Zet Lorento Profile picture
Özgür ve güvenli internete giden yolu biliyoruz. | @LorentLabs | İş birliği/Reklam: zetlorento@protonmail.com
. Profile picture ömer Profile picture Mehmet ÖĞMEN Profile picture Ömür Efe Profile picture mercan Profile picture 6 added to My Authors
29 Apr
1- Günlerce evde kapalı kalıp kafayı yememek için birkaç tane web sitesi önerelim:

* airpano.com: Bu site sayesinde bütün ülkeleri 360 derece gezebilir ve onlar hakkında detaylı bilgi toplayabilirsiniz.
2- Bu web sitesi sayesinde farklı evlerin pencerelerinden sokağa bakın. Şu an hanginiz hangi evin penceresinden nereye bakıyor?

* Web sitesi: window-swap.com
3- Farklı bir arabada, farklı bir şarkı dinlerken farklı bir ülkede olduğunuzu hayal edin. İşte bu web sitesi tam olarak bu işe yarıyor. Arabada gezeceğiniz için sizlere şimdiden keyifli gezintiler dileriz.

* Web sitesi: driveandlisten.herokuapp.com
Read 10 tweets
27 Apr
1- Kullandığımız Kaspersky VPN [kas.pr/134j] ile artık sadece ABD ve İngiltere'deki Netflix'e değil; Amerika'nın #Netflix, Disney+, #Hulu ve #AmazonPrime içeriklerine, İngiltere'nin #Netflix ve #BBCiPlayer içeriklerine hızlıca erişebileceksiniz! Flood başlıyor!
2- Bir VPN hizmetini neden kullanıyorsunuz? Sadece Netflix'e erişmek için mi? Yoksa reklam şirketlerinden, internet servis sağlayıcılarından ve hükümetlerden kaçmak için mi? Ya da engelleri aşmak, sansürü yenmek ve coğrafi kısıtlamaları geçmek için mi? Birçok nedeniniz olabilir.
3- VPN kullanmak için belki daha farklı nedenleriniz vardır. Düne kadar bir Kaspersky VPN [kas.pr/134j] kullanıcısıysanız ABD ve İngiltere'deki sunuculardan herhangi birisine bağlanarak 10.000'den fazla dizi, film ve belgeseli izleyebiliyordunuz. Peki ne değişti?
Read 7 tweets
1 Oct 20
1- Twitter, Facebook ve Youtube gibi platformların kapatılması mümkün. Şu an Twitter'a erişim sorunu yaşıyor musunuz? Bu Twitter ile alakalı bir problem. Fakat bugün yürürlüğe giren yasa ile yakın zamanda büyük bir sansür ile karşılacağız. Peki ne yapacağız?
2- Birçok kişi DNS, VPN ya da VPS kullanmayı biliyor. Fakat bilmeyen birçok insan var. DNS, Ktunnel ya da Vtunnel gibi çözümler artık tam bir çözüm sunmuyor. Bu noktada her profesyonel gibi ilk etapta VPN kullanmamız gerekli.
3- Hangi VPN hizmetini kullanacağız derseniz ben buraya sizler için bir link bırakıyorum: kas.pr/134j %70 indirim ile satın alabilir ya da deneme sürümünü ücretsiz indirebilirsiniz. Hızlı, kayıt tutmuyor, kill switch var ve sunucu sayısı çok çeşitli, güvenilir!
Read 5 tweets
2 Apr 20
1- Karantinadayken insanlar internetten ek gelir sahibi olmak istiyor ya da hızlı para kazanmak istiyor. Bunun için farklı yollar var. Bu #flood içerisinde bu yolları ve işe yarar bazı uygulamaları derledim. Umarım işinize yarar ve bu konuda da küçükte olsa katkı sağlamış oluruz.
2- Bu, harman bir flood olacak. Uygulamaların bazılarını denedik bazılarını denemedik bu yüzden araştırmayı unutmayın. Şu konuyu tekrar etmek istiyorum: Sevdiğiniz ve önemli gördüğünüz tweetlerimizi RT etmek istemiyorsanız kopyala/yapıştır yaparak paylaşabilirsiniz. Başlıyoruz.
3- İnternetten mail okuyarak para kazanabilirsiniz. #Cash4Offers, #Moneymail, #PaidToRead, #Sendearnings gibi mail sistemleri sayesinde bu mümkün. Bu sistemlerde mail okumanın yanında oyunlar oynayarak, videolar izleyerek ve sorulara doğru cevaplar vererek para kazanabilirsiniz.
Read 12 tweets
3 Mar 20
1- Erişime engellenen sitelere girmenin birçok farklı yolu var. Genel olarak bizler hep DNS ve VPN'den bahsettik. Peki diğeleri neler? Sansüre uğrayan sitelere nasıl erişebiliriz? Müsaitseniz #flood başlıyor. Image
2- Erişime engellenmiş sitelere acil girmeniz gerekli ve hiçbir şey yapamıyor musunuz? O zaman Google Cache yardımınıza yetişiyor. Nasıl mı? #GoogleCache
3- #Google'a girmek istediğiniz siteyi yazın ve ''önbellek'' sekmesini açıp tıklayın. Siteye hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.

Örnek: #Wikileaks erişimi! #Google Image
Read 6 tweets
18 Feb 20
1- İnternet güvenliği bence oldukça önemli bir konu. Bu yüzden internet ve ağ güvenliğiniz için bazı eklentileri derledim. Bu eklentiler sayesinde çoğu zaman güvende kalacaksınız. Eğer buradaysanız #flood başlıyor.
2- “Privacy Badger” ikinci kişilerin çevrimiçi etkinliklerinizi izlemekten alıkoyan eklentidir. Firefox, Tor, Chrome, Opera gibi tarayıcılarda mevcut. Kontrol edilmek istemeyenler için önemli bir eklenti. Bütün eklentileri tarayıcı mağazalarından ücretsiz indirebilirsiniz.
3- “KB SSL Enforcer” Tarayıcınıza, kişisel bilgilerin girildiği web siteleri için SSL katmanını zorla kullandırtmayı sağlayan eklenti. SSL olmayan sitelere güvenmeyin, kişisel bilgi ve banka bilgileriniz ile asla giriş yapmayın. Kişisel veri güvenliğinizi önemseyin.
Read 9 tweets