Bez marynarki i w kapciach🩴 Profile picture
Team BLUE; „... @bez_marynarki i w kapciach żeby pokazać brak szacunku...”; Odmienne poglądy nie czynią nas wrogami #legaltt
Jan 11 14 tweets 3 min read
Z kronikarskiego obowiązku:
Ruda wrona orła nie pokona. Image Nie unijna, nie tęczowa tylko flaga narodowa. Image
Nov 21, 2023 17 tweets 6 min read
Miniwątek o Krajowej Radzie Sądownictwa.
Kto w niej zasiada?
Kto tych ludzi wybiera?
Jaki jest cel KRS?
oraz jak politycznie motywowanym kłamstwem zastąpiono rzetelną dyskusję o mechanizmach ustrjowych.
1/n Image #Konstytucja w art. 187 ust. 1 wskazuje skład KRS:
1) PPSN, MS, PNSA, PRP,
2) 15 sędziów
3) 4 posłów, 2 senatorów.

oraz organy, które tych członków powołują
1) PRP
2) (?)
3) 4 Sejm, 2 Senat.

KRP nie wskazuje bezpośrednio, który organ i w jakim trybie wybiera (2)
2/n Image
May 13, 2023 7 tweets 3 min read
Ten teka jest pełen tak piramidalnych łgarstw i przeinaczeń, że aż głowa mała.

1. Polacy nad Wisłą mają spore pojęcie o swoim sąsiedzie. Nie kupujemy taniego kitu i mało strawnej propagandy. Teatralne gesty i wyuczone uśmiechy nie przykryją prawdziwych intencji. 2. Niemiecka narracja o wyzwoleniu jest zwykłym kłamstwem historycznym i celowym propagandowym działaniem (jednym z wielu - jak rozdzielnie nazistów od Niemców) mającym na celu umniejszenie odpowiedzialności za zbrodnie II wojny i ukazanie ich w roli ofiar, nie sprawców.
May 7, 2023 28 tweets 10 min read
Zainspirowany komentarzem co i kiedy sposowodawło kaskadowe naruszenie reguł funkcjonowania Trybunału Konstytucjnego oraz kto rozpoczął demontaż tej instytutcji - zaprszam na wątek:

Jak rząd Platformy Obywatelskiej i PSL dokonał zamachu na Trybunał Konstytucyjny. 1/25 Wydaje mi się, że wątek będzie ciekawy i potrzebny. To co działo się już po dokonanym przez rząd PO-PSL zamachu na TK wiemy, znamy i roztrząsamy w najdrobniekszych szczegółach. Jak natomiast przebiegało przejęcie i czemu się na nie zdecydowano? O tym raczej się nie mówi. 2/n
May 5, 2023 7 tweets 3 min read
Szybkie porównanie jak inaczej można pamiętać złote czasy PO.

Podanie fałszywych danych za PO - wyrok, za PiS, no cóż - uniewinnienie.

Za słowa obelrzywe wobec Prezydenta - za PO wyrok, za PiS, co cóż - uniewinnienie. ImageImageImage Można dodać jeszcze wspomnianą już dzisiaj "zorganizowaną grupę przestępczą".

Dec 29, 2022 14 tweets 8 min read
Krótki wątek na czym polega "nierówna walka medialna" partii politycznych. Gdyby postawiono zarzuty albo zatrzymano polityka PiS (na pewno), Konfederacji (niemalże na pewno), Lewicy (pewnie też), media od pierwszych słów w nagłówku waliłyby "Polityk PiS", "działacz Konfy" itd. Nawet jeśli od dawna z tą partią nie jest związany.
Piękny przykład poniżej.
Migalski od czasu sympatyzowania z PiSem był wszędzie i robił wszystko, ale w nagłówku musi się pojawić "były polityk PiSu".

Nov 4, 2022 15 tweets 6 min read
Z okazji #piątek mały wątek o funkcjonariuszach publicznych i mediach społecznościowych 🧵
Będzie jazda po bandzie, trochę przytyków i głębsza refleksja - niemniej (!) - trzeba korzystać póki ten portal jest wciąż za darmo‼️ 1/15 Image Zaczniemy od tego kim ów funkcjonariusz publiczny jest. Jak wskazuje Kodeks karny: Prezydent, poseł, senator, sędzia, prokurator, urzędnik, żołnierz zawodowy… Co łączy te osoby? Przede wszystkim sprawowanie władzy państwowej w stosunku do Obywatela i reprezentowanie RP 2/15 Image
Apr 15, 2022 10 tweets 3 min read
Mały 🧵 o naturze człowieka.
Każdemu bez wyjątku polecam zadumę i refleksje nad sobą.
Dla tych wierzących-z uwagi na Wielki Piątek, dla pozostałych z powodu zwykłej pragmatyki.
Religia poza warstwą mistyczną przenosi wiedzę setek pokoleń jak radzić sobie w byciu człowiekiem 1/9 Image A nie jest łatwo.
Nie jest bo świat który nas otacza w ogóle nie jest światem uszytym pod człowieka.
Swój Eden utraciliśmy.
Wrzucono nas na kawałek skały orbitujący wokół kuli ognia, dryfujących wspólnie po pustym i zimnym bezkresie.
To nie są wczasy w Bieszczadach. 2/9 Image
Nov 26, 2021 23 tweets 7 min read
[Wątek] O poglądach w życiu i w pracy🤭
Każdy z nas ma poglądy. Nie da się zaprzeczyć. Takie, albo inne. Najczęściej inne.
Przez ich pryzmat patrzymy na rzeczywistość i poddajemy naszemu osądowi. [To] jest OK, [tamto] budzi sprzeciw, [a to o tu] chyba można byłoby zmienić. 1/22 Nie ma w tym nic złego. Jakoś trzeba przez życie iść. Dokonywać wyborów. Jednak czy sam fakt posiadania poglądów obliguje nas (czy uprawnia zostawmy na boku) aby przy każdej nadarzającej się ku temu okazji dawać im publiczny wyraz i formatować rzeczywistość na ich podobieństwo?
Oct 14, 2021 26 tweets 8 min read
#jacieniemogę znowu czwartek. Z tej okazji bryza odnowy. Nie będziemy mówić o sądach i biednych sędziach, którzy na zawołanie polityków biegną wznosić polityczne hasła aby potem narzekać, że zarzuca im się brak apolityczności.

Porozmawiamy o administracji 🙂 1/25
#administracja Temat bliski memu sercu gdyż sam jestem urzędnikiem. Nigdy nie sądziłem, że tak się stanie. Nigdy nie było tego nawet w planach. Jednak jak przedwieczna Dola kołowrotkiem zakręci to człowiek nigdy nie wie jaki mu los ukręci. Co będzie dalej? Zobaczymy… 2/25
Sep 4, 2021 25 tweets 8 min read
Z okazji #soboty mały wąteczek w ramach #legalTT o sędziach. Ostatnio został postawiony mi zarzut przez @maciekhadel, że moje poglądy co do standardów, które powinni spełniać sędziowie są „radykalne”. Może. Kto wie. Nie mi oceniać. Jednak skłoniło mnie to do refleksji. 1/24 Refleksji o ich źródle i poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie czemu przybrały taką formę. Wnioski, do których doszedłem stały się natomiast przyczynkiem do niniejszego wątku. Wszystko zaczęło się w 2015 roku kiedy to Zjednoczona Prawica przejęła władzę. 2/24