fatih yaşlı Profile picture
dixi et salvavi animam meam
Dec 14, 2021 8 tweets 1 min read
patronlar ücret artışlarının maliyetlerini artırıp kârlarını azaltacağını bildikleri için ücretleri baskılamaya çalışırlar. ücret düzeyi üzerine verilen mücadele, sermaye sınıfı ile emekçiler arasındaki sınıf mücadelesinin bir boyutunu oluşturur. sermaye ve devlet ücretlerin yükselişini engellerken buna hem işçileri hem de toplumu ikna etmeye çalışırlar, işte bu noktada devreye sermayenin ideologları, yani liberaller girer.
Nov 25, 2021 12 tweets 3 min read
dün yaşanan iki gelişmenin önümüzdeki dönemde yaşayacağımız her şeyin ana eksenini oluşturma ihtimali hayli yüksek.
bunlardan ilki mgk açıklaması, ikincisi ise lütfü elvan’ın yerine getirileceği konuşulan nureddin nebati’nin tivitirdan yapmış olduğu açıklamalar. mgk açıklamasında pazartesi günkü kabine toplantısı sonrası cb'nin yaptığı konuşmadaki "kurdaki rekabet gücü, yatırımda, üretimde ve istihdamda artışa yol açar" sözüne referansla şöyle deniliyor:
Nov 23, 2021 4 tweets 1 min read
#ÇareSokakDeğilSandık diyenler sokak ve sandığı birbirinin anti tezi gibi gösterip büyük bir akılsızlığa imza atıyor. sokaktan desteklenmeyen, mitingsiz, grevsiz, boykotsuz bir sandıktan istenen sonucu çıkmayacağını göremeyecek kadar da körler.
May 18, 2019 6 tweets 2 min read
ülke tarihinin en kritik 2-3 ayına giriyor olabiliriz. bu 2-3 ay boyunca yaşanacaklar da önümüzdeki birkaç yılı belirleyebilir. niye böyle dediğimi peyderpey bu tivitin altına yazacağım yeri geldikçe. meselenin merkezinde bu var, ana belirleyen bu füzelerin 2-3 ay içerisinde gelip gelmeyeceği olacak.