Cerrah Güner Fuzûlî Profile picture
Yıldız Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Diller, Dinler, Kültürler, Edebiyat, Müzik, Ney, Sanat, Şiir...
Aug 16, 2021 4 tweets 1 min read
Kızımın sınıfından bir kızın annesi iki gündür kolu ağrıdığı için hastaneye gitmiş. Kadın aşılı. Anjiyo yapacağız, kovid'den kalp krizi riski var demişler. İçeri alıp kocasını ve kızını almamışlar. Boşuna beklemeyin, göstermeyiz demişler. Onlar da kadını bırakıp eve gitmiş. Söyle, ameliyat yaptırmasınlar dedim. Keşke hiç hastaneye götürmeselerdi. Öldürecekler diye bir endişe var içimde.
Aug 16, 2021 4 tweets 1 min read
Tüm medyayı, siyaseti, bilimi, akademiyi ele geçirince yalanı o kadar rahat söyler hâle geldiler ki, gözümüzün önünde duran gerçekleri bile saptırabileceklerini sandılar. Bırakın pandemilerin aşıyla bittiğini, tarihte aşı diye bir şey yoktu bir kere.
Aug 14, 2021 6 tweets 2 min read
"On bin tavuğun olduğu bir yerde veba çıkarsa, orayı topluca imha ederiz!" derken aşısızları ve gerekirse bir şehri topyekün imha etmeyi kastettiğini anlıyorsunuzdur sanırım. Önce hayvan sonra insan. Kuş gribini hatırlayın. Sıra bizde.
Mar 27, 2021 4 tweets 1 min read
"İnsanlardan, Allah'ın yanı sıra başkalarını O'na denk tutan ve onları Allah'ı sevdiği gibi sevenler vardır. İman edenlerin Allah'ı sevmeleri ise daha kuvvetlidir."
- Bakara 165 "Kendilerine uyulanlar, azabı gördükleri zaman, kendilerine uyanlardan uzaklaşacak ve aralarındaki bağlar kopacaktır."
- Bakara 166
Mar 27, 2021 8 tweets 2 min read
Tam bir tiyatro. El kol hareketleri jest ve mimik, kelimeler replik. Bunu düşmanlıktan, kızgınlıktan, öfkeden, parti tutmaktan falan söylemiyorum. Bunun için ders alıyorlar, oradan biliyorum. Bugün Türkiye'de neredeyse tüm partililer böyle.
Mar 26, 2021 4 tweets 1 min read
"Dabbe’nin başı öküz başı, gözü domuz gözü, kulağı fil kulağı, boynuzu keçi boynuzu, boynu deve kuşunun boynu gibi.." şeklinde devam eden hadisi abartılı bulanlar var. Bunlar sembollerdir ve o günün insanına ancak bu şekilde anlatılabilirdi. Şimdi bunları anlamak daha kolay oldu.
Jun 19, 2020 61 tweets 27 min read
"Kuran'da, Mısır'da sözü edilen sihir, günümüzde bir hayli yaklaştığımız ileri derece teknolojiydi."
29 Eylül 2018

Bunu Twitter hesabımı kapatmadan önce aşağıdaki konuya cevap olarak yazmıştım. Hesabı kapattığım için silinmiş.
Image "Sihirbazları imana getiren Musa'nın (as) asasının, onların aslında var olmayan, varmış gibi görünen (bir çeşit hologram olabilir) yılanlarını yutmasıydı. Eski zamanlarda sihir dedikleri bilgilerin ileri teknolojiyle elde edilmemiş olduğunu kim kesin söyleyebilir?"
29 Eylül 2018 Image