Borsanın İzinden Profile picture
Yeni Başlayanlar İçin A’dan Z’ye Teknik Analiz eğitimi sonunda yayında. Tıklayın: https://t.co/6o6IOfXFFh
s̴o̴r̴g̴u̴l̴a̴T̴R̴🇹🇷 Profile picture nnoobtrader Profile picture Easting_Northing_Elevation Profile picture Fevzi.ç Profile picture VayAtaklarabaK Profile picture 21 added to My Authors
Dec 5, 2021
1) Şimdi, herkesin gidişatını merak ettiği ve kesintisiz 7 haftadır yükselen endeksimizle ilgili konuşalım biraz. Öncelikle, benim ve muhtemelen herkesin takip ettiği ana yükseliş kanalı şu yukarıdaki yeşil kanal. Bu grafik haftalık. İnceleyiniz: 2) 2) Dikkat ettiyseniz, kanal içerisindeki yükselişlerin hemen hemen hepsi agresif ve üst üste yeşil haftalık mumlarla gerçekleşmiş. Ancak son yükselişin mumları oldukça KARARLI ve İVMELİ.
Read 18 tweets
Dec 5, 2021
1) #BTCUSDT - Günlük

Kripto piyasasında tek tük fırsatlar hariç, şu an LONG olmak için hiçbir sebep yok. Bitcoin'in günlük grafiği yukarıdaki gibi. Diğer tweetlerde fikrimi detaylandırıyorum -> 2) Grafikte görebileceğiniz gibi, evet, aşağıda hem 200 günlük ortalama, hem fibo 0.76 var. Üstelik dünkü altı uzun gölgeli yüksek hacimli mum, satıcıların son eforu olabilir ve dolayısıyla stopping volume candle olarak çalışabilir. Ancak, iki BÜYÜK sıkıntı var:
Read 4 tweets
Nov 29, 2021
1) Herkese merhaba. Yeni hafta için stratejimi az çok kafamda netleştirdim. Biliyorsunuz geçen haftadan, GUBRF ve HEKTS hariç tüm kağıtları sattım. Bu ikisinin grafikleri iyi olduğu için tutuyorum. Başlayan hafta için de, belirsizliklerin fazla olduğunu düşünüyorum, konuşalım. 2) Endeksin takip ettiğim çok basit bir trend grafiği var. Sanırım herkesin ekranında vardır bu kanal. En tepeye 100 puan filan var ancak benzin bitmiş gibi, Cuma günkü mum hacmiyle birlikte iyi bir düşüş mumu. Ancak direkt olarak düşüş başlar mı emin değilim.
Read 18 tweets
Nov 26, 2021
1) Herkese merhaba. Aşağıda #XAUUSD'nin günlük olarak çıplak grafiğini görebilirsiniz. Şöyle adım adım, açıklamalı bir analiz yapalım, bu sefer çok uzun tutmayacağım, eskisi gibi detaylı bir "açıklamalı analiz" olmayacak, ancak yine de pası tozu atmamız açısından iyi olacaktır. Image 2) Şimdi, yukarıdaki günlük grafiğe iyice bakın, en başından en sonunda dalgalara bir göz gezdirin, önce nereden nereye düşmüş, nereden dönmüş bir bakın, analize başlamadan önce temiz ve çıplak grafikle bir süre zaman geçirin.
Read 18 tweets
Nov 23, 2021
1) Dostlarım, Ekim'den itibaren hepimiz iyi kötü rallinin içerisindeydik. Atölye'de mesajlaştığım bir çok kişi kasasını 2'ye 3'e katladığını söylüyor. Bu çok sevindirici. Ancak bir yandan da, ne yazık ki ülkedeki devalüasyona karşı savaşıyoruz. 2) Kazançlarınızı dolar bazlı hesapladığınızda ya kafa kafaya ya da düşük kazançlar elde etmiş oluyorsunuz. Bu pek tabi üzücü ancak beni yakın takip ediyorsanız, buna karşı az çok önlem almışsınızdır diye düşünüyorum. Biraz bununla ilgili gevezelik yapalım
Read 13 tweets
Oct 4, 2021
1) Ağlamayı alışkanlık haline getirmiş ancak neden ağladığını bir türlü bilmeyen insanların ülkesi Türkiye. Haliyle, Türkiyenin wanna-be Trader'ı da sürekli ağlıyor, ancak niye ağlıyor kimse bilmiyor. Bunu konuşalım. 2) Bugünkü düşüşten sonra iyice emin oldum, çoğu kişi sırf bir gürültüye eşlik edebilmek için, eksi bakiyeyi ve kendi sorununu (onunla yüzleşemediği için) kalabalıkla normalleştirmek için, sorumluluğunu pasifize etmek için ağlıyor.
Read 19 tweets
Oct 3, 2021
1) Dostlar selam. Uzun zamandır bir endeks analizi yapmıyordum. Bu ortamda endeks analizi yapmak mayınlı tarlada yürümek gibi bir şey, ancak çizgimizi bozmayalım, iyi günde burada olan, kötü günde ortadan kaybolan höstad tayfadan olmayalım, gördüğümüzü yazalım. Başlıyorum. 2) Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim, endeks ile ilgili olumluyum. Evet yurt dışı sıkıntılı, market yapısı bearish. Özellikle SP500'de sorunlu ancak ben yabancı endekslerin baskısına ve bozulma ihtimaline rağmen, genel olarak olumlu ayrışma ihtimalimizin olduğunu düşünüyorum.
Read 21 tweets
Sep 25, 2021
1) Hafta sonu bomboş bir şekilde Twitter'da, Feysbuk'ta, Instagram'da zaman mı geçiriyorsunuz, yoksa oturup ders mi çalışıyorsunuz? 2 sene içinde dönüşeceğiniz kişi, bu soruya verdiğiniz cevaba göre değişecek. Buyrun, sitemizden ücretsiz ders paylaşımları, zincire başlayalım. 2) Önce mumlarla başlayalım. Mumlar, Price Action hikayesinin EN TEMEL ÖĞESİDİR. Piyasayı okumak için onun dilini öğrenmelisiniz. Onun dili de MUMLARDIR.

Mumlara Giriş Ders 1: bit.ly/3zHxx75
Mumlara Giriş Ders 2: bit.ly/3EMHW5f

Tıklayınız.
Read 11 tweets
Aug 16, 2021
1) Herkese selam. Uzun zamandır bilgilendirici zincirlere ara vermiştim, İşler biraz karışıktı bu tarafta. Şimdilerde normale döndük, tren rayına girdi. O zaman başlayalım. Bugünkü konumuz: “analysis paralysis”.

Yani, “fazla kurcalama, bozarsın”.

Hadi bakalım, buyursunlar. 2) Analysis Paralysis, sadece teknik analiz değil, analiz gerektiren her türlü konu başlığında sıkça görebileceğiniz bir terim. Türkçesi: “analiz felci”. Basitçe: karar verme mekanizmasının, normalin de üstünde aşırı GİRDİ ile bir şekilde paralize olması, felç geçirmesi demek.
Read 24 tweets
Aug 16, 2021
1) Herkese günaydın. Endeks yorumuna geçmeden önce bir iki kelam edeyim. Dikkat ediyorsanız, burada hafta içi çok fazla analiz paylaşmak istemiyorum çünkü zaten yolunda ve gayet iyi giden bir endekse ve hisselere bazen hepimiz fazla analiz kasarak engel bulmaya çalışıyoruz. 2) Bazılarınız biliyordur buna "analysis paralysis" diyorlar. Türkçesi "analiz felci". Siz çizdikçe ve analiz kastıkça grafik üzerinde daha önce görmediğiniz ve görmemenizin hayrına olduğu bazı gereksiz detayları görüyor ve fiyata engel çıkartıyorsunuz.
Read 11 tweets
Aug 14, 2021
1) Dostlarım selam. Hafta sonu okumalarınız için size sitemizden bir kaç eski yazı bırakıyorum. Aileye yeni dahil olduysanız mutlaka okuyun.

Bir sürü trade tarzından sonra son ve kazançlı durak, Swing Trade. Peki:

-Neden Swing Trader Oldum?

Tıklayın:

borsaninizinden.com/neden-swing-tr… 2) Piyasaya şanslı bir zamanda dahil olan her 10 trader'ın neredeyse 8'i, Boom&Bust trader dediğimiz ve sonu hüsran olan tarza dahil oluyor.

Siz Boom&Bust trader olabilir misiniz? Nedir bu, nasıl kaçınılır?

Bu yazı çok önemli. Tıklayın:

borsaninizinden.com/kac-tip-trader…
Read 7 tweets
Jun 19, 2021
1) Dostlar, borsa endeksimizle ilgili biraz sohbet edelim. Aylık grafiklerle başlayıp haftalıklara bakacağız. Tabi, henüz AY kapanmadığı için, anything can happen. Ancak Haziran'ın mumu şu seviyeden veya daha aşağıda kaparsa, manzara pek hoş değil. Sırayla paylaşmaya başlıyorum. 2) Şimdi size 4 adet AYLIK endeks grafiği paylaşacağım, hepsini sırayla. Bu grafik, 2008 krizini de içine alan ve yıllardır devam eden bir yükselen trend grafiği. Tepede 3 adet tertemiz temas var. Aşağıda da bolca temas mevcut. İyice inceleyiniz:
Read 28 tweets
Jun 13, 2021
1) Dostlar, uzun zamandır endeks konuşmuyoruz. Buralarda olanlarla biraz endeks konuşalım, ne durumdayız genel bir yorum yapalım, bir de yeni hafta ve sonrası için yol haritamı paylaşayım istiyorum. Başlıyorum, izninizle. 2) İki hafta önce biliyorsunuz, endekste zayıf da olsa bir harami oluşmuştu. Yarım kasa portföy yapacakken, araya tatil girdi, riski azaltmak adına yeni portföy yapmadım, elimdeki VIOP kontratlarını da yarı büyüklüğe indirdim.
Read 15 tweets
Jun 12, 2021
1) Dostlar herkese merhaba. Bugün, muhtemelen daha önce Twitter Borsa camiasında kimsenin yapmadığı bir şey yapacağım ve bunu gelenekselleştireceğim. 6 aylık zaman dilimlerinde kar-zarar tablomu direkt aracı kurum ekranlarından paylaşacağım ve bunu her 6 ayda bir tekrarlayacağım. 2) İsteyene detaylı rapor şeklinde de göndereceğim. Kar veya zarar fark etmez, tüm performansımı sizlerle paylaşacağım. Bunu neden yapıyorum? Neden eskiden yapmıyordum da artık yapıyorum?

Biraz bundan bahsedeyim ve sonra detaylara girelim.
Read 22 tweets
May 30, 2021
1) Dostlar, endeks ile ilgili bir şeyler karalayacağım. Çok kapsamlı bir analiz olmayacak ama, zaten çok kapsamlı bir analize de gerek yok şu anki endeks durumunda. Haftaya ne yapacağım onu sizlerle paylaşacağım. Başlıyorum. 2) Şimdi iki endeks grafiği paylaşacağım. Çok fazla detay ve teknik gerekçe çizilebilir grafiğe ancak hep yaptığım gibi, sadece benim için önemli olan teknik gerekçeleri ve fiyata yakınlığı dolayısıyla sinyal yaratma potansiyeli olanları alacağım grafiğe.
Read 18 tweets
May 30, 2021
1) Bugün teknik analizden ziyade hayatınıza dokunmaya çalıştığım yazılarımdan paylaşım yapacağım. RT ve Fav ile destekler, bizi takip etmeyenlerin önüne düşürürseniz sevinirim.

Buyrun,

Twitter'ın hayatınızdan çaldıklarıyla başlayalım, tıklayın:

borsaninizinden.com/twitterin-haya… 2) Çoğunuzun bildiği gibi, hayatımı planlamaya ve zaman yönetimine normalden çok daha fazla önem veriyorum. Kısıtlı zamanı verimli geçirmenin bundan başka bir yolu yok.

Nasıl yapıyorum? Buyrun, hayatımı nasıl planladığımı paylaştım:

borsaninizinden.com/hayati-planlam…
Read 7 tweets
May 29, 2021
1) Hedefleri olanın hafta sonu olmaz dostlar, haydi buyrun sitemizden son yazılarımdan seçkiler. RT ve FAV ile destek olursanız sevinirim.

Dow Teorisinin en önemli konularından biri dalga teorisi. Nedir bu dalgalar? Ne anlatır? Buyrun:
borsaninizinden.com/dow-teorisine-… 2) "ya bitcoin'in değeri zaten 100.000$, en kötü elimde tutar değerlenmesini beklerim" cümlesi bir Trader'ın katilidir. Trader'ın değerleme diye bir bağlayıcılığı yoktur, olmamalıdır. Neden? Şurada anlattım, tıklayınız:

borsaninizinden.com/bir-traderin-k…
Read 7 tweets
May 22, 2021
1) Dostlar herkese merhaba. Bugün biraz farklı bir mevzuya gireceğim, daha önce bir Trader açısından çok ele alınmamış bir konuyu yazacağım sizlere: DEĞERLEME. Yazımın başlığı şöyle:

Bir Trader’ın Kafa Bulanıklığı: DEĞERLEME Mevzusu

Buyrun başlayalım. Desteğinizi beklerim. 2) Biliyorsunuz, değerleme bir ürünün İDEALDEKİ fiyatını belirlemek için kullanılan bir terim. Yani, şu anki mevcut pazarda, mevcut alıcı ve satıcının anlık olarak anlaştığı ve el sıkıştığı fiyattan biraz daha farklı bir mevzu.
Read 26 tweets
May 22, 2021
1) Dostlar herkese günaydın. Rutin hafta sonu okumalarımız için sizlere sitemizde yazdığım son yazıların linkini bırakacağım.

İlk yazı, DOW TEORİSİNE GİRİŞ başlığı altında olacak. Size DALGA YAPILARINI anlattım. Teknik Analizin ABC'si. Mutlaka okuyunuz:

borsaninizinden.com/dow-teorisine-… 2) İkinci yazı, 5 Mayıs'ta paylaştığım endeks değerlendirmesi. Tam olarak o hafta piyasaya girmiştik ve bugüne kadar da elimizdeki portföyü sürdük. Doğru zamanlama. Peki neye göre girdik, neye göre mallandık? Buyrun, 3 hafta geriye gidelim: borsaninizinden.com/5-mayis-2021-b…
Read 6 tweets
May 12, 2021
1) Herkese merhaba. Uzun zamandır teknik analiz üzerine zincir yapmıyordum. Açıklamalı hisse analizlerini ise artık ilginin eskisi gibi olmadığını gördüğümden bırakmıştım. Şimdi müsaadenizle biraz detaya girelim. RT ve Fav desteğinizi esirgemeyin dostlar, gecemiz güzelleşsin. 2) Başlamadan önce bir hatırlatma yapmış olayım. Borsanın İzinden websitesine neredeyse 3 yıldır emek veriyorum. Yüzün üzerinde ücretsiz yazı var, bir sürü ders ve tecrübe paylaşımı var. Lütfen tüm yazıları okumayı unutmayın: Borsaninizinden.com
Read 33 tweets
May 12, 2021
1) Herkese merhaba. Hazır piyasalar 4.5 gün kapalıyken, bu tatilde belki bu işe profesyonel olarak başlamak istersiniz diye, Atölyemizle ilgili bir iki şey paylaşacağım.

Atölyemizin ana sayfası aşağıdaki gibi: borsaninizinden.com/atolye 2) İçerisinde şimdilik bir adet eğitim var. Eğitimin ismi Yeni Başlayanlar İçin A’dan Z’ye Teknik Analiz. İsminin aksine sadece yeni başlayanlar için değil. Başlangıç/Orta seviyeye de uygun. Eğitimin tüm detayları şu adreste:

borsaninizinden.com/atolye/courses…
Read 7 tweets