دیگر گناه نیست .

اما این بیابون برهوت ، چرا در آن زمان سرسبز و مملو از زمینهای کشاورزی و خصوصاً تاکستانهای آباد بود به نحوی که تمام مورخین و جهانگردان یکصدا میگویند که عراق ، سبزترین و‌ ابادترین نقطه جهان بوده است .

داستان برمیگرده به اواخر حکومت اشکانیان ، در اواخر حکومت اشکانیان ، یهو به کله شاهان اشکانی زد که دو رودخانه دجله و فرات رو مهار کنند و پس از سالها تحقیق و مطالعه از سوی شرکتهای مهندسی طرحی به شاهنشاه ارائه شد که براساس این طرح
- هم دجله و فرات مهار میشدند و دیگه خبری از طغیانهای فصلی نبود
- هم دجله و فرات تا نزدیکیهای کرکوک قابل کشتیرانی میشد .
- هم سطح آب رو ده‌ها متر میشد بالا آورد و بدینسان میشد میلیونها کیلومتر زمین رو زیر کشت برد .
- هم میشد یک سد و مانع طبیعی در مقابل اعراب بیابان و‌ رومیان وحشی ایجاد کرد
القصه در‌ زمان کشاکشهای مابین اردوان چهارم و بلاش ششم استارت طرح زده شد .
اما تا اومدن کارو شروع کنند ، سروکله خدایگان ، شاهنشاه #اردشیر_بابکان پیدا شد و تا اومدن ببینن چی به کجاست ، اردشیر زد شاه اردوان رو کشت و نشست جاش .
الباقی سالهای سلطنت شکوهمند شاه اردشیر بابکان هم به سلاخی و قصابی ملت ایران گذشت (چیزی مابین ۴ تا ۷ میلیون نفرو فرستاد به پای چینودپل تا ملت خوب و کامل بفهمن که دیگه اشکانیان تموم شدن) و وجود مبارک و اهورایی و ایرانشهریشون دیگه وقت ساخت و ساز نداشت .Image
Image
May 3 7 tweets 7 min read
سیرک کادیز ، اجماع مزدوران وحشتزه ولی طماع :

حضرات در #سیرک_کادیز دور یکدیگر جمع شدند و برای آینده من و شماها به عنوان مردم ایران تصمیم گیری کردند .
اینکه در اونجا چی گفتن و چه تصمیماتی گرفتن ، برما معلوم نیست ، چون سکرت و فوق سریه ، چرا که با وجودی که سلسله جنبان این سیرک یک صاحب تلویزیون بوده ، اما هرآنچه که ما از این سیرک تا اینجا میدونیم ، مقداری فیلمهای برش خوردهٔ گلچین شده است و روایتها و یک اطلاعیه ، والسلام :
روایت آلاکنگر‌ از اینکه در کادیز چه خبر شده و چی گفتن ، روایت حجت کلاشی ، روایت فرزانه روستایی ، روایت عطا هودشتیان ، روایت شهرام همایون و الباقی روایات دیگران ، و اگر حوصله کرده باشید و صداهای ملال‌اور این جماعت رو گوش کرده باشید ، متوجه این نکته میشید که تمام راویان #سیرک_کادیز عیناً شبیه یکدیگر حرف میزنند .
ینی انگار یک متن رو داده باشند دست تک به تک این جماعت و‌ ازشون خواسته باشند که این متن رو حفظ کنند و جلوی دوربین تکرار‌ کنند .Image ۱.
و اگر باز لفاظیهای ملال‌آور این جماعت رو هم شنیده باشید ، وقتی تمام حشو و زوائدش رو بزنید عقب ، به یک جمله میرسید که ترجیع بند کلام همشونه و آن چیزی است که خانم پانته‌آمدیری در ابتدای فیلم تبلیغاتیش میگه .
خودتون گوش بدید 👇 .
همه حضرات ، عیناً همین جملات رو تکرار کردند .
«تمرکز کنفرانس بر رواداری و همکاری طیفهای مختلف فکریه»
اما علیرغم این تبلیغات عظیمی که حول محور رواداری و همکاری به اصطلاح طیفهای مختلف فکری صورت گرفته ، به یکباره همین حضرات اطلاعیه میدن که برای نجات ایران و ملت دربند آن از شهر آفتابی کادیز در اسپانیا دولت در تبعید تشکیل داده‌اند .
و اتفاقاً در این اطلاعیه است که دقیقاً به اون چیزی اشاره کرده‌اند که هدف اصلی و غائی از تشکیل #سیرک_کادیز بوده است .
حالا اینکه حول محور ۵ اصل دولتشون رو تشکیل دادن که عملاً اصول ۱ و ۲ و ۳ همون اصل اوله ، بماند .
Apr 24 6 tweets 9 min read
داستان برده‌دارهای قدیم و جدید :
تاریخ به روایت من ؛
خدمتتون عرض کنم که اگر از شما بپرسن که جنگهای داخلی آمریکا چرا و چگونه آغاز شد ، پاسخ ۹۹.۹۹٪ شمایی که ادعای تاریخ دونیتون میشه با قاطعیت و اطمینان این خواهد بود که :
وقتی جناب حضرت پرزیدنت آبراهام لینکلن قَدَسَ‌الله به مقام پرزیدنتی ایالات متحده انتخاب شدند ، قانون لغو برده‌داری رو امضاء کردند و چون ایالات جنوبی مخالف لغو برده‌داری بودند از اتحادیه ایالات متحده خارج و اعلام استقلال کردند و برای همین جنگ شروع شد .
در حالی که کل این توضیحات حتی ۰.۰۵٪ واقعیت جنگ داخلی هم نبوده و نیست . درواقع فاتحان قانون رو اونجوری که دلشون خواست نوشتن ، هرچند که در این فقره دروغ ننوشتن و تاریخ رو صادقانه نوشتن ، فقط نقطه‌ گذاریهاشون و تاکیداتشون منطبق بر واقعیت نبوده .
درواقع علل واقعی جنگهای داخلی آمریکا اصلاً مسئله سیاهان و برده‌داری نبود . داستان چیز دیگری بود که به ابراهام لینکلن ارث رسید و آبراهام لینکلن وقتی  دید که بحران داره اوج میگیره ، به ایالات جنوبی اخطار داد که اگر زیادی برسر مواضعتون اصرار کنید ، من هم قانونی را میبرم مجلس که برده‌داری رو ملغی میکنه تا به این ترتیب ضربه سنگینی به اقتصاد شما جنوبیهای دهاتی گره‌گوری بخوره .
خوب میدونم که هنوز تعداد مونگول و‌عقب افتاده‌ای که حتی واضحات رو نمیفهمند و‌ مجبوری براشون شرح و بسط کنی تا ساده‌ترین مطالب رو بفهمند خیلی خیلی زیاده .
پس باید توجه اون دسته از عقب افتاده‌هایImage ۱.
عزیز رو به این نکته جلب کنم که :
نه ایالات جنوبی و‌ نه ایالات شمالی دعوایی سر برده‌داری نداشتند . دعوا سر ی چیز دیگه بود و در ابتدای کار آبراهام لینکلن اومد برای مجازات اقتصادی جنوبیها و ایجاد اغتشاش در ایالات جنوبی و به هم زدن اتحاد ۱۱ ایالت موئتلفه استقلال خواه بر علیه شمالیها ، این حرف رو پروند که برده‌داری رو ملغی خواهد کرد .
و اتفاقاً برده‌داری رو هم ملغی نکرد مگر تا اندکی پیش از نبرد معروف #گتیزبورک (اگه یادم‌ مونده باشه)
پس علت واقعی اختلافات و مشاجرات که با شروع ریاست جمهوری لینکلن منجر به جداشدن ۱۱ ایالت از آمریکا شد چه بود ؟
داستان برمیگرده به چند دهه پیش و حدودای سالهای ۱۸۲۵ به بعد .Image
Image
Mar 27 8 tweets 7 min read
تبار قجری تروریست‌های کمونیست ضد شاه :

همه صداش میکردن #خانم_باشی ، اسمش باشی نبودا ، صداش میکردن باشی .
بنده خدا ۱۲ سالش بود که شاه ۵۷ ساله دیدش و همون موقع از پدرش که باغبون امین اقدس در کاخ اقدسیه بود خواستگاریش کرد و خانم باشی شد زن صیغه‌ای شاه .
از همون موقع هم همه در دربار صداش میکردن دختر باغبان باشی و به مرور زمان کلمات «دختر» و «باغبان» رو فاکتور گرفتن و شد #باشی .
خلاصه که قبله عالم دخترک رو صیغه کرد و دست بچه رو گرفت و رفت تو اندرونی و کل مملکت رو ول کرد به امون خدا .
اما به گزارش لرد کُرزُن در اون ایام کفگیر شاه حسابی خورده بود به ته دیگ و دیگه آه در بساط نداشت .Image ۱.
کرزن نوشته که ناصرالدینشاه عادت داشت همیشه در اندرونی حداقل ۴ تا ۵ میلیون تومن پول داشت که دست امین اقدس ، امین شاه بوده . اما پس از سفر سوم شاه به فرنگ ، شاه فهمید که کلاً عمرش رو به هدر داده و اصلاً جوونی نکرده .
این بود که به راهنمایی میرزا علی اصغرخان اتابک دسته‌ای وارد دربار شدند که شدند مهمان دائمی شبهای جمعه شاه .
کار این جماعت هم این بود که هر شب جمعه خدمت قبله عالم میرسیدند که از سر شب میزدن و میرقصیدن و شراب و جوج میزدن بر بدن و در انتهای شب مشغول سکس دسته جمعی (اورجی پارتی) میشدن تا صبح و صبح روز بعد این دسته پس از دریافت مبلغی کلان , از خدمت شاه شیعهٔ اسلام پناه مرخص میشدند .Image
Feb 25 6 tweets 9 min read
جنبش بابیه ، جنبشی که به دست بهائیان منحرف ، سانسور و در نهایت نابود و به دست ملایان سرکوب شد :
مقدمه :
اگر رابطه سازمان مجاهدین خلق با جمهوری اسلامی رو بعد از پیروزی فتنه ۵۷ نگاه کنید متوجه یک رابطه دوطرفه مابین آنها میشید .
و رابطه به این صورت شکل گرفت که طرفین با کوچکترین بهانه‌ای سلاح دست گرفتن و  به شدیدترین شکل ممکن شروع کردن به زدن و حذف و سلاخی همدیگه و روز به روز از کشته یکدیگر پشته میساختن .
اما ، نکته ماجرا اینه که پس از کشته شدن موسی خیابانی که یک احمق به تمام معنی بود ، و هنوز در ارمانها و رویای نجات خلقها و جامعه بدون طبقه توحیدی و تفسیر قرآن سیر میکرد ، دیگه هیچکس از رهبران و اعضاء کادر مرکزی سازمان کشته نشد .
کار تا اونجا پیش رفت که وقتی سعید شاهسوندی در عملیات مرصاد گلوله خورد و رو به مرگ بود ، با دستور مستقیم رئیس جمهور وقت (خامنه‌ای) با پروازی ویژه به تهران منتقلش کردن ، یکی از کارکشته ترین تیمهای جراحی رو بالای سرش حاضرImage ۱.
کردن و با یک جراحی سخت از مرگ حتمی نجاتش دادند و حدودای ۳ سال بعد هم به دستور رهبر جدید انقلاب اسلامی ، سعید خان با فرست‌کلاس فرستاده شد آلمان و ی خونه هم براش خریدن و از همون سال ۱۳۷۰ تا امروز هم داره به خوشی و خنکا در آلمان زندگی و‌ در کنارش با جمهوری اسلامی هم مبارزه میکنه .
نکته مهمتر اما ، اینه‌ که مجاهدین خلق هم از زمان کشتن رجایی و باهنر‌ دیگه هیچ ادعایی مبنی بر قتل رهبران و سران جمهوری اسلامی نکردن .
در واقع امر ، یک اتفاقی که افتاد این بود که در یک توافق مابین طرفین ، سران و رهبران هر دو طرف بعد از ترور و تصفیه رقیبانشون به دست یکدیگر ، در امنیت کامل جانی و مالی مجوز کشتار به پیروانشون دادن که تا میتوانند همدیگه رو به شدیدترین و خشن‌ترین شکل ممکن سلاخی کنند .
که کردند .
حالا ، دیگه خودتون آمار بگیرید و ببینید که در تمام کشتارهای دهه ۶۰ یا اعدامهای سال ۶۷ چند نفر از مردم و هواداران و کادرهای ساده مجاهدین خلق اعدام شدند و چند نفر از رهبران و اعضاء کادر مرکزی سازمان مجاهدین خلق اعدام و حذف شدند ؟Image
Feb 11 5 tweets 11 min read
چرا در ایران همیشه آخوند پیروزه ولی در عربستان زادگاه اسلام ، نه ؟
قسمت دوم :
مقدمه :
واقعاً مونده بودم که قسمت دومش رو بنویسم یا نه ؟
اولش گفتم
وقتی زیر سانسور شدید و بایکوت مامورین آخوند هستی ، و‌ ملت هم همچنان به همون راهی میره که از قبل از ۵۷ براش ترسیم شده ، چرا باید نوشت ؟
درنهایت که این ملت سراز آستان آخوند برنخواهد داشت و نوکری ، بدبختی و سواری دادن به آخوند در سرشتش تنیده شده و این رو خودش هم میدونه و ازش راضیه ، به قول حاج سیاح که گفت :
قرنهاست که این ملت باور کرده که اسب و مرکب خوب ، زمین خوب ، باغ و خانه خوب و زنان زیبا یا مال آخوندهاست یا شازده‌ها و اگر دختر خوشگلی هم داشته باشند ، خودشون میبرن دودستی میدنش به فلان سید و آخوند ، یا فلان تخم و ترکه فتح‌علیشاه .
این ملت ، نشان داده هنوز و در‌ همین ۱۴۰۲ عاشق و دلسوخته آخوند و تشیع و باقی ماموراشه و اگر غیر از این بود که مثل ۵۷ که زیر خمینی خوابید فقط به صرف اینکه پیر بود و ریشش سفید بود و عمامه داشت ، الان هم که ۴۵ سال گذشته هنوز دنبال امیرطاهریهاست و با قدرت و از عمق وجودش از کون همینها میخوره ، چون بازم اینها پیرن و موشون سفیده ، اما اینبار کت و شلوار میپوشن و کراوات میزنند و براشون مشروطه مشروطه میکنند .
اما بعدش گفتم ، گور پدر این ملت کرده ، من مینویسم و بگذار این جماعت گله‌ای فحش بدن و بلاکت بکنند و از بودن در خریت خودشون شاد باشن ، تو بنویس و برای نسلهای بعدی بنویس ، شاید اونا مثل این جماعت نباشن( که همونم بعیده) .
این بود که گفتم قسمت دوم رو هم بنویسم دیگه الباقیشم خدا کریمه .
.
.
.
در این سال (۱۳۲۴) ، ی جلسه‌ای در حوزه علمیه قم تشکیل میشه که معروفترین اعضاء شرکت کننده در آن عبارت بودند از جلال آل احمد ، حاج محمدتقی شریعتی ، مهندس مهدی بازرگان و آیت‌الله‌بروجردی و چند بازاری گردن‌کلفت .(تاریخچه روحانیت شیعه ، محمد سعدی)
در این جلسه که به رهبری و ریاست شیخ مرتضی حائری یزدی (ریاست وقت حوزه علمیه قم) تشکیل میشه . شیخ مرتضی طی سخنانی به حضار میگه که در‌ ۱۶ سال حکومت رضاشاه چه جنایاتی برعلیه روحانیت و بازاریان شریف و‌ محترم صورت گرفته و چگونه امتیازات آنها ازشون سلب شده . وی سپس میگه که در این ۴ سال گذشتهٔ پس از سقوط رضاشاه هم معلوم شده که در همچنان برهمان پاشنه چرخیده و اگر پسر آن شاه موندگار بشه به زودی الباقی امتیازات مارو ازمون میگیرن .
حالا ، مشکل این جماعت چی بوده ؟
چرا اینها نتوانستند به رضاشاه افسار بزنند و رضاشاه رو‌ تبدیل به یک آدم‌ خنثی و بی‌خاصیتی مانند ناصرالدینشاه یا مظفرالدینشاه بکنند ؟
پاسخ‌ در ۲ نکته است .
اول : رضاشاه ، یک چیزی داشت و با خودش آورده بود که برای آخوندها و روحانیون یک پدیده جدیدی بود و آنها نمیدونستند باهاش چکار کنند و ازش هم سردر نمی‌آوردن و نمیدونستن چگونه باهاش برخورد کنند و‌مهارش کنند آن هم ارتش نوین بود .
آخوندها و بازاریان میدونستند که با اقوام و عشایر و ایلات ینی صاحبان تفنگ و‌ جنگجو چگونه برخورد کنند و از حدود ۱۰۰ ، ۱۲۰ سال قبل ، تمام سران عشایر و ایلات ایران دیگه نوکر همین آخوندها شده بودن و قبل از شاه ، این آخوندها بودن که افسار ایلات دستشون بود .
اما ساختار و شکل این ارتش نوین ی چیز دیگه بود و همچنین شلختگی ایلات و عشایر توش نبود و از سوی دیگه ، همین دیسیپلین نظامی موجب شده بود که اطاعت ، از مافوق صورت بگیره نه از فتوی فلان مجتهد و ملای محل . و اینجا اولین جایی بود که ایرانی توش کار میکرد ، ولی کفش آخوند را لیس نمیزد و برای آخوند دم تکون نمیداد و هست و نیست و ناموسش رو هم تو طبق نمیگذاشت بده آخوند محلش .Image
Image
Image
Image
۱.
دوم : رضاشاه ، برعکس شاهان قجری و افشاری و زندی ، با یک گفتمان جدید وارد صحنه سیاست ایران شده بود . این جماعت برای این یکی هم هنوز پاسخی نداشتند و نمیدانستند با آن چگونه برخورد کنند و آن مدرنیسم و تجدد بود .
در نهایت ، نتیجه این جلسه و جلسات بعدی این میشه که با افکار قدیمی نمیشه به جنگ این پدیده پهلویسم رفت .
و در نهایت تصمیم‌ گرفته میشه که با امتیازاتی که هنوز براشون‌ باقی مونده و اصلاً هم چیز کمی نبود برن کار فرهنگی بکنند .
و به این ترتیب نطفه‌ اولیه انقلاب ۱۳۵۷ بسته میشه .
از همین سال ، با پول‌ عظیمی که مردم به آخوندها به اسم خمس و ذکاة و سهم امام و پول خوندن نماز و گرفتن روزه برای میت و.... میدادن ، صدها مدرسه در سرتاسر ایران ساخته شد که از لحاظ شکل و شمایل ، ساختار ، تنظیمات و مقررات عین مدارس مدرن بودند ، اما در آنها دروس مذهبی داده شد و به سرعت معلوم شد که مهمترین مراکز مغزشوئی نه مساجد و تکایا و حسینیه‌ها ، که همین مدارس هستند .
چرا ؟
فارق التحصیلان این مدارس ، همگی کت و شلوار پوش بودن ، کراوت میزدند ، ریش و سبیل رو تیغ مینداختند اما از درون و در فکرشون کاملاً آخوند بودند .
آدمهائی به شدت خشک و مذهبی ، متعصب ، مقید و وسواسی نسبت به خرافات و اهل نجس ، طاهری و ....
به نظر شما این فارق‌التحصیلان که الان و در اواخر دهه ۳۰ شمسی ابتدای ورودشون به بازار کار بود ، کجا رفتن ؟
بلااستثناء همه این آدمها جذب آموزش و پرورش شدن و درسخون‌ترهاشون تمام مدارج و پستهای دانشگاه‌هارو در اختیار گرفتن .Image
Feb 10 4 tweets 6 min read
چرا در ایران آخوند همیشه پیروزه اما در عربستان ، زادگاه خود اسلام ، نه ؟
مقدمه :
شب ۲۲ بهمنه ، بد نیست یکم از روحیات مردم ایران بگم براتون .
.
.
.
.
از نظر من ، ۶ شهر در ایران هست ، که خیلی خاص هستند . این ۶ شهر عبارتند از :
#اردبیل
#تبریز
#قزوین
#اصفهان
#شیراز
#تهران
و چرا این ۶ شهر خاص هستند ؟
چون این ۶ شهر ، ۶ پایتخت حکومتهای شیعه در تاریخ ایران هستند .
و از ۵۰۰ سال پیش تا الان ، سرنوشت ایران و ملت ایران را رقم زده‌اند .
و نکته مهم این شهرها ، معماری مرکز قدرت در این شهرهاست .
معماری شیعی در این شهرها به این صورته که میبینید ۳ رکن اداره جامعه ینی بازار ، دربار و حوزه علمیه ، در کنار یکدیگر هستند .
و برای اینکه بدونید چی میگم ، میتونید به معماری میدان شاه اصفهان رجوع کنید .
که در‌ میانه میدان ، عالی‌قاپوست ، د‌ر سمت راستش مسجد شاه قرارداره و پشتش و کنارش و جلو و عقبش ، چندین و چند حوزه علمیه و مدرسه حوزوی قرار داره و دورتادورش الا ماشاء‌الله بازاره و‌ تمام فرعیها و بازارچه‌ها و تیمچه‌هاش .
این ۳ مرکز در ۵۰۰ سال گذشته به موازات یکدیگر ایران شیعی را تا سال ۱۳۰۴ ساختند .
و هر آنچه که در تاریخ مدرن ایران میبینید ، حاصل همکاری این ۳ نهاده و به مرور زمان ، میبینید که در کنار همکاری و همیاری یکدیگر ، قوانینی مابین این ۳ نهاد وضع شد که تا همون سال ۱۳۰۴ با کش و غوصهای فراوان توسط این ۳ نهاد رعایت شد و البته که هر سه به یکدیگر و به این قوانین احترام گذاشتند .
بگذارید یک مثال برای شما بزنم که بدونید این قوانین چگونه عمل میکرده .
شاردن ، تاورنیه ، کلاویخو و بسیاری دیگر از جهانگردانی که به ایران آمده‌اند و در ضیافتهای شاهان صفوی شرکت کرده‌اند ذکر میکنند که :
در ضیافتهای بزرگ شاه ، همه براساس ترتیبی خاص مینشستند ، مثلاً شاه در مرکز مینشسته ، دست راستش نخست وزیر و وزرا ، در دست چپش روحانیون و حافظان بیضه اسلام و تشیع و به همین ترتیب تا انتها .Image
Image
Image
Image
۱.
همه این جهانگردان مینویسند که مثلاً شام به فلان ترتیب و فلان شکل سرو میشده و در پایان ، شاه ۲ بار محکم دست میزده و با دست زدن شاه ، روحانیون و آخوندها همگی بلند میشدن و میرفتن و همزمان با خروج روحانیون ، سینیها و تنگهای شراب و جامها و قدح‌ها وارد میشد و دیگه تا نزدیک صبح ، شاه و درباریان و تجار بزرگ به شرابخواری مشغول میشدند .
و شما در تمام دوران سلسله‌های صفویه ، افشاریه ، زندیه و قاجاریه حتی ۱ خط ، یک جمله و حتی ۱ کلمه فتویٰ از هیچ آخوندی نمیبینید که برعلیه شرابخواری شاه ، یا نزولخوری فلان و بهمان تاجر و ملک‌التجار‌ حلقه عباس‌ابادیها داده باشند .
و این با توجه به این مسئله است که الان ما از زمانی حرف میزنیم که عصر خیزش بزرگترین آخوندهای تاریخ تشیع در ایران از شیخ کرکی و شیخ بهائی و مجلسی بگیرید ، تا میرزامسیح مجتهد و میرزا مجاهد تبریزی و کاشف‌القطاع و .... بوده است .
در تمام این دوران ، تقسیم کار به این صورت بود که تجار وظیفه غارت ملت رو برعهده داشتند و در کنارش خرج خاصه خرجیهای دربار و هزینه تبلیغات برای دین و خر کردن ملت در قالب پرداخت هزینه‌های تعزیه و شمایل گردونی و قمه‌زنی و ... رو برعهده داشتند .
روحانیون وظایف متعددی مانند دادگستری ، پروپاگاندای دولتی و گسترش تعداد رعایا برای شاه و سپس عالم تشیع‌ را برعهده داشتند و از همه مهمتر ، وظیفه خرکردن و رام نگه داشتن مردم رو به نحو احسنت انجام میدادند .
و در نهایت ، نهاد پادشاهی ، که تنها ۱ وظیفه مهم داشت و آن ، حفاظت از کیان و وجود این ۲ نهاد دیگر بود خصوصاً که‌ پس از جنگهای ایران و روس دیگه چیزی به نام ارتش و سپاه و ... هم بلکل رو به اضمحلال رفت و حتی وظیفه حفظ حدود و ثغور مملکت هم دیگه از حکومت ساقط شده بود .
تا سال ۱۳۰۴ که #رضا_شاه‌_کبیر به پادشاهی رسید . از این سال ، ترتیب جریانات به هم‌ میخوره .Image
Feb 8 7 tweets 12 min read
آینده منطقه به ملت ایران گره خورده :

وقتی کار جنگ در‌ ویتنام گره خورد و آمریکائیها فهمیدن که به دست دموکراتها تو بد غرقابی افتادن ، در حدود سالهای ۱۹۶۸ ، ۶۹ دکترین نیکسون رو ارائه دادن .
حالا ، دکترین نیکسون چی میگفت؟
دکترین نیکسون معتقد بود که در‌ هر منطقه‌ای از جهان یک کشور رو به عنوان ژاندارم منطقه انتخاب میکنند و با تامین تسلیحات برای آن کشور ، ماموریت حفاظت از امنیت اون منطقه رو به دست ژاندارم همون منطقه میدهند .
سود اولیه دکترین نیکسون این بود‌‌ که دیگه سرباز آمریکائی برای تامین امنیت یک کشور دیگه کشته نخواهد شد .
سود دیگر آن هم این خواهد بود که فروش تسلیحات به این کشورهای اقماری بالا خواهد رفت در نتیجه کارتل فروش تسلیحات به سودهای کلان میرسه و همچنین در آمریکا شغل ایجاد میشه .
این دکترین سودهای دیگری هم داشت که در این مقال نمیگنجه .
اما این دکترین در عمل با مشکلات متعدد مواجه شد و معلوم شد که اون انتظاری رو که آمریکائیها داشتند ، محقق نخواهد کرد .
چرا ؟
چون به زودی معلوم شد که اغلب کشورهائی که به عنوان ژاندارم منطقه معرفی شده‌ بودند ، نیاز به کمکهای لجستیکی ، پولی و آموزشی زیادی دارند و از سوی دیگه ، مشکل بزرگتر این بود که به زودی با تعیین یک کشور به عنوان ژاندارم در یک منطقه ، دیگر کشورهای اون منطقه وظیفه حراست از منطقه رو سپردن به دست همون ژاندارمه در نتیجه به مرور از اواخر نیمه اول دهه ۱۹۷۰ میلادی ، ینی تنها ۴ ، ۵ سال پس از اجرای دکترین نیکسون ، حجم عظیم سفارشات دیگر کشورها کاهش یافت .
خوب ، این خیلی بد بود . خصوصاً برای منطقه‌ای مثل خلیج فارس که در‌ آن همه کشورها ثروتمند بودند و این منطقه شده بود منبع انباشت پول در جهان ، و این پولها در بانکهای غربی و بورس و .... بلوکه میشد .Image ۱.
در نهایت در ابتدای نیمه دوم دهه ۷۰ ، جیمی کارتر با یک دکترین جدید وارد رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شد .
در‌ این دکترین ، قرار شد که بجای یک ژاندارم برای هر منطقه ، یک شرور برای آن منطقه درست بشه .
( عنوان دکترین کارتر که در دانشگاه‌ها تدریس میکنند برای چیز دیگری است ، من خودم به این سناریو میگم دکترین کارتر یا کارتریسم)
اینجوری ، بجای اینکه امنیت رو بسپارن به یک کشور ، وظیفه گسترش ناامنی و وحشت رو سپردن به یک کشور تا دیگران مجبور بشن برای تامین امنیتشون دست به جیب بشن .
انقلاب ۱۹۷۸ ایران در غالب همین دکترین تعریف میشه و میبینید که از لحظه‌ای که خمینی پاش رو گذاشت در ایران ، تا همین لحظه ، چه حجم عظیمی از‌ تسلیحات به سمت کشورهای این منطقه سرازیر شده .
و نکته‌ مهمی که به زودی معلوم شد این بود که این کشورهای ثروتمند ، مجبور شدن که وظیفه پول خرج کردن برای کشورهای فقیرتر رو هم به عهده بگیرند ، بلکه اون کشورها تبدیل به یکی دیگر از کشورهای محور وحشت نشن .
حالا خودتون ببینید که‌ در تمام این ۴۵ سال چه حجم عظیمی پول رو کشورهای شورای همکاری خلیج‌فارس خرج تامین تسلیحاتی کشورهائی مانند مصر و اردن و لبنان و تونس و .... کرده‌اند .
و
تمام روابط ۴۵ سال اخیر آمریکا در منطقه خلیج فارس و خاورمیانه را میتوان در غالب همین دکترین جیمی کارتر تعریف کرد و دید و به روابط علت و معلولی کشورها پی برد .Image
Image
Nov 26, 2023 10 tweets 4 min read
پرويز ثابتى گفت :
فردوست شلخته بود ، بو میداد ، یک هفته ده روز حمام نمیکرد ، خسیس هم بود .
دروغ نگفته ، به این عکس فردوست هم که نگاه کنید ، متوجه شلختگی در پوشش فردوست میشید .
اون از کلاهش ، اینم از کراواتش .
اتفاقاً این خصوصیاتی که #پرویز_ثابتی در مورد فردوست گفت ، Image ۱.
منو یاد هری‌گلد (Harry Gold) انداخت .
هری گلد هم
خیلی آرمانگرا
به شدت خسیس
به شدت شلخته و بد سرووضع بود
به شدت منزوی و گوشه‌گیر بود
تن صدای بسیار خسته‌کننده‌ای داشت .
و تمام اینها خصوصیات جاسوسان موفق و قهاره ‌هری هرگز در چشم نبود ، حتی وقتی ماموریتش تمام شد ، Image
Aug 11, 2023 10 tweets 6 min read
استانداردهای عجیب ایرانی :
خدا بیامرزه #داستایوسکی نهیلیست رو ، ی جمله جالب داره که میگه :
«کسی که به خودش دروغ می‌گوید و دروغ‌های خودش را باور می‌کند، نمی‌تواند حقیقت را چه در خود و چه در دیگری تشخیص دهد، و در نهایت احترام خود و دیگران را از دست می‌دهد . Image ۱.
چنین آدمی بخاطر حقایقی که دیگران میگویند از آنها نیز متنفر میشود »
حالا حکایت ملت ایرانه .
طرف تا ۴۰ سالگی در ایران زندگی کرده .
رفیق فابریک و جون جونی حسین فردوست بوده ، بدون اذن حسین آقا اب نمیخورده ، هرچی هم فردوست میگفته و میخواسته مینوشته .
از اونطرف هم چون Image
Aug 6, 2023 8 tweets 3 min read
زرتشت - پیامبر انقلابی ایران و اولین فیلسوف تاریخ

فلسفه احدیت ، از یک موجودیت و یک قدرت جهانی ، از درون آموزه های شرک آمیز پدید آمد . واژه های فارسی گفتار نیک، پندار نیک، کردار نیک کلید اصلی دینی به نام زرتشتی شد . این دین به‌عنوان قدیمیترین Image ۱.
دین توحیدی تاریخ شناخته می‌شود و توسط شخصی که بعدها پیامبر و همچنین اولین فیلسوف تاریخ شد ، تأسیس شد .
نام او زرتشت بود . این ایده ها از محل زندگی زرتشت که در شمال شرقی ایران امروزی به شمار می رود و در زمان های قدیم یکی از مکان های جغرافیایی اصلی که تمدن آریایی
Jul 15, 2023 10 tweets 10 min read
ادوارد بنیز : ماکیاولی عصر مدرنیسم:
حتماً شما هم خصوصاً در سالهای اخیر و در فضای مجازی دیدین که اغلب گنده‌گو..های این فضا وقتی میخان بگن که ی ککه خاصی هستند و خیلی عالم و متفکرند ، در لابلای حرفهاشون حتماً ی گریزی به سخنان ماکیاولی به عنوان پدر علم سیاست مدرن Image ۱.
میزنن تا دیگه اثبات کنند . که خیلی اهل خوندن و مطالعه هستند .
که البته از ذات شارلاتان و سایکوپت ایرانی چنین چیزایی اصلاً بعید نیست .
اما این آدمها هرگز از ماکیاولی قرن بیستم و عصر مدرنیسم جهان امروز به شما چیزی نمیگن ، چرا که حتماً اسمش رو هم Image
Jun 17, 2023 23 tweets 9 min read
بدون اغراق میتونم بهتون بگم که این فیلم هاول #HAVEL که براساس زندگی #واتسلاوهاول ساخته شده مهمترین فیلمیه که در ۱۰ سال گذشته دیدم .
ینی اگر من ۱ کتاب مینوشتم در ۱۰ جلد و هر جلد ۱۰.۰۰۰ صفحه که بخوام بهتون بگم واتسلاو هاول چه الدنگ پوفیوز اطلاعاتیی بود .
به اندازه همین Image ۱.
دوساعت این فیلم موفق نمیشدم .
فیلم با ورودی یک مرسدس بنز آخرین مدل به صحنه شروع میشه و در کنار یک خودرو درب و‌داغون لادای پلیس توقف میکنه و شما میفهمید که راننده و صاحب خودرو واتسلاوهاوله .
نمایشنامه نویس معترض چکسلواکیائی .
به دنبال این تصویر ، صحنه جالبتر هم میشه Image
Jun 13, 2023 15 tweets 4 min read
نادری که من شناختم (۱) :
خوب ، قبل از اینکه این سلسله رشتوهارو شروع کنم ، باید چند نکته رو بهتون بگم :
اول اینکه براساس تحقیقاتی که من کردم ، بلااستثناء تک به تک شخصیتهای مهم و تاثیرگذار تاریخ‌ ایران طی یکصدسال اخیر به لجن کشیده شدن و دقیقاً در جایگاه دشمن ملک و ملت ۱.
قرارشون دادن و هرکسی بیشترین خیانت رو به ایران و ایرانی کرده ، شده قهرمان ملت .
حالا این وسط ی تعداد اندک شماری هم که واقعاً محبوب هستند ، نه‌ به خاطر اینه‌ که نمیخواستن لجن مالشون کنند ، بلکه به خاطر اینه که دیگه زورشون نرسیده ، ینی برای لجن مال کردن اونا هم تمام‌ زورشون
Jun 12, 2023 4 tweets 1 min read
اَخی ، اَخی ، اَخی
وقتی هر اسکول بیسواد بیمایه‌ای تاریخ رو از رائفیپور و خسرومعتضد میخونه میشه این .
صورت مذاکرات مجلس هست ،رضاشاه به نمایندگان مجلس میگه این خاندان ید طولائی در کشتن آدم حسابیا دارن ، از حاج ابراهیم خان کلانتر تا قائم مقام و امیرکبیر و میرزاحسین خان سپهسالار حالا چه تضمینی هست که مملکت درست بشه ، شما تخم و ترکه همون قاتلها منو هم نفرستین سینه قبرستون ؟
در اینجا آیت الله سید حسن مدرس ، ی لایحه میده مجلس و تصویب میکنه که حتیاگر احمدشاه سردارسپه رو از تمام مقاماتش خلع و عذل کنه ، حق نداره از فرماندهی و وزارت جنگ عذلش کنه مگر
Jun 11, 2023 5 tweets 2 min read
پزشکپور خدابیامرز نه سواد این گوه خوریارو داشت ، نه شعورش رو ،اون ی لمپن چاقوکش عرقخور بود ، عین رفیقش داریوش فروهر .
بنیانگذاران واقعی حزب پان‌ایرانیست ۱۷ نفر بودن که علینقی عالیخانی و داریوش همایون جزوشون بودن و از همون دهه ۳۰ به این نتیجه قطعی رسیدن که برای نابودی پهلوی هیچ راهی نیست ، مگر نفوذ در دولت و ضربه زدن از درون به حکومت شاه .
برای همینه که وقتی انقلاب پیروز شد ، داریوش همایون رو گرفتن و در همون زندانی که هویدا و باقی افسران ارتش توش بودن انداختن ولی همه رو اعدام کردن ، بغیر از داریوش همایون که با فرست کلاس فرستادنش
Jun 11, 2023 13 tweets 4 min read
این عالیجناب 👇 در تمام زندگیش ، تنها یکبار بطور قطعی و در نبرد روبرو از دشمن شکست خورد .
اونم از کی ؟
از جناب توپال عثمان پاشا ، صدراعظم و سردار بزرگ ترک .
مورخین میگن که توپال عثمان ، بزرگترین سردار و فرمانده نظامی تاریخ امپراطوری عثمانی بود و خوب عجیب نیست که Image ۱.
نادر شکوهمند ، از چنین فردی شکست خورد . بالاخره دو رقیبی با یکدیگر‌ روبرو شده بودند که تقریباً از نظر نظامی و علم جنگ و استراتژی هموزن یکدیگر‌ بودند .
اما خوب ، این ظاهر قضیه بود و به زودی معلوم شد که سردار ترک ، هرگز به گرد پای سردار ایران نمیرسه و شکست اول ، تنها Image
Jun 11, 2023 4 tweets 1 min read
والا داریم ، بطور روزمره هم داریم ، مهمترین و نزدیکترین ارتباط با یوفوها هم مال ایرانه سال ۱۳۵۵ که جنگنده‌های پایگاه شکاری همدان تا چندمتری یوفو رفتن ، داستانش مفصله که قبلاً اینجا نوشتم ، همه‌اش هم براساس مدارک و اسناد‌ نیروی هوائی شاهنشاهی ایرانه .
آخرین مورد معروفش هم در همین دهه ۹۰ و در تهران بود که ی یوفو برای حدود ۴۵ دقیقه روی بیت اقا ثابت توقف کرد و کلی موشک زمین به هوا هم بهش زدن ، که هیچیش نشد بعدم رفت ، ظاهراً این اتفاق هم ۲ بار افتاده در تهران ، هر دوبار‌ هم حکومت گفت کوادکوپتر بوده ، که قشنگ پیداست دروغ میگه اینم فیلمش رو که
Jun 11, 2023 4 tweets 1 min read
واقعاً مردمان عجیبی هستینا .
من ی خبر نوشتم ،یک کلمه هم نگفتم و نمیگم که به این چیزها اعتقاد دارم ، یا ندارم .
شما هم خبرو بخونید و از کنارش رد شید .
اینکه به زور میگید فیکه ، دروغه ، به فیلمبرداره فحش میدین و .... واقعاً تعجب آوره
من به شخصه این داستانهارا ،از زاویه Conspiracy theory بهش نگاه میکنم ولاغیر .
و در داستان تئوری توطئه همیشه و همیشه و بی‌بروبرگرد ، واقعیت رو در لابلای حجم عظیمی از اخبار فیک منتشر میکنند .
حالا ی گاو پوفیوز بی‌پدرمادری که فکر میکنه تئوری توطئه ینی دروغ صرف ، فقط اخبار جعلی رو گنده میکنه که بگه من
Jun 10, 2023 5 tweets 2 min read
ی چندتا فیلم بزارم براتون ، شئامت و لئامت مکرون و ملاقات کنندگانش رو کمتر کنه
۲ جت جنگنده و نیروی پشتیبانی ی #UFO رو تعقیب میکنن ، ولی جناب یوفو همشون و اسکول میکنه و میره به اعماق دریا . در این فیلم ، یک یوفو ، با ی جت جنگنده درگیر شده و نتیجه رو میتونید ببینید