Ahbap Profile picture
Ahbap Derneği resmi hesabı • Sevginin ve gerçeğin peşindeyiz 💚
Aug 23, 2020 5 tweets 3 min read
#Giresun’da şiddetli yağış dolayısıyla meydana gelen sel, önüne kattıklarıyla beraber yüreğimizden bir parçayı da alıp götürdü. Biz Ahbaplar, felaketin açtığı yaraları birlikte sarmak için hazırız. Hepimize çok geçmiş olsun.🙏🏻💚 Afet koordinasyon grubumuzu kurduk. Sağlıklı bilgi alabilmek için çalışıyoruz. @Ahbap_Giresun ekibimiz, afet bölgesindeki yetkililerle iletişim halinde. En doğru ve etkili adımları atmaya hazırız. 💚 #Giresun
Jun 16, 2020 5 tweets 2 min read
.@HeadShouldersTR ile yaptığımız “Hep Seninle” iş birliği kapsamında, sosyal izolasyon döneminde yaşadıkları zorlukların etkisini işe dönüş sürecinde oldukları bu günlerde bile hala hisseden, kuaförlük ve berberlik yapan 1.500 ailemize 200 TL'lik alışveriş kodu göndereceğiz. Image Alışveriş kodu başvuruları, ahbap.org/yardim üzerinden Head&Shoulders için hazırlanan özel form giriş bölümü üzerinden 26.06.2020 tarihine kadar gerçekleştirilecek.
May 12, 2020 4 tweets 2 min read
.@CastrolTurkiye ile yaptığımız iş birliği çerçevesinde, COVID-19 yüzünden zor zamanlar geçiren araç servis ve bakım sektöründe çalışan usta, kalfa ve çıraklara destek amacıyla 500 bin TL kaynak ile aile başına 200 TL’lik alışveriş kodu gönderilecek. #korumayakenetleniyoruz Image Kart başvuruları, ahbap.org/yardim üzerinden Castrol Türkiye için hazırlanan özel form giriş bölümü üzerinden 16.05.2020 tarihine kadar gerçekleştirilecek. Ardından, başvurular Castrol Türkiye ve Ahbap tarafından ortaklaşa değerlendirilecek.
Apr 27, 2020 4 tweets 1 min read
Coca-Cola Türkiye ve Türk Kızılay ile yaptığımız iş birliği çerçevesinde, COVID-19 nedeniyle hizmete veremeyen yeme-içme sektöründeki iş yerlerinde çalışan 15 binden fazla kişiye, toplam 3 milyon TL‘lik destek sağlanacak. Image Başvurular, ahbap.org/yardim sayfasındaki Coca-Cola Türkiye ve Türk Kızılay için hazırlanan özel form giriş bölümü üzerinden 30.04.2020 tarihine kadar gerçekleştirilecek. Ardından, Türk Kızılay kendisine ilettiğimiz liste üzerinden gereken teyitleri gerçekleştirecek.
Apr 4, 2020 4 tweets 2 min read
COVID-19’un 65 yaş üstü kişiler için daha riskli olduğunu öğrenmemizden bu yana, onlara daha korumacı yaklaşıyoruz. Bu yaklaşımın ters tepmemesi ve sağlıklı iletişim için yapılması gerekenleri Psikoterapist Soner Koşan aşağıdaki yazısında anlattı. covid19.ahbap.org/65-yas-ustu-bu… COVID-19 ile mücadele süreci, obsesif kompülsif bozukluğu (OKB) olan kişiler için daha zorlayıcı olabiliyor. Psikoterapist Soner Koşan, “Uzmanlardan Ahbaplara” kategorimizde karantinada stres yönetimi ve OKB’si olan kişiler için tavsiyelerini paylaştı.
covid19.ahbap.org/karantina-stre…
Mar 27, 2020 4 tweets 3 min read
Koruyucu giysilerimizi giydik, maske ve eldivenlerimizi taktık, COVID-19 nedeniyle işten çıkarılan 2100 ailemize gönderilecek erzak kolilerini hazırlamaya başladık! Kolilerimiz bugünden itibaren içindeki erzaklar ve tüm sevgimizle birlikte sahiplerine doğru yola çıkmaya başlıyor. ImageImageImageImage Erzak kolilerimizin içinde sizler için @KaraKargaYayin'dan bir sürpriz var! Kolilerimize eklememiz için gönderdiği kitaplar ve bu zor zamanlarda ailelerimize yaptığı ahbaplık için KaraKarga Yayınları'na çok teşekkür ederiz💚 ImageImage
Mar 22, 2020 4 tweets 1 min read
2000 aileye erzak yardımı yapacağımıza dair duyurumuzun üzerine, birçok başvuru aldık. Başvurular arasında gıda yardımı haricinde birçok talep de mevcut. Gıda yardımı dışındaki talepleri değerlendiremeyeceğimizi üzülerek bildiriyoruz. Gıda yardımı başvuruları, son 20 gün içinde işsiz kalanlar öncelikli olmak üzere, 24.03.2020 Salı gününe kadar bilgi ve belgelerini eksiksiz olarak sisteme girmiş kişilerin başvuruları arasından değerlendirilecek.
Mar 20, 2020 4 tweets 2 min read
Bu aralar birbirimize #Evdekal diyoruz ama evlerimizde hiç olmazsa kimsenin yiyecek derdi olmamalı. Bu nedenle öncelikle #Koronavirüs krizi nedeniyle işten çıkarılan ve hazırlıksız yakalanan ailelerimiz için bir temel gıda desteği hazırladık. Geçtiğimiz gün, Ahbap Derneği hesabında biriken 976 bin TL’den maaş ve medikal masrafları ayırıp kalanıyla 2.000 aileye erzak yardımı yapacağımızı duyurmuştuk. Son 20 gün içerisinde işsiz kalanların öncelikli olacağı başvurular için sitemiz hazır.
Feb 29, 2020 9 tweets 1 min read
Sınırdaki mültecilere yardım haberimizin ardından, sosyal medyada bazı eleştiriler aldık. Bu konudaki endişelerinizi anlıyor ve eleştirilere cevaben konuya bir açıklık getirmek istiyoruz. Image Ahbap Platformu olarak, sevgiyi ve gerçeği rehber edinerek yaptığımız her organizasyonda, hiçbir sınıf, etnik köken, tür, dil veya ırk gözetmeksizin insanı, hayvanı ve doğayı esas alarak tüm ihtiyaç sahiplerine destek olmaya çalışıyoruz.
Feb 29, 2020 4 tweets 2 min read
Bugün sabah saatlerinde sosyal medyada Avrupa ülkelerine geçmek amacıyla Yunanistan sınır kapısında bekleyen mültecilerden özellikle kadın ve çocukların zor durumda olduğu haberini aldık.

#HumanRightsRefugee Image En hızlı şekilde çevre illerde koordine olarak; İzmir, Edirne ve Keşan'dan yola çıktık ve ardından İpsala ile Pazarkule bölgelerine ulaştık.

#HumanRightsRefugee Image
Jan 26, 2020 10 tweets 3 min read
Malatya’da yaklaşık 36 saat enkaz altında kalan gebe ineğimiz AFET artık korumamız altında! 💚Afet’in deprem anından itibaren yaşadığı macera dolu hikayesini @ahbap_cevre 'den dinleyelim. Image Yaşadığı ahırın tamamen yıkılmasıyla birlikte, ölen birçok inek arasından, sadece gebe anne ineğimiz Afet hayatta kaldı. Twitter’dan gelen yardım talebi üzerine, durumu teyit ettik ve çalışmalara başladık. Image
Jan 26, 2020 9 tweets 3 min read
Elazığ ve Malatya depremi ile ilgili durumu merak ettiğinizi ve elinizden gelen her şeyi yapmak istediğinizi biliyoruz. Durumla ilgili sizi bilgilendirmek adına ilk etapta yapılanları size anlatmak istedik.
#ELAZIĞdeprem Öncelikle, #Malatya ve #Elazığ için bölgedeki Ahbaplarla koordinasyon sağlamak için gruplar kurduk. Bu gruplarda bölgeyle ilgili her detay konuşuluyor. Ayrıca, konaklama alanları, her türlü bilginin teyidi ve yayılması ile ilgili sosyal medya çalışmalarımız 24 saat devam ediyor.
Jan 25, 2020 13 tweets 5 min read
Deprem bölgesine yardım göndermek isteyenler, hafta sonu boyunca, linkte belirtilen nöbetçi UPS noktalarına 18.00'e kadar paketlerini teslim ederek ücretsiz bir şekilde Elazığ ve Malatya valiliklerine yardımlarını ulaştırabilirler. ups.com.tr/nobetcisubeler… Kamilkoç, önümüzdeki 2 gün boyunca Elazığ ve Malatya'ya ücretsiz olacak seferleri başlatmıştır. #elazığ
Jan 25, 2020 6 tweets 3 min read
Dün gece #Elazığ ve #Malatya için iki ayrı grup kuruldu, o bölgeye acil intikal edebilecek insanlar grupta hazır şekilde bekliyor.
#depremElazig Türkiye’nin dört bir yanından insanlar, yardım için bizimle iletişime geçiyorlar. Onları arayarak teyit ediyor, bilgileri derleyip yetkililer vasıtasıyla ihtiyacı olanlara ulaşmasını sağlamak için hazırlanıyoruz.
#depremElazig
Jan 24, 2020 19 tweets 8 min read
Elazığ, Sivrice ve depremi yoğun bir şekilde hisseden Doğu illerimiz başta olmak üzere, hepimize çok geçmiş olsun. İhtiyaç halinde tüm Ahbaplar her desteğe hazır, aklımız deprem bölgesinde, yakın takipteyiz. #Elazığ #Deprem Türkiye Jokey Kulübü tüm imkanlarıyla hizmet veriyor. #elazığ

Jun 26, 2019 5 tweets 2 min read
#KirletmeTemizle harekatının ikinci eş zamanlı organizasyonu başlıyor! Siz de yaşadığınız şehirdeki Ahbaplarla buluşarak #KirletmeTemizle harekatına katılın, doğaya olan en büyük görevimizi hep birlikte yapalım 💚 Image Image
Apr 28, 2019 6 tweets 2 min read
#KirletmeTemizle harekatının tüm Türkiye’den haberleri geliyor 💚 habergazetesi.com.tr/haber/5499316/… haberler.com/ogrencilerden-…
Apr 13, 2019 4 tweets 1 min read
Merhaba;

Ahbap ürünleri maceramız, tişört ve rozet olarak görücüye çıktı! 💚
İlk olarak jenerik ürün diyebileceğimiz, tanınırlığımıza ve büyümemize de katkıda bulunacak büyük puntolu Ahbap yazılı ürünlerle başlıyoruz. ImageImage En kısa zamanda Ahbap hikayelerini, Ahbap’ın hayata bakışını anlatan farklı tasarımların olduğu ürünlerimiz de raflarda yerini alacak. Günlük hayatta rahatlıkla kullanılabilecek, kaliteli, doğa dostu geniş bir ürün yelpazesine süratle sahip olacağımızı umuyoruz.
Nov 6, 2018 7 tweets 5 min read
"Nasıl Ahbap olabilirim?" diyorsanız, yaşadığınız şehrin resmi Ahbap hesaplarıyla iletişime geçebilirsiniz. 💚
AHBAP ANKARA: @Ahbap_Ankara
AHBAP İSTANBUL: @ahbap_istanbul
Ahbap İZMİR: @izmir_ahbap
AHBAP ANTALYA: @antalya_ahbap Ahbap TARSUS: @Ahbap_Tarsus
Ahbap DÜZCE: @duzce_ahbap
AHBAP ESKİŞEHİR: @Ahbap_eskisehir
AHBAP KASTAMONU: @ahbap_kastamonu
AHBAP TEKİRDAĞ: @ahbaptekirdag
AHBAP KIRKLARELİ: @ahbap39
AHBAP BAYBURT: @AhbapBayburt
AHBAP TRABZON: @TrabzonAhbap
AHBAP HAKKARİ: @HakkariAhbap
Oct 10, 2018 4 tweets 2 min read
Sanata ve başarıya her zaman destekçiyiz 💚 Ümmiye Teyze ve ekibinin selamları var 💚
Aug 1, 2018 4 tweets 4 min read
Puanlar açıklandı. Hangi Üniversiteyi seçeceksiniz? Eğitim kalitesi? Hocalar? Sosyal yaşam? Kalacak yer? Ulaşım? Yiyecek? Spor? Kütüphane??? … Tonla soru var aklınızda. Korkmayın! Ahbap Üniversite birçok şehirde sorularınızı cevaplamak için hazır bekliyor. 🙂💚 @ahbap_uni Üniversite Hesaplarımız:
@Ahbapartukluni1
@BalAhbap
@AhbapSelcuk
@ahbapkocuni
@AhbapOkan
@AhbapSehir
@ahbapatilim
@ahbap7tepe
@ahbap_aybu
@AhbapKLU
@ahbapiau
@ahbapmefuni
@AhbapKhas
@ahbapmersinuni
@ahbap_hru
@AhbapAlanyaUni
@ahbapgop
@ahbapdicleuni
@AhbapMCBU